Ani nepípni

Ani nepípni https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396298/bmid_ani-nepipni-sY6-396298.jpg 4 522 190

Nathan Cody série

3. díl

Zoznámte sa s Bensonovcami. Je to príjemný, milý manželský pár. Nikomu sa nepletú do života, občas prehodia so susedmi pár slov. A majú krásne dievčatko Daisy. Niečo však nesedí. Dcérka žije v podkrovnej izbe bez okien, za zamknutými dverami. Vždy keď jej donesú jedlo či zaželajú dobrú noc, dievčatko stŕpne a radšej váži každé slovo. Daisy nie je ich. Uniesli ju. Prednedávnom ju donútili oslavovať desiate narodeniny. Keď naposledy videla pravých rodičov, mala sedem. Teraz sa Bensonovci rozhodli pre súrodenca... Detektív seržant Nathan Cody sa čoskoro stretne s najtemnejším a najstrašnejším prípadom vo svojej kariére.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Don’t Make a Sound , 2018

lenkaBajza
23.07.2020 4 z 5

Z pocatku mi vadilo prilis mnoho postav- vypravecu. Pozdeji to vsak vse zacalo davat smysl a pribeh krasne gradoval:)
Bylo to ctive,napinave,super????

Ryšava
21.07.2020 4 z 5

Na knize se mi nejvíc líbilo, jak je věčná. Spisovatel jde rovnou k věci a není tam žádné dlouhé popisování. Třetí část mě nudila, zdálo se mi, že děj zbytečně natahuje. Od začátku je ukázáno, kdo je padouch a nakonec vás mile překvapí, že nic není takové jak se zdá.

cleopatra11
22.06.2020 5 z 5

Hodnotím velmi kladně, zajímavý a silný příběh.
Jediné, co se mi nelíbilo, tak rozumové pochody dětí - ve svém věku by takto opravdu nemluvily a nepřemýšlely.

konicekbily
13.06.2020 4 z 5

Thriller zabývající se opakovaným únosem dětí s motivem bez výkupného je touto zápletkou originální. Zatím jsem podobnou zápletku nečetl. I vlastní zpracování příběhu je poměrně dobré a tak s odpočinkovým čtení jsem spokojen.

esfinge
04.06.2020 5 z 5

Přečteno za 2 dny. Opravdu silný příběh, plný smutku a zoufalství unesených dětí. Představa 3 let v zajetí je šílená. Vědět, ze budu nad osudem holčiček přemýšlet, tak to ani nečtu.
Jinak vyšetřovatel sympaťák a moc jsem mu fandila.

DominaCZ
02.06.2020 1 z 5

Mně se to od počátku nelíbí, nedojímá mě to, nijak se mně to nedotejká. Prostě NIC.
SPOILERY.

Je jim pade, ale vykresleni jsou jako svěží dvacátníci, což příliš tluče do očí.
On dokáže sám rozsekat i skupinu mladíků, kteří se válej v krvi a ze strachu nic nepoví-tak jistě.
Ona pořád dojatě fňuká a příliš cukruje - ideální do facebookové skupiny Společnost odporu proti zdrobnělinám.
Ta šestiletá nemluví na svůj věk - příliš rozumná, což rozčiluje. Vzpurná, na proplesknutí.
Prostě nelíbí.

snowpinkee
21.05.2020 5 z 5

Tohle byla nálož, přátelé!
Očekávala jsem hodně, ale tohle ne. Až do posledních stran jsem byla napjatá, neodhalila jsem vůbec nic. Věřila jsem úplně všemu co se v knize odehrává.
A několik dní po dočtení se mi blbě spalo, s vědomím že syn spí ve vedlejší místnosti sám.
Setkáváme se s manželským párem Malcolmem a Harriet. Malcolm by pro Harriet udělal cokoliv a tak ji obstarává děti. Dcery. Všechny děti něco pojí.

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Velmi napínavý thriller o únosu malých dětí, který vyděsí nejednoho rodiče!

ivzu77
19.04.2020 4 z 5

Za mne to byla dobrá čtenářská jízda. Napínavé, zajímavé, odvážné a překvapivé.

Léňa2510
12.04.2020 5 z 5

super, tato kniha chytí za srdce. páčilo sa mi na nej, že bola miestami drsná.

terez_knihomol
01.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která mě bavila a byla napínavá se zajímavým příběhem. Chvílemi jsem ani nedutala a čekala, jak toto dopadne. Velmi dobrá kniha a těším se od autorky na další.

mirec88
23.03.2020 5 z 5

Neskutočný, veľmi smutný psychothriller, ktorý je vynikajúco napísaný, s napätím, vynikajúcou detektívnou linkou a neskutočnou pointou a zvratom na konci, ktorý vám úplne prevráti pohľad na záporákov, alebo minimálne budete o knihe ešte dlho premýšľať. Odporúčam všetkými desiatimi.

