Navždycky

Navždycky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449843/bmid_navzdycky-XIc-449843.jpg 3 783 256

Mei Bradleyová se pomalu smiřuje s tím, že dopis z Bradavic už nedorazí. Tuhle nespravedlnost naštěstí zmírňuje čokoláda, kterou fakt miluje! Když už jsme u toho, miluje i svého nejlepšího kámoše Travise, ale to mu nemůže říct, aby všechno nepokazila. U jejího úhlavního nepřítele Liama není co pokazit, protože s tím válčí už od třetí třídy. Přestane Liam někdy prudit? Uvidí Travis v Mei víc než jenom kamarádku? A dojde konečně i na vysněné rande?... celý text

JanaDor
09.11.2020 4 z 5

S chutí jsem sáhla po této knize a říkala si, že to bude hezké odreagování. A bylo. Je to dívčí román, který je velmi milý a čtivý. Strávila jsem u něj víkend a bylo to moc fajn. To, co jsem od očekávala, jsem dostala.

Fortuna7
09.11.2020 4 z 5

Vtipné, odpočinkové a roztomilé. Vše co od feel-good romantiky můžete očekávat zde najdete. Ano je to trochu klošoidní, ale od toho tyto knihy jsou.
Doporučuji

katallinka
08.11.2020 5 z 5

Tak tohle bylo jednoduše krásné, myslím, že toto slovo knížku naprosto vystihuje. Pořád jsem se musela usmívat a čtení mě moc bavilo, i když už rozhodně nejsem cílovka. Navíc. Nemám ráda čokoládu, ale musela jsem si ke čtení jednu otevřít.

clouds
03.11.2020 5 z 5

Chci se zastat této velmi povedené knihy. Autorce se velmi dobře podařilo proniknout do jazyka teenegrů, dospívající 13+ se v tom najdou, je to jejich svět, něco, co dokáží procítit s hloubkou všech svých emocí, které patří k věku. Zapomíná se, že kniha není určena dospělým, ale právě dospělí ji hodnotí - říkají, co všechno není dokonalé a co je na ní špatně, co je klišé apod., otázkou zůstává, zda se dokáží opravdu vcítit do dětí, jejichž svět autorka předestřela. A jestli dokáží docenit, že způsob komunikace a přemýšlení, který je v knize zachycen jdětem může dát pocit absolutní euforie, nadšení, něčeho co důvěrně znají a co jsou ony samy...Vždyť samo čtení má k potěšení a pocitu souznění sloužit...

kalinkacz
02.11.2020 3 z 5

Kolem téhle knihy je velké haló... je to kniha, která je na sociálních sítích opravdu hodně vidět... Já od ní nečekala nic velkého ani přelomového, protože takhle na mě kniha působila... Pěkná obálka a cute zápletky... A přesně to jsem dostala a navrch hlášky z mých oblíbených filmů... Musím tu zmínit neštěstí v podobě silně lepené měkké vazby, která byla při čtení komplikací... Dále je třeba si přiznat, že kniha nepřináší nic nového a opravdu je to kniha na "vypnutí", což se ale v této době hodí... Takže za mě ano, pokud knihu hodnotíme v rámci jejího žánru...

Ivet1990
02.11.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka, kterou jsem si užila.

alena0268
01.11.2020 4 z 5

Je to dobrý. Čtení mě bavilo a zajímala jsem se o to, co bude s postavami. Děj krásně plyne, nikde nedrhne, u ničeho jsem neměla pocit, že by bylo v knize vyloženě nadbytečný.
U konce bych ocenila ještě pár stránek. Možná by stačila i jedna, ale prostě bych potřebovala větší vhled do chování té druhé hlavní postavy. Vysvětlení jeho myšlenkových pochodů, protože mi to takhle přišlo celkově trochu utnutý. Ono to tam bylo, ale pro mě osobně ne dost.
Liam mě bavil strašně moc, stejně jako jeho sestry. :) Ale vážně, perfektní postava! Aji Travis mi přišel zábavný a Ava! Ava na hrad! Mega moc se těším na knihu o ní! :)
Bohužel to stejné nemůžu říct o Mei. Nesouhlasím sice s tím, že by se pořád chovala na dvanáct, jak v recenzích občas padlo... Ale chovala se příšerně. A teď myslím ke klukům. Já jakože... Chápu její povahové rysy... Ale strašně mě její chování v poslední třetině vytáčelo. A to říkám jako člověk, který fandí Harrymu Potterovi a nerozumí tomu, proč ho lidi nemaj rádi! :D

Celkově knihu hodnotím jako příjemnou oddechovku, která dobře plyne. Oceňuji, že jsou tam i vážnější témata a několik hlubších myšlenek, o kterých se vážně domnívám, že stojí za to a knihu se vyplatí kvůli nim přečíst. :)

Doufám, že ta o Avě bude brzo!

