Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1585 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Heavenly Fire , 2014

Anne Leyyd
04.03.2017 5 z 5

Tak... série dočtena. Musím říct, že jedině díky vědomí, že se s Lovci stínů neloučíme nadobro můžu vděčit za to, že nejsem mnohem smutnější. Už jsem si na tento svět tak zvykla, že by mi opravdu chyběl. Takže vzhůru na Paní půlnoci! :-)

Co se týče závěrečného dílu, tak byl opravdu nabitý akcí, napětím, dobrodružstvím, romantikou, rozplétajícími (a splétajícími) se záhadami.

Neuvěřitelné, ještě se mi nestalo, že bych se v knize zamilovala do vedlejší postavy a to navíc do takové, která ani není z této originální série :D Ale bratr Zachariáš mě ZDE prostě dostal :-)

Hrozně se mi líbilo, jak se všechno v tomto díle pospojovalo dohromady a také byla vytvořena půda pro nadcházející sérii. Pasáže s Emmou a Julianem mě bavily a myslím, že si je později budu vybavovat. Zkrátka musím obdivovat Cassandru Clare, protože to, jak celý tenhle složitý propletenec dokáže vytvářet a zaplétat, je něco neskutečného.

SPOILER

To, co se na konci stalo se Simonem mi přivodilo menší zlomené srdce, protože on byl tak skvělý! Jak se se vším od prvního dílu statečně po simonovsku pral a jaký super skvělý upír se z něj stal... Ach! No, takže na konci jsem skřípala zuby a byla naštvaná jak bouřkový mrak. Nicméně! Nicméně se to nakonec vyvrbilo tak, že s tímto koncem opravdu můžu být spokojená. A jsem taky šíleně ráda za Izzy, protože ta by chuděra asi nebyla schopná se jen tak někomu znovu pootevřít.

KONEC SPOILERU

Co mě hodně zaujalo, tak pasáž s Clary a Tessou a doufám, že se dočkáme vysvětlení a též, že se se všemi postavami setkáme v Temných lstech :-)

Ještě poznámka: scéna s Kostelníkem na konci neměla chybu :D A mimochodem opravdu mě trošku mrzelo, že se buď Magnus nebo bratr Zachariáš nesekli a neoslovili někoho Lightworm :D to jediné mi chybělo ke štěstí - ale konečně, člověk nemůže mít všechno :D

Lutzinka
03.03.2017 5 z 5

Dobrá rada zní: Pokud chcete pochopit každou narážku a odkaz na minulost, musíte si nejdřív přečíst sérii Pekelné stroje a pak až se pustit do Nástrojů smrti.
Uznávám, že série nemusela být tak dlouhá , protože číst 6 dílů o tom, že Jace "už zase není sám sebou" může být pro někoho trochu nuda. Mě to ale ani moc nevadilo, protože mám ráda i linky se Simonem a Izzy, Magnusem a Alekem, Maiou a Jordanem a jsem ráda, že chudák Zachariáš nakonec přece jenom dostal šanci. Prostě, když máte ten svět rádi, tak se vším všudy...

Viky00
25.02.2017

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

Siu83
03.02.2017 5 z 5

Krásná série, kromě 4.dílu, ten jsem měla problém přečíst.

orangerose
30.01.2017 5 z 5

Nejvíc akčnější díl ze všech, úžasná série :)

SnowCat_5
14.01.2017 4 z 5

Příběh super, ale ta romantika. Bylo jí až zbytečně moc a pořád ta stejná dokola. Občas jsem tyto pasáže jen tak prolétla očima.

wesulle
08.01.2017 1 z 5

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

Ivulka90
27.12.2016 2 z 5

Celá série je konečně dočtena a já si říkám - nebylo to zlé, ale raději již nikdy více.

Sariska
27.10.2016 5 z 5

Všechny díly jsou výborné.

Sarajana
14.10.2016 5 z 5

Celá série je naprosto úchvatná.

eva4036
03.10.2016 5 z 5

Taková pohodová četba na večer nebo na víkend. Knížku jsem poprvé četla v originále, protože překlad ještě neměla a já prostě musela vědět jak celá série dopadne. Podruhé když už jsem jí četla v češtině jsem si jí užila mnohem víc a i když jsem už věděla jak děj dopadne a co se tam všechno stane, tak jsem si to užila.

