Ani nepípni

Ani nepípni https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396298/bmid_ani-nepipni-sY6-396298.jpg 4 523 523

Nathan Cody série

3. díl

Zoznámte sa s Bensonovcami. Je to príjemný, milý manželský pár. Nikomu sa nepletú do života, občas prehodia so susedmi pár slov. A majú krásne dievčatko Daisy. Niečo však nesedí. Dcérka žije v podkrovnej izbe bez okien, za zamknutými dverami. Vždy keď jej donesú jedlo či zaželajú dobrú noc, dievčatko stŕpne a radšej váži každé slovo. Daisy nie je ich. Uniesli ju. Prednedávnom ju donútili oslavovať desiate narodeniny. Keď naposledy videla pravých rodičov, mala sedem. Teraz sa Bensonovci rozhodli pre súrodenca... Detektív seržant Nathan Cody sa čoskoro stretne s najtemnejším a najstrašnejším prípadom vo svojej kariére.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Don’t Make a Sound , 2018

Matita310
18.01.2020 5 z 5

Naprostá pecka! Hodně dlouho jsem se na tuhle knihu chystala. Jsem nadšená! A ten konec? Naprosto překvapivý zvrat. Skvělé čtení. Doporučuji!

LeSk
17.01.2020 5 z 5

Napínavé čtení od začátku do konce. Konec knihy byl opravdu dramatický, hltala jsem stránky jedním dechem. Luxusní čtení, DOPORUČUJI.

mariva
14.01.2020 5 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka, napínavý příběh s překvapením na závěr.

Jamra
11.01.2020 4 z 5

Svižný dej, rychlý konec žádné zbytečnosti. Překvapení na závěr. Fajn čtení.

Mirin1349
06.01.2020 4 z 5

Od začátku i díky anotaci víte, o co se v příběhu jedná a kdo je záporák, což mi osobně nevadí, ale pořád jsem si říkala, že v tomhle případě je to hodně předvídatelné. No a pak přijde konec a minimálně ten hodně překvapil, i když pár náznaků, co by mohlo být v pozadí, bylo. Výše řečené ale nijak neubírá na ohromné čtivosti knihy, i díky krátkým kapitolám text svižně ubíhá. Vyšetřovatelé jsou sympatičtí, naproti tomu Malcolmovi a Harriet by člověk nejraději vyškrábal oči. Odkazy na předešlé díly, které v češtině nevyšly, mně trošku zamrzely, protože minimálně předešlý díl mohl být také napínavý, tak doufám, že třeba ještě v češtině vyjdou.

jasmína
14.12.2019 5 z 5

Po prvních dvou stranách jsem uvažovala, zda knihu vydržím. Ne, že by se mi nelíbila, ale to, co se tam dělo, byla i na mě silná kava.

Dnes před chvílí dočteno, ale ano autor to napsal skvěle, ale doufám, že až takoví magoři doopravdy neexistují.

anája
19.11.2019 5 z 5

Kniha byla perfektní, příběh úžasný od začátku.Nakonec když jsem myslela,že mě už nic nepřekvapí, další překvapení, hodně mě příběh dojal..... až k slzám.Vubec jsem to nečekala,obal knihy mě moc zaujal, ale četla jsem nějaké nic moc recenze a to mě málem odradilo.Ted jsem ráda , že je kniha moje a určitě se k ní někdy vrátím.Je to přesně ten typ thrilleru co mě strašně baví.... Skvěle vykreslené postavy a chování děvčátek. Byl by z toho úžasný film. Snad autor napíše další skvělé knihy...V dnešní době není lehké vybrat nové knihy jsem ráda, že je tady databáze knih a můžu si přečíst hodnoceni a nekupovat drahé knihy zbytečně. Je jich na trhu hodně, a ne všechny jsou takhle unikátní.

Šmoulinka1980
16.11.2019 5 z 5

Hned když jsem si všimla, že tato kniha vyšla, věděla jsem, že si ji chci 100% přečíst. Navnadila mě anotace, která slibovala napínavý a šokující thriller s tématem únosu dítěte. Nakonec jsem si zadala na knihu rezervaci v knihovně a nyní jsem se jí konečně dočkala. A jedním slovem "bomba"! Toto je přesně ten druh thrilleru, jaký mě baví. Příběh byl neskutečně čtivý, hltala jsem stránku za stránkou. Autorovi se skvěle povedlo popsat myšlení jednotlivých postav a to jak manželského páru, který děti unesl, tak i samotných dětí. Konec mi navíc vyrazil dech. Takový jsem fakt nečekala. A kdyby to šlo, dám deset hvězdiček!

