Město ztracených duší

Jace znenadání zmizí. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi. Všichni se snaží najít viníka a také zjistit, jak mohou nejlépe ochránit lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na tom, aby našla svoji lásku – musí Jace najít a zachránit. Ale než boj skončí, čeká každého přetěžká zkouška....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398781/mesto-ztracenych-dusi-EBi-398781.jpeg 4.51244

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov (5.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, #booklab

Mortal Instruments: City of lost souls (2012)

Kniha Město ztracených duší

PhoebePollard

Za Amatis a Simona dávám body dolů, ale jinak hezké. Clary sice spíš řešila svoje problémy s Jacem, než zničení světa a svého šíleného bratra, ale stejně mám tuhle hrdinku hodně ráda. Rozhodně stojí za přečtení.

Silmarien

Sladke, sladsie, najsladsie... pol knihy je o tom, aky je Jace krasny a ako sa vsetci musia premahat, aby sa nieco nestalo (a ako sa pripadne nieco stane). Styri zamilovane dvojice riesia vlastne problemy a tuzby na pozadi toho, ako sa svet ruti do zahuby. Zo Sebastiana je skoro sympatak a nakoniec zase vsetko vyriesi Clary.
Citatelne to je, na konci to bolo aj pekne napinave. Autorka ma velke minus za Amatis a velke plus za Raziela. To mi pride fer. Suma sumarum za 3*.

(citane 11/2016)

Laf

Každý díl je lepší a lepší. U tohoto jsem se rozhodně nenudila. Díl plný napětí a zvratů. Uvidíme, co přinese poslední díl :)

JmenujiSeZuzla

Tento pátý díl ze série Nástroje smrti se mi zdál asi nejslabší úplně ze všech již přečtených dílů. Vůbec ne tím obsahem - Jace je ztracen, následné propojení postav Sebastiána a Jace - to bylo skvělé. Opět suprový nápad a autorka znovu vymyslela něco neskutečně kreativního a dokonce i velice dobře zpracovaného, to každopádně. Ale ta věc co mi dost vadila na knize, bylo to zbytečné prodlužování a okecávání. Já mám ráda, když kniha obsahuje více popisů a líčení, protože čtenář si lépe dovede představit ten svět a zároveň vás to více vtáhne do děje, ale v tomto dílu mi to přišlo už přespříliš. Kdybyste si dali do poměru to, co se v knize doopravdy stane a všechny ty zbytečné popisy, možná byste se divili.
Mám ráda postavu Sebastiana, protože nebýt jeho, tak tu nyní nemáme další skvělé díly. Přijde mi jako dobře vymyšlená záporná postava, kterou buď máte rádi nebo ji nesnášíte.
Nemůžu zapomenout samozřejmě (jako všichni) vyzdvihnout zmínku o Praze. Měla jsem radost, že tam toto město opravdu hrálo větší roli a naše dominanta se dostala dokonce i do takto světově známé série.
Nyní jsem připravená si přečíst finálovou bitvu!

saez

Bod za Prahu, ale jinak si pořád myslím, že už jsou to zbytečné díly.

roman9276

Rozhodně lepší než předchozí díl. Sebastian je prostě správnej záporák, a i když ho nesnášim :D tak mě to díky němu o to víc baví. Skvělý zasazení části děje do Prahy, to autorka výborně vychytala, hlavně pro nás Pražáky. Jinak to kroužení Jace a Clary okolo sebe mě už nechává chladným a nebaví mě to, páč už je to furt dokola Jace-hodnej, Jace-zlej. Každopádně Cassandra vždycky začne tak jako vlažně a pak od půlky je to neuvěřitelná jízda a o šokující momenty není nouze, takže se jde na poslední díl :)

hurikan123

4.5*
ze začátku to bylo trochu nudné, ale pak se to rozjelo

AnnaNešporová
01.12.2018

Mně se prostě líbí každý díl. Nemam co dodat. Těším se na finále.