Město ze skla

Město ze skla https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49632/bmid_nastroje-smrti-mesto-ze-skla-CHM-49632.jpg 5 2492 244

Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení, jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Dokáží však podsvěťané a lovci stínů zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc? Jace si uvědomuje, jak moc je ochoten kvůli Clary riskovat. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

City of Glass , 2008

Kyta
21.09.2014 5 z 5

Předchozí dva díly se mi zdály originální, zajímavé, čtivé a naprosto jedinečné, ale oproti tomu třetí díl... Ten mě opravdu dostal! Ať svým dějem, nečekanými zvraty, událostmi nebo vyřešením různých situací, tenhle díl byl prostě fantastický!

Oproti předchozím dílům pociťuji ohromné zlepšení. Na začátku jsem se divila tomu, že kniha má přes 400 stran, protože se zdálo, že všechno bude rychle vyřešené, ale právě naopak. Postupně přibývaly zvraty a dějové linie se rozšiřovaly a začínalo být jasné, že tenhle díl předčí všechna má očekávání. Nejdřív mi trochu vadilo, že se autorka nezaměřuje jen na jednu hlavní postavu, ale že přeskakuje od jedné ke druhé. Když to ale začínalo být zajímavé, byla jsem za to spíš ráda, protože mě jednotlivé scény překvapovaly víc. Ani mi nevadilo, že děj byl občas předvídatelný, protože následující tajemství, která vyšla najevo, mi to vynahradila. Každé odhalené tajemství mi vytvořilo ve tváři udivující a ohromený výraz, že jsem i chvíli nebyla schopná číst dál, jak mě to dostalo! V těch chvílích jsem si začala uvědomovat, jak to měla autorka od začátku série krásně a pečlivé promyšlené a jednotlivé prvky do sebe krásně zapadají.

Já bych se spokojila s tím, kdyby takhle celá série skončila, ale na druhou stranu jsem ráda, že autorka nezůstala jen u trilogie a že se rozhodla svou sérii o pár dílů rozšířit. Aspoň se máme ještě na co těšit. :)

Julie09052003
09.09.2014 5 z 5

Nejluxusnější co jsem kdy četla :) :3

Pakuna
31.08.2014 1 z 5

Třetí díl jsem ani nedočetla. Vůbec mě nelákalo zjistit, co se s hrdiny bude dít dál. Další díly si ráda nechám ujít.

knihomolka01
30.08.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, bohužel musím strhnout jednu hvězdičku za opakující se prvky, které mi dost vadily.

Helianthus
29.08.2014 3 z 5

(může obsahovat spoilery)
Po prvním díle jsem se radovala, že ústřední love story nebude mít klasický průběh, potkají se, hrozně se zamilují, překonají pár překážek a poté kráčí vstříc zapadajícímu slunci. Tak radost byla předčasná. Co se mne týče, tento díl by mohl být poslední, nějak nemám chuť se pouštět do dalšího pokračování. Ale uvidíme, třeba to po čase přejde.

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Opět úžasný díl a těšim se na další

Sapy
14.08.2014 4 z 5

Třetí díl jsem dočetla a rozhodla se dát si od série chvíli pauzu. Klidně by tato kniha mohla být poslední, se zakončením jsem byla zcela spokojená. Bylo jasně znát, že už se autorka snaží čtenáře navnadit na další díly (ani bych se nedopočítala, kolikrát byl Clary někdo "povědomý" nebo se na ní divně díval apod..). Finální bitva byla wow a celkově zakončení překvapivé, originální a zajímavě vymyšlené.

Narissa
06.08.2014 4 z 5

Krásné, napínavé (předvídatelné jen místy), těším se na další díly.
Jen bych zabila překladatele pokaždé, když čtu "kotníky prstů" !

fiona007
06.08.2014 4 z 5

Super zápletka, knížku jsem přečetla snad během dvou dní, je to čtivé, vtipné, super

BarboraEm
03.08.2014 5 z 5

Škoda, že nemůžu dát šest hvězdiček. Po dlouhé době série, která je originální, čtivá, vtipná a jsou v ní skvělé postavy. Třetí díl se mi zatím líbil nejvíc - děj byl napínavý (i když občas trochu předvídatelný) a už po pár stránkách velmi chytlavý. Těším se na další díl, tak doufám, že nezklame!

ToniWolf
03.08.2014 5 z 5

Skvělé završení trilogie, kvůli kterému musím přehodnotit i předchozí knihy. Mytologie, i když ne tak originální, dotažená do konce. Jen mám trochu obavu z následujících knih, aby se nejednalo o "nastavovanou" kaši.

