Návod na vraždu pro hodné holky

Návod na vraždu pro hodné holky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443128/bmid_navod-na-vrazdu-pro-hodne-holky-B6V-443128.jpg 5 563 152

Zmizela oblíbená středoškolačka, Andie Bellová. Tělo se sice nenašlo, ale policie ví, kdo je vrah. Všichni vědí, kdo je vrah! Sala Singha za vraždu přítelkyně odsoudili všichni, kromě soudu a poroty. Sal Singh totiž spáchal sebevraždu a nikdo neusiluje o očištění jeho jména. Až na Pipu Fitz-Amobiovou. Městečko rozežírá nenávist k rodině vraha, ale ona nevěří, že je vinen. Pět let po zločinu začíná vyšetřovat pod záminkou závěrečného školního projektu. Je to ale úkol, který ji může zabít. Jestliže se Pipa nemýlí a vrah je stále na svobodě, nikdo neví, kam až bude ochotný zajít, aby své tajemství zachoval. Kdosi chce totiž minulost utajit za každou cenu. A kam až dokáže zajít Pipa, aniž by zaplatila životem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

A Good Girl's Guide to Murder , 2019

uzivatel2532
09.05.2021

Asi nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla-pracovní protokoly, výslechy, seznamy podezřelých... Skvěle zpracované, rozhodně doporučuju!

knihomolkaMist
23.04.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem měla přeobjednanou. Pak se na ni ale všichni vrhli a to mě lehce odradilo.
Nakonec jsem po ní přecejen sáhla a bylo to skvělé. Čtivě napsané. Měla jsem problém se od knihy odtrhnout, což už se mi pěknou dobu nestalo.
Moc jsem si ji užila a mohu ji s klidným srdcem vřele doporučit :)

Pavlína2019
20.04.2021 5 z 5

Velice zajímavé. Dobře napsané. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Člověka zajímá, jak to bude dál. Paní spisovatelka je šikovná. Dlouho jsem nečetla "měkkou knihu", stejně tak mě pobavily kresby a další obohacení knihy - s proložením "Pracovních protokolů" jsem měla trochu problém, ale rychle jsem si zvykla. :-) Zajímavě podaná kniha, pro mě spíš detektivka - určitě všem doporučuji.

Marbla2004
18.04.2021 4 z 5

Tohle bylo fakt překvapení. Upřímně jsem od knihy ani moc nečekala a ze začátku to bylo nudnější. Nakonec jsem hltala každou stránku. Hlavní hrdinka moc sympatická, konec velmi překvapivý. Thrillery moc často nečtu, ale tento fakt stál za to. Bohužel tam bylo hodně nesrovnalostí.

Charloteen
02.04.2021 5 z 5

Ze začátku určitě doporučuji psát si jména! Je jich pěkné množství, ale časem se je naučíte.
Jinak smekám! Nechápu jak autorka mohla takovou šmodrchanici zločinů vymyslet. Už se těším na další knihu!

certik003
02.04.2021

Začátek mě spíš vyděsil, ale pak jsem se dostala k místu, které mě hodně zaujalo a od té doby jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Líbí se mi způsob, jakým Pipa zmizení vyšetřuje, jak pečlivě postupuje krůček po krůčku. Autorka umí dobře gradovat napětí aniž by se kolem musela válet jedna mrtvola vedle druhé, což v dnešní době morbidních krváků oceňuju. Rozuzlení bylo perfektní a nečekané. Líbilo se mi i zajímavé grafické zpracování. Jenom tu poslední kapitolu bych nemusela, ale to asi k YA patří.
4 1/2

KlariN
29.03.2021 2 z 5

Zhusta zde přeceněný young adult nepodarek. Místo šťavnaté náctileté variace na thriller je autorčin debut nepříliš funkčním crossoverem dívčího románku a Stop zločinu. Holly Jackson sice snaživě akcentuje širokou škálu aktuálních témat, která balí do rádoby atraktivního formálního obalu, volně inspirovaného estetikou dokumentárních dramat, výsledky jejích snah jsou však bezmála tristní. Úroveň inteligence relativně sympatické ústřední dvojice se pro potřeby gradace příběhu drasticky proměňuje, vrah je jasný v podstatě okamžitě, finální, rádoby šokující rozuzlení je úmorné a pokusy o slangovou mluvu vyloženě trapné. Zájemci o kvalitní žánrovou literaturu nechť laskavě pokračují o dům dále!

SknihouVrukách
22.03.2021 5 z 5

Toto bolo výborné. Už od začiatku ma kniha chystila a už ma nepustila.

Príbeh je veľmi zaujímavý. Už od začiatku ma všetky tajomstvá veľmi zaujímali a od knihy som sa neveda odtrhnúť. V napätí som bola prakticky celú knihu. Námet môže prísť na začiatku trošku nudný, ale počas celého príbehu sa kniha zamotáva. Hlavná hrdinka Pippa bola úžasná a veľmi som si obľúbila aj Raviho. Romantika v knihe prakticky nie je, aj keď to medzi postavami poriadne iskrí. V knihe neodhaľujeme len vraha, ale aj rôzne tajomstvá zo života Andie.

Autorkin štýl písania je úžasný. Príbeh je napísaný jednoducho, ale zaujímavo. Kniha sa rýchlo číta aj vďaka tomu, že kniha je poprekladaná rôznymi zápismi. Autorka ma koncom veľmi prekvapila. Mala som svoje typy a teórie, ale toto som nečakala. Musím povedať, že aj keď som očakávala niečo viac veľkolepé tak koniec bol výborný a vo výsledku som s ním spokojná. Akcie je tu pomerne veľa a pri niektorých scénach vám nebude všetko jedno. V niektorých častiach mi prišiel príbeh aj dojemný.

Túto knihu vám určite odporúčam. Nemôžem sa dočkať aj na jej pokračovanie, ktoré by malo vyjsť už tento rok. Určite mi dajte vedieť ako sa vám kniha páčila, ak ste ju čítali. 5/5✨

knihomolkaJani
06.03.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Skvělá kniha ❤️

