Ani nepípni

Ani nepípni https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396298/bmid_ani-nepipni-sY6-396298.jpg 4 523 523

Nathan Cody série

3. díl

Zoznámte sa s Bensonovcami. Je to príjemný, milý manželský pár. Nikomu sa nepletú do života, občas prehodia so susedmi pár slov. A majú krásne dievčatko Daisy. Niečo však nesedí. Dcérka žije v podkrovnej izbe bez okien, za zamknutými dverami. Vždy keď jej donesú jedlo či zaželajú dobrú noc, dievčatko stŕpne a radšej váži každé slovo. Daisy nie je ich. Uniesli ju. Prednedávnom ju donútili oslavovať desiate narodeniny. Keď naposledy videla pravých rodičov, mala sedem. Teraz sa Bensonovci rozhodli pre súrodenca... Detektív seržant Nathan Cody sa čoskoro stretne s najtemnejším a najstrašnejším prípadom vo svojej kariére.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Don’t Make a Sound , 2018

M1ra
19.05.2019 3 z 5

Průměrná kniha, celkem mě štvalo, že je stále opakováno, že když budou holky zlobit, budou strašlivě potrestány, ale v celku o žádné násilí nešlo. Konec je překvapivý, ale celkový dojem to nezachrání. Kniha se dobře čte, napínavá je taky, ale něco tomu chybí. Jako oddechovka je to fajn.

Sisine
15.05.2019 5 z 5

Super kniha,konec velmi překvapující a nečekaný.

Termina
14.05.2019 3 z 5

Kniha je určitě napsaná velice poutavým stylem, nutí Vás otáčet stránku za stránkou.
Musím se přiznat že, kdyby se na posledních stranách neodhalilo pravé počínání únosců přišla by mi kniha něčím ne příliš zajímavá. Po posledních stranách jsem ale s koncem překvapena. Škoda že už není rozvedené jak budou holčičky a jejich (milovaní) rodiče žít dál.

MíšaS.
13.05.2019 3 z 5

Průměr. Dobře se to čte, vyšetřovatelé sympatičtí, ale nic víc to ve mě nezanechalo. To závěrečné odhalení mi přišlo už zbytečné.

Hope80
10.05.2019 5 z 5

Super kniha, od začátku až do konce napínavé, četla se sama.

Mikako
07.05.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, o tom bez debat, skvěle se četla a v některých chvílích byla i napínavá... Konec mohl být trochu víc rozvedený, ale i tak jsem chvíli knedlík v krku měla.
Velké plus za střídání různých pohledů.

Normálně to nedělám, ale nedá mi to...
Možný SPOILER: Vadilo mi, že jediné co policie měla, byla barva dodávky. Nic víc. Že se vše vyřešilo jen dílem velké náhody.

lenka666
06.05.2019 2 z 5

Mě moc kniha nenadchla. Nemohla jsem se pořádně začíst. Téma dobré, ale neseděl mi styl psaní.

ElenaM
06.05.2019 5 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě doporučení několika lidí a dobře jsem udělala. Byla napínavá od začátku do konce. Dobře se četla a napětí stoupalo hlavně v posledních kapitolách. Konečné rozuzlení bylo překvapivé, jak slibují recenze. Ale pro mě byl šokující už ten začátek. Velmi se mi líbilo, že příběh byl vyprávěn z vícero úhlů... chvíli to bylo o únoscích, chvíli z pohledu dítěte a potom zase z pohledu vyšetřovatelů. Jen přemýšlím nad tím, zda bych knihu doporučila lidem, kteří mají malé děti. Spíše asi ne? Protože téma "únos dítěte" je vždycky silné a těžké bez ohledu na to, jak příběh skončí (jestli dobře nebo špatně).
Skvělé čtení!

Ossinky
02.05.2019 5 z 5

Napínavé, přečteno za 2 dny. Je pravda že uvažování 10ti leté holčičky je trošku přehnané ale i přesto dávám plný počet hvězd, skvělý nápad a překvapivé rozuzlení.

