Město ztracených duší

Město ztracených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158732/mid_nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4 1745 148

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi: jak se stalo, že se vrátil do života, kam se ztratil a co se chystá podniknout dál. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. To, o co tenkrát požádala anděla Raziela, umožnilo Lilith, aby Jace ovládla, takže Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. A když se Jace nečekaně objeví v Lukově domě i se Sebastiánem, Clary zbývá jediná možnost - jít s ním. Jace a Sebastián jsou nerozlučně spjatí, a když zemře jeden, zahyne i ten druhý. A tak se Clary rozhodne předstírat, že se přidává k jejich temným plánům, zatímco její přátelé zoufale hledají způsob, jak přetnout pouto mezi oběma mladíky. A zatímco se Clary snaží zjistit, co mají ti dva za lubem, musí si neustále připomínat, že ten Jace, kterého vidí teď, není chlapec, do kterého se zamilovala. A než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Mortal Instruments: City of lost souls , 2012

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Skvěle napsané.

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Další young adult a za mě dobrý :-) a zase musím říct, že jsem to četla už v době vydání kdy se rozjížděli upíři, démoni,andělé, čarodějky atd...a byla jsem unesená, strašně mě bavila Clary , celá ta jejich parta a jak se učila kreslit:-). Všechno bylo dobře promyšlené, nechyběla láska, napětí a přátelství. Skvělá série.

SelenaDemi428
06.08.2020 4 z 5

Tak u tohoto dílu jsem měla silnou čtecí krizi. A mohla za to právě postava Clary, prostě mi nějak nesedí a není mi sympatická. Její pasáže mě nebavily a akorát odrazovaly od čtení. naopak Simonovy části jsem měla hodně ráda a přečetla jsem je hned. Tak či tak příběh na konci opět dostal spád a já už se blížím do finále (což je tedy pěkná bichle, tak snad to bude stát za to).

Luigi1
11.05.2020 4 z 5

Začetl jsem se,že jsem se přistihl jak Sebastianovi držím palce.

Petra Ďat
27.04.2020 3 z 5

(SPOILER) Sebastian – docela se mi ta postava "hodnýho" bráchy líbila.

nonameperson04
25.04.2020 4 z 5

Začátek mě neskutečně nudil, ale pak příběh nabral spád. Jinak dobrá zápletka, trošku jsem se tedy v jedné chvilce zděsila, ale jinak to bylo fajn. Za mě tak 3,75 hvězdy. :) Celkově stojí za přečtení.

DancerAnnBooks
31.03.2020

I přes to, že minulý díl mě docela zklamal, byl tento díl překvapivě velmi dobrý. Děj byl napínavý a zábavný. Sice se mi zdálo to mezi Clary a Jacem takové, že se to pořád jako kdyby opakovalo. No prostě nic nového od téměř 2. dílu. To se však nedá říct o příběhu. Každou chvíli se tam objeví něco, nebo někdo, koho jsem opravdu nečekala, že situaci může ještě ztížit. Kniha byla čtivá (o dost čtivější než předešlý díl), zábavná a napínavá, proto ji hodnotím 5/5 body.

Zuzka12627
12.03.2020 4 z 5

Tak po minulém díle jsem myslela, že to bude už o ničem, ale nakonec velké překvapení. Velmi mě bavil.Takže hurá na poslední díl.

Mitchie_95
16.02.2020 4 z 5

Stále mě to vážně hodně baví a stále to pro mě má smysl to číst, ať už třeba jen jako relaxační příběh po celém dni plném bláznivých stresů v práci, či za volantem.
Jediné za co odebírám hvězdičku je fakt, že některé situace se opakují. Uvědomuji si, že když je člověk zamilovaný, tak má touhu po druhém, a že to má být o lásce, která spálí klidně celý svět, pokud to bude potřeba, ale někdy mi přijde, že se scény mezi Jacem a Clary natolik opakují či podobají, že to může občas být i lehce otravné. Jsem velká romantička a scény jako ty kdy si vyznávají city mě fakt baví, ale někdy se to až moc opakuje, někdy to působí až moc kýčovitě a to mě občas lehce dostane až k fázi, že protočím panenky, než pokračují ve čtení. Jinak je to ale pořád skvělé čtení. Je to zábavné, zasměji se, je to hodně čtivé, je to napínavé a je to úžasně promyšlené. Takže pořád velký dobrý a už se těším na poslední závěrečný díl téhle parádní ságy o Lovcích stínů.

marianna7090
07.12.2019 5 z 5

Minulý týždeň - "Takú dlhú knihu budem čítať aj mesiac. Nemôžem teraz čítať tak dlho nejakú knihu."
Dnes som ju dočítala. A aj to len skrz prácu a školu. Už by som to dokončila aj omnoho skôr. Akosi som úplne zabudla ako tieto knihy dokážu mocne vtiahnuť do deja a nechcú pustiť bez toho aby som nebola ešte o 3 ráno hore pri lampičke keď o 3 hodiny neskôr vstávam.
Brilantné.

nikikostadinova
30.11.2019 3 z 5

Jsem na to přestárlá. Ale není to špatné YA.

