Teorie vraždy

Teorie vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415826/bmid_teorie-vrazdy-INg-415826.jpg 4 880 241

Naturalista série

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Murder Theory , 2018

Kocourek
09.03.2022 4 z 5

Vzhledem k hodnocení se mi do knihy moc nechtělo, ale nakonec docela dobré. Pravda, moc odbornosti je někdy na škodu, jako v tomto případě, ale zápletka zajímavá. Bohužel jsem před tím četla následující díl, a tak jsem už leccos věděla.

Dudlík08
10.01.2022 3 z 5

Jsem trošku zklamaná. Hlavního hrdinu mám ráda a předchozí díly mě bavily. Tady jsem se do knihy začetla až na posledních cca 80 stranách. I tak se těším na další pokračování a věřím, že další díl už zase zaujme.

Dumicek
25.11.2021 3 z 5

Já vlastně nevím co si mám o této knize myslet..první dva díly mě opravdu bavili. Theo je super a neskutečně geniální,ale v téhle knize mi vadilo až moc odborného psaní a složitého vysvětlování,že jsem se chvílema až nudila a čekala kdy se ta kniha konečne rozjede a nebude to jen o sáhodlouhém vysvětlování nějakého postupu...kniha je opět bláznivě akční,to ano..Theo je prostě blázen,který pro dopadení vraha udělá vše...ale mně tam toho teď chybělo opravdu hodně. Konec byl už mnohem lepší a nakonec mě do děje vtáhnul..no rovnou se vrhnu na další díl ať vím,jak to nakonec dopadlo..

marcela0282
12.11.2021 4 z 5

Jak jinak, nez dalsi blaznivy kousek, plny spousty silenych metod... Nebo ne? Kdyz clovek neni biologicky, virologicky nebo technicky nadsenec, tak to vlastne ani nepozna :D nejsem poradne ani jedno, takze bych autorovi odpustila, i kdyby Thea poslal vysetrovat vrazdu na Mars. Hlavne kdyz to bude zase skvele napsana detektivka, u ktere vas bude sice trochu mrazit, ale bude to zabava :)

ddkk
08.11.2021 5 z 5

Tak tohle je zatím nejlepší Theův kousek! Kdo by si v předchozím dílu Naturalisty vůbec dokázal představit, že příšerný zločin, vyřešený a po zásluze (a podle Theova gusta) potrestaný, bude mít takovéhle pokračování! Ani nechci pomyslet na to, co vše by dnes mohlo být možné. Naštěstí je tu geniální Theo a doslova v posledních minutách všechno uhádne...

Tento díl byl ještě napínavější a zajímavější než oba předchozí. Zvlášť konec, který mě přiměl dočíst až k ránu...

konicekbily
06.11.2021 4 z 5

Další originální zápletka a další netradiční průběh příběhu s "v hlavní roli vědcem". Hodně času a prostoru autorovi zabírá vysvětlování problematiky "bojiště", na němž hodlá představit další střet našeho hrdiny s neznámým zločincem a jeho motivem k jeho činům. Až moc neuvěřitelné a nereálné, ale dobře napsané!

jana1941
30.10.2021 4 z 5

Tento díl byl podle mě dost slabý oproti předchozím dvěma. Kniha mě trochu chytla až od půlky a pořádně začala bavit před koncem. Čekala jsem víc.

Lovana
06.10.2021 3 z 5

Tak třetí díl série Naturalista se za mě hodně nepovedl. Příběh mi přišel hodně zamotaný, zmatený, ztrácela jsem se v tom a spousta věcí mi připadala zbytečná a špatně vysvětlená... Celkově mi tento díl, a ani jeho vyústění, nedával smysl a porádně nevím o čem kniha vlastně byla. I Theo už mi v některých věcech přišel trochu přes čáru a to je, co říct, protože jinak ho miluju...
Budu teda doufat, že další díl bude lepší.

