Město ztracených duší

Město ztracených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398781/bmid_mesto-ztracenych-dusi-EBi-398781.jpeg 4 1745 147

Jace znenadání zmizí. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi. Všichni se snaží najít viníka a také zjistit, jak mohou nejlépe ochránit lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na tom, aby našla svoji lásku – musí Jace najít a zachránit. Ale než boj skončí, čeká každého přetěžká zkouška.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Mortal Instruments: City of lost souls , 2012

Marsh
14.07.2015 5 z 5

Bylo to lepší než předchozí díl, ale stejně mi přišlo že tak 80% celé knihy je o tom, jak Clasy cítí Jaceovi dlouhé řasy na svých tvářích a jak voní po citrónech.
A jinak o můj bože Sebastian, můj fav :D Ten prostě nemá sousedy.

Shai
07.06.2015

Tak a oproti předchozímu dílu tohle byla naprostá bomba! Čtvrtý díl mi připadal vážně zdlouhavý, nudný a o ničem, ale tenhle už mě dokázal zase vtáhnout dovnitř a za necelé dva dny jsem měla přečteno! Tenhle díl bude jeden z nejlepších z této série ;-)

knihomolka01
26.05.2015 5 z 5

Zase plný počet bodů. Příběh bez chyby, Sebastián mě chvílemi i zmátl.:D Jen mě štve, že prostě autorka nenechá Clary a Jace chvíli napokoji, pořád se jim do toho musí něco nebo spíš někdo plést.:D

Davina
26.05.2015 4 z 5

Řeknu to upřímně, trochu to zavánělo nudou... Knížka se mi líbila, ale většinu času to bylo jen o tom - "Je do mě zamilovaný? Není do mě zamilovaný?" Já tohle tak trochu nedávám, ale budiž. Ke konci už začínala být nějaká akce, ale opravdová válka začíná až v posledním díle, tedy aspoň v to doufám (Nemám možnost to zjistit, protože při mém štěstí si v obou knihovnách, ve kterých jsem registrovaná, někdo knížky půjčil :D :D Myslela jsem, že na místě umřu...) Jo a BTW: Jsem jediná, kdo to Sebastiánovi žral?? Fakt jsem chvíli věřila, že jsou tak propojení, že převzal i kus Jaceova dobra...(Ach ta naivita :D )
PS: Děkuji C. Clare, že v knize uvedla Prahu. :)

Misha11
24.05.2015 5 z 5

Pořád je to čtivé, pořád je to napínavé a pořád si to drží moji pozornost.
To je snad první série (od doby, kdy jsem četla Harryho Pottera), která má 3+ knih a pořád mě baví, dokáže překvapit a není jakoby nastavovaná.
Část v Praze mě opravdu dost překvapila a bavila - upřímně, to jsem vážně nečekala.
Ač byla téměř neodložitelná, trvalo mi déle, než jsem ji přečetla - četla jsem ji v období, kdy jsem dělala přijímačky, takže je pro mě tak trochu speciální (:D).

A po dočtení na mě padla depka - 5.díl, už zbývá jen jeden, co já pak budu dělat?
Takže ten 6. ten si syslím, nemůžu se sice dočkat, ale ten pocit, že tahle série skončí..:(

Pavlina.13
22.05.2015 4 z 5

Nejprve jsem se obávala, že další díl tuto sérii už totálně pohřbí. Není to tak, ale ani ji nijak zvlášť nevyzvedl. Důvod proč jsem to s touto sérií ještě nevzdala je, že za prvé nemám ráda nedočtené série (pořád doufám, že dojde k nečekanému zvratu a já budu ráda, že jsem ji neodložila) a za druhé mám ráda autorčin sarkastický humor, který spolehlivě rozesměje a pobaví. Ovšem příběh už mě moc nebaví, zdá se mi vynucený a občas dokonce iritující. ... Avšak musím uznat, že kniha se čte snadno a rychle, není špatná, ale už to prostě není ono. Obzvláště pokud jste jako já četli nejprve autorčinu druhou sérii "Pekelné stroje", tak prostě asi čekáte něco víc.

Dymond
22.03.2015 5 z 5

Některé díly jsou silnější, některé slabší, ale celkový dojem to rozhodně nemění... Perfektní série... Jsem zvědavá na poslední díl...

barleyfox
07.03.2015 4 z 5

Pátý díl jsem v prvních sto stranách měla chuť ani nedočítat, protože jsem byla hrozně znuděná čtyřkou. Pak už jsem se konečně chytla a znova jsem se začetla do světa lovců stínů. Moc se mi líbila ta část v Praze, kamarádka to četla přede mnou a tak trochu mi zaspoilovala, a já byla fakt přijemně překvapená, že to tam je. Dost mi ale na některých lovcích stínů vadí, hlavně u Sebastiána (dobře, ne moc lovec stínů), až moc dovedností na jejich věk - je mu tak 17, ale umí skvěle bojovat a mluví plynně anglicky, francouzsky, italsky, nějakými démoními jazyky, nejspíš i latinsky a ještě ke všemu plynně česky - což je, řekla bych, pro 17ti letého cizince s tolika jinými zájmy opravdu neskutečně těžká dovednost na naučení. :D Jinak, Cassandra píše pěkně a ke konci už to bylo znova napínavé a už se zase těším na další díl.

