Ani nepípni

Ani nepípni https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396298/bmid_ani-nepipni-sY6-396298.jpg 4 522 190

Nathan Cody série

3. díl

Zoznámte sa s Bensonovcami. Je to príjemný, milý manželský pár. Nikomu sa nepletú do života, občas prehodia so susedmi pár slov. A majú krásne dievčatko Daisy. Niečo však nesedí. Dcérka žije v podkrovnej izbe bez okien, za zamknutými dverami. Vždy keď jej donesú jedlo či zaželajú dobrú noc, dievčatko stŕpne a radšej váži každé slovo. Daisy nie je ich. Uniesli ju. Prednedávnom ju donútili oslavovať desiate narodeniny. Keď naposledy videla pravých rodičov, mala sedem. Teraz sa Bensonovci rozhodli pre súrodenca... Detektív seržant Nathan Cody sa čoskoro stretne s najtemnejším a najstrašnejším prípadom vo svojej kariére.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Don’t Make a Sound , 2018

georginaa
08.11.2020 5 z 5

Od tohoto autora je to moje první přečtená kniha a musím říct, že to byl opravdu děsný thriller. Jak se jedná o děti, vždy jsem z toho celá rozrušená. Jak bylo tu níže řečeno na doporučení, též jsem si poslechla audio a ta hudba tomu dala opravdu děsný podtext. Musím též podtrhnout výborné vyprávění J.Plesla.

SuperSojka
07.11.2020 3 z 5

Nevím, zda poslechnutá audiokniha rovná se přečtená kniha, ale J. Plesl byl vynikající a při některých pasažích mi bylo i z hudebního doprovodu úzko. Jinak jsem čekala tu skvělou pointu, jak tu mnozí naznačovali, ale zas tak překvapivá mi nepřišla, aby z knížky udělala něco víc, než jen průměrnou detektivku.

Jaruš7
05.11.2020 5 z 5

Audiokniha a pěkně napínavá.
Se vzpomínkou na rakouský skutečný horor jsem se docela bála, jenže nic není "černobílé".
Snad pokračování v pitevně svědomí, by byl další díl o rodinách tím vráceným bumerangem hozeným do kiberprostoru.

Děti jsou téma tém.

Ali88
03.11.2020 5 z 5

První třetina nic moc, pořád jsem se do toho nemohla začíst... Ale potom! Skvělé čtení, napínavé, nešlo to odložit a nečekaný konec!

Lkomrska
01.11.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Po dlouhé době kniha,která se četla úplně sama a navíc mě zvědavost nedala možnost ji odložit. Super! Určitě doporučuji.

VeNi
01.11.2020 4 z 5

Nemohu pomlčet o tom, jak skvělé je zpracování téhle knihy do rozhalosové hry od ČRo v podání Jaroslava Plesla.

kob
31.10.2020 4 z 5

Já taky ani muk - u audioknihy jsem ani nedutala.

bob0985
30.10.2020 4 z 5

Poslední týdny se nemohu dostat nějak ke čtení, a tak jsem se rozhodl tento nedostatek kompenzovat poslechem audio - trošku to je podvod, ale bohužel, nemám jinou možnost. Jaroslav Plesl tento thriller namluvil úplně špičkově. Jako po knize bych po něm nesáhl, mám rád jinou literaturu, ale tohle bylo velmi dobré. Někdy paroduji Malcolma způsobem mluvy, protože to bylo tak "hrozné" a někdy si vzpomenu na Harriet a její lupínky a dévédéčka...

kanitsuj
26.10.2020 4 z 5

Poslouchala jsem (na doporučení) audio četbu na pokračování v podání skvělého Jaroslava Plesla. Nemám ráda thrillery s tématem věznění a už vůbec ne s vězněním malých dětí, přesto jsem nedokázala odtrhnout ucho. Závěry kapitol byly vygradované tak akorát, aby posluchače navnadily na pokračování a v některých momentech jsem doslova přestávala dýchat. Závěr byl promyšlený a nečekaný, ale do plného počtu hvězdiček mi něco scházelo. Možná detailnější psychologie postav a propracovanější závěr, který nabídl oproti předchozím událostem velmi rychlé rozuzlení.

