Město z popela

Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41465/nastroje-smrti-mesto-z-popela-rqt-41465.jpg 4.41847

Nástroje smrti (2.)

City of Ashes (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

whiolet

Nevím proč je tahle série tak dobře hodnocená,protože mě to celé přišlo jako pitomost.
Jsem zmatená ze slovosledu a divných přirovnání, kterých je v knížce opravdu požehnaně, ale možná to není chyba autorky,nýbrž překladu...
Ujetá láska hlavních hrdinů, kteří jsou v prvním i druhém díle považováni za sourozence je prostě...divná.
Autorka se zde také vyžívá v nerozhodnosti zabít či nezabít? Toť otázka oč tu běží. A tak si zde třeba takový Simon zažije opravdové peklíčko.
Musím se také trochu pozastavit nad věkem hlavních hrdinů, protože jejich hlášky a chování odpovídá tak 13 dětem.
Možná si přečtu i třetí díl, protože nemůžu uvěřit, že by to mohlo být takhle blbý a přitom to mít tolik fanoušků.

Laughtubbe

Myslím si, že každý čtenář této sérii propadne. Zamrzí snad jen to, že Clary a Jace se jeví jako sourozenci. Snad se to vysvětlí a budou spolu. A podle mě je Clary u lovců stínů šťastnější.

petrulka

Podstatně lepší, ne tak rozvleklé jako první díl, hodně se mi líbí příběh Simona. Víly taky bezva, pasáž se Zakletým dvorem byla o level výš, než zbytek knihy. Krasomil baví, Luke mi připomíná Charlieho ze Stmívání, takový ten starostlivý taťka. V podstatě tak nějak nejméně mě zajímá Jace. Ocenila bych trošičku míň popisování očí, vlasů a pleti chlapeckých postav, ale cílová kategorie čtenářů toto asi řešit nebude :-)

Nikkiproch

Tohle mě prostě baví, i když už dávno nejsem teenager! Druhý díl ještě lepší než první, rovnou beru do ruky další.

andrejci

Tak nějak nevím co k tomu napsat. Knížka byla boží. Hrozně se mi líbilo,že autorka popisuje příběh i z pohledu jiných postav. Konec byl super.

dancav28

Knížka mě naprosto uchvátila, stejně jako první díl. Přečetla jsem ji ani ne za dva dny, momentálně už čtu 3 díl a celou knižní sérii a i autorku můžu jen doporučit. Děj je napínavý a určitě se vám nestane, že by jste se u knížky nudili a přetáčeli stránky :)

InaSeLoki

Knihu jsem přečetla jedním dechem a líbila se mi více než předchozí. Opravdu hezky se čte.

Je možné, že následující řádky mohou obsahovat nějaký ten spoiler.
Jakmile jsem dočetla první, vrhla jsem se na tento díl, který mi přišel zajímavější. Je sice pravda, že se tu samozřejmě hodně řeší komplikovaný vztah mezi Jacem a Clary. Přiznávám se, že jsem to nevydržela a přečetla si spoiler, protože mě nevadí je číst (to jest stav dávno minulý), tudíš jsem se jim trošku zlomislně "křenila". A když jsem u svého přiznání, narazila jsem náhodou na rodokmen, takže jakmile padla správná jména, podívala jsem se do něj...
Velmi mě potěšil Naruto. Pasáž, kde vysvětluje Clary Maxovi, jak se čte manga, jsem si naprosto užívala. Ano, mám ráda mangu a anime, k tomu jsem vyrostla na Narutovi.
Scéna na Zakletém dvoře nebyla pro naši skupinu příjemná, ale pro mě byla skoro osudná. Situace, kde se navzájem dohadovali, kdo má koho políbit, mě natolik rozesmála, že jsem se potom následně málem ukašlala k smrti a to ještě na své jmeniny. Toužím jednou použít větu: "Toho civila, já, líbat nebudu." Nevím proč, ale toužím po tom.
Z Inkvizitorky mě běhal mráz po zádech, o to víc, že jsem věděla, kdo je kdo (díky své zvědavosti).
Zde jsem si oblíbila Luka a Magnuse (pořád ignoruji Krasomila Pohoromu). Maia je nová sympatická postava.
Jaceovo uklízení mi posloužilo jako impuls, říct bratrovi, že nehodlám již akceptovat ten nepořádek na jeho parepetu. Pevně doufám, že si tohle nikdy nepřečte.
V knize je dost momentů a hlášek, které mě rozesmáli (o život mi už opravdu nešlo), například scéna, kdy se Alec málem přiznal.
Je tu dost démonů na soutěž krásy. Působivý byl způsob, jak byli přemoženi Mlčenliví bratři (ne, že by se mi to líbilo).
Závěr byl lehoučce brutální, nemyslím to, že se jeden rozhodl, že tedy ano a ten druhý mu, obrazně řečeno, zavřel dveře před obličejem, ale poslední slova o tom, že někdo ví něco důležitého a konec knihy. Pokračování příště.

