Ani nepípni

Ani nepípni https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396298/bmid_ani-nepipni-sY6-396298.jpg 4 523 523

Nathan Cody série

3. díl

Zoznámte sa s Bensonovcami. Je to príjemný, milý manželský pár. Nikomu sa nepletú do života, občas prehodia so susedmi pár slov. A majú krásne dievčatko Daisy. Niečo však nesedí. Dcérka žije v podkrovnej izbe bez okien, za zamknutými dverami. Vždy keď jej donesú jedlo či zaželajú dobrú noc, dievčatko stŕpne a radšej váži každé slovo. Daisy nie je ich. Uniesli ju. Prednedávnom ju donútili oslavovať desiate narodeniny. Keď naposledy videla pravých rodičov, mala sedem. Teraz sa Bensonovci rozhodli pre súrodenca... Detektív seržant Nathan Cody sa čoskoro stretne s najtemnejším a najstrašnejším prípadom vo svojej kariére.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Don’t Make a Sound , 2018

Misute603
23.06.2019 4 z 5

Moc zdařilá kniha, četla jsem jedním dechem,dokud jsem celou knihu nepřečeta...Mám ráda krátké kapitoly,tento styl mi moc vyhovoval...chvílemi jsem se i bála.Konec jsem tak trochu tušila,ale i tak super práce...mohu doporučit ????

alexis818
22.06.2019 5 z 5

Skvělý thriller,děj napínavý,nejde přestat číst.Chvílema mě pořádně mrazilo,fakt zdařilé dílo.Doporučuji.

Ann1307
18.06.2019 4 z 5

Tenhle thriller mě zaujal svým nápadem. Únos dětí, za účelem mít za každou cenu rodinu.

Bensonovi jsou poklidný pár kolem padesátky, avšak ideální život jim kazí slutečnost, že nemohou mít svou vlastní rodinu. Adopce ze zdravotních důvodů také není možná. Harriet Bensonová má ale štěstí, protože její muž Malcolm udělá vše proto, aby byla šťastná a mohla být “maminkou”. Díky jeho obětavosti a odvaze se již 3 roky stará o svou “dceru” Daisy. Ale Malcolm chce, aby Harriet byla ještě šťastnější a jelikož na něj po únosu Daisy celé tři roky nikdo nepřišel, rozhodne se svou ženu obdarovat ještě další dcerou jménem Poppy.

Detektiv Cody je ale rozhodnut únosce malých děvčat odhalit, ať to stojí, co to stojí.
Tahle kniha pro mě nebyla úplné WOW. Ale ta čtivost byla skvělá! Poměrně krátké kapitoly, když šlo do tuhého dávaly knize spád. Vyprávění z pohledu několika hlavních postav bylo moc dobře zpracováno.
Jen jedno odhalení Megan mi přišlo poněkud nereálné. Každopádně kniha mě bavila po celých 374 stran, i když tam bohužel nebyly žádné vyloženě překvapivé zvraty.

KSarlota
17.06.2019

Wow, hodne se mi libila. Svizna, prekvapive zvraty a nemohla jsem prestat cist. Kniha pojednává o unesené holčičce, které přibude sestřička. Velmi se mi líbilo nahlížení do myšlenek všech postav.

Peace
17.06.2019 5 z 5

"Všichni si v životě projdeme nějakou bolestí, ale někdy to z nás udělá lepší lidi."

Po delší době skvělá napínavá kniha, která není překombinovaná a přitažená za vlasy. Velice čtivě napsáno.
Jediné, co mi hlava nebere je: proč se u nás knihy nevydávají chronologicky a jako první vychází třetí díl?? To mi přijde dost postavené na hlavu.. I přes tuto vadu na kráse se moc těším na pokračování, Cody a Webleyová jsou sympaťáci :o)

alnahu
16.06.2019 3 z 5

Příběh zvláštní dvojice Malcoma a Harriet ,která si vybírá děti a unáší je -děsivý příběh u kterého nemohu napsat,že se mi líbil.

Efča59
16.06.2019 5 z 5

Fíha! Tak tohle byla jízda. Detektivka s prvky thrilleru, jasná a snadno uvěřitelná zápletka. Krátké kapitoly, děj ubíhal ani nevím jak a ten konec. Prostě paráda. Mohu doporučit.

