Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342817/bmid_faja-mmt-342817.jpeg 5 3347 822

Naslouchač série

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

CatherineBarton
04.01.2020 5 z 5

Úžasné! Nemohla jsem ji odložit!

Mabie
03.01.2020 5 z 5

Druhý díl si s prvním nezadal, byl čtivý, s nápadem a nedalo se od něj odtrhnout. Sice zazlívám autorce ukončení v tom nejlepším a nevím jak se dočkám třetího dílu, ale moc jsem si tuto knihu užila. A protože jsem poslouchala jako audioknihu, musím ocenit i interpretaci Jitky Ježkové - kvalitu knihy ještě pozvedla.

Eliška1616
03.01.2020 5 z 5

Nemám slov!!
Paní Stehlíkovou po přečtení Naslouchače považuji za jednu z nejlepších českých fantasy autorek! ALE...Upřímě jsem se trošku bála, co se druhého dílu týče. Bála jsem se z jediného důvodu a to byl ten, že Naslouchač naprosto předčil moje očekávání a nedokázala jsem si představit, jak se bude příběh vyvíjet dál. Navíc jsme se z mého oblíbeného Duvalského pohoří dostali do nížin o kterých jsme toho věděli jen málo...
Naštěstí jsem se ale HODNĚ spletla. Faja není žádný vycpávkový díl,je plně srovnatelný s prvním.. dokonce bych řekla, že je možná i o kousek lepší. A ten konec..... netuším jak čekání na další díl zvládnu! :)

A tak mohu jen říci: Klobouk dolů paní Stehlíková, zase jste to bravůrně zvládla! Jsem si jistá, že by tato série měla velký úspěch i ve světě!

Pokud patříte mezi fanoušky YA fantasy, sci-fi, dystopie..tohle si prostě musíte přečíst!!!! :)
oblíbené citáty (mohou obsahovat spoilery):
„Svět je příliš komplikovaný, abys ho pochopil. Války vznikají kvůli hloupostem a lidské aroganci. Jeden malicherný konflikt následuje druhý. Zpětně se pak dohledávají pravé důvody, které se posléze zdají naprosto směšné. Jak říká Kozlowská: lidské plémě je nevyzpytatelné...“

„Přátelství nevzniká přes nic. Jsou to léta společných zážitků, smíchu i slz, lží i pravd. Trvá dlouho, než si lidé mezi sebou přátelství vytvoří. Je ale důležité, aby chtěli. Přítel je člověk, který tě nikdy neodsoudí, pokud se budeš snažit své chyby napravit.“

„Jeho jméno vládne.“

Simy
31.12.2019 5 z 5

Perfektní pokračování prvního dílu. Trošku mi nesedělo neustálé “odmlouvání bez následků” a změna přítel/nepřítel.. Bylo to sice pochopitelné, ale už mi to přišlo natahované a na hraně, bez dalšího vývoje. Ten přišel až v poslední části knihy, kdy si to hlavní hrdinové “vyříkali v podzemí”, závěr super, jen to čekání na další díl..

Tereziee
30.12.2019 5 z 5

Achjo, podle mě čekání na další díl nepřežiju. Jsem zvědavá, co bude s Ilan a s pětadvacítkou. Celý díl byl opět plný napětí a akce. Opravdu obdivuji jak moc promyšlené to autorka má a doufám, že se do toho v pokračování nezamotá a skvěle to završí.

miamialee
30.12.2019 5 z 5

fantastická!!

AlbinaBina
27.12.2019 5 z 5

Opět jsem poslouchala jako audioknihu. Přednes Jitky Ježkové je úžasný! Každopádně kniha je stejně skvělá jako první díl a já už se opravdu nemohu dočkat na díl třetí!!!

Mirin1349
20.12.2019 4 z 5

Jedna z mála knižních sérií, kdy v mých očích druhý díl o notný kus předčil prvotinu. Vracela jsem se do známého světa, už jsem si zvykla na novotvary a musím přiznat, že rozpačitost z prvního dílu byla ta tam. Opravdu povedená, čtivá, napínavá knížka. Jediné co mi trošku nesedělo byla Ilan, respektive její až nereálná schopnost dedukce. No a pak mě mrzí ten konec, není fér to takhle v nejlepším utnout a nechat chudáky čtenáře čekat na další díl. Jsem moc zvědavá na pokračování.

Olivie12
15.12.2019 5 z 5

opět skvělé, nedočkavě čekám na další díl

Adele02
13.12.2019 3 z 5

Ooo. Tak tomu říkám konec!

Moc nevím, co na to říct. Je to promyšlené, ale něco mi tam chybí, něco mi tam prostě neštimuje. A pořád shipuju Ilan a Joela :D

pipa36
11.12.2019 5 z 5

Doposloucháno. Už podruhé se loučím s tímto úžasným světem, a pocity mám úplně stejné, jako kdysi - něco tak úžasného člověk často nepotká. Znovu smekám, paní Stehlíková :-).

Dáma s hrnstjm
04.12.2019 5 z 5

Moc se mi líbí autorčin styl psaní, je to takové lehké a přirozené. Ilan začíná dospívat a puberta s ní(m) chvílemi mlátí o schody palatulu. Bavilo mě, že některé věci jsou trochu jinak, než se v prvním díle zdálo a že kapitán je taky pěkná liška podšitá. Odkrývá se pořádný kus sklenařské historie, já přemýšlím, jaké má Ilan do budoucna možnosti a doufám, že to všechno autorka nepřekombinuje. Největší drama: hotulové!

Kao
04.12.2019 5 z 5

Tak tohle je jedna z mála knih, u které autor(ka) nevypustí pokračování jako cosi druhořadého, ale natře to všem ještě krutěji než u prvního dílu. Rozvíjení vztahu s pětadvacítkou, Ilanin dospívající pohled na svět, její neskutečná oddanost a zároveň neporazitelná hrdost. Tak krásně vykreslenou postavu jsem už dlouho neviděla. Ale stejně nejvíc žasnu nad celou tou myšlenkou knihy. Nad tím co nám předává, když čteme o fatