Teorie vraždy

Teorie vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415826/bmid_teorie-vrazdy-INg-415826.jpg 4 880 241

Naturalista série

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Murder Theory , 2018

Špekyn
11.03.2023 4 z 5

Zajímavá a děsuplná myšlenka. Fingované místo sériové vraždy je už přehnané.
Konec je zase příliš rychlý. Řada věcí nebyla nevysvětlena či byla nedomyšlena. Snad se nějakého vysvětlení dočkáme v dalším díle, který je naznačen. Celkově tedy slabší díl.

dlabikk
28.02.2023 2 z 5

Nejslabší a za mne poslední díl série. Nebaví mně ty odborné popisy a to jak je Theo přehnaně nesmrtelný. Neposlouchat jako audioknihu, nedočtu.

Saturnia
21.02.2023 4 z 5

Na tomto dílu mě nejvíce oslovilo hlavní téma.
Záměrně jsem si nečetla anotaci a nechala se překvapit, o čem kniha bude. Možná díky tomu byl pro mě příběh velmi napínavý a zajímavý.
Konec je otevřený, ale následuje další díl, ve kterém se to dovysvětlí.

Niki08
03.02.2023 3 z 5

Vlastně ani nevím, co bych k tomuto dílu napsala... Asi jen varování.. Kdo si chce přečíst oddechovou knihu, tak po této nesahejte. Tady se musí skoro pořád dávat pozor a přemýšlet :D

Rav3n
01.02.2023 2 z 5

Viditelně si teď vybírám nevhodnou literaturu. Četlo se to dobře a rychle, ale žádnou přidanou hodnotu toto dílko nepředstavilo. A opět, po pár dnech nevím nic. Ta hlavní postava je btw 100% k zařazení do autistického spektra.

Iva095
02.01.2023 4 z 5

Moje třetí setkání s nadprůměrně inteligentní šílencem profesorem Theem Crayem. Tentokrát jsem jsem čtení prokládala z audiem, ale přestože mám audio knížky ráda tak tady mi audio verze moc nesedla. Tak jako u předchozích dílů tak i tady oceňuji, krátké kapitoly. Čtiví, napínavý příběh.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Jako vždy perfektní počtení. Sáhla jsem po ní na léčbu menší čtecí krize, jako poslední mi chyběla přečíst do série. Na mě moc rychlý konec, ale opět krásná práce. :)

kolacky
12.12.2022 3 z 5

Nějak nevím. Moc vektorů, faktorů, systémů, genetických normalit a abnormalit, genů, genomů a rezonancí... tohle není čtení pro mě.

Rade
02.12.2022 3 z 5

Sociopatický vědec Theo Cray už to trochu přehání a chvílemi jsem měla dojem, že sociopatickými rysy netrpí jen Theo, ale trošinku i autor téhle knihy.
Téma je určitě zajímavé, virová problematika chytne o to víc, že jsme zažili koronavirové období, takže autor se nevědomky trefil do tématu časově hodně těsně, za to palec nahoru.
Nicméně neustálé probírání předchozích vražd z minulých dílů s přesahem do dílu současného asi moc nepotěšilo ty, kteří první dva díly nečetli, a nepotěšilo ani mě, protože detektivky zásadně zapomínám, je to už nějaká doba, kdy jsem oba díly četla a nesplňuji autorovy předpoklady, že se třesu na další díl, jen co dočtu poslední stránky dílu předchozího. Možná bych pak ten přesah ocenila víc. Co mě v minulých dílech bavilo - to střídání vědeckého myšlení a honby za vrahem - se mi tady drobilo do nekonečných konverzací a postrádalo napětí a větší „drajv“. Léčka na Řeznickém potoce byla na mě už moc.
Konec rychlý akční s malým vtípkem v závěru; tuším, že se vše bude podrobně probírat v dalším díle, ale nějak nemám už chuť na tuhle hru přistupovat.
Theo byl fajn, pobavil svým zcela originálním přístupem k hledání vrahů, ale třikrát tak akorát…
„Každá teorie, která není podložená dostatečnými důkazy, je pitomá.“

petraj30
25.11.2022 5 z 5

Další skvělé pokračování. Jen jsem se obávala, že kvůli ne zrovna kladným komentářům mě to nebude tak bavit. Theo se mi líbí každým dílem víc a víc. V reálném životě bychom asi kamarádi nebyli, ale díky knize se leccos mění.
Možný spoiler:
Po přečtení jistých pasáží mi došlo, proč je celá série tak krátká a jak asi skončí tento díl. Trochu mě to mrzí, ale snad se dočkám v dalším díle vysvětlení a Theo nějak všechno zvládne.
Začátek byl na můj vkus dosti rozvleklý a opět tu byly úryvky, které sem nepatří, ale mně se to jako celek moc líbí a Theovi fandím. Tak ať si chvílemi mele, co chce.