PaniJani
11.06.2019 3 z 5

Všude jsem četla nadšené reakce a moc jsem teda na ni těšila. Ačkoliv je napsána čtivě a téma je poměrně neotřelé, nechytla mě a místy i nudila. Za mě takový lepší průměr. Bohužel.

buldozer5
10.06.2019 5 z 5

Poslední dobou mám štěstí ve výběru kvalitních thrillerů, moje čtenářské já skáče radostí! :D
Vynikající thriller smíšený s detektivkou, ve kterém autor vsází na mrazivý námět, který na člověka opravdu zapůsobí (zvlášť na rodiče), a kde se neopírá jen o krvavé scény nebo vyvražďovačky. A musím říct, že se mu to opravdu daří. Bavily mě jak pasáže z pohledu vyšetřujících, tak samozřejmě i z pohledu únosců a jejich obětí. V příběhu je skvěle vykreslena atmosféra a různé situace, až člověka v některých částech člověku přebíhá mráz po zádech, když si uvědomí, co si tam všechno musely ty děti vytrpět. Únosci jsou taková pěkně bizarní rodinka, skvěle zapadající do své role.
Asi není nic, na co bych si mohl stěžovat, snad jen to, že zřejmě jde o nějaký díl z větší série o detektivovi Codym, která u nás nevychází, což mě mrzí, protože jeho postava mě fakt bavila. Budu doufat, že u nás začne vycházet víc dílů, anebo si knihy budu muset pořídit v angličtině, jelikož věřím, že i další díla od tohoto autora mě zaujmou minimálně stejně jako tahle kniha.

zuzana2599
07.06.2019 5 z 5

Výborný thriller, nesmírně jsem se při čtení bavila a docela mě místy mrazilo... Je velmi čtivý, napínavý, ale už raději ANI MUK a knihu si přečtěte !!

Šánka
06.06.2019 5 z 5

To je výborně napsaná kniha, opravdu skvělé psycho ! Od prvních stránek jsem neměla vůbec problém se začíst, a to nejen díky krátkým kapitolám, byla napnutá po celou dobu až do závěru s pořádným překvapením. Šílení záporáci ( to vážně !) a unesené děti...., nebylo vůbec potřeba krvavých popisů, aby čtenář ani nemukl a jen četl.
Tématem je to tedy čtení děsivé, ale já bych si moc ráda ještě přečetla další díly této série.

Mono.666
05.06.2019 5 z 5

Zimomriavky po každej kapitole ..

Bee240
27.05.2019 5 z 5

Parádní kniha...napínavé a prostě skvělé. Kniha mě bavila od prvních stran a nebylo jediné místo kde bych se nudila nebo kde by mě to nepohltilo. Kdo si chce přečíst dobrý , napínavý thriller bez sériových vrahů a spousty krve tak toto je to pravé. Konec byl šokující, kniha skvěle napsaná, kapitoly rychle ubíhali a prostě to stojí za přečtení. Akorát v knize je pár míst které naznačovali že by mohl být další díl ale poté jsem se na internetu dočetla že toto je už třetí díl ze série a předchozí dva se k nám ani nedostali což je škoda protože autor píše velmi dobře a nenechá čtenáře u knihy téměř nadechnout. Snad se k nám někdy dostanou jelikož bych se je velice ráda přečetla. A co se týče příběhu samotného , představa že se to ve světě může dít je hrozná.

petula22
27.05.2019 5 z 5

Skvělá knížka, četla se sama, více nemá smysl psát, již vše bylo řečeno v komentářích.