Petronela16
22.03.2020 5 z 5

Tak toto bola výborná detektívka.A ten koniec ma dostal.Urcite budem sledovať ,či od spisovateľa nie je znovu niečo v ponuke.Velmi veľmi dobre, oplatí sa prečítať.

tereza8
13.03.2020 5 z 5

Musím říct, že ze začátku jsem příběhu nedávala moc šanci, přišlo mi to takové “táhlé”. To se ale v polovině zlomilo a knížka se četla sama a já byla zvědavá co bude. I samotný konec mě trochu překvapil. Všechno nemusí být takové, jak se nám na první pohled jeví...

Kekik
20.02.2020 5 z 5

"Nikdy nic není jednoznačný, co? Nikdy to není černý, nebo bílý..."
Od prvních stran velmi čtivá kniha. Sympatičtí detektivové. Zajímavá zapletka. Rozuzlení na konci překvapilo. David Jackson umí psát poutavě.
Doufám, že se dočkáme vydání dalších dílů, a kéž by i předchozích dvou. Právě to, že se jedná až o třetí knihu ze série, mi kazilo čtení. To nemám ráda, když nevím vše, co se dělo předtím. Jde také o osobní vývoj vyšetřovatelů, zvlášť když je to celkem podstatné pro pochopení mezilidských vztahů, a zde se dost odkazovalo na předchozí události ve vztazích a na jiné případy.

Doporučuji.

blonďatá.luc
18.02.2020 5 z 5

No, nebudu to dlouho protahovat - jsem nadšená! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout od samého začátku, žádný zdlouhavý nástup tu nebyl. Jednotlivé postavy (a že jich není málo) byly bez debat zajímavé, byť jejich charaktery nebyly vykresleny do detailů jako tomu bylo například v knize Za zavřenými dveřmi, a ten příběh mě naprosto polapil. Mráz mi běhal po zádech a nemohla jsem se dočkat toho, jak to celé dopadne - jasně že jsem měla jistá očekávání, která se nakonec potvrdila, ale to knize rozhodně neubralo na napětí a čtivosti. Zároveň se nemusíte bát zdlouhavých popisů, kniha má tak akorát stránek na vysvětlení a zachycení všeho podstatného. Pokud hledáte nějaký psychologický thriller, do kterého byste se pustili, a tento vás prozatím minul, už nehledejte - protože pokud dáte knize Ani muk šanci, nebudete litovat.

Nunynka
17.02.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná,ale tak nějak jsem už dopředu věděla co se bude dít. Čtenáře thrillerů v této knize už nic moc nepřekvapí.

Danilla
15.02.2020 5 z 5

Že Malcolm a Harriet Bensonovi nejsou úplně normální, je patrné z anotace knihy. Kdybych měla malou dcerku, jsem si naprosto jistá, že od první stránky knihy Ani muk, bych začala trpět paranoiou, že nás někdy v noci navštíví Malcom a mojí dceru si přivlastní.
Kniha se četla fakt dobře a i když jsem si v noci říkala “ještě jednu kapitolu a jdu spát,” téměř jsem jí přečetla najednou. Děj měl spád a neustále mě držel v napětí - i když bylo od začátku naprosto jasné, kdo je únosce. Konec a rozuzlení vší té hrůzy bylo super.

NoraHudecová
31.01.2020 5 z 5

Veľké prekvapenie.
Skvelé od prvej do poslednej stránky. Svižný dej, krátke kapitoly a napätie sa dalo krájať. Psychothriller bol veľmi efektívne doplnený detektívnou dejovou líniou. Sympatické postavy, teda až na záporákov. Od začiatku je jasné kto za únosom stojí, ale to absolútne ničomu neuškodilo, skôr naopak. Na záver sa aj tak dočkáte šokujúceho prekvapenia. Únos dieťaťa možno nie je najoriginálnejšou témou, napriek tomu knihu odporúčam všetkými desiatimi.
Verím, že sa dočkáme ďalších prípadov Nathana Codyho a Webleyovej. Minimálne by ma zaujímal predchádzajúci prípad, keďže v knihe sa občas spomína.

Desiree
27.01.2020 4 z 5

Naprosto skvělé, čtivé, nápadité. Za mě rozhodně palec nahoru.