Je to příjemná kniha pro odpočinek. Doporučuji.

HermionaKnihom

SPOILERY!!!
O něco lepší než předchozí díl. Konečně tam byly nějaké pasáže s Malec a Maia byla taky fajn.
Scény s Clary a Jacem a myšlenky a zmínky o jejich zakázaném vztahu se táhly celou knihu a místy to bylo až otravné. A scéna u Vílího dvora byla upřímně skvělá a zároveň strašně nepříjemná.
Isabelu a Jace jsem si oblíbila ještě víc než předtím. Simon a Clary mi pořád nějak nepřilehli k srdci.
Bylo to o něco lepší než předtím, ale na Město že skla to nemá.

girdi

Stává se to málokdy, takže jsem opravdu nečekala, že tu budu moci napsat, že druhý díl je lepší než první. Příběh je promyšlený a postavy se pěkně "vybarvily", takže jsou uvěřitelnější a tak nějak skutečnější. Takže dávám o hvězdičku víc a těším se na další díl.

caldap

Kniha se mi líbila, dobře se četla, stejně jako první díl - poutavý příběh.

vzpoměnka

u tohoto dílu jsem se na chvíli sekla prostě mě to na chvilku přestalo bavit a já se k tomu nemohla dokopat. Po krátké pauze jsem ji dočetla a upřímně vážně nechápu proč mě to nebavilo ta kniha je opravdu úžasná stejně jako ostatní díly které jsem četla. NAPROSTO SUPER

Peťule115

přečteno jedním dechem - kdyby to bylo jen trochu možné, tak jsem se od knihy ani nehnula :-)

sd1992

Pro mě jednoznačně mnohem lepší, než první díl... Miluju Jacea, miluju Simona, miluju Luka, miluju je všechny... :-D I když teda poslední kapitola (Epilog) mi dost zamotal hlavu :-D Obzvlášť po tom, co Jace řekl Clary... :-O Takže jdu ihned na další díl... :-D 5*

Anne Leyyd

Může obsahovat SPOILERY

No, na druhý díl jsem se vrhla se smíšenými pocity naštvání a těšení. Naštvání proto, jak dopadlo Město z kostí a těšení na to, že se SNAD UŽ „sourozenecké“ vztahy KONEČNĚ ukáží v pravém světle.

Bohužel :-( Upřímně přiznávám, že jsem to nevydržela a musela si na netu najít, jak to je doopravdy, jelikož jsem měla po první knize dojem, že mě asi klepne. Opravdu nemám ráda, když se čtenář takhle tahá za nos. V něčem jiném klidně, ale zrovna ve vztahu Clary a Jace? UŽ DOST, PROSÍM.

Ale jinak k ději a knize – styl psaní na stejně dobré úrovni jako předchozí díl, vtipné, napínavé, propletené a složité, dobrodružné, plné akce… Zkrátka příběh se vším všudy.

2x jsem v knize chtěla autorku zakousnout na dálku a to kvůli Simonovi. Poprvé jsem si říkala „snad né“ ale podruhé už jsem se vážně smiřovala s tím, že je pryč na dobro. Ale naštěstí – uff :-)

Jace – jako minule – jeden z tahounů příběhu, arogantní pořád (ještě že tak :-)). Jeho humor jsem si opravdu zamilovala a stejně jako jeho postavu.

Dalším mým oblíbencem se stal Luke. Tak skvělého vlkodlaka jsem ještě neviděla (ne, Jacobe, ty fakt ne).

Na 3. díl se opravdu těším, i když si teď dám od Nástrojů smrti kratší pauzu a doufám, DOUFÁM, že už konečně přestane C. Clare Jace a Clary trápit tím hrozným sourozeneckým prokletím.

kaca3606

to co je mezi Clare a Jacem je fakt hrozně divný a ujetý, snad to v trojce už vyřešej

Rea1307

Oproti předchozímu dílu, daleko čtivější. Přečetla jsem za pár dní a mám z toho takové smíšené pocity. Zajímalo by mě, kam se bude kniha ubírat dál.