JessieEx
13.11.2019 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka! Od samého začátku až po konec! Neuvěřitelně čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Nechci předstírat že zápletka je kdovíjak originální - únos dětí najdete asi tak v každém třetím thrilleru. Tady jde však hlavně o zpracování. Jednak se mi líbilo, že se nejedná pouze o psychothriller ale je tady i detektivní linka. Kdyby v příběhu nefigurovali detektivové, tak by to byla mnohem depresivnější četba, díky jejich přítomnosti jsem však měla naději v dobrý konec. I přesto, že to dlouho vypadalo dost špatně. To ty zvraty. Byly perfektní. Při četbě jsem vystřídala téměř všechny pocity. Hodně strachu, napětí, znechucení, ale i pousmání nad téměř nepatrným jiskřením mezi Codym a Megan. Cody byl každopádně sympaťák a dost mi trnulo z toho, do čeho se dostal.
Líbilo se mi střídání vyprávění z pohledu různých postav, ale přesto zachování "er" formy.
Jedna drobná výtka, za kterou strhávám půl hvězdičky - připadalo mi, že těch neuvěřitelných náhod je v knížce až moc. Není to nic neobvyklého u tohodle žánru, ale mě to trochu kazilo dojem z jinak naprosto dokonalé knihy.
Doporučuji!!!
P.S. Stejně jako ostatní čtenáři, taky chci sérii!! Jedna knížka s Codym je fakt málo a jde hodně poznat, že jeho příběh na něco navazuje a někam i míří a já chci vědět kam!

Olous1
06.11.2019 3 z 5

Začátek dobrý,pak mě to trochu nutilo přeskakovat řádky,no ale konec se rozjel.Takže za mě takový zlatý střed.

veronna
02.11.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, kniha je čtivá od začátku do konce. Skvěle vykreslené postavy, překvapivý závěr.

Kami33
30.10.2019 5 z 5

Za mě bezvadné. Čtivé, napínavé vyprávění, kde se děti v krizi chovají tak, jak by se asi ve skutečnosti chovaly. (Což není v knížkách vždy pravidlem.)

Danago
29.10.2019 5 z 5

Tak toto byl thriller, ke kterému jsem si sedla a když jsem se po několika hodinách zvedla byl konec. Děj ubíhal neuvěřitelnou rychlostí. Moc se mi líbilo vykreslení mysli malé Daisy a únosců. Příběh je originální, bez hluchých míst.
Za mě skvělé čtení.

Jen mě mrzí, že je to zase třetí díl ze série, dá se číst samostatně, ale na některé drobnosti z minulosti je zde odkazováno.

čef
26.10.2019 4 z 5

Dusivý thriller, který nenechá čtenáře v klidu, vždyť se jedná o unesená děvčátka, v rukou skoro šílenců, kteří to však myslí „dobře“. Zápletka tedy dobrá, závěrečný zvrat je snad také dosti překvapivý, styl psaní je velmi přístupný, nepřetížený dlouhými řečmi a vedlejšími motivy. Není to sice velká literatura, po několika týdnech toho také asi zapomenu dost, ale poměrně dobré čtení na jeden den to rozhodně je.

gordon13
19.10.2019 4 z 5

Kniha mě hodně zaujala svým námětem, dobře se četla, ale ten konec mě trochu zklamal a opravdu mi přišel takový rychlý a nedotažený..

EvieS
12.10.2019 4 z 5

Zajímavý příběh. Závěr mě hodně překvapil jen škoda, že ho autor více nerozvedl, takhle působí tak nějak nedokončeně.

Miluna40
06.10.2019 2 z 5

Nejdriv jsem se nemohla zacist,potom to docela slo,ale posledni tretina knizky mne uz vubec nebavila. Jedine co bylo dobre rozuzleni- kriteria pro vyber deti k unosu. Celkove mi prisla nedotazena,malo napinava....ja bych ji nedoporucila.

Hanaa
02.10.2019 5 z 5

Tak tento psychothriller patří k těm nejlepším. Pravda, že se člověk moc nevyspí, protože kniha je neodložitelná. Konec by se mohl trochu víc rozvést, ale jinak super čtení.

harena
02.10.2019 5 z 5

Strhující, napínavý psychologický thriller bez krvavých scén, napsaný neskutečně čtivě. V krátkých kapitolách se střídá vyprávění o únoscích, pak jak to vidí 10 letá holčička a potom z pohledu policistů. Výborně vykreslené chování dětí v krizi. I když situaci plně nerozumějí, dokáží se nakonec přizpůsobit okolnostem. Je škoda, že vydavatelství vydalo jen třetí díl, protože dvojice vyšetřovatelů Codyho a Megan je velice sympatická a tady jsou jen náznaky, co se dělo v předchozích dílech. Závěr byl opravdu velice překvapivý a rychlý. "Nikdy nic není jednoznačný., co? Nikdy to není černý, nebo bílý."

reňa30
24.09.2019 3 z 5

až na rychlý závěr,který je napsaný trochu "horkou jehlou" je čtení celkem dobré

rozhlasové zpracování krimi

Autorovy knížky