Ani nepípni

Ani nepípni https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396298/bmid_ani-nepipni-sY6-396298.jpg 4 522 190

Nathan Cody série

3. díl

Zoznámte sa s Bensonovcami. Je to príjemný, milý manželský pár. Nikomu sa nepletú do života, občas prehodia so susedmi pár slov. A majú krásne dievčatko Daisy. Niečo však nesedí. Dcérka žije v podkrovnej izbe bez okien, za zamknutými dverami. Vždy keď jej donesú jedlo či zaželajú dobrú noc, dievčatko stŕpne a radšej váži každé slovo. Daisy nie je ich. Uniesli ju. Prednedávnom ju donútili oslavovať desiate narodeniny. Keď naposledy videla pravých rodičov, mala sedem. Teraz sa Bensonovci rozhodli pre súrodenca... Detektív seržant Nathan Cody sa čoskoro stretne s najtemnejším a najstrašnejším prípadom vo svojej kariére.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Don’t Make a Sound , 2018

ZuzanaZ83
13.03.2022 3 z 5

Mrazivý příběh o malých holčičkách unesených a vězněných manželským párem. Tito manželé, Malcolm a Harriet, vnímají dívky jako vlastní dcery a jsou přesvědčeni, že je chrání.
Temný příběh, na jehož konci čtenář zjistí, že svět není černobílý.

VeruHoráková
20.02.2022 3 z 5

Za mě takový průměr. Téma knihy bylo super, ale mám pocit, že se to mohlo ještě lépe zpracovat, aby příběh měl větší drive. Nebylo to špatný, byla jsem dost napjatá, jak to dopadne, ale ke konci to začalo ztrácet šťávu, což byla škoda.

martineden
08.02.2022 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka, trochu ve stylu Roberta Bryndzy. A poslední stránka panečku to je síla! Doporučuju.

veronika9761
02.02.2022 4 z 5

Necetla jsem prvni dva dily, ale i bez nich jsem se prilis neztracela. Urcite doctu i zbytek serie.

LadyCarousel
25.01.2022 3 z 5

Tema deti moc nemusim, celkove byl dej tahlejsi ale vynahradil mi to necekany konec. Me to prislo i celkem realne. Az na to ze tam bylo uvedeno, ze je pokoj odhlucneny a pak neco spadlo a bylo to slyset...

P4vlin4
24.01.2022 4 z 5

Napínavá, místy děsivá kniha, konec mě velmi překvapil.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Rodinu si vybrat nemůžete. Nebo ano?

Seznamte se s Bensonovými. Jsou to usedlí padesátníci, kteří vedou tichý, nenápadný život. A mají krásnou desetiletou dceru.. kterou před lety unesli a drží pod zámkem ve svém domě. A nyní nastal čas pořídit jí sestřičku..

Parádní detektivka, trochu mi připomínala Manželé odvedle. Přečteno během dvou dní, jen nerada jsem dávala knihu přes noc z ruky ;) Závěrečná pointa mě ohromila, něco takového jsem opravdu nečekala. Ústřední dvojici detektivů - Nathana Codyho a Megan Webleyovou - jsem si oblíbila a s chutí bych si přečetla s nimi něco dalšího.

"Naděje je to s křídly uvnitř nás."

ThrillerLove
25.12.2021 5 z 5

Tohle teda bylo mega dobrý.

Kniha se četla úplně sama a konec bych takový nečekala.
Škoda, že u nás nevyšly předchozí díly. Ale nijak extra mi to nevadilo (příběh mě úplně pohltil), i když tam je občas něco, co bychom se z nich dozvedeli

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Hodně zajímavý thriller, který chytne a nepustí, dokud není člověk na konci. Určitě doporučuji.