AnnaKreon
27.02.2021 5 z 5

V ospalém městečku zmizela oblíbená středoškolačka Andie Bellová. Tělo sice nebylo nalezeno, je ale jasné, že ji zavraždil její přítel Sal Singh. Sám totiž spáchal sebevraždu.
~~~
Hlavní hrdinka, jedničkářka Pipa Fitz-Amobiová, v rámci Mimořádného studijního projektu píše právě o tomto případu, protože nevěří, že Andie zabil Sal Singh. Proto se rozhodne sama vyšetřovat, co se skutečně stalo. Začnou jí ale chodit nebezpečné vzkazy.
~~~
Mám moc ráda thrillery a byla jsem trošičku skeptická k této knize, protože se jedná o Young adult thriller. Dostala jsem ale něco neskutečného. Kromě toho, že se kniha naprosto úžasně čte, tak je taky hrozně napínavá a to až do samého konce. Když už si myslíte, že všechno víte, tak se nakonec ukáže, že víte úplný prd. Nakonec jsem sice sama dříve zjistila, co se stalo, ale i tak mě to nezklamalo. Bylo to vynikající a rozhodně můžu na 100% doporučit.
~~~
Knihu určitě řadím mezi jednu z nejlepších za rok 2020 a už se těším na druhý díl ze série.
⭐️5/5

lena.o.knihach
19.02.2021 5 z 5

Kdybych nemusela dělat nic jiného a mohla se věnovat jenom čtení, tak bych Návod na vraždu pro hodné holky vůbec neodkládala. Bylo to skvělý.
Pár YA thrillerů jsem četla, ale pouze tento z nakladatelství Cosmopolis můžu s klidem doporučit dál. A proč?

Protože je neskutečně čtivý, krásně grafický zpracovaný, takže nemáte jen holý text, ale jsou tam pracovní protokoly, přepisy hovorů, mapy, sms zprávy, fakt se při tom čtení nenudíte.

Moc mě bavilo, když jsme společně s Filipou odhalovaly záhadu zmizení oblíbené středoškolačky a sebevraždu jejího přítele. A hádejte co! Já pravého viníka neuhádla. Bylo ještě lepší, když nám autorka nenechávala moc nápověď a podezřelých tím pádem nebylo vůbec málo. Pipa se vrhala do nebezpečných situací hlava nehlava a příběh nabíral na obrátkách.

Návod na vraždu pro hodné holky od Holly Jacksonové je jeden z nejlepších YA thrillerů, které jsem četla. Hravě strčil do kapsy knihy Jeden z nás lže, Dva tajemství neudrží a vyrovnal se mým oblíbeným Křivákům.

Efeméra
18.02.2021 5 z 5

Kvůli téhle knížce jsem šla spát o půl šesté ráno a myslím, že to mluví za všechno. Moc se mi líbilo, jaká byla Pipa nerdka a jak přespříliš vážně ke svému "školnímu projektu" přistupovala. Ještě stále mě udivuje, jak se jí všechno podařilo rozkrýt. Většinu času měla jen kusé informace, u nichž mi nepřipadalo, že by vůbec mohly tvořit jasný celek. Četla jsem jako blázen a to v knížce ani nebyla žádná pořádná romantická linka (neumím si představit moji mánii, kdyby byla). Autorka má taky osobitý styl psaní, a i když bych raději méně jednoduchý jazyk, stejně je za mě tohle jasná pětihvězdičková záležitost.

Blaufik
19.01.2021 5 z 5

Na to, že se jedná o autorčin debut, je kniha opravdu neskutečně čtivá a dokáže vás vtáhnout do děje. Je pak velice těžké od knihy odejít nebo nepřemýšlet nad dějem. Kniha však není jednoduchou linií vedoucí k pachateli, ale je plná zvratů a tak můžeme se zatajeným dechem sledovat stále se rozšiřující seznam podezřelých.

nada3314
10.01.2021 4 z 5

Na to, že nejsem cílová skupina, tak se mi kniha hodně líbila. Jsem moc ráda, že jsem knihu v soutěži vyhrála, jsem si 100% jistá, že bych se k ní v mém nekonečném seznamu jinak nedostala a to by byla škoda.

_Brunetka_
04.01.2021 4 z 5

Tohle se za mě fakticky povedlo. Autorka má skvělý styl psaní, který je hodně čtivý a díky kterému vám budou stránky mizet pod rukama. Dalším plusem téhle knížky je bezpochyby originální a suprové grafické zpracování, které jak nám pomůže se do příběhu více ponořit, tak mu dodává nějaké kouzlo a uvěřitelnost. Musím vyzdvihnout také sympatickou hlavní hrdinku, na níž se mi líbilo to, že se nebála ozvat a říkat, co si myslí. Byla taky chytrá, spolehlivá a zodpovědná. Ravi – její parťák při vyšetřování, byl milý kluk. Autorka se vyhla nějakým sálodlouhým akcím, které mě vždycky na tomto žánru nudí, což oceňuju. Nemusíte se bát ani tuctového námětu, pokud vám to tak z anotace zní, můžu vám totiž zaručit, že vás příběh chytne už od začátku a bude vás bavit. Nechybělo tu ani napětí a během čtení mi několikrát naskočila v určitých okamžicích husí kůže. Co vám taky můžu zaručit, je šok, který u vás nastane při odhalení vraha – to zkrátka nejde odhadnout. Autorka nás totiž při čtení neustále překvapuje, drží v napětí a v jakési pavučině lží, z které se nejde dostat. Dočkáte se i nejednoho zvratu. Je tu zakomponováno navíc i jakési téma drog, šikany a kyberšikany u mladistvých. Úplný konec (ne odhalení vraha) se mi vážně líbil, byl hezký a takový dojemný. Takže za mě skvělý thriller, který nezklame ani ostříleného čtenáře tohoto žánru a pro fanoušky knih jako Jeden z nás lže, Dva tajemství neudrží, Sleduj mě,… je to téměř nutnost. Plus na to, že je to autorčina prvotina, můžu říct, že se máme tedy ještě od ní na co těšit.

