Město z popela

od:

Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41465/nastroje-smrti-mesto-z-popela-rqt-41465.jpg 4.41781
Série:

Nástroje smrti (2.)

Originální název:

City of Ashes (2008)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (160)

Přidat komentář
caldap
předevčírem

Kniha se mi líbila, dobře se četla, stejně jako první díl - poutavý příběh.

vzpoměnka
14. března

u tohoto dílu jsem se na chvíli sekla prostě mě to na chvilku přestalo bavit a já se k tomu nemohla dokopat. Po krátké pauze jsem ji dočetla a upřímně vážně nechápu proč mě to nebavilo ta kniha je opravdu úžasná stejně jako ostatní díly které jsem četla. NAPROSTO SUPER

Peťule115
28. února

přečteno jedním dechem - kdyby to bylo jen trochu možné, tak jsem se od knihy ani nehnula :-)

sd1992
02. února

Pro mě jednoznačně mnohem lepší, než první díl... Miluju Jacea, miluju Simona, miluju Luka, miluju je všechny... :-D I když teda poslední kapitola (Epilog) mi dost zamotal hlavu :-D Obzvlášť po tom, co Jace řekl Clary... :-O Takže jdu ihned na další díl... :-D 5*

Anne Leyyd
01. února

Může obsahovat SPOILERY

No, na druhý díl jsem se vrhla se smíšenými pocity naštvání a těšení. Naštvání proto, jak dopadlo Město z kostí a těšení na to, že se SNAD UŽ „sourozenecké“ vztahy KONEČNĚ ukáží v pravém světle.

Bohužel :-( Upřímně přiznávám, že jsem to nevydržela a musela si na netu najít, jak to je doopravdy, jelikož jsem měla po první knize dojem, že mě asi klepne. Opravdu nemám ráda, když se čtenář takhle tahá za nos. V něčem jiném klidně, ale zrovna ve vztahu Clary a Jace? UŽ DOST, PROSÍM.

Ale jinak k ději a knize – styl psaní na stejně dobré úrovni jako předchozí díl, vtipné, napínavé, propletené a složité, dobrodružné, plné akce… Zkrátka příběh se vším všudy.

2x jsem v knize chtěla autorku zakousnout na dálku a to kvůli Simonovi. Poprvé jsem si říkala „snad né“ ale podruhé už jsem se vážně smiřovala s tím, že je pryč na dobro. Ale naštěstí – uff :-)

Jace – jako minule – jeden z tahounů příběhu, arogantní pořád (ještě že tak :-)). Jeho humor jsem si opravdu zamilovala a stejně jako jeho postavu.

Dalším mým oblíbencem se stal Luke. Tak skvělého vlkodlaka jsem ještě neviděla (ne, Jacobe, ty fakt ne).

Na 3. díl se opravdu těším, i když si teď dám od Nástrojů smrti kratší pauzu a doufám, DOUFÁM, že už konečně přestane C. Clare Jace a Clary trápit tím hrozným sourozeneckým prokletím.

kaca3606
29. ledna

to co je mezi Clare a Jacem je fakt hrozně divný a ujetý, snad to v trojce už vyřešej

Rea1307
05. ledna

Oproti předchozímu dílu, daleko čtivější. Přečetla jsem za pár dní a mám z toho takové smíšené pocity. Zajímalo by mě, kam se bude kniha ubírat dál.

Julinka679
01. ledna

I u druhého dílu této série nejsem moc spokojená s koncem. Clary je na konci této knihy dá se říci "sama samotinká", Simon k ní evidentně něco cítí ale nechce se trápit a Jace k ní taky něco cítí ale u něho člověk nikdy neví, co kdy a jak udělá :D musím se přiznat, že knížka se mi opět líbila ale jsem dost zmatená z citového vývoje a rozpoložení Clary a Jace, dokonce i Simona. Vlastně, když jsme u těch citů i ten Alec je trdlo :D
Když k tomu všemu přihlídnu, tak se kniha čte sama, zápletky jsou super, děj je jako obvykle zajímavý ale ty city jsou vážně zmatené, možná proto, že jsem očekávala jiný vývoj dění :-)

