Ani nepípni

Ani nepípni https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396298/bmid_ani-nepipni-sY6-396298.jpg 4 522 190

Nathan Cody série

3. díl

Zoznámte sa s Bensonovcami. Je to príjemný, milý manželský pár. Nikomu sa nepletú do života, občas prehodia so susedmi pár slov. A majú krásne dievčatko Daisy. Niečo však nesedí. Dcérka žije v podkrovnej izbe bez okien, za zamknutými dverami. Vždy keď jej donesú jedlo či zaželajú dobrú noc, dievčatko stŕpne a radšej váži každé slovo. Daisy nie je ich. Uniesli ju. Prednedávnom ju donútili oslavovať desiate narodeniny. Keď naposledy videla pravých rodičov, mala sedem. Teraz sa Bensonovci rozhodli pre súrodenca... Detektív seržant Nathan Cody sa čoskoro stretne s najtemnejším a najstrašnejším prípadom vo svojej kariére.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Don’t Make a Sound , 2018

pch1976
23.04.2021 4 z 5

napínavé, skvělá kniha, jen ten konec nebyl moc povedený,

Marekh
30.03.2021 5 z 5

Na tuto knihu mne nalákala Jana (nick na DK: Jane417, YouTube kanál: Janin čtenářský deník). Jedná se o psychologický thriller. Kapitoly jsou vyprávěny z různých úhlů pohledů - vyšetřovatelů, únosců a obětí (dětí). Kapitoly jsem krátké a z tohoto pohledu se kniha četla rychle. Oblíbil jsem si detektiva Nathana Codyho a Megan včetně vtipných dialogů, které mezi sebou vedli a také jsem měl rád další členy z jejich policejního týmu.

V thrilleru se vyskytovalo také napětí a thriller působil na mě realisticky, tak jak by se mohl příběh odehrát ve skutečnosti. Nic nebylo zbytečně překombinované jako je tomu u některých jiných thrillerů. Možná vyústění závěru mohlo být ještě více napínavější. Připadalo mi, že závěr nabral rychlý spád, ale mě to nevadilo. Úplný závěr byl pro mě překvapivý. V knize se vyskytují okamžiky, při kterých se mi svíjel dech.

Jedna z nejhorších věcí, která se může rodičům stát je to, že jim někdo unese dítě a oni mu nemohou žádným způsobem pomoc, ačkoliv by chtěli! Neví, co se s dítětem stalo, pakliže únosci nenavážou kontakt s rodiči unesených dětí nebo s policií! Rodiče žijí v neustálé nejistotě a nedovedu se vůbec vžít do jejich pocitů, jakým peklem si procházejí. Jestli se našim detektivům podaří vypátrat unesené děti se dočtete v této knize.

Když jsem se díval do Databáze knih, tak jsem zjistil, že se jedná o sérii, která je pojmenovaná NATHAN CODY a kniha Ani muk je třetí v pořadí. Doufám, že vyjdou další knihy z této série a já se opětovně setkám s oblíbenými detektivy.

Anitram22
25.03.2021 3 z 5

Tato kniha pro mne byla velkým zklamáním. Na knihu jsem se těšila, hodnocení zde bylo dobré, ale kniha se mi četla velmi špatně. Námět knihy je velice lákavý, ale styl autorova psaní mi vůbec nesedl. Místy byla až moc nudná a některé kapitoly, jakoby o ničem. Naproti tomu, některé byly napsané velmi poutavě, že jsem si řekla "jo, to se rozjede", ale bohužel nerozjelo. Ač nerada dávám 3*. Knihu jsem dočetla, ale s velkým přemáháním.

monushka
21.03.2021 4 z 5

Čtivá kniha, jejíž příběh je děsivý. Konec mi přišel lehce odfláknutý, vysvětlení jen takové povrchnější.

NelaMaty
14.03.2021 5 z 5

Výborná kniha. Moc se mi líbila, skvěle se četla, zejména konec knihy. Ten jsem teda přímo hltala. Připomněla mi knihu Za zavřenými dveřmi.

Damonka12
01.03.2021 4 z 5

Hrozně moc čtivá kniha, potřebovala jsem vědět, jak to dopadne a proč to tak je. Konec mě trochu zklamal. Vše shrnutu na jedné stránce. Myslím, že by si kniha zasloužila ten konec delší a propracovanější.

SilvieSisinka
27.02.2021 4 z 5

Zajímavá psycho kniha.Cetla se sama.A ten konec Bravo.

Jurajovamaka
04.02.2021 5 z 5

Zaujímavá a napínavá od začiatku po koniec :-)

dom.ini
26.01.2021 3 z 5

Pro mě to bylo takové průměrné. Neřekla bych, že to byla špatná knížka, ale ani mě nějak výrazně nenadchla. Celou dobu jsem měla pocit, že to jen tak plyne po povrchu a pořád jsem čekala, až přijde NĚCO. Hlavní pointa je zajímavá, ale zase jen tak lehce naťuknutá a za mě dost nedotažená. Podle mě by šlo příběh rozpracovat lépe, buď dramatičtěji, nebo po psychologické stránce. Takto mi připadal dost plytký. Ale jako odpočinkové čtení, proč ne.

Jiparis
25.01.2021 4 z 5

Hodně temný příběh, kde oběťmi jsou děti a to mě zpočátku dost odpuzovalo. Dlouhé popisy toho, jak dívky trpí , vynucování lásky ,se mi také moc nelíbily. Zajímavé bylo ale konečné rozuzlení.

THERISA
07.01.2021 2 z 5

Průměrné, nenáročné, spíše klouzající po povrchu. Dalo se zpracovat mnohem lépe, ale i mnohem hůř. Nečekala jsem od toho nic, toho jsem se víceméně dočkala, ale na ukrácení dlouhé chvíle asi stačí..