JPBelmondo
25.10.2020 4 z 5

To je tak, když držíte palce, aby to dobře dopadlo a únosci byli potrestáni. A pak když se to stane, valíte oči. Napínavý thriller s nečekaným a velmi překvapivým koncem. Naposloucháno na Dvojce v četbě na pokračování a moc se mi to líbilo. Můj dojem zcela jistě umocnil naprosto perfektní a precizní přednes pana Jaroslava Plesla, před kterým smekám.

helenkan
21.10.2020 5 z 5

Páni, já u toho ani nedutala, jak to bylo napínavý. Poslouchala jsem jako četbu na pokračování na Dvojce. Nečekaný konec a pěkně překvapivý. A mimochodem skvěle načteno.

i_vanička
21.10.2020 5 z 5

Fakt napínavé :)

NymphMaeve
01.10.2020 4 z 5

Téma knihy mne velice zaujalo, přeci jen je docela používané a chtěla jsem vědět, hak se s tím autor popasuje. Zpočátku jsem se do příběhu nemohla úplně dostat a i když byly zvraty a nové události v ději celkem rychlé a napínavé, nedostalo se mi to pod kůži. To samé detektiv Cody mi nijak moc nesedl, ani Megan. Asi bych s ním měla podobný smysl pro humor, ale jako člověk mi moc nesedl. Na druhou stranu Harriet a Malcolm jsou propracovaní velmi pěkně a v závěru mne rozhodně překvapila ta jediná informace, protože ta docela dost změnila můj názor na celou věc. Místy to bylo až moc nereálné a absurdní. Díky tomu přidávám jednu hvězdičku, prostě lehký nadprůměr, ale nic co bych si více zapamatovala nebo se k tomu musela vracet. Hezký příběh a příjemně napsaný příběh, rozsah měl tak akorát, četl se rychle, ale nedonutil mě se tak moc těšit na pokračování, že bych knihu nemohla odložit.

alena1228
30.09.2020 4 z 5

Kniha je zajímavá,četla se mi dobře,akorát že jsem přeskakovala stránky z detektivy a četla jen o dětech.Trochu mě zarážely myšlenkové pochody nejstarší holčičky,nevím,jestli by to bylo v reálu možné,aby to všechno vydržela.Nicméně dávám jen o hvězdičku méně za ty přeskočené zdlouhavé stránky.

Welinie
25.09.2020 2 z 5

Knihu mi vybrala dvouletá dcera v knihovně. Nic jsem neočekávala, ale podle zdejšího hodnocení na mě udělala trochu dojem. Ale přiznám se, ze mě tento thriller moc nebavil. Námět to mělo zajímavý, jen postavy mi byly celkem nesympatické, absurdní situace už k tomu moc nepřikladaly. A to jsem matka dvou dětí.

Sima1207
23.09.2020 5 z 5

Povedená kniha:)

berila
18.09.2020 4 z 5

Hlavně za ten konec dávám 4*. Ale četlo se to dobře, takže jsem spokojená.

ArwenAragorn
11.09.2020 2 z 5

Já se budu dost odlišovat od ostatních vesměs nadšených komentářů. Kniha mi prostě nesedla, přitom jsem se na ni moc těšila. Nebylo to ono, ten způsob psaní, nepravděpodobnost (u většiny knih ji spíš toleruji, tady ne), nedostatek napětí. A emoce tentokrát spaly.
Váhala jsem mezi dvěmi a třemi *, nakonec se přikloním k nižšímu číslu.

kytarka
03.08.2020 5 z 5

K téhle knize jsem se odhodlávala dlouho a té toho lituji, protože tohle bylo fakt hustý! Velice čtivá kniha, nechtěla jsem ji vůbec odložit a tak to mám ráda. Tohle si musíte přečíst.

Pavlína2019
02.08.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila - rozhodně doporučuji! Čte se úplně sama, je velice napínavá od začátku do konce!!