AnnaNešporová
15.12.2017

Cením si, že autorka vytvořila příběh napínavý a zároveň mě štve, že děj nejde, tak jak bych si přála. Kniha se mi moc líbila.

katerina2660
15.11.2017

Knihu jsem zvládla na dovolené. A přesně k tomu je knížka - celá série - někde si lehnout, vypnout, odhodit starosti a ponořit se do světa lovců stínů, čarodějů, víl, úpírů. Příběh je psán hezky čitelně, děj má spát a nutí pořád číst ještě jednu stránku, no tak ještě jednu.... :-)

Zabka27
11.11.2017

Kniha z kategorie Oddychovky... První díl jsem zhltla, bohužel musím přiznat, že na tom druhém mi něco nesedlo. Každopádně docetla jsem a zvědavost mi nedá a jdu do dalšího dílu. Jen doufám, že to nebude na stejné vlně.

verca65
06.11.2017

Po prvním dílu už jsem to chtěla vzdát, ale když jsem si přečetla druhý bylo to trochu napínavější, tak jsem se dala i do třetího dílu.

juni
21.10.2017

Do knihy jsem se nejdříve nemohla začíst. Přečetla jsem asi 5 kapitol a vrátila jí na poličku. Po chvíli, co jsem dočetla všechny knihy, co jsem měla, jsem se k ní vrátila. Příběh jsem přečetla jedním dechem. Nechápala jsem, jak jsem se od této knihy mohla odtrhnou.

FoxieAli
14.10.2017

Stejně jako ostatní knihy Cassandry Clare i tato je prostě boží!

petulka.sasanka
08.10.2017

Paráda!!! Přečteno jedním dechem...

Lucik100
12.09.2017

Skvělý. Na každý straně se něco děje a postavy se postupem času vyvíjí.

boucner
01.09.2017

Druhý díl lepší, než první. Stojí za to pokračovat. Příběh je sice decentně průhledný, ale přesto budete napnutí a budete se bavit. Prakticky jsem to v dechla a hned brala další díl.

Mamosvain
06.08.2017

Booooom! A je tu další díl! No teda musím říct, že ať jsem čekal cokoli, tohle jsem nečekal. Tohle je fakt vyšší liga knih. Zvrat, který vašimi představami otřese jako zemětřesení je v každé kapitole. Clary a Jace si projdou chvílemi, které by jste si nevymysleli a všichni ostatní stejně tak. Jsem rád, že se z toho nestala taková ta teengirls romantická kniha o vysněným boyfriendovi. A co víc říct? Snad jen, abyste si tuhle u Anděla dobrou knihu pořádně užili! Vřele doporučuju

nai.ivka
24.07.2017

Pro mě hezký druhý díl pohádky pro větší holky a těším se na další.

renefer
22.07.2017

Nemohla jsem se odtrhnout, naštěstí v době dovolené, takže jsem pročetla celý den a téměř celou noc. Vždycky, když už si myslím, že vím, jak to dopadne, spáchá autorka svým postavám zcela nečekanou zákeřnost a děj se odvíjí jinak, než jsem čekala. Co mě štve, je nedořešený vztah Clary a Jace. Pokaždé, když se jim někdo pokusí říct, jak to s jejich příbuzenstvím vlastně je, buď ho sami přeruší nebo ho zapíchne démon. Takže se myslím, že se v dalším díle snad dočkám....

Romžiry
10.07.2017

Mám pocit, že autorka hledala inspiraci v jiných fantasy knihách a od každé si vzala kousek. Nevím, po prvním díle zklamání.

tatjana1737
05.07.2017

!!! POZOR SPOILERY !!!