Hodnocení 3*/5*

Majuš333
02.10.2021 5 z 5

Theo je vážne blázon... Tretí diel bol tiež vynikajúci :)

"Tohle mě děsí – možnost, že se z člověka stane zrůda, a on si toho ani nevšimne."

janina66
01.10.2021 3 z 5

Toto třetí pokračování s Teem, už bylo dost nereálné a často přitažené za vlasy. Na můj vkus až moc odbornosti a teorie z oblasti virorologie, biologie a počítačových programů. Teprve ve čtvrté části knihy došlo na konkrétní pátrání po původci zla. Úplná poslední věta naláká na pokračování, ale abych řekla pravdu, už se mi do četby nechce, i když celou sérii poslouchám jako audioknihu.

martineden
29.09.2021 4 z 5

Mě doktor Theo prostě baví. Takový James Bond. Těším se na pokračování.

Radous
29.09.2021 3 z 5

Nějakým způsobem mi stále leze na mysl, že se jedná o detektivku, nicméně román je spíše akčňákem – což plně odpovídá označení „thriller“ na přebalu. Dvě třetiny knihy však solidní detektivkou jsou, no v dost moderním hávu. Zbylá část je taková podivně uspěchaná. Navíc se tam zapojí nové postavy, které to celé lehce shazují do horší uvěřitelnosti. A hlavní hrdina se proti mému gustu také začíná profilovat jako všeznalý superhrdina. Respektive se to kolem nějdost „klišovatí“. Nicméně se kniha čte velmi dobře, je to napínavé až do konce.

SoniaR
12.09.2021 5 z 5

Když mi syn na Vánoce koupil první díl této série (líbil se mu obal :)), to jsem netušila, jak mně tyto knihy pohltí a jak moc dobře se mi budou číst. Určitě doporučuji :)

zpevSusannah
02.09.2021 3 z 5

Buďme objektivní - nebylo tohle už trochu moc? Nebyl celý děj už tak trochu přitažený za vlasy, tak nějak ne zcela uvěřitelný?
A jak to, že Theovi vždycky všechno ve finále projde? I ty nejšílenější věci (asi všichni víme, o čem v případě Teorie vraždy mluvím)?
Mno, tak či onak, děj plynul rychle, čtivost tomu určitě nechyběla, nenudila jsem se, takže horší 3 hvězdičky jsou tak akorát.
Doufám, že Temný vzorec vylepší panu Andrew Maynovi reputaci a že se přiblíží alespoň kvalitou dějové zápletky na úroveň Hračkáře.

vincek1
01.09.2021 1 z 5

Knihu jsem nedočetl i když to není mým zvykem. Nevím čím to bylo, jestli příliš velkým množstvím teorie, nebo stylem psaní. Prostě kniha mi nesedla. Možná se k ní někdy v budoucnu vrátím.

anishta
01.09.2021 4 z 5

Uf.. Ten konec celkem síla, každopádně se mi líbí jak se Theo do všeho pouští po hlavě a pak až mu dochází následky.. Jako tahle hlavní postava mě baví..

sarka0168
26.08.2021 5 z 5

Skvělý autor! Nejen detektivka, ale chytrá kniha, doporučuju!

Bedřich63
23.08.2021 4 z 5

Tento typ knih mám rád, propojení detektivky s vědou mě baví. V tomto díle už ale autor některé věci dost přehnal, chvílemi se z toho stává spíš pohádka, i když docela brutální - viz Řeznický potok.
Opět je tady na okraji příběhu možné zachytit úvahy o plánech a o realizaci těchto plánů na biologické zbraně. Pro mnohé lidi obzvlášť zajímavé v dnešní době. Vědecké poznání už se dostalo tak daleko, že mnoho výsledků výzkumu je zneužitelných a určitě i zneužitých.

eva8941
21.08.2021 4 z 5

S tim rozrezanim mrtvol to bylo dost divny jestli by tohle nekomu proslo jen tak, ale kniha me jinak pohltila jako predchozi dve

kikies
19.08.2021 4 z 5

O trochu lepší než Hračkář. Ač Theo tím svým vševědoucím způsobem řešení případů a tvrdohlavým dohadováním s ostatními čtenáře už možní irituje, tak ten konec mě dostal a hned běžím pro pokračování.

vraždy thrillery věda

Andrew Mayne