Veju007
01.11.2020 3 z 5

Navždycky je teen romanťárna s popkulturními narážkami, lehce nesympatickou hlavní postavou a zajímavými vedlejšími postavami (nejvíc mě bavila Ava a Liam).
Nejzajímavější a nejzábavnější mi přišly messengerové konverzace, překvapivě tam jsem cítila nejvíc emocí.
Když jsem se ale dozvěděla, proč se knížka jmenuje Navždycky, mé srdce zaplesalo a skóre se ze dvou hvězd změnilo na tři.
Co je fakt průs*r je vazba knihy, ještě teď mě bolí zápěstí a v palci levé ruky mám vytlačený důlek. Přitom je knížka fakt krásně graficky zpracovaná, ale pokud si nechcete zlomit hřbet tohoto paperbacku, tak se vám bude číst (a držet) fakt blbě.
A trošku mě mrzí, že je to zasazený do prostředí americký střední, trošku mi to kazilo zážitek, nějak jsem se nedokázala pořádně vcítit. Anebo jsem na teen knížku už prostě stará. A hlavně teda jestli ještě jednou uvidím spojení “feel good romance”, tak se fakt picnu.

Veronikados
31.10.2020 4 z 5

Tato kniha je jako stovky jiných a přesto si u mě získala zvláštní místo. Na to že je to autorčina prvotina nám krásně vykreslila romantickou linku a i přesto že jsem hned od začátku tušila jak to skončí mě dokázala překvapit. Velmi jsem si užívala různé narážky na Harryho Pottera i ostatní, které jsem rozpoznala, ale věřím že jsem nenašla všechny, je jich tam opravdu požehnaně. Hlavní postavy mi téměř ihned přirostly k srdci. Styl jakým byla kniha napsaná, tedy text a časté chaty mi velmi zpříjemnily knihu. Když jsem se u nějakých pasáží nudila (což se moc nestávalo) tak většinou po dvou až třech stránkách následoval chat při kterém děj a stránky ubíhaly rychleji. Takové knihy chci častěji. Doporučuji, krásná oddechovka. Hodnocení 88% (4.4 hvězdičky).

Sali88
31.10.2020 4 z 5

Navždycky je kniha, u které je dobré vědět, do čeho jdete, aby se vám líbila. Je přesně tím, čím @nofreeusernames říkala, že bude. Romanťárna ze střední, plná klišé, lásky ke kamarádovi, lásky z nenávisti... Přesně ten typ knihy, kterou potřebujete, když si chcete u čtení jen tak odpočinout, vypnout, nemuset nad knihou moc přemýšlet. Olu znám v podstatě jen z Instagramu, ale ta kniha je hlavně Ola sama. Promítla do knihy věci, které má ráda, které ji baví.

Miluju v knihách narážky na jiné knihy, filmy a další známé věci a Navždycky je jich plná. A na to jsem se těšila nejvíc. Nečekala jsem, že mi kniha změní život nebo mě výrazněji zasáhne. Představovala jsem si pohodovou knihu, u které se zasměju, u které si odpočinu a možná budu kroutit hlavou nad její naivitou a klišé, které mě čekají. A přesně to jsem dostala.

Je pravda, že nenávist Mei a Liama mi nepřišla příliš skutečná. Jako by ji hráli, aby mohli předstírat, že se nenávidí. Nevěřila jsem jim to, že se nesnáší.

Navždycky není dokonalá kniha, ale pro mě splnila očekávání a s tím, co Ola napsala, jsem spokojená. A ty fotky? To chci v knihách časteji.

Prokrastinuji
30.10.2020 3 z 5

Na jednu stranu chápu, že některým lidem příběh nesedl, já osobně sama měla s hlavní hrdinkou Mei dost problémy a well, ta záležitost s polibkem... Do knihy jsem šla s tím, že potřebuju u něčeho vypnout, číst něco feel good, něco nad čím nemusím uvažovat a bude to sluníčkový. A ono to bylo vtipný - protože jsem očividně naladěná na stejný vlně jako autorka, ale zároveň jsem u toho 100% nevypla a někdy se můj mozek snažil dělat rozbory a pitvat určitý blbosti. Stoprocentně sluníčkový to teda rozhodně taky nebylo.
Na knize rozhodně oceňuju čtivost, krátký kapitoly s geniálníma názvama, vtipnost, zpracování knihy a příběhu pomocí zpráv a fotek, vše barevný, sem tam malá ilustrace a hlavně ty popkulturní odkazy byly prostě skvělý. Celkově se asi jedná o mojí úplně první čtenou feel good romaci a rozhodně chci tuhle žánrovou kolonku trochu blíž prozkoumat.