Roseblood
06.01.2021 5 z 5

Výborná kniha, velice napínavá a ten konec byl pecka, nemohla jsem se odtrhnout .

hodnocení: 5/5*

Lindulinek
26.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji.

Bara52
25.12.2020 3 z 5

Zezacatku me to moc nechytlo, unesene deti, clovek nevedel co cekat. Nakonec obstojny pribeh s necekanym rozuzlenim.

trudoš
26.11.2020 3 z 5

Jde o třetí knihu z prozatím čtyřdílné série, takže oblíbit si Nathana Codyho a Megan Webleyovou je trochu problém, protože autor logicky počítá s tím, že čtenář jeho hrdiny už zná z dřívějška. Pročež scény točící se kolem jejich předchozích případů vyznívají maličko do ztracena, když k nim chybějí souvislosti. David Jackson naštěstí staví zápletku spíš na unesených dětech. Tohle se mu ale paradoxně vymstilo, jelikož kriminální linie je díky tomu nefunkční, lépe řečeno, je zcela náhodná. Hlavními aktéry jsou primárně maličké holčičky, jež se musí vypořádat se situací, s níž by měl problém i regiment dospělých. S povděkem přitom kvituji, že jsem se nemusel prodírat ukrutnostmi, jaké by si spisovatel mohl klidně vymyslet, aby knihu udělal atraktivnější. Hvězdu navrch pak dávám za finální pointu, která právě tento „nedostatek“ perfektně vysvětluje. Želbohu, musím konstatovat, že to, co by skvěle fungovalo u čtyřicetistránkové povídky, působí u desetinásobně obsáhlejšího románu nadbytečně.

ddkk
17.11.2020 3 z 5

Ani muk je takový nepříliš vzrušivý příběh, bez mnoha emocí, naštěstí i bez fyzických krutostí (jasně, únos malých holčiček je krutý sám o sobě!), ale i bez velkého napětí a očekávání. Závěr odhalující skutečnou motivaci dvojice únosců je sice překvapivý, ale úplně na zadek mne skutečně neposadil...

Byl to nakonec docela příjemně využitý čas s nenáročnou audioknihou. Asi to bude tím, že je k dispozici tolik docela dobrých detektivek a thrillerů, které ovšem často mají hodně podobný obsah. A tudíž nároky zrovna na tuto literaturu jsou pořád vyšší...

Dávám za pravdu ArwenAragorn - emoce opravdu tentokrát spaly. U mne za dobré tři.

Sidonka3
11.11.2020 3 z 5

Teda, to byla síla! Drsný příběh. Uneseným holčičkám jsem hodně držela palce a přála si, ať už jim to trápení brzo skončí... Trpěla jsem s nimi.
Desetiletá, obětavá Daisy ten děs, co se odehrával v domě, naštěstí zmírňovala, ta na svůj věk docela vyspělá holka je fajn světýlkem v depkoidní tmě.
S vyšinutými únosci dětí navzdory jejich postižení nejde mít soucit, jinak bezesporu atmosferický příběh je i kvůli nim neuvěřitelný. Neumím si představit, jak by takováhle rozháraná dvojice citově dost nestabilních a výbušných partnerů mohla spolu vůbec vydržet, komunikovat a spolupracovat. Agresivní zabiják Malcolm měl se svojí mimózní ženou Harriet neuvěřitelnou trpělivost. Nedařilo se mi do neplasticky vylíčené dvojice vcítit, jenom se převážně jednostranně popisuje jejich bizarní chování, ale schází jim větší psychologická hloubka, takže mi přišli neuvěřitelní.
Závěr překvapující, ale účinek mohl být silnější. Konec vzal autor stručnou zkratkou, nicméně jako hořká pointa dost dobrý a nutí nás něco trošičku přehodnotit.
... A ano, nic není černobílé, to víme už dávno, přesto nás tato skutečnost často překvapí.

Amazonka72
10.11.2020 4 z 5

Tak jsem se nechala zlákat velmi zajímavou nabídkou audio knih na ČR dvojce a vrhla jsem se, v tomto ponurém počasí, do poslouchání. Kniha "Ani muk" byla mojí první audio nahrávkou. A musím konstatovat, že byla skvělá! přesně ta kniha, kterou nelze odložit, v mém případě přestat poslouchat. Napínavá, děj měl rychlý spád, žádné zbytečné odbočky.
Ano, závěr byl poněkud překvapivý. Mě však utvrdil v přesvědčení, že věci kolem nás nikdy nejsou "černo-bílé", a že jednání některých jedinců pro nás může být mnohdy nepochopitelné... ale může mít i svůj smysl, který nám uniká. Je potřeba se vždy na věci dívat z více úhlů a často i očima toho druhého. Není dobré dělat ukvapené závěry, i když mnozí k tomu míváme sklony (ano, i já...).
Poslední postřeh z této knihy - opět jsem se utvrdila v tom, jak skvěle umíme audio nahrávky natáčet. Vždy jsme byli skvělí v dabingu a já jsem přesvědčená i o tom, že jsme výborní na rozhlasové dramatizace. Jako malá jsem vždy v létě na chalupě, po nedělním obědě, poslouchala pohádky vysílané v ČR. Doteď si pamatuji na úžasné zážitky, vždy jsem měla pocit, jako bych byla součástí příběhu... ležela jsem na kanapi a procházela se v úplně jiném světě.

martinasudová
10.11.2020 5 z 5

Přečtěte si, poslechněte si... Určitě stojí za to.

magic11
09.11.2020 5 z 5

Pěkné počtení, odsypávalo to a konec překvapil. Nikdy není nic černé a bílé, jsou i stupně šedi...