Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41465/nastroje-smrti-mesto-z-popela-rqt-41465.jpg 4.41997

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov (2.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

City of Ashes (2008)

Kniha Město z popela

bartule

Nemůžu si pomoc a možná je to i tím,že jsem nejdřív viděla 1.sérii seriálu než zjistila,že jsou knihy a tam je to trochu jinak,ALE Clary je taková blbka - pořád se do všeho plete a pak jí jen zachraňují, do všeho kecá,ale nic neumí,nikoho ještě nenapadlo ji začít trénovat a ten jakoby vztah se Simonem hrůza :-( ke konci se to už začalo trochu hýbat a snad další díl bude i hlavní hrdinka snesitelnější. Jinak kniha jako taková je dobrá :-)

PhoebePollard

Sice se skoro nic nestalo, ale mně se to stejně líbilo. Tahle série prostě patří k mým oblíbeným :D

kalinka99

Furt jsem čekala na nějaký větší obrat, co by mě totálně dostalo, ale ono nic. Žádný spád a zhruba 100 stran o tom jak bojují na lodi. Nic nového. Vše se dá předpovídat dopředu. Přemýšlím, kde to bere tak vysoké hodnocení za tak primitivně napsané knihy bez špetky té čtivosti.

Silmarien

Dej pokracuje tam, kde v jednotke skoncil. Jocelyn je v bezvedomi, Clary a Jace a Simon su v divnom trojuholniku, vsetko je akosi na hlavu postavene a Valentine postupne uskutocnuje svoj plan...

Cela kniha je totalne prespikovana akciou, ale po docitani som mala pocit, ze sa vlastne nic nestalo. To, co sa stihlo pokazit, sa v podstate napravilo, to co sa nevyriesilo a nevysvetlilo v jednotke, sa nevyriesilo a nevysvetlilo ani tu. Par naznakov, niekolko podruznych veci. Pride mi to klasicka menej vydarena dvojka, ako sa to stava v niektorych trilogiach (moment, toto ale nie je trilogia). Beriem to ako dlhy nadych pred zaverom a dufam, ze trojka za to fakt stoji.
(citane 10/2016)

Čtenářka602

Podívejte, tato série je SUPER, ale tento díl byl spíš zklamáním. Nejvíc mne štvalo rozhodnutí hl. hrdinky a to, že autorka v této knize, kdykoliv se už se řešilo něco co napoví jak to že jsou Jace a Claey sourozenci nebo jakou roli v tom měla Jocelyn, vždycky to nějakým způsobem přeruší. 2× - 4× se to ještě dá, ale celá kniha?? Půl* dolů.
Další čtvrtka za to, že Simon chodil s Clary (omlouvám se, ale k sobě se fakt nehodí).
Další čtvrt* za Jaceovo chování. Je mi líto Clary i Jace. To vědomí, že jsou sourozenci si nezaslouží

Co se týče děje samotného, tak jako i v prvním díle:
Tajemný
Brilantní
Okouzlující
?Temný?
No prostě SUuuPEeeeeR

Vřele doporučuji

ronave

První díl byl krásně čtivý, ale do Města z popela jsem se nemohla vůbec začít.
Až za půlkou mě kniha upoutala a těším se na další pokračování.
Tento díl byl pro mě spíše zklamáním. Doufám, že kniha to napraví.

annes

Stejně jako jednička se to čte tak nějak samo..V příběhu Jace a Clary víte že něco nehraje a už už si myslíte, že se vám vaše teorie potvrdí a ono nic... a ten konec - co nejdřív chcete otevřít další díl a taky že jo :-)

Laf

Napínavý příběh se spoustou zvratů a nových poznatků. Už se těším na pokračování, co autorka vymyslela dále :)