fay_of_fire
28.02.2015 5 z 5

Do knihy jsem se zase začetla. Líbilo se mi jak je tam více popisovaný ,,život´´ ostatních postav. Také mě hodně zaujala část v Praze. Tam si myslím bylo vidět, jak vnímají cizinci Naše hlavní město a to se mi líbilo

kacaaba
26.02.2015 4 z 5

Líbí se mi život vedlejších postav, jak prožívají svoje starosti, ale fakt mě otravuje, jak od sebe Jace a Clary pořád oddělují. Jak už jsem pronesla, jsem asi beznadějný romantik, ale chvilkama mě to už unavovalo. Příběh mě přijde natahovaný. Moc jsem se na pokračování těšila, ale teď mám zmatené pocity. Už se těším, až tu sérii dočtu.

fay_of_fire
24.02.2015 5 z 5

Teprve začínám tento díl číst a moc se nechatáno, ale podle recenzí jdu do toho!:-)

RecycledCarrey
11.02.2015 5 z 5

Za mě opět 5 hvězdiček, knihu jsem zase přečetla jedním dechem, jako zatím všechny knihy této série. Děj je pořád dobrý a baví mě, jediné co mi vadí, že Clary a Jace nemůžou být jednou doopravdy spolu a šťastí - buďto nemůžou být spolu, někdo je prokletý, ovládá ho někdo jiný, mají výčitky svědomí, nebo dokonce už i hoří. Jinak musím přiznat, že chvíli mi byl sympatický i Sebastián, ale Jace bude vždycky moje jednička ve všech knižních postavách vůbec.:)

sarush
02.02.2015 5 z 5

Znovu jsem se do knížky začetla a to dost hluboko. Ze začátku mi hodně vadilo, že jsem nečetla jenom o Clary, ale i o ostatních, jak se poperou s určitou situací. Později, asi něco kolem sto stran jsem si uvědomila, že se mi to vlastně líbí. Mohla jsem nahlédnout do světa nejen Clary ale i ostatních, což mně donutilo číst dál a dál a čekat co zase ostatní vykoumají. Tenhle díl se mi zdál, asi ze všech nejvíce vtipný. Opravdu jsem se u toho dílu bavila. Nejlepší hláška co jsem mohla kdy slyšet od Simona byla: Je Azazel ten kocour ze Šmoulů? :) To jsem nevěděla jestli se mám smát a nebo se chyhtat za hlavu :) Kdo mněl v tomhle díle asi nejlepší poznámky, které se mi opravdu líbily, byly Sebastiánovy, ale i Jace to tam dobře zabíjel :) Musím říct, že jsem si tenhle díl náramně užila a asi se pustím do šestého dílu s angličtinou. Nechce se mi ten šestý díl kupovat a v knihovně pochybuji, že ho budou mít.

Laurel
27.01.2015 5 z 5

Dokonalé! Ostatně jako vždy. Rozhodně záživnější než předchozí díl. Líbilo se mi, že má Clary vlastní hlavu. Co se týče Sebastiana- docela dost jsem si ho oblíbila. I když je ten špatnej. A Jace- miluju jeho zabijácký styl :'D. Opět dávám 5* a těším se na Město z Nebeského ohně.

alexvera
21.01.2015 4 z 5

Tento díl se mi ze všech líbil zatím nejvíc, hlavně ten konec :)
Těším se až si přečtu šestý díl.

Aaron Lewis
21.01.2015 5 z 5

Koukám, že je to lepší a lepší. Už se těším na další:).

pink_ivy
18.01.2015 4 z 5

O něco lepší než čtvrtý díl, ale prostě si stojím za názorem, že se nic nemá přehánět a že tři díly by bohatě stačili k tomu, abych byla spokojená. Příběh ale pokračuje a já to s ním nevzdávám a čtu dál. Líbí se mi to o dost méně než první tři díly, ale pořád to nabízí něco zajímavého, něco co mě prostě nutí ve čtení pokračovat. Za mě teda 4*, protože Jacovi nemůžu dát méně, ale upřímně myslím, že už to autorka s jeho "temnou" povahou mírně přehání a už by mu mohla dát oddych.

Peťulka3
30.11.2014 5 z 5

Parádní! Už se nemůžu dočkat posledního dílu :)

Nikolarka
24.11.2014 5 z 5

Totálně skvělý!!! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!!!

KatulakT
13.11.2014 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila. Opravdu. Ale bylo to pro mě velké zklamání. Prvních asi 300 stran jsem se po dějové stránce vážně nudila. Pak se teprve začalo něco dít. Ale stojím si za tím, že takovouto zápletku by vymyslel i průměrný pisatel a ne "The New York Times Bestselling Author". Zatím je pro mě prvotní trilogie mnohem lépe promyšlená (i když pár momentů, kdy se člověk chytne za hlavu, se tam taky najde).
Ale dost už kritiky. Moc se mi líbí vztah Magnuse a Aleka - nedokážu se vyhnout výrazu "jsou to vážně miláčkové". Tihle dva mají hodně co do sebe a mám je mnohem radši než ústřední couple Jace a Clary. Oh, God, I hate that girl! Tak ufňukanou a stále sebe kontrolující se holku jsem dlouho neviděla. Fakt mi leze na nervy. Ale to napětí a energie a vzrušení mezi nimi - to je fakt spalující! (Měla se s ním prostě vyspat, když mohla - teď má po srandě!)
Sakra, zase kritika. Hold je to asi tím, že s tímhle počinem jsem fakt nespokojená. Doufám, že poslední díl s tím nějak zatočí, polovinu hlavních protagonistů stihne nějaký těžký osud a konečně zažijeme nějakou akci a smutek, prostě emoce!

Čtivost - 100%
Zápletka - 20%