Oproti prvnímu dílu jsem nadšená víc, i když mi pořád nesedí hrdinové teenageři. Možná, že kdyby byli dospělí, bylo by hodnocení vyšší. Každopádně ale svět, který CC vytvořila stojí za to (i když ty viktoriánské díly se mi líbily víc), a oceňuji, že jsme opět hlouběji pronikli do jeho zákonitostí a seznámili se i s obyvateli podsvěta.

Nelze si nevšimnout podobností s Pekelnými stroji - Jace se až příliš podobá Willovi, Clary trochu Tesse, do toho neústupná a nikomu nevěřící inkvizitorka Herondaleová (vs konzul Wayland)... Plusem ovšem jsou vedlejší postavy v podobě Simona (jeho dějová linka mne tedy dostala), Aleka a Izzy. Teenageři zde opět řeší problémy sami bez přizvání či informování dospělých o tom, co se chystají dělat (to mi vadilo i na Pekelných strojích), ale ve většině případů si poradí. A konečně se ukáže, jakou "superschopností" disponuje Clary.

Jen si pořád říkám, proč všichni baští Valentýnovi to, co jim říká, přestože se neustále ujišťují o tom, jaký je to manipulátor a lhář... Čtenář už začíná tušit, že mezi Jacem a Clary to nebude úplně tak, jak si myslí, kupa indicií je naprosto zjevná, ale oni dva musí ještě tápat. Tak ať se již brzy probudí Jocelyn a řekne nám, jak to všechno bylo!

Petruska200
27.06.2017

Bomba cteni

MadamC
04.06.2017

Oddechovka, která nikdy nezklame ;).

Adriana21
19.04.2017

Super kniha. Jace prostě zbožňuju, ty jeho hlášky a celkově, snažím se být borec, ale ve skrytu duše jsem zranitelný prostě miluju.

Karoli282
12.04.2017

A tak se nám příběh postupně dostává dál. Celou dobu jsem v napětí čekala, co se stane v další scéně.
Jaceův skok vysoký byl úžasný, i když se přiznám, že jsem se o něho trochu bála.
Vztah Magnuse a Alena byl více vysvětlen, ale ocenila bych více MALEK chvilek.
Vílí královna to s podmínkou propuštění vymyslela dobře.
A nakonec jsem zvědavá na další díl, taky kvůli nejasnosti původu Jace.
Tenhle díl jsem si určitě užila a myslím si, že byl velice dobře napsán.

ufounek173
25.03.2017

Už jsem četla dvakrát,mrzí mě ,že film byl neúspěšný a netočí se pokračování,přitom kravin s pokračováním je mnoho.

PeťkaW.
23.03.2017

Ve všech směrech je druhý díl o mnoho propracovanější a vyspělejší, než ten první. Byl tu víc představen podsvět a další bytosti, o kterých se v prvním díle autorka jen lehce zmínila, což bylo fajn. Děj byl dobře vygradovaný. Neobsahuje sice žádnou převratnou myšlenku nebo hloubku, ale moc dobře se čte a já měla knihu během dne přelouskanou. Autorka dokáže bravurně popsat pocity a vztahy mezi postavami. Co osobně oceňuju, je i její snaha vmísit do popisu nejen zvukové, hmatové a obrazové vjemy, ale i pachové, což mám ráda, protože to přidává celému příběhu na autenticitě a já se do něj můžu lépe vžít. Lehce ohraně na druhou stranu působila jediná a neustále se vracející záporná postava. Umřel, objevil se, zfingoval svou smrt, vrátil se, uprchl a je zase tady a na konci máme zase útěk. Chtělo by to v dalším pokračování zapojit dalšího záporňáka. Objevilo se i pár překvapivých momentů, ale jinak byl děj poměrně lehce prohlédnutelný. Pokud máte rádi fantasy příběhy, s nadpřirozenými bytostmi, tak tahle kniha by vás ale neměla zklamat.

dancadragneel
06.03.2017

Díky tomuto dílu jsem si prostě zamilovala Simona. Je to jedna z postav, která je rozhodně skvělé popsána a má zajímavý životní příběh.

nicole9410
26.02.2017

Moc krásná kniha Už se těší až začnu číst 3díl