Velbana
07.11.2019 5 z 5

Tato kniha se přiznám mně ze začátku moc nenadchla. Ale se to rozjelo a já málem nedýchala. Akce střídala akci. V jednu chvíli tam byl Démon pak najednou Anděl.
Potom LiLith. A Konec mně překvapil.

janebeauty9860
01.08.2019 3 z 5

Měla jsem problém pořádně se začíst, ale nakonec jsem se tím prokousala.

Kate84
11.07.2019 5 z 5

Naprosto boží dílo. Tohle se nedá než doporučit, je tam úplně všechno, co se čeká od dívčí fantasy. Další díl doplňuje další skládačku. Těším se na poslední knihu.

PhoebePollard
19.05.2019 4 z 5

Za Amatis a Simona dávám body dolů, ale jinak hezké. Clary sice spíš řešila svoje problémy s Jacem, než zničení světa a svého šíleného bratra, ale stejně mám tuhle hrdinku hodně ráda. Rozhodně stojí za přečtení.

Silmarien
29.04.2019 3 z 5

Sladke, sladsie, najsladsie... pol knihy je o tom, aky je Jace krasny a ako sa vsetci musia premahat, aby sa nieco nestalo (a ako sa pripadne nieco stane). Styri zamilovane dvojice riesia vlastne problemy a tuzby na pozadi toho, ako sa svet ruti do zahuby. Zo Sebastiana je skoro sympatak a nakoniec zase vsetko vyriesi Clary.
Citatelne to je, na konci to bolo aj pekne napinave. Autorka ma velke minus za Amatis a velke plus za Raziela. To mi pride fer. Suma sumarum za 3*.

(citane 11/2016)

Laf
29.03.2019 5 z 5

Každý díl je lepší a lepší. U tohoto jsem se rozhodně nenudila. Díl plný napětí a zvratů. Uvidíme, co přinese poslední díl :)

JmenujiSeZuzla
02.03.2019 3 z 5

Tento pátý díl ze série Nástroje smrti se mi zdál asi nejslabší úplně ze všech již přečtených dílů. Vůbec ne tím obsahem - Jace je ztracen, následné propojení postav Sebastiána a Jace - to bylo skvělé. Opět suprový nápad a autorka znovu vymyslela něco neskutečně kreativního a dokonce i velice dobře zpracovaného, to každopádně. Ale ta věc co mi dost vadila na knize, bylo to zbytečné prodlužování a okecávání. Já mám ráda, když kniha obsahuje více popisů a líčení, protože čtenář si lépe dovede představit ten svět a zároveň vás to více vtáhne do děje, ale v tomto dílu mi to přišlo už přespříliš. Kdybyste si dali do poměru to, co se v knize doopravdy stane a všechny ty zbytečné popisy, možná byste se divili.
Mám ráda postavu Sebastiana, protože nebýt jeho, tak tu nyní nemáme další skvělé díly. Přijde mi jako dobře vymyšlená záporná postava, kterou buď máte rádi nebo ji nesnášíte.
Nemůžu zapomenout samozřejmě (jako všichni) vyzdvihnout zmínku o Praze. Měla jsem radost, že tam toto město opravdu hrálo větší roli a naše dominanta se dostala dokonce i do takto světově známé série.
Nyní jsem připravená si přečíst finálovou bitvu!

saez
28.01.2019 2 z 5

Bod za Prahu, ale jinak si pořád myslím, že už jsou to zbytečné díly.

roman9276
24.01.2019 5 z 5

Rozhodně lepší než předchozí díl. Sebastian je prostě správnej záporák, a i když ho nesnášim :D tak mě to díky němu o to víc baví. Skvělý zasazení části děje do Prahy, to autorka výborně vychytala, hlavně pro nás Pražáky. Jinak to kroužení Jace a Clary okolo sebe mě už nechává chladným a nebaví mě to, páč už je to furt dokola Jace-hodnej, Jace-zlej. Každopádně Cassandra vždycky začne tak jako vlažně a pak od půlky je to neuvěřitelná jízda a o šokující momenty není nouze, takže se jde na poslední díl :)