Návod na vraždu pro hodné holky

Návod na vraždu pro hodné holky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443128/bmid_navod-na-vrazdu-pro-hodne-holky-B6V-443128.jpg 5 561 152

Zmizela oblíbená středoškolačka, Andie Bellová. Tělo se sice nenašlo, ale policie ví, kdo je vrah. Všichni vědí, kdo je vrah! Sala Singha za vraždu přítelkyně odsoudili všichni, kromě soudu a poroty. Sal Singh totiž spáchal sebevraždu a nikdo neusiluje o očištění jeho jména. Až na Pipu Fitz-Amobiovou. Městečko rozežírá nenávist k rodině vraha, ale ona nevěří, že je vinen. Pět let po zločinu začíná vyšetřovat pod záminkou závěrečného školního projektu. Je to ale úkol, který ji může zabít. Jestliže se Pipa nemýlí a vrah je stále na svobodě, nikdo neví, kam až bude ochotný zajít, aby své tajemství zachoval. Kdosi chce totiž minulost utajit za každou cenu. A kam až dokáže zajít Pipa, aniž by zaplatila životem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

A Good Girl's Guide to Murder , 2019

klaraj093
16.09.2020 4 z 5

Young adult thriller, které běžně nečtu, ale tento mě opravdu bavil!

Maruspulpanu
15.09.2020 5 z 5

Pod dlouhé době něco zažívného. Bylo to krásné čtení a v době korony jsem na krátko zapomněla na všechen ten děs.

petuzla5591
14.09.2020 5 z 5

Tohle bylo dokonalé!

Sandruš
11.09.2020 5 z 5

Četla se skvěle, young adult thriller co Vás bude bavit. Doporučuji!

LukBook
10.09.2020 5 z 5

Za mě opravdu zajímavá young adult detektivka. Netradičně napsaná, s napínavou zápletkou. Doporučuji všema deseti.

Scheila
03.09.2020 4 z 5

No tohle byla jízda. Je to kniha, která zapadá do kategorie young adult, tudíž to není klasická detektivka nebo thriller. Nápad jak středoškolačka pátrá po vrahovi a rozuzluje různé nesrovnalosti je opravdu super. Je to takové odlehčené, žádní detektivové, opilý vyšetřovatel nebo láskou zklamaná nová policistka. Samozřejmě je to všechno velmi přitažené za vlasy, Pipa bez trochy štěstí by se nikam nepohnula, vše ji tak nějak hrálo do karet, ale to nesnižuje průměr knihy. Opravdu mě vyšetřování vtáhlo a sama jsem nevěděla komu věřit a komu ne. Tohle se opravdu povedlo, do pár posledních stránek opravdu člověk neví.
Takže za mě ano, byla to autorky prvotina, co jsem pochopila, ostatní její knihy zůstali v šuplíku a myslím, že dobrý. Napínavé, chytlavé, nevulgární a řekla bych i chytré.
4,5*/5

martinakraus
25.08.2020 5 z 5

4.5/5*
Wow! Rozhodně jedna z top knížek, které jsem letos přečetla.
Líbila se mi zápletka, zvraty, příběh byl napsán velmi čtivě, že jsem pravděpodobně trhla osobní rekord v rychlosti přečtení - nemohla jsem se odtrhnout!
Osobně nejsem žádný velký čtenář thrillerů a mystery, ale po téhle knížce možná budu :D
Líbil se mi fakt, že jsme měli malý náhled do toho, jaký je zhruba postup při vyšetřování zmizení/vraždy a podobně. Co se mi taky líbilo byl fakt, že nám autorka nechala v knize prostor pro naše domněnky a úvahy, které nám ale smetla ze stolu hned v další kapitole.
Za mne velké doporučení! Zajímalo by mě, jestli u nás vyjde i pokračování :)

Bet.hy
24.08.2020 5 z 5

Wow, tohle bylo výborné čtení, které zapůsobí nejen na "mladé dospělé", ale právě i na dospělé čtenáře. Kniha se výborně čte, je napínavá, opravdu v ní vidíte prvky, které jsou tak typické pro současné "teenage" seriály jako je Riverdale nebo třeba Pretty Little Liars.
Čtení jsem si užívala, je plné zvratů a zatáček, které čtenáře i hlavní hrdinku (která je mimochodem výborná a moc jsem si ji oblíbila!) motá a závěr je nečekaný.

anet.myblog
17.08.2020 5 z 5

Tahle knížka se řadí do poličky young adult thrillerů. Sledujeme tady příběh teenagerky Pipy, která otevírá pět let starý případ vraždy populární středoškolačky. Musím poznamenat, že hrdinka má můj obdiv, protože jak si všechny důkazy a souvislosti spojovala dohromady? To by mě ani nenapadlo. Někdy jsem ji zase měla chuť praštit po hlavě, protože bych situaci řešila úplně jinak. Knížka je rozdělena do krátkých kapitol a je doprovázena Pipinými pracovními protokoly. Děj mě chytnul úplně od začátku a až do konce nepustil. Také musím vyzdvihnout grafické zpracování knížky a to hlavně uvnitř, protože zde jsou třeba úryvky chatů, mapa, deníky a spoustu dalšího. Knížka je plná napětí a akce, nenašla jsem tady žádné pasáže, které by mě vyloženě nudily nebo nebavily. Knížku vám rozhodně doporučuju a myslím, že se vám bude líbit stejně jako mně. ❤️

book_loverka_
12.08.2020

Tohle byla jízda! Nevěděla jsem, co přesně od téhle knížky očekávat, ale mile mě překvapila. Hlavní hrdinka byla sympatická a nic ji nezastrašilo. Příběh byl čtivý, napínavý a hlavně originální. Taky musím znovu připomenout, že kniha je neskutečně propracovaná a promyšlená do detailu. Nachází se tam např. mapka, různé fotky z deníku, spousta protokolů, rozhovorů atd. Přirovnala bych to možná k Perfekcionistkám od Sary Shepard, to je totiž taky taková YA detektivka. Návod na vraždu pro hodné holky je psán teda v er formě, ale právě ty protokoly k projektu jsou v ich formě. Nevím, co bych knize vytkla. Je to prostě skvělé! Možná jedině, že kamarádi hlavní hrdinky se chovají docela dětinsky na 18 let, ale jinak je to pecka!

Monačte
12.08.2020 5 z 5

Bavil vás seriál "13 reasons why"? Tak tohle vás bude bavit taky. Možná ještě víc!

JessieEx
11.08.2020 4 z 5

4,5*
V honbě za top young adult thrillerem jsem nemohla vynechat tuto novinku, kterou jsem díky výhře v soutěži mohla ochutnat ještě před vydáním :)
Zpočátku jsem měla s knihou velký problém, protože obsahuje současná témata (klišé), kterým já se snažím vyhýbat: rasismus, lgbt... Naštěstí se v tom autorka moc dlouho nerýpala a rozjela dost slušný příběh plný zvratů a napětí. Pippa byla inteligentní a dokázala vše vyřešit jen za pomoci chabých nápověd, Ravi byl neskutečný sympaťák a vtipálek!
Ano, mám ke knížce i dost výhrad, ale převládá to nadšení. Více ji rozebírám v recenzi na svém blogu (odkaz v záložkách nebo v profilu :)) Doporučuji!