Alethea_k
30.10.2020 4 z 5

Opravdu se nejedná o dílo, které vám změní život. A jak správně předesílá sama autorka, v knize se vyskytuje jedno obrovské klišé za druhým a jako předloha k případnému filmu (pokud se poštěstí) super!
Normálně bych byla, co se týče hodnocení, mnohem přísnější. ALE! Pokud jste student vysoké, který má školy tisíckrát víc než kdy jindy a do toho nervy ze všeho, co se děje v reálu i jen ve vaší hlavě, tohle prostě potřebujete. Příběh pomáhá zahnat stres, pobaví, potěší, dojme... a i když je spousta věcí dost nereálných a nejspíš by se to všechno nestalo jednomu člověku, ani kdyby autorkou nenáviděné lamy ovládly vesmír, musela jsem číst do konce. I když je od té chvíle, kdy se seznámíte s postavami, úplně jasné, jak celý děj bude probíhat (a jak to taky skončí).
Abych tu jen nepěla ódu a uplatnila poslední zbytky rozumu, které neutrpěly srážkou s čokoládou... Na klasický YA titul mi text přišel paradoxně osekaný, žádná strana sice nebyla navíc, ale možná mi tam chybělo trošku více "omáčky" kolem :) A taková přeslazenost a nereálnost by u mě určitě neuspěla, kdybych na tom momentálně nebyla tak špatně :D
Je poznat, že se jedná o první titul, který autorka vydala, ale styl psaní je skvělý, poutavý, a to přesto, že je vážně jednoduchý. Mimo jiné zbožňuju autorčin humor, kterým mě upoutala na svých sociálních sítích. To byl právě ten jediný důvod, proč jsem do knížky šla. A nelituju toho. Škoda, že nejspíš do zkouškového nestihne vydat další knihu, hned bych se u ní odreagovala :D Takhle budu muset tenhle titul aplikovat nitrožilně ještě několikrát dokola.

Cress
30.10.2020 3 z 5

Já se toho opravdu bála a nakonec to nebylo špatné, ale moje oblíbená romanťárna to taky nebude. Kniha se četla velmi rychle a měla jsem z ní ten feel good pocit, který jsem chtěla. Byla opravdu plná klišé a filmových narážek, což mě hodně bavilo. Bohužel mě zklamaly postavy. Mei jsem přímo nenáviděla, dětinská, sobecká, rozmazlená holka. Love interest byl hodně sladk, ale asi na můj vkus až moc dokonalý. Jediná postava, která mě aspoň trochu bavila byla Ava.
Zápletka byla poměrně slabá a srovnání s Kasie West knize taky ubližuje. Přece jen Kasie už napsala spoustu knih a je na tom s psaním někde jinde.
Moc neočekávejte, jako oddechovka pro lepší náladu je tohle super.

Sixtinka144
29.10.2020 5 z 5

Hned ze začátku chci říct, že jsem byla ke knize hodně skeptická. Viděla jsem kolem sebe samé špatné recenze a proto jsem se rozhodla si knihu hned nekupovat. Pak ale přišel humbook, já to nevydržela a knihu si objednala. Moje pocity jsou stále ještě rozlítané, protože jsem knihu dočetla před chvílí a pořád se usmívám ( jako fakt! :D). Vzhledem k tomu, že jsem ty né moc dobré recenze na knihu četla, tak jsem si všímala scén, které většině lidem vadili, a asi jsem divná, ale já to naprosto žrala. Miluju ty hlášky, miluju Avu a Liama... Nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože tohle bylo oprvadu dobré. Jo a taky musím zmínit, že je to nejlíp graficky zpracovaná kniha v mé knihovničce ( nejvíc plusových bodů dostává Ola za mopsíka!). Ano, bylo tady pár scének, u kterých jsem si říkala, že by mohli být provedené líp, ale to si říkam skoro u každé knihy. Nakonec chci říct, že jsem strašně ráda, že jsem si na příběh udělala vlastní názor, protože jinak bych přišla o tuhle ultraslaďárnu :)