Knižní střípky
25.05.2019 4 z 5

Uff, tak toto bylo hodně dobré. Knihu jsem přečetla rychlostí blesku, posledních cca 200 stran jsem dala na jeden zátah, i když jsem věděla, že se mi to ráno při vstávání na ranní vymstí a budu trpět nedostatkem spánku, ale musela jsem vědět, jak to dopadne.
Kniha je psaná trochu jinak - od samého počátku známe pachatele, víme, že unesené holčičky žijí. Někdo by si mohl říci, hm, to bude nuda, ale to ani náhodou. Únosci - starší manželé Bensonovi jsou slovy dnešní mladé generace fakt hustí magoři. Vyšetřovací tým má v čele fajn sympaťáka Codyho, který se tak trochu díky náhodě dostane v určité fázi knihy přímo do domu únosců. A nastává poslední finální část knihy, od které už se prostě neodtrhnete. A když už si myslíte, že vše víte, tak na posledních cca dvou stranách zjistíte, že jste vlastně nevěděli vůbec nic, což bylo hodně dobré a rozhodně po dočtení jsem měla o čem přemýšlet. . Ovšem za mě osobně by si konec zasloužil pár stránek navíc, to jediné bych asi vytkla. U kapitol z pohledu desetileté Daisy mi bylo hodně úzko. Holčička už bydlela s únosci tři roky a musela se naučit bruslit na hodně tenkém ledě, aby přežila. Knihu jako celek hodnotím opravdu hodně vysoko, pár týdnů jsem ji měla doma a pořád jsem kolem ní chodila, protože jsem se tak trochu bála daného námětu ( unesené dítka a jedno s druhým = docela silné kafe na nervy ), ale nakonec jsem neodolala a rozhodně mohu knihu doporučit.

Dela111
24.05.2019 4 z 5

Ani muk je jeden z těch thrillerů, kde od začátku vidíme "do zákulisí". Víme kdo unáší holčičky, co se s nimi děje a zároveň jsme svědky postupu policie. Přesto kniha nenudí, děj má spád, nechybí napětí a dokonce se i stupňuje. Ačkoli toto není nijak extra nápaditý příběh a překvapení na závěr se tady nepředpokládá, jedno malé tu přece jen bude.

Vypadá to, že příběh je částí série, která ovšem není vydávaná od prvního dílu a možná nevyjde vůbec, je to jen jeden vytržený díl. Škoda, protože hlavní postavy jsou sympatické, vtipné a očividně prochází v soukromí i pracovně nějakým vývojem, kterému my tak úplně nemůžeme rozumět a bohužel nám to asi ani nebude dopřáno sledovat od začátku.

petaSk
24.05.2019 3 z 5

Způsob, jakým pár manipuluje uvězněnými dětmi a udržuje je v nejistotě a strachu metodou cukru a biče, bylo pro mě tím nejvydařenějším na celé knize. A kdyby se celý příběh odehrával jen v domě bez zásahu vyšetřovatelů zvenčí, mohla být z knihy perfektní dusivá psychárna. Bohužel ale místo toho musíme sledovat vztahy nevztahy mezi policisty a naznačovat jakousi jejich minulost, která mě nezajímala, protože kniha je až 3. ze série, jejíž předchozí díly u nás nebyly vydány.
Lituji i toho, že autor se nevyhnul předvídatelným zvratům a trochu se nezamyslel nad tím, jak příběh vést jinam.
Ani muk je lehce nadprůměrný thriller, který byl čtivý, nejen díky velmi krátkým kapitolám, a myslím, že z něj spousta lidí bude nadšená. Pokud ale hledáte něco překvapivého a jste náročnější, porozhlédněte se jinde.

Hella
24.05.2019 3 z 5

Přesně jako komentář pode mnou: Kniha byla čtivá a napínavá, ale konec nepříjemně rychle ukončený, ačkoliv čtenáři by si určitě zhusta přáli širší rozpracování a více info.

Lenama18
23.05.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jeden den, za mě se četla fakt sama. Konec je docela překvapení tohle by mě opravdu nenapadlo ale malinko mě mrzí že to nebylo více rozvinuté. Rozhodně stojí za přečtení, já se nenudila ani chvilku. Doufám že vyjdou i další knížky od tohoto autora.

Verisvlckova
20.05.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda! .

Malcolm a Harriet, manželský pár, který se zdá být naprosto normálním. Nicméně opak je pravdou. Jsou to psychopati, kteří vězní a týrají malou holčičku Daisy, jež před 3 lety unesli. Blíží se narozeniny Harriet a Malcolm ji chce dopřát jediné - další dítě... .

Kniha je napsána neskutečně čtivě, žádná slepá místa. Také mi vyhovovaly krátké kapitoly. Konec mě překvapil, vlastně jsem ani nedokázala říci, kdo z nich byl větší zrůda... Doporučuju :)

rozhlasové zpracování krimi

Autorovy knížky