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

ZA mne super čtení!!!

Samira
30.07.2014 5 z 5

Obsahuje spoiler
Skvělá, zatím nejlepší ze série. Jsem moc zvědavá, kam se bude příběh vyvíjet dál. Všechny postavy jsem si, ale stihla zamilovat a konečně si oddychla, že už se vyřešil ten bratrsko-sesterský vztah. Mohu jen doporučit!

Blančitos
07.07.2014 5 z 5

Skvělý závěr jedné úžasné série.

TFArchmann
05.07.2014 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale tohle je prostě nejlepší kniha, co jsem kdy četl. Vždy jsem jich za "nejlepší" považoval víc, ale Město ze skla je naprosto předčilo.

AnDyB
22.06.2014 4 z 5

konecne jsem uz to prasklo :DDDD parada super knizka cela serie je naprosto uzasna :)))

Desire_Lydon
20.06.2014 4 z 5

Oproti předchozímu (vlastně předchozím dvoum dílům) pociťuji výrazné zlepšení. Tato kniha byla opravdu nabitá akcí a vůbec jsem se u ní nenudila. Tedy, druhá polovina byla o něco lepí než ta první. V první části mně opravdu štvala Clary, to její neustálé fňukání (,,Za minulý měsíc jsem umřela už skoro desetkrát!") bylo opravdu protivné. Sice si sebe v této situaci nedokážu ani trochu představit, ale toto mně vážně vytáčelo. Řeklo to více postav v knize (!), vždycky udělá to, co ona chce a nemyslí na následky. I když bez ní by kniha asi nebyla taková, jaká by byla. Dalším mínusem je absolutní předvídatelnost. (Spoiler!!) Hlavně v té části, kdy Clary sáhne černovlasému Sebovi rukou do vlasů a na konečkách prstů ji ulpí něco černého. Jů, co to asi budéé? To snad muselo dojít každému. Vlastně jsem jeho identitu více jak z poloviny odhadla, proto jsem na konci knihy nebyla tolik překvapená. Alespoň co se týče Seba. Kniha končí, narozdíl od předchozích dílů, dost uzavřeně, zdá se, že zlo je zažehnáno. Aby ne, původně měla být tato série jen trilogie. Tak uvidíme, co přijde příště. Snad mně Cassandra Clare nezklame :)

muchomurka
06.06.2014 5 z 5

(Může obsahovat spoilery.)
Druhý díl byl příšerný, nudný, ale o to lepší mi přišel třetí. Napínavý děj (sice občas autorka ujela a některé scény, rozhovory zbytečně natahovala, ale nebylo to tak hrozné jako u druhého dílu), nové informace, odhalení, spád a hlavně konečně vyřešení vztahu "bratr-sestra" - hltala jsem celou knížku a říkala si, proč čtu tak pomalu? Ze všech tří dílů se mi tenhle dostal pod kůži nejvíc.
Jen mi bylo líto Maxe, všichni ho pořád odbývali... Přitom mi přišlo, že by mohl mít pro příběh důležitý potenciál, nebo nějakou roli v něm.
Nevím, jaké jsou další díly, ale zatím to na mě působí, že by bylo fajn to tu ukončit, skončilo to všechno správně, šťastně :-) Třeba se pletu, ale zatím to vidím takto.

KatulakT
27.05.2014 5 z 5

Celkově vzato se mi tenhle díl líbil z původní trilogie nejvíce. Kniha mě neskutečně pohltila a já se nemohla odtrhnout a četla klidně do půl třetí ráno (díky, Cass, za rozházený spací režim!!). Asi jsem už definitivně téhle sérii propadla. :-)
Co se týče stránky dějové, tak se mi to nezdálo jako takový průšvih (druhý díl na tom byl o mnoho hůře). Jen mi opět vadilo neustálé přeskakování mezi vypravěči - Clary, Jace, Clary, Jace, Alek, Isabela, Simon, Clary... Ale na druhou stranu to ke Cass už prostě patří! Je vidět, že autorka svým stylem psaní dozrává.
Jen mě vážně mrzí, že internet je plný spoilerů a všechny zvraty jsou čtenáři známy už před dočtením.

Čtivost - 90%
Zápletka - 70%
Humor - 70%
Napětí - 80%
Celkový dojem - 90%

Veronika.C
26.05.2014 5 z 5

Třetí díl se opravdu povedl, pořád je to lepší a lepší :)