Sigurd_Lesandi
07.11.2021 3 z 5

Kniha zněla na začátku slibně. Nikdy jsem ještě nečetl detektivní román s takhle zpracovaným nápadem.
Je nám nabídnuto hned několik pohledů ať už Malcolma a Harriet, Detektivů nebo Mladé Daisy. Právě s Daisy jsem měl jeden problém. Nepřišlo mi, že se chovala na svůj věk. Je mi jasné, že pokud se dítě dostane do takové situace, tak je schopné velmi rychle dospět, protože mu nic jiného nezbývá, tady mi ale přišlo, že se v několika situacích chovala tak, jak by se nechoval ani někdo komu je 15.
Co se týče ostatních postav, tak i když jich je dost, tak se dá v příběhu skvěle vyznat a já neměl s jmény problém.
Kniha je dobře napsaná a nečetla se vůbec špatně.
S čím mám však největší problém, je konec. Obsahuje jeden zvrat, který měl asi knihu posunout na lepší úroveň. Mně tam ale vůbec neseděl. Nepůsobil na mě tak, že chtěl mít autor od začátku propracovanou knihu se skvělým zvratem na konci, ale spíš tak, že dopsal knihu a řekl si, že tam chce ještě něco přidat, a tak tam něco prostě hodil.
Moc jsem nevěděl, co si mám o knize myslet. Žádný velký propadák nebyla, to ne, ale žádný zázrak taky ne. Pokud vás svým námětem zaujala, tak si ji přečtěte, ale nečekejte nic velkého.

SimonaP
31.10.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, akorát mě mrzí, že u nás nevyšly dvě předchozí knihy. Občas je zmíněno něco z minulosti policistů a mohlo to být zajímavé.

micha-ella
19.10.2021 3 z 5

Nepravděpodobný příběh. A jeho vysvětlení ještě nepravděpodobnější.

Millyf
01.10.2021 5 z 5

Thriller, ktorý vás vtiahne do deja,v určitých častiach má mrazilo a mala som na krajíčku,páčilo sa mi prelínanie myšlienkových pochodov Malcolma,Daisy a Codyho. No a záver má úplne dostal,neverila by som,že nakoniec pocitom k Malcolmovi tak trochu sympatie.

Amy27
23.09.2021 5 z 5

Velmi čtivý thriller, který vás nutí otáčet stránku za stránkou. Napínavý příběh o ztracených holčičkách, které jsou vězněny v domě starousedlíků. Jenže... nikdy není vše černé nebo bílé. Tak jak to teda bylo a proč? Bomba detektivka. Něco mi přišlo krapet nereálné, ale to se dá odpustit. Doporučuji!

5holek
08.09.2021 4 z 5

Dobře napsané, napínavé, zajímavě vysvětlená psychologie postav. Vyprávění z pohledu únosce, policistů i desetileté holčičky nucené se přizpůsobit velmi omezeným životním podmínkám, se kterými by si neporadil ani dospělý.

TerezaaBaarova
04.09.2021 5 z 5

Skvělá skvělá skvělá! Nemůžete odložit!

Od první do poslední strany byla tato kniha jízda! Vyskytuje se zde téma děti, což je opravdu těžké a depresivní, ale je to tak dobře podáno, že nám to nerve srdce. Sympatičtí vyšetřovatelé dodávají šťávu a ten strhující závěr je děsivě kvalitní. Doporučuji všema deseti!

Trochu škoda, že knize předchází další díly, které nejsou dostupné, já bych si je rozhodně ráda přečetla.

kofola33
11.07.2021 4 z 5

Bylo trochu tezsi si nejak oblibit Codyho nebo Megan, kdyz se zacina cist od tretiho dilu serie a nic nevim o jejich minulosti, ktera se mnohokrat vzpomina...
Nicmene do knizky jsem se zacetla docela rychle, kapitolky byly kratsi, tak to mam rada, bylo mi docela jasne, jak to dopadne, ale konec me prekvapil. Holt nejsou vzdycky veci tak jak se na prvni pohled zdaji. 75%

INCOGNITOREADER
04.06.2021 4 z 5

Naprosto skvěle vystavěný thriller, který kazí jen dvě věci.
Čte se rychle. Krátké kapitoly. Napětí se buduje postupně. Různé pohledy od různých postav. To vše je skvělé. Dojem kazí jen lehce předvídatelný závěr, ale.to je maličkost. Větší výtka směřuje k nakladatelství, že vydá třetí díl ze série bez předchozích dílů. V knize jsou odkazy na minulost a věřím, že by knížka byla ještě o hvězdu lepší vědět co se dělo předtím.

Jessica007
30.05.2021 4 z 5

Napínavé, čtivé, zajímavý konec.

Jancas.s
07.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Téma únosu dětí samo o sobě v člověku vyvolá úzkost, ALE wow efekt se nekonal.
Vlastně se nic překvapivého nestalo, když jsem se blížila do finále, tak jsem věřila, že to určitě dopadne dobře, že se všichni zachrání a to díky té nejvíce zakřiknuté holčičce, která na konci rádoby "překvapí". Ten konec se nám trochu zkomplikoval, co se motivace Malcolma a Harriet únosu týče, ale bylo to taková rychloinformace, že se to moc nerozmázlo, což je trochu škoda.