Turiel11
02.10.2016 5 z 5

Dokonalé zakončení celé série, kterou jsem zhltla jako malinu. Super! ;-)

venacava
21.09.2016 3 z 5

Tak jsem přečetla všech 6 knih a pěkný. Souhlasím s recenzí Lidudu...výstižně popsáno.

m.kuckovska
26.08.2016 5 z 5

skvelá

DexterKingman
16.08.2016 4 z 5

Jak já jsem rád, že jsem to dočetl. Začínalo to být už nějaké nudnější a objevilo se i pár klišovitých prvků, autorka nás nutí přečíst si Pekelné stroje a Dark Artificies a další, abychom zjistili, jak to dopadne s těmi vedlejšími postavami. A TA ROMANTIKA!!!!!! Bože, proč??? S tou romantikou a vztahy už to začínala přehánět, až to působilo jako protahování děje. A nevím, co má s tím, jak nám pořád oznamuje, co připomínaly něčí oči nebo jakou barvu v jakém světle měly něčí vlasy. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*. Ale protože je to DŮSTOJNÉ zakončení série, dávám za 4*.
Zároveň je mi líto, že to skončilo, protože je to kvalitní série.

Lidudu
09.08.2016 4 z 5

Za svůj komentář u Stmívání jsem dostala pěknou čočku. Konstatovala jsem, že je to slátanina plná nesmyslů a dostala jsem vyhubováno, že když čtu fantasy, nemůžu čekat logiku. Já jsem přesvědčená, že ať je to jaký chce žánr, nějaká logika, řád a pravidla to mít musí a to hned ze dvou důvodů: za a) aby čtenář nebyl zblblej jak lesní včela v zimě a za b) aby to hlavní hrdinové neměli tak jednoduchý. Hra o trůny, Harry Potter a teď i série Nástroje smrti můj názor jen podporují.
V podstatě se Nástroje smrti Stmívání hrozně moc podobají. Hlavní hrdina jace je podle hlavní hrdinky Clary (a vlastně většiny postav nehledě na pohlaví) děsnej fešák, Clary si nad ním taky poslintává, ale není s tím tak nekonečně otravná jako Bella a nevnucuje nám to v každém odstavci.
Tenhle svět se prostě povedl a autorka narozdíl od praštěné Meyerové věděla, co dělá a dala si práci s myšlením, když to psala.
Největší bod má ale u mě za vztahy mezi postavami. To je snad poprvé, co jsem v knize pro mládež narazila na homosexuální páry a jsem z toho upřímně nadšená. Vůbec to není přitažené za vlasy, působí to dokonale přirozeně a konečně to odhaluje stále ještě nesmyslně přetrvávající tabu kolem homosexuality. Za to tleskám!
Takže až má dcera doroste do toho správného věku, Stmívání budu v knihkupectví raději zakrývat vlastním tělem a dám jí přečíst tohoto příjemného křížence Harryho Pottera a Stmívání.

vikimi
14.07.2016 3 z 5

První díly mi přišly nejlepší. Jak člověk musí čekat dlouho na pokračování, tak nadšení a vzrušení postupně opadává.
Byla jsem zklamaná.

heaven
08.07.2016 3 z 5

Obyčejné fantasy, kde autorka splácává dohromady všechno, co jí napadne - upíři, runy, kouzelnický hůlky... Jediné, co mně donutilo sérii dočíst, jsou sympatické postavy. Kdyby zůstala u trilogie, bylo by to daleko lepší. Tento díl byl pro mně utrpení, zvlášť kvůli tomu, jak byl roztahaný a to mi dlouhé knihy nevadí...

svobonís
22.06.2016 5 z 5

Tak na rovinu tohle byla nejlepší série, jakou jsem kdy četla a opravdu mi rvalo srdce, když jsem četla poslední řádky knížky:( Podle mě si tahle série zaslouží nejméně 100 hvězdiček. Možná jsem i tak trošku brečela, jak to bxlo zakončený, byla jsem šťastná, že to skoro všichni přežili a upřímně myslím si, že na tak kvalitní knížku dlouho nenarazím:( Takže za mě pět hvězdiček stoprocentně:)

Adrianas.
18.06.2016 5 z 5

Cassie snad nikdy nesklame. Sice ma par veci dost zarazilo ale nic to nemeni na fakte, ze je to cim dalej tym lepsia spisovatelka.

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město nebeského ohně je v

Přečtených2 646x