Město z popela

od:

Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41465/nastroje-smrti-mesto-z-popela-rqt-41465.jpg 4.41689
Série:

Nástroje smrti (2.)

Originální název:

City of Ashes (2008)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (151)

Přidat komentář
katerina2660
15. listopadu

Knihu jsem zvládla na dovolené. A přesně k tomu je knížka - celá série - někde si lehnout, vypnout, odhodit starosti a ponořit se do světa lovců stínů, čarodějů, víl, úpírů. Příběh je psán hezky čitelně, děj má spát a nutí pořád číst ještě jednu stránku, no tak ještě jednu.... :-)

Zabka27
11. listopadu

Kniha z kategorie Oddychovky... První díl jsem zhltla, bohužel musím přiznat, že na tom druhém mi něco nesedlo. Každopádně docetla jsem a zvědavost mi nedá a jdu do dalšího dílu. Jen doufám, že to nebude na stejné vlně.

verca65
06. listopadu

Po prvním dílu už jsem to chtěla vzdát, ale když jsem si přečetla druhý bylo to trochu napínavější, tak jsem se dala i do třetího dílu.

juni
21. října

Do knihy jsem se nejdříve nemohla začíst. Přečetla jsem asi 5 kapitol a vrátila jí na poličku. Po chvíli, co jsem dočetla všechny knihy, co jsem měla, jsem se k ní vrátila. Příběh jsem přečetla jedním dechem. Nechápala jsem, jak jsem se od této knihy mohla odtrhnou.

FoxieAli
14. října

Stejně jako ostatní knihy Cassandry Clare i tato je prostě boží!

petulka.sasanka
08. října

Paráda!!! Přečteno jedním dechem...

Lucik100
12. září

Skvělý. Na každý straně se něco děje a postavy se postupem času vyvíjí.

boucner
01. září

Druhý díl lepší, než první. Stojí za to pokračovat. Příběh je sice decentně průhledný, ale přesto budete napnutí a budete se bavit. Prakticky jsem to v dechla a hned brala další díl.

Mamosvain
06. srpna

Booooom! A je tu další díl! No teda musím říct, že ať jsem čekal cokoli, tohle jsem nečekal. Tohle je fakt vyšší liga knih. Zvrat, který vašimi představami otřese jako zemětřesení je v každé kapitole. Clary a Jace si projdou chvílemi, které by jste si nevymysleli a všichni ostatní stejně tak. Jsem rád, že se z toho nestala taková ta teengirls romantická kniha o vysněným boyfriendovi. A co víc říct? Snad jen, abyste si tuhle u Anděla dobrou knihu pořádně užili! Vřele doporučuju

nai.ivka
24. července

Pro mě hezký druhý díl pohádky pro větší holky a těším se na další.

renefer
22. července

Nemohla jsem se odtrhnout, naštěstí v době dovolené, takže jsem pročetla celý den a téměř celou noc. Vždycky, když už si myslím, že vím, jak to dopadne, spáchá autorka svým postavám zcela nečekanou zákeřnost a děj se odvíjí jinak, než jsem čekala. Co mě štve, je nedořešený vztah Clary a Jace. Pokaždé, když se jim někdo pokusí říct, jak to s jejich příbuzenstvím vlastně je, buď ho sami přeruší nebo ho zapíchne démon. Takže se myslím, že se v dalším díle snad dočkám....

Romžiry
10. července

Mám pocit, že autorka hledala inspiraci v jiných fantasy knihách a od každé si vzala kousek. Nevím, po prvním díle zklamání.

tatjana1737
05. července

!!! POZOR SPOILERY !!!

Oproti prvnímu dílu jsem nadšená víc, i když mi pořád nesedí hrdinové teenageři. Možná, že kdyby byli dospělí, bylo by hodnocení vyšší. Každopádně ale svět, který CC vytvořila stojí za to (i když ty viktoriánské díly se mi líbily víc), a oceňuji, že jsme opět hlouběji pronikli do jeho zákonitostí a seznámili se i s obyvateli podsvěta.

Nelze si nevšimnout podobností s Pekelnými stroji - Jace se až příliš podobá Willovi, Clary trochu Tesse, do toho neústupná a nikomu nevěřící inkvizitorka Herondaleová (vs konzul Wayland)... Plusem ovšem jsou vedlejší postavy v podobě Simona (jeho dějová linka mne tedy dostala), Aleka a Izzy. Teenageři zde opět řeší problémy sami bez přizvání či informování dospělých o tom, co se chystají dělat (to mi vadilo i na Pekelných strojích), ale ve většině případů si poradí. A konečně se ukáže, jakou "superschopností" disponuje Clary.

Jen si pořád říkám, proč všichni baští Valentýnovi to, co jim říká, přestože se neustále ujišťují o tom, jaký je to manipulátor a lhář... Čtenář už začíná tušit, že mezi Jacem a Clary to nebude úplně tak, jak si myslí, kupa indicií je naprosto zjevná, ale oni dva musí ještě tápat. Tak ať se již brzy probudí Jocelyn a řekne nám, jak to všechno bylo!