Alexxxka
29.04.2019 5 z 5

Napínavé do poslední stránky. Moc povedené, škoda, že vydavatelství neplánuje vydat i první 2 knížky. Každopádně moc zajímavé téma, napnutá jsem byla jak kšandy a to mám ráda. Rozhodně stojí za přečtení.

Kája_95
28.04.2019 5 z 5

Rozhodně stojí za přečtení. Hlavní vyšetřovatel byl velice sympatický. Knížka rychle utíká - krátké kapitoly, knížka je psaná velice čtivě. Škoda, že konec nebyl více rozveden.

EvikU.
27.04.2019 5 z 5

Tahle kniha mě bavila. Byla napínavá. Čekala jsem jak to dopadne. A konec, myslím tím úplný konec mě překvapil.

jana3099
26.04.2019 5 z 5

Zajímavé, napínavé, smutné...... velmi dobře čtivé a konec překvapivý..... rozhodně stojí za přečtení ;-)

elenk
24.04.2019 5 z 5

Velké překvapeni. Po dlouhé době kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.

Ticiana
24.04.2019 5 z 5

Ani muk zhltnete ani nebudete vědět jak. Skvěle napsaný pribeh. Zvraty, které Vás budou nutit uvažovat. A ten konec mne dostal. Jak psala Ivuska.09 mrzí mne ze předešlý díly nejsou vydány a doufám, ze si to vydavatelství rozmysli. Doporucuju si přečíst.

Ivuska.09
23.04.2019 3 z 5

Ani muk by byla skvělá kniha - kdyby ovšem nevyšla až jako třetí díl série, samozřejmě bez předchozích dvou. Proč tohle nakladatelství dělá? Příběh je dobrý, nechybí dějové zvraty (hlavně konec je opravdu zpracovaný tak, že to asi málokdo odhadne), ale mně vadilo, že mi chybí podstatné informace o vztahu mezi vyšetřovateli (Megan a Cody) a také o předchozích případech, které jsou okrajově zmíněny.

plamínek21
22.04.2019 3 z 5

Ani nemuknu, ani jsem nedutala, ale přesto napíšu, že mi bylo neskutečně líto skvělého potenciálu, který nabíral na obrátkách, aby ho autor v závěru podivně poztrácel a já jako čtenářka jsem fakt zůstala v rozpacích. Za mne velká škoda, těšila jsem se na víc...a že tedy bylo rozehráno na mnoha partech :-)

Denisa232623
21.04.2019 5 z 5

Kniha, která vás pohltí a vy přestanete číst až s poslední stránkou.
Krátké přehledné kapitoly, velké písmo a čtivý příběh.
Musím říct že vyšetřovatelé mi chvilkama vadili. Přišlo mi že si až příliš vyměňují názory a pak už již zmiňovaný rychle utnutý konec. Za mě to také mohlo bylo více rozvinuté v jednom úseku na konci.
Nicméně dávám bez váhání 5* a po dlouhé době doporučím, protože určitě stojí za přečtení.

Michaellla
20.04.2019 5 z 5

Musím říct, že velmi dobře napsaná kniha. Působila dost reálně, občas jsem si říkala, že je mi z toho, co se tam dělo, nějak moc ouvej. Daisy přemýšlela trochu víc dospěle než by desetileté děvče mělo, ale dalo se to zkousnout.
Kniha poutavá od začátku do konce. Ani chvilka nudy. Líbilo se mi, že jsem nebyla neustále rozrušována myšlenkami "kdo je vrah" :)
Zajímavé nahlédnutí za dveře pod zámkem v domě únosců. Tak dobře se to četlo, že by mi vůbec nevadil trochu více rozvedený konec.
Knihu doporučuji.

Calibra
18.04.2019 4 z 5

Krátké kapitoly, velké řádkování, přímý sloh, díky tomu se četla kniha moc dobře. Poslední třetinu jsem dala na jeden zátah. Jestli vyjde pokračování, ráda si ho přečtu

rozhlasové zpracování krimi

Autorovy knížky