Julinka679

I u druhého dílu této série nejsem moc spokojená s koncem. Clary je na konci této knihy dá se říci "sama samotinká", Simon k ní evidentně něco cítí ale nechce se trápit a Jace k ní taky něco cítí ale u něho člověk nikdy neví, co kdy a jak udělá :D musím se přiznat, že knížka se mi opět líbila ale jsem dost zmatená z citového vývoje a rozpoložení Clary a Jace, dokonce i Simona. Vlastně, když jsme u těch citů i ten Alec je trdlo :D
Když k tomu všemu přihlídnu, tak se kniha čte sama, zápletky jsou super, děj je jako obvykle zajímavý ale ty city jsou vážně zmatené, možná proto, že jsem očekávala jiný vývoj dění :-)

AnnaNešporová
15.12.2017

Cením si, že autorka vytvořila příběh napínavý a zároveň mě štve, že děj nejde, tak jak bych si přála. Kniha se mi moc líbila.

katerina2660
15.11.2017

Knihu jsem zvládla na dovolené. A přesně k tomu je knížka - celá série - někde si lehnout, vypnout, odhodit starosti a ponořit se do světa lovců stínů, čarodějů, víl, úpírů. Příběh je psán hezky čitelně, děj má spát a nutí pořád číst ještě jednu stránku, no tak ještě jednu.... :-)

Zabka27
11.11.2017

Kniha z kategorie Oddychovky... První díl jsem zhltla, bohužel musím přiznat, že na tom druhém mi něco nesedlo. Každopádně docetla jsem a zvědavost mi nedá a jdu do dalšího dílu. Jen doufám, že to nebude na stejné vlně.

verca65
06.11.2017

Po prvním dílu už jsem to chtěla vzdát, ale když jsem si přečetla druhý bylo to trochu napínavější, tak jsem se dala i do třetího dílu.

juni
21.10.2017

Do knihy jsem se nejdříve nemohla začíst. Přečetla jsem asi 5 kapitol a vrátila jí na poličku. Po chvíli, co jsem dočetla všechny knihy, co jsem měla, jsem se k ní vrátila. Příběh jsem přečetla jedním dechem. Nechápala jsem, jak jsem se od této knihy mohla odtrhnou.

FoxieAli
14.10.2017

Stejně jako ostatní knihy Cassandry Clare i tato je prostě boží!

petulka.sasanka
08.10.2017

Paráda!!! Přečteno jedním dechem...

Lucik100
12.09.2017

Skvělý. Na každý straně se něco děje a postavy se postupem času vyvíjí.

boucner
01.09.2017

Druhý díl lepší, než první. Stojí za to pokračovat. Příběh je sice decentně průhledný, ale přesto budete napnutí a budete se bavit. Prakticky jsem to v dechla a hned brala další díl.

Mamosvain
06.08.2017

Booooom! A je tu další díl! No teda musím říct, že ať jsem čekal cokoli, tohle jsem nečekal. Tohle je fakt vyšší liga knih. Zvrat, který vašimi představami otřese jako zemětřesení je v každé kapitole. Clary a Jace si projdou chvílemi, které by jste si nevymysleli a všichni ostatní stejně tak. Jsem rád, že se z toho nestala taková ta teengirls romantická kniha o vysněným boyfriendovi. A co víc říct? Snad jen, abyste si tuhle u Anděla dobrou knihu pořádně užili! Vřele doporučuju

nai.ivka
24.07.2017

Pro mě hezký druhý díl pohádky pro větší holky a těším se na další.

renefer
22.07.2017

Nemohla jsem se odtrhnout, naštěstí v době dovolené, takže jsem pročetla celý den a téměř celou noc. Vždycky, když už si myslím, že vím, jak to dopadne, spáchá autorka svým postavám zcela nečekanou zákeřnost a děj se odvíjí jinak, než jsem čekala. Co mě štve, je nedořešený vztah Clary a Jace. Pokaždé, když se jim někdo pokusí říct, jak to s jejich příbuzenstvím vlastně je, buď ho sami přeruší nebo ho zapíchne démon. Takže se myslím, že se v dalším díle snad dočkám....

Romžiry
10.07.2017

Mám pocit, že autorka hledala inspiraci v jiných fantasy knihách a od každé si vzala kousek. Nevím, po prvním díle zklamání.