Petruska200
27. června

Bomba cteni

MadamC
04. června

Oddechovka, která nikdy nezklame ;).

Adriana21
19. dubna

Super kniha. Jace prostě zbožňuju, ty jeho hlášky a celkově, snažím se být borec, ale ve skrytu duše jsem zranitelný prostě miluju.

Karoli282
12. dubna

A tak se nám příběh postupně dostává dál. Celou dobu jsem v napětí čekala, co se stane v další scéně.
Jaceův skok vysoký byl úžasný, i když se přiznám, že jsem se o něho trochu bála.
Vztah Magnuse a Alena byl více vysvětlen, ale ocenila bych více MALEK chvilek.
Vílí královna to s podmínkou propuštění vymyslela dobře.
A nakonec jsem zvědavá na další díl, taky kvůli nejasnosti původu Jace.
Tenhle díl jsem si určitě užila a myslím si, že byl velice dobře napsán.

ufounek173
25. března

Už jsem četla dvakrát,mrzí mě ,že film byl neúspěšný a netočí se pokračování,přitom kravin s pokračováním je mnoho.

PeťkaW.
23. března

Ve všech směrech je druhý díl o mnoho propracovanější a vyspělejší, než ten první. Byl tu víc představen podsvět a další bytosti, o kterých se v prvním díle autorka jen lehce zmínila, což bylo fajn. Děj byl dobře vygradovaný. Neobsahuje sice žádnou převratnou myšlenku nebo hloubku, ale moc dobře se čte a já měla knihu během dne přelouskanou. Autorka dokáže bravurně popsat pocity a vztahy mezi postavami. Co osobně oceňuju, je i její snaha vmísit do popisu nejen zvukové, hmatové a obrazové vjemy, ale i pachové, což mám ráda, protože to přidává celému příběhu na autenticitě a já se do něj můžu lépe vžít. Lehce ohraně na druhou stranu působila jediná a neustále se vracející záporná postava. Umřel, objevil se, zfingoval svou smrt, vrátil se, uprchl a je zase tady a na konci máme zase útěk. Chtělo by to v dalším pokračování zapojit dalšího záporňáka. Objevilo se i pár překvapivých momentů, ale jinak byl děj poměrně lehce prohlédnutelný. Pokud máte rádi fantasy příběhy, s nadpřirozenými bytostmi, tak tahle kniha by vás ale neměla zklamat.

dancadragneel
06. března

Díky tomuto dílu jsem si prostě zamilovala Simona. Je to jedna z postav, která je rozhodně skvělé popsána a má zajímavý životní příběh.

nicole9410
26. února

Moc krásná kniha Už se těší až začnu číst 3díl

Viky00
25. února

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

Evisis
21. února

Moc fajn knížka, která mě už během prvních pár stran vtáhla do děje. Celou jsem ji doslova hltala. Tak jako u předchozího dílu mě něco pobavilo, něco rozesmutnilo a něco zarazilo, ale celkový dojem z knihy je super :).

agentka7908
21. února

KnihomolkD: hele stejně Clary a Jace podle Cassandry patří k sobě a já si to taky myslím v šestým díle se všechno vyjasní tak snad..........

KnihomolkD
25. ledna

Musím říct že druhý díl se mi víc líbil než ten první . Hlavně mě překvapil Simon .Nejdřív upír se z něho stane a pak ještě rozchod Simona a Clary. Fandila jsem jim .
Doufám že třetí díl bude ještě lepší .

poly.0@
23. ledna

Moje taky ajla5
Dávám jí 5 z 5

misamiska
22. ledna

Skvělá kniha. Ze začátku jsem měl stejný problém jako u předchozí knihy-nemohl jsem se do ní začíst. Po asi sto stránkách jsem ji však začal doslova hltat. Jediné co se mi nelíbilo, bylo to, že autorka neustále opakovala, že v takovém světle měl Jace zlaté vlasy a v jiném stříbrné. Závěr knihy mi připadal trochu utahaný. Myslím si ale, že se tato série velice dobře rozvíjí a už se nemohu dočkat, až přečtu další díl.

Ladiva
19. ledna

Tvrdili mi, že druhý diel je lepší ako jednotka a je to pravda. Autorke sa podarilo naďalej rozvíjať dejovú líniu a to tak pútavo, že nenudí a udržuje čitateľa stále v napätí. Pozitívne hodnotím aj fakt, že "neutopila" dej vedľajšími dejovými líniami a rôznymi odbočkami z deja. Fakt sa teším, že mám k dispozícii hneď aj tretí diel.

ajla5
16. ledna

Nástroje smrti jsou prostě moje srdcovka.

wesulle
08. ledna

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.