blackoutzuzi
21.12.2020 5 z 5

Tak tahle kniha naprosto předčila má očekávání!
Skvělý námět i zpracování - moc mě bavilo, že příběh nebyl "pouhý" text, ale že byl obohacen o materiály jako přepis výslechů, vyfocené zápisky v diáři, poznámky ke školní práci, apod. To celému příběhu dodávalo zase jiný rozměr a možná i trochu té autentičnosti. První třetina knihy bylo takové lážo plážo, to jsem měla pocit, že je to vyloženě kniha pro mladé čtenáře, ovšem postupně přituhovalo a pár scén jsem si radši ani nechtěla představovat. Nakonec se z toho vyklubal parádní thriller, kterému nechyběla originalita, skvělé tempo a zajímaví knižní hrdinové!

Nikolarojdlova
13.12.2020 5 z 5

Kniha je rozdělena na 3 části.
1. část byla pomalá a nic moc se tam nedělo.
Od 2. části se kniha začala rozjíždět a byla napínavá.
No a 3. část jsem přečetla jedním dechem, hlavně konec byl skvělý.
Do příběhu se začtete a stanete se detektivy společně s Pipou. Na konci vám bude běhat mráz po zádech, kvůli tomu co se stalo s Andie.
Kniha se mi moc líbila.

Gabriela_K
11.12.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Objevovali jsme nové důkazy a příběh měl spád. Od začátku jsem samozřejmě šla do té knihy s tím, že je Sal nevinný, ale až do úplného konce jsem nevěděla kdo je vrah. Samotný konec knihy mě překvapil, protože se událo dost zajímavých věcí. Knihu rozhodně můžu doporučit, takže bezesporu 5*.

Aires
06.12.2020 3 z 5

Myslíte si, že školní projekty jsou děsně nudná záležitost? Ale kdepak, stačí si jen zvolit správné téma, jako třeba vraždu a začít do ní pořádně šťourat...

Přesně takové vražedné téma si na školní projekt vybere Pipa, která je taková Hermiona Grangerová a Sherlock Holmes dva v jednom. Zkrátka chytrá a odhodlaná holka, která má talent prokouknout lidi i jejich tajemství. Z jejího projektu se tak brzy stává skutečné vyšetřování. Tahle školní práce bude smrtelně nebezpečná...

Kniha má silný nádech YA a takové roztomilé naivity. Originální téma a svižné tempo z toho dělají působivé čtení. I když jde o thriller, pořád si uchovává jistou hřejivost. Oproti klasickým thrillerům je to jen večerníček před spaním. A v tom byl trochu problém. Už nejsem cílová kategorie a tak bych možná raději něco, na co se dá koukat až po desáté, aby se děti nelekly. Pokud ale patříte do cílovky, náramně si tuhle knihu užijete. :)

Kizuizi
27.11.2020 5 z 5

Když se Návod na vraždu... začal objevovat v recenzích, upoutal mě napřed hodně zajímavou obálkou, anotace zněla skvěle a to, že si ji musím také přečíst, v podstatě završily pochvalné recenze a různé komentáře.
Kniha se řadí do žánru YA thriller, ale nenechte se zmást - je i pro dospělé čtenáře a je naprosto, ale naprosto skvělá! Příběh má snad všechno, co jsem očekávala – záhadu, tajemství, intriky, napětí, temnou stránku, ale i úsměvné situace, několik velmi dojemných chvil a ještě mnohem víc. Na začátku Vás popadne a až do konce nepustí. A jediné, co Vás pak napadne, je VAU!
Moc se mi líbí styl knihy. Projekt s Pipou procházíme od úplného začátku, takže sami můžeme hádat, kdo je či není podezřelý, text je doplněn náhledy na různé formuláře, emaily apod., díky rozdílným fontům poznáme, co je příběh, co podklady do projektu. Nejsou tu hektolitry krve, žádné extrémní násilí - nic přehnaného, nic přeslazeného, zápletka mi přijde hodně zajímavá a konec naprosto šokující.
Hlavní hrdinka je sympatická, její „problémy“ (např. starost o oblečení, když jí navštíví kamarád) přiměřené věku; párkrát bych jí teda plácla, protože jednala poněkud zbrkle, ale z toho si mladší čtenář může odvodit, že takhle teda ne.
Takže kdo máte rádi thrillery, určitě neváhejte a do Návodu... se začtěte. Jistě pak pochopíte, proč je kniha zařazena do GOODREADS CHOICE AWARDS.