Město ztracených duší

Město ztracených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158732/mid_nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4 1745 148

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi: jak se stalo, že se vrátil do života, kam se ztratil a co se chystá podniknout dál. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. To, o co tenkrát požádala anděla Raziela, umožnilo Lilith, aby Jace ovládla, takže Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. A když se Jace nečekaně objeví v Lukově domě i se Sebastiánem, Clary zbývá jediná možnost - jít s ním. Jace a Sebastián jsou nerozlučně spjatí, a když zemře jeden, zahyne i ten druhý. A tak se Clary rozhodne předstírat, že se přidává k jejich temným plánům, zatímco její přátelé zoufale hledají způsob, jak přetnout pouto mezi oběma mladíky. A zatímco se Clary snaží zjistit, co mají ti dva za lubem, musí si neustále připomínat, že ten Jace, kterého vidí teď, není chlapec, do kterého se zamilovala. A než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Mortal Instruments: City of lost souls , 2012

orangerose
05.01.2017 5 z 5

pěkně napínavá a akční knížka, bavila mně , a to abych sáhla po posledním díle :D

Akemi4
12.12.2016 3 z 5

Jsou to dobré knížky, ale přijde mi, že by bylo lepší, kdyby to skončilo už po třetím dílu...

RosaLucis
25.11.2016 5 z 5

Další skvělý díl úžasné série. Co více dodat, Jace je stále stejně neodolatelný , jako Sebastián (Jonathan) nesnesitelný.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER !!!!!!!!!!!!!
Velmi mě překvapilo, že se část knihy odehrávala v Praze.
Po celou dobu jsem měla chuť Aleka uškrtit. Nakonec mi ho ale bylo líto, a pro změnu jsem se naštvala na Magnuse. Doufám že si to Simon s isabelou brzy vyjasní, takhle není spokojený ani jeden. A Sebastiáne- Chcípni už konečně!!!

Terezie16
22.08.2016 4 z 5

Moc pěkný díl, ale nejhezčí byla přece jen 1 a 3.

svobonís
22.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha, i když se mi v knížce stýskalo po pravém Jaceovi, ale jinak určitě dávám pět hvězdiček:)

PandaKombajn
05.06.2016 5 z 5

POZOR SPOILERY
Krásná kniha která se opět povedla. Zpracování citů i to všechno se Sebastiánem se mi líbilo. Myslela jsem že Jack už se z toho nedostane a lapala jsem po dechu jestli přežije zásah nebeský skvostem. Jinak ale skvělá kniha která se mi líbila.

Adrianas.
12.05.2016 5 z 5

Jednoducho wau :o Cassie nikdy nesklame :)

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Úžasný příběh na oddechnutí plný emocí, postupně odhalujících se tajemství a nadpřirozena.

Muffi
18.02.2016 5 z 5

Nádhera

Valys7901
14.02.2016 5 z 5

Ten konec! Čtení jsem si užívala a nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

milunka21
15.01.2016 5 z 5

Jsou to moc silné knihy,autorka umí psát tak že čtenáře chytne za srdce :-)

Nikiny
03.01.2016 3 z 5

Po přečtení čtvrté knihy jsem doufala, že pátá bude záživnější, živější a čtivější, naštěstí se tak stalo, sice nic závratného, ale přece, tak snad bude mít tato série vzestupnou tendenci, pokud se jedná o knihu šestou...

EvaSupovic
03.01.2016 5 z 5

Opět mě knížka nezklamala a moc se těším až nakopou p***l Sebastianovi :-D

deedulka
16.12.2015 3 z 5

Bylo to docela zdlouhavé a odrazoval mne velký počet stran, téměř 500. Příští díl bude ještě větší oříšek, protože tam se autorka s počtem stran vyřádila ještě víc. Pátý díl nebyl špatný, ale rozměr ubíral na dynamičnosti a obsahoval spoustu zbytečné omáčky, kterou jsem se snažila rychleji proplout. Děj byl pěkný a zase zajímavý, ale hodně se ty situace opakovaly. Plus je za některá místa, kde se děj odehrával ;)

LyP
14.12.2015 4 z 5

tenhle díl byl jako další díly naprosto super,jen mi tam nějak chyběla ta romantika.

JirkaDitt
31.10.2015 3 z 5

No... Co si budeme povídat, původní trilogií to zkrátka mělo skončit. Ale i tak musím říct, že oproti předešlému dílu byl tenhle dobrý, nic extra, ale dobrý. Docela mě ale štve ta opakující se situace, co se týče konce a Sebastiána. Sebastián zmizel a nikdo neví kam? Nekončila podobně i trojka a čtyrka? To je takový detail, který už mě nudí.
Co se týče vztahu Jace a Clary... taky žádná sláva, furt podobná písnička. Z nějakého důvodu se vždycky najde něco, proč spolu nemůžou být ani spolu spát.... Zase - opakuje se. Ale zase musím uznat, že z tohoto úhlu to autorka okořenila aspoň ve vztahu Maii a Jordana.

Roselunda 1928
17.10.2015 3 z 5

Příběh dobrý, ale něco mi tam strašně vadilo. Je to horší než původní trilogie. Ale nápad se mi líbil.
Je zvláštní, že jsem Magnusovi s Alekem fakt nefandila, ale děsně mi vadilo, že Magnus udělal to, co udělal v epilogu...
Simon a Izzy... :3

verulik196
07.10.2015 5 z 5

Musím hodnotit zatím jako nejlepší díl. Napětí bylo až až... což není zrovna nejlepší, jestliže se zrovna potřebujete učit dějepis :-DDD. Nejlepší (nebo nejhorší?) bylo, jak se mě spisovatelka snažila přemluvit, abych věřila tomu, že Sebastián je hodný. Málem jsem tomu uvěřila, když ji v Paříži zachránil, pořád si část mého já říkalo, že ho nejspíš Jace ovlivnil, já jsem se ale nenechala zviklat.

PS: Ta Praha mě opravdu potěšila!

Jordyz
30.08.2015 4 z 5

Tento díl byl opravdu čtivý. Možná nejlepší díl...

Denčaa
05.08.2015 5 z 5

Tento díl byl naprosto skvělý. Projevila se mi u něj taková ta závislost na příběhu, kdy jsem musela číst pořád dál a dál. Oproti minulé knize byla tato nabitá vším, co v této sérii očekávám. Tady jsem opravu netušila, co se může stát. Milostné příběhy se dost vyostřily, takže jsem zvědavá jak to všechno dopadne. Ale mrzí mě konec jednoho z párů na konci knihy. Možná že se tento díl stane mím nej. Ale už se těším na to pokračování, bohužel poslední.