Návod na vraždu pro hodné holky

Návod na vraždu pro hodné holky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443128/bmid_navod-na-vrazdu-pro-hodne-holky-B6V-443128.jpg 5 561 152

Zmizela oblíbená středoškolačka, Andie Bellová. Tělo se sice nenašlo, ale policie ví, kdo je vrah. Všichni vědí, kdo je vrah! Sala Singha za vraždu přítelkyně odsoudili všichni, kromě soudu a poroty. Sal Singh totiž spáchal sebevraždu a nikdo neusiluje o očištění jeho jména. Až na Pipu Fitz-Amobiovou. Městečko rozežírá nenávist k rodině vraha, ale ona nevěří, že je vinen. Pět let po zločinu začíná vyšetřovat pod záminkou závěrečného školního projektu. Je to ale úkol, který ji může zabít. Jestliže se Pipa nemýlí a vrah je stále na svobodě, nikdo neví, kam až bude ochotný zajít, aby své tajemství zachoval. Kdosi chce totiž minulost utajit za každou cenu. A kam až dokáže zajít Pipa, aniž by zaplatila životem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

A Good Girl's Guide to Murder , 2019

ydnac
07.11.2023 5 z 5

VRAH NENÍ VRAHEM!
MOŽNÁ...

Sal spáchal sebevraždu a všichni si myslí, že ON zabil svojí přítelkyni Andie, ale bohužel, už se nemůže bránit.
O pět let později se do pátrání pustila středoškolačka Pipa v rámci svého školního projektu.
Podaří se jí Sala očistit nebo se potvrdí to, co si všichni myslí?
Její pátrání je komplikované a možná i nebezpečné, protože vrah může být stále na svobodě...
Pipa si vede důkladné protokoly, kde můžete sledovat její výsledky, myšlenky a spekulace.
Zaznamenává nové stopy a své vlastní výslechy.
Kontaktuje příbuzné a kamarády jak oběti , tak domnělého vraha.

Může odhalit to, co se MOŽNÁ policii nepovedlo?

Oběť nebyla takový andílek, jak si všichni mysleli a tak motiv k vraždě mohlo mít celkem dost lidí...
Pipa odkrývá tento příběh slupku po slupce a celý případ jí nedá spát.

A nedal ani mně :-)
Musela jsem vědět jak to celé dopadne :-)
Napínavé čtení a opět děkuji Petra-1 za doporučení :-)
A také doporučuji :-)

Nikoll2
25.10.2023 5 z 5

Velmi povedená YoungAdult detektivka, která si udrží vaši plnou pozornost od začátku až do úplného konce. Tomu napomáhají i samotné postavy, které je opravdu jednoduché si oblíbit. Získaná paranoia vás však pravděpodobně donutí na každého alespoň jednou ukázat prstem. Troufám si tvrdit, že konec umí překvapit.

martineknatasa
18.10.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hlavní postava - Pipa je velice sympatická. Autorku jsem si zařadila mezi oblíbené a pustila jsem se do dalšího dílu.

Petra-1
10.10.2023 5 z 5

Kniha je čtivá a napínavá. Postupně se objevují nová vodítka a rozplétá se celé klubko lží. Hlavní hrdinka je navíc moc sympatická.

Betulefetule
01.10.2023 5 z 5

Kniha je velmi podle mě velmi pěkná, a napínavá. Hlavní protagonistka mě mile překvapila, protože se často setkávám s otravnými a nepříjemnými hlavními postavami, a bála jsem se, že se k nim bude Pipa řadit taky. Jediné, co mě trochu štve, je er forma. Rozhodně stojí za přečtení :)

Varjohukka
14.09.2023 4 z 5

Knihu jsem začala číst v angličtině jako ebook, ale pak se mi rozbila čtečka, takže jsem si ji pak rychle půjčila v knihovně a dočetla česky. Příběh mě bavil velmi, byl napínavý a nechybělo ani překvapivé odhalení. Pipa se stala mojí oblíbenou knižní postavou.

kingdog8900
14.09.2023 5 z 5

Můj první thriller a musím říct že mile překvapilo Pipa byla moc sympatická . Do konce jsem neměla páru kdo je vrah. Za mne i dobře psaná četlo se to skoro samo.

pat4157
13.09.2023 5 z 5

Jo, líbilo. Psáno pěknou jednoduchou angličtinou. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah.

kockazereknizky
27.08.2023 4 z 5

Sice už nejsem ve věkové kategorii young adult, ale jako čtenářka thrillerů jsem si ze zvědavosti pořídila tuto YA krimi A Good Girl's Guide To Murder a zklamaná jsem nebyla .

Škoda jen, že to časově nevyšlo, abych si knihu přečetla za svých mladých let, teď už mám přece jen jiné nároky na krimi literaturu .