Nicoletta1681
27.10.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem toho trochu bála. Přece jen není možné, aby příběh, který se dal vyjádřit pár smskami, dal napsat skoro na 300 stran. A upřímně jsem ráda za to překvapení ^^
Tahle kniha je taková ta na zlepšení nálady, kdy se smějete u blbých situacích, které tady jsou, u nerdovských vtipů (teda, jestli je pochopíte) a sarkastických poznámek nebo u šílených nápadů, co postavy vymyslely.
Knihu jsem přečetla za jeden večer a upřímně je to takové pohlezení na duši. Jsou zde okamžiky, které byste si taky chtěli prožít a pak ty okamžiky, které té hlavní hrdince ale vůbec nezávidíte a sami si přiznáte, že byste nevěděli kudy kam.
Takže Navždycky doporučuji těm, kteří potřebují zvednout náladu a cítit trochu té romantiky a smíchu z přiblbých poznámek a z narážek z různých filmů:)
A co si budem, takový příběh se vždycky hodí mít v knihovničce jako jistotu, že když je vám pod psa, tohle vás na jistotu vždycky rozveselí:)

bara-z5649
26.10.2020 5 z 5

Tohle je dokonalost! Je mi 18náct a našla jsem svou nejoblíbenější knihu! Knihu pro všechny životní situace a na všechny období.
Dlouho jsem tohle potřebovala! Konečně mám o půlnoci, co číst ????????

Ajda300
26.10.2020 3 z 5

Konečně jsem se ke knize odhodlala a musím říct, že jsem k ní přistupovala s velkou rezervou, po přečtení všech komentářů na databázi a na goodreads. Nakonec to však nebylo tak hrozné, jak všichni psali. Vlastně se mi to celkem líbilo. Jasně - nebyla to žádná Rowlingová nebo Maasová, ale dalo se to v pohodě číst. Narážek tam na můj vkus bylo možná trochu moc a trochu bych jich ubrala. Jako každý, jsem si nejvíce oblíbila Avu, jejíž charakter byl prostě super.
Obávaná a všemi kritizovaná scéna, kde Mei seřve učitele, mi ani nakonec tolik nevadila. Mnohem více mě štvala část o "nasíracím umění", protože nesnáším lidi, co melou úplný blbosti o tom, že " to bych dokázal taky", "tohle že se prodává za tolik peněz? Moje tříletá sestra včera nakreslila lepší obrázek." Grrrrrrrrrrr! Nesnáším takový lidi. Ti umělci udávali směr, změnili nahlížení na vše, jako umění určili něco, co by si řada lidí ani netroufla zmínit. Tak nechápu ty kecy o tom, že by to zvládli. Nezvládli! Oni to dokázali dřív! Kazimír Malevič, Jackson Pollock nebo Paul Klee určili směr jakým se umění vydalo a ačkoli by to řada lidí neřekla, ovlivnilo to i naší přítomnost.

Tak jo. Omlouvám se za ten výbuch emocí a knihu hodnotím jako příjemnou oddechovku. 60%

Cinderella11
26.10.2020 5 z 5

Knížku jsem si koupila bez velkého očekávání, ale musím říct, že mě neskutečně překvapila! Samozřejmě trošku klišé, ale to mi vůbec nevadilo, miluju autorčiny hlášky! Moc všem knihu doporučuju!

petuzla5591
26.10.2020 5 z 5

Od knihy jsem dostala přesně to, co slibuje "feel-good romance ze střední". Moc milá romantická oddechovka v originálním provedení s krásnou obálkou.

Luccinda
25.10.2020 4 z 5

Na začátek se asi sluší říct, že nejsem cílovka. Feel-good contemporary moc často nevyhledávám a když už, nemám od nich žádná velká očekávání. Kolem Navždycky byl sice obrovský hype, přesto jsem ale zvládla držet své nadšení při zemi a přistupovat k téhle novince trochu s rezervou. A vyplatilo se! Nejenom že jsem byla spokojená s tím, co jsem od knížky dostala, ale dokonce jsem si její čtení nadmíru užila.

Od samého začátku mi bylo sympatické, že si Navždycky na nic nehraje. Chcete jednoduchou, odpočinkovou a sladkou romanťárnu plnou klišé a popkulturních narážek? Přečtěte si Navždycky. Je to milé, trošku hloupoučké a naivní, děsně předvídatelné, ale stejně to miluju, protože přesně taková ta knížka má být.

Co mě na knížce bavilo asi úplně nejvíc byl humor, který byl za mě prostě top. Nemusí sednout každému, ale já jsem se při čtení bavila náramně! Boží jsou taky chatové konverzace, které do příběhu přirozeně zapadly.

Můj největší problém s knížkou Navždycky spočíval v nevyspělosti postav. Mei o věcech až moc přemýšlí. Já taky nejsem kdovíjak spontánní člověk, ale tohle už bylo trochu přehnaný i na mě. A šíleně mě rozčilovalo, že spolu postavy nemluvily, z čehož plynuly všechny jejich problémy. Velký zvrat a zdramatizování zápletky ke konci tak bylo strašně frustrující a z mého pohledu i zbytečné, jednak protože se to dalo řešit mnohem líp, než jak to hlavní hrdinové v knížce řešili, jednak protože jsme stejně všichni věděli, jak to dopadne, tak proč takové drama. Ale to je víceméně můj osobní problém s tímto žánrem obecně.