Město ztracených duší

Město ztracených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158732/mid_nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4 1745 148

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi: jak se stalo, že se vrátil do života, kam se ztratil a co se chystá podniknout dál. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. To, o co tenkrát požádala anděla Raziela, umožnilo Lilith, aby Jace ovládla, takže Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. A když se Jace nečekaně objeví v Lukově domě i se Sebastiánem, Clary zbývá jediná možnost - jít s ním. Jace a Sebastián jsou nerozlučně spjatí, a když zemře jeden, zahyne i ten druhý. A tak se Clary rozhodne předstírat, že se přidává k jejich temným plánům, zatímco její přátelé zoufale hledají způsob, jak přetnout pouto mezi oběma mladíky. A zatímco se Clary snaží zjistit, co mají ti dva za lubem, musí si neustále připomínat, že ten Jace, kterého vidí teď, není chlapec, do kterého se zamilovala. A než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Mortal Instruments: City of lost souls , 2012

hurikan123
01.01.2019 5 z 5

4.5*
ze začátku to bylo trochu nudné, ale pak se to rozjelo

AnnaNes
01.12.2018 5 z 5

Mně se prostě líbí každý díl. Nemam co dodat. Těším se na finále.

Ivka14
11.11.2018 5 z 5

Wow tak tohle bylo o hodně lepší než předchozí díl. Propojení Sebastiana a jace bylo napínavé až do konce. Určitě je tohle jeden ze nejlepších dílů

zinon
16.08.2018 4 z 5

Za mě asi nejhorší díl ze série...moc mě nenadchl :( Ale i tak dávám 4 hvězdy, protože svět lovců stínů mám ráda a nemůžu jinak a ten konec ušel :)

Nikkiproch
14.07.2018 5 z 5

Tuhle ságu já prostě miluju. Dokázala bych hltat tisíce stran a pořád bych neměla dost. Příběh čtenáře drží v napětí a nepustí ho do poslední stránky. Jsem moc zvědavá na zakončení a velmi se na něj těším!

dancav28
06.07.2018 5 z 5

Kniha mě velice nadchla, byl to zatím snad nejlepší díl. Celé propojení Sebastiana a Jace mě ze začatku docela štvalo, ale potom ten konec no prostě super. Hned se jdu vrhnout na další díl

Julinka679
17.06.2018 4 z 5

Obsahuje SPOILERY!
Další skvělý díl! I když musím říct, že většinu času byli Sebastián a (ne)Jace na facku. Clary byla velmi statečná když se k nim "připojila" aby mohla zachránit jejího Jace až jsem si říkala jestli se už vážně nezbláznila :D
Vztahu Aleka s Magnusem je velká škoda, proto doufám, že v posledním díle se všechno vrátí do normálu a zase budou spolu. Isabele se Simonem bych také přála aby už konečně byli spolu a nechodili kolem sebe "po špičkách"!
Konec jsem tak trochu čekala, čekala jsem, že Jonathan/Sebastián pošle dopis s tím, že už přichází (protože to se od něj dalo už od začátku čekat) a jen doufám, že dostane to, co si zaslouží! :-)

Ludy1990
13.06.2018 5 z 5

Kniha byla zajímavá a podle mého mnohem lepší než předchozí 4 díly.Také mě zaujalo že se spisovatelka zmínila i o Praze,což se moc v zahraničních knihách nestává.Ke konci mi docela vyhrkly slzy kvůli Jaceiovy.

petrulka
11.06.2018 5 z 5

Nejlepší. Propojení Jace se Sebastianem perfektní.

Laughtubbe
22.05.2018 5 z 5

Jace. Můj oblíbenec zmizel. To byl celkem šok. Nikdo nevěděl kde je. Jen Clary se povedlo dostat k němu. Sebastián je strašný zmetek. Byl to ale moc krásný díl. Plný akce a různých zvratů. Vztah Sebastiána a Jace, Jace a Clary nebo Clary a Sebastiána. Díl se mi zase trefil do noty. Nádhera. Smekám před Cassandrou Clare. Miluju tuto sérii.

andrejci
19.05.2018 5 z 5

Já tu sérii miluji. Pátý díl byl rozhodně lepší jak čtvrtý. Okamžitě se vrhám na další díl. Zajímalo by mne co budu dělat až to doctu. Celý jejich svět mi totiž přirostli k srdci. Moc se mi líbilo ,že cestovali a objevili se i v Praze.

katerina2660
04.04.2018 5 z 5

Super díl, stejně jako předchozí ! Jsem fakt zvědavá, jak toto celé skončí.... :-)

Peťule115
20.03.2018 5 z 5

bomba ... velmi povedený díl ... teším se na další

sd1992
28.02.2018 5 z 5

Naprosto boží díl.. :-) Město ze skla a Město ztracených duší jsou pro mě zatím TOP! Jsem hrozně zvědavá na Aleka s Magnusem a na Isabelu se Simonem.. :D Jsou nejlepší... :-D Jsem hrozně ráda, že v těchto dílech je už více děje i o jiným postavách, než jen o Clary a Jaceovi, protože jsou všichni boží... :-) A taky je příjemným překvapením, že část děje se odehrává v Praze :) Akorát už prosím NIKDY nechci slyšet slovní spojení "Démon Mirek" :D :D :D Kill me, děs.. :D
SUPER 5*****

CrazyTyna
26.02.2018

Musím říct že jsem měla období kdy mě čtení nebavilo a já se asi v půlce knihy sekla, ale hned kdy jsem se odhodlala ji dočíst mě to doalova vtáhlo do děje, kniha se mi líbila i v tom že děj byl docela nepředvídatelný

rosalindaaa
23.02.2018 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl :)

Lucik100
22.02.2018 5 z 5

Neuvěřitelné pokračování. Další skvělá nová zápletka s Jacem a Sebastiánem.

EllSeifert
02.02.2018 5 z 5

Pokračování jsem se bála, to bude možná jeden z důvodů, proč jsem si po čtvrtém dílu dala dlouhou pauzu. Dalším důvodem je to, že se nechci ze světa lovců stínů dostat pryč tím, že dočtu sérii. S dalším dílem už ale určitě váhat nebudu. O tom mě přesvědčila poslední strana. Skvělý díl, ve kterém mi určitě chyběl sarkastický Jace, který je sám sebou. Nicméně děj byl nepředvídatelný, emotivní... Nejvíc se mnou pohnula poslední kapitola a epilog.

verca65
11.12.2017 4 z 5

Nejvíc mě překvapilo, že se kniha zmínila o Praze. První nečeská kniha, která se zmínila o Praze. A s tím Alekem jsem to nepochopila. Buď jsem nezaregistrovala, nebo to prostě nechápu.

juni
22.11.2017 5 z 5

Další úžasný díl série. Překvapil mě děj, který se přesouval z jednoho města do druhého (hlavně Praha). Těším se na poslední díl.