Přesto mě příběh velmi bavil, líbily se mi "vyšetřovací metody" hlavní postavy a celkově mi děj přišel vcelku uvěřitelný.

veronika9761
22.08.2023 3 z 5

Spis nez thriller jde o young adult roman.

bookcase
18.08.2023 4 z 5

Ač nejsem cílová skupina, sedlo mi to, líbila se mi sympatická ústřední dvojice i styl, který autorka pro psaní zvolila.

ElizPetrova
13.08.2023 4 z 5

Tak toto byla paráda. Kniha je skvěle zpracovaná, zábavná, originální a napínavá. Vůbec bych nečekala, že mě tak pohltí.

katerina1237
11.08.2023 5 z 5

Já tu knihu doslova miluju, no možná přeháním ale co už, dost si v detektivkách a thrillerech libuju, to je něco jiného než románek (sice někdy taky přečtu ale tohle mám radši). Ze začátku jsem se do knihy musela dostat a z prvních dvou kapitol jsem byla trochu otrávena, a jsem rada ze jsem knihu neodložila na neurčito. Po nějaké době to začínalo být napínavé a díky popsání postav jsem mohla případ řešit s Pipou i já. Někdy jsem málem knížkou hodila přes pokoj, protože co mě docházelo, nedocházelo jim, ale zase co jim došlo, mě ani ve snu nenapadlo a tak jsem jen s otevřenou pusou seděla nad rozevřenou knihou a snažila to vstřebat, no jo, všechno moc prožívám. Možná i nějaká ta slzička ukápla. Četlo se to hezky, pořád se něco dělo a nebylo to nijak zdlouhavé.
SPOILER: skoro od začátku jsem si myslela že to udělala Naomi, celou dobu jsem si stála za svým i když to Pipa zavrhla, pak tam začala přemýšlet, že by to do sebe zapadalo a já haaa haaaa, a pak nic

Ronnie68
18.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha, která dokáže vtáhnout do děje... dobře se děj rozjel a hlavní hrdinka Filipa (Pipa) s Ravim ...postupně dokázali nevinu rečenému vrahovi a dokázali, aby se spravedlnost ukázala na svět v podobě zavření 2 vrahů.... prostě super kniha a jsem ráda, že jsem se k takovéhle napínavé knize dostala (I přes název knihy ) ...

TVer
26.05.2023 5 z 5

Skvělé kniha. Nemohla jsem se odtrhnout, příběh mě úplně pohltil.
Mnohé odhalení jsem nečekala, často jsem byla blízko, ale pořád trochu vedle.
Některé věci jsem ale čekala, ale i tak mě dokázali překvapit.
Kniha byla skvělá, rozhodně doporučuju.

zsykorova
20.04.2023 5 z 5

Čtení jsem si moc užila. Příběh mě hned chytil a já se od něj nemohla odtrhnou, s každou novoz kapitolou jsem víc a víc toužila vědět, jak to všechno bylo. Konec mě dostal, do poslední chvíle jsem si ničím nebyla jistá. Pipa byla naprosto úžasná hlavní hrdinka a poslední kapitola mě i rozplakala.

Daenerys
28.03.2023 4 z 5

Detektivka pro náctileté, ale rozhodně ucházející. Bavila jsem se, ani napětí místy nechybělo.

Vixiene
08.03.2023 5 z 5

Toto bylo úplně parádní. Přiznám se, že knihu jsem si koupila jenom kvůli
1) velice dobrým hodnocením
2) obálce a celkově vizuální stránce

Anotací jako takovou jsem v tom nevnímala nic zvláštního, prostě jen nějaký ya thriller, který mi nejspíš nějak extra nic nedá. Jsem ráda, že jsem se pletla :)

Celá kniha se čte tak snadno a sama, že jsem ji přelouskala během jediného volného dne, což se moc často nestává. Nebudu lhát, že některé situace se tam nedají předvídat, ale to si myslím že se dá čekat. Hlavní hrdinka Pipa, která psala školní práci, na základě které si rozjela ono detektivní okénko, tak byla taková správňačka (někdy až moc na sílu teda) a celý příběh plynul velmi příjemně s nějakými těmi zvraty a víceméně čekanými rozuzleními. Potěšilo mě, když jsem zjistila, že se jedná o sérii a jsou již venku další dva díly, protože jsem na konci byla trošku překvapená, že některé dějové linky se neuzavřely a některé narážky a jiné drobnosti se neobjasnily.

Když to vezmu kolem a kolem, já jsem s knihou spokojená a pokud hledáte vskutku oddechovku, tak směle do ní :)

knihomolka460
13.02.2023 5 z 5

Kniha byla zábavná a poutavá. Další skvělá věc na knize byly doplňující protokoly. Připomíná mi to trochu seriál Pretty little liars, protože děj se také odehrává ve školním prostředí. Určitě bych to doporučila mladším i starším čtenářům.

Buchtičkajani
06.02.2023 5 z 5

Tak tahle knížka je bomba a i když nejsem cílová skupina, bavila mě. Od začátku vás vtáhne do děje a nepustí. A hurá do druhého dílu.