BlaV.
05.11.2022 5 z 5

za mne byla tato kniha asi nejlepší z této série, ale každý to máme jinak

Rihatama
24.10.2022 5 z 5

"Instinkt je neurologická reakce spuštěná jedním či několika stimuly, které jsou buď nevědomé nebo stěží zaznamenatelné našimi smysly."

Touto a spoustou dalších teoretických definic autor zvesela prokládá svůj další vražedný příběh. A to tak, že zpočátku se ani nestihnete děsit, neb místo patřičných emotivních a hrůzných popisů vražd a mrtvol přichází jen další a další teoretické úvahy o zločinu, pachatelích a obětech. Nenechte se ale odradit či ukolébat, doktor Cray totiž není žádný suchopár ani ořezávátko. Vyvolat virovou epidemii vrahů je vážně originální téma; virus, téma jako stvořené pro vědce, masový vrazi pak pro samozvané kriminální vyšetřovatele. Samozvaný je zásadní, protože není svazován žádnými regulemi ani vyššími úředními instancemi. V případě doktora Thea pak zdá se ani regulemi mravními, pokud mu snad stojí v cestě k odhalení vraha, přesněji zabránění dalším vraždám. Vtipně si autor pohrál označením vraha a jeho vražedného nástroje - Jekyll a Hyde. A musím říct, že i název této knihy sedí jak vyšitý a díky tomu si budu věřím pamatovat i obsah této - jedné z miliardy - detektivek.

jajcak
21.10.2022 1 z 5

Zatím nejslabší z jeho knih. První dvě (Hračkáře a Šelmu) jsem hltala, tuto jsem nějak přetrpěla, ale byla slabá od začátku až do konce.

Renca.ch
11.10.2022 odpad!

Kniha mě vůbec nebavila, nedočetla jsem ji,což se mi nestává, moc odborný výklad na hraně scifi a málo děje. Jelikož jsem nečetla Hračkáře, ztrácela jsem se v popisu minulých událostí a postavách. Autorova kniha Šelma se mi líbila, ale tenhle díl mi nesednul.

Jaruš7
02.09.2022 5 z 5

Brilantní počin, pro osvícení v této politické kakofonii.
Evoluci lze použít i k zákeřným zločinům. Jak jednoduché, jen mít možnosti a bezbřehou odvahu.
Vyšetřování záhadných smrtí a záhadnějších příčin v laboratorních podmínkách se v kruhu vědeckého týmu rozvětví do hrůzných předpokladů, že je opravdu zle.

Citace:" Instinkt je neurologická reakce jedním nebo několika stimuly, které jsou buď nevědomé, nebo stěží zaznamenané našima smysly."
"Žádný dobrý skutek zinscenovaný jako připomínající si hromadnou vraždu a kanibalismus nemůže zůstat nepotrestán."

Zlatá po právu, super, až z toho mrazí jak to sedí, i když konec je něco, jako svědomí na trampolíně.

Fortuna7
29.08.2022 4 z 5

Mě tahle série prostě neskutečně baví! Hlavní hrdina Theo Cray mi během čtení přirostl k srdci, no a konec byl sice trochu uspěchaný ale jinak naprosto boží. Hodně nutně potřebuju další díl. Jestli jste nad touto geniální sérií váhali, tak je to škoda, protože tohle je povinnost!

Hermiona419
12.08.2022 4 z 5

Tahle kniha nebyla špatná, ale Šelma a Hračkář mě bavily o trochu více. Určitě zkusím i další díl, Temný vzorec, jsem zvědavá, jaký ten bude.

Čmeláček
03.06.2022 5 z 5

Tak tahle kniha se fakt četla sama. Pro mě nejlepší Theův případ, super napínavý.

TeaPeter
02.04.2022 3 z 5

Zajímavý nápad, ale na plnotučnou sci-fi. Tohle měl být thriller, ale nebyl přitažený jen za vlasy, ale doslova za ko*le. Theo jako naprosto neřízená střela proletěl knihou až ke konci, který mi fakt jasný nebyl. Možná to vysvětlí další díl, ale spíš ne. ;) Celkově mě kniha moc neuchvátila.
Jen mě pořád fascinuje, jak si v Americe jedinec může vybavit laborku takovou technologií a nikdo si toho nevšimne. A kolik toho sám zvládne. U nás na to musíme stavět výzkumáky... Amerika, jó, Amerika...

Ulala
30.03.2022 3 z 5

Teorie vraždy mi nějak nesedla. Asi jsem čekala něco jiného a proto zklamání. Styl skvělý ale příběh trochu překombinovaný. Prostě to nebyl můj šálek kávy.

vraždy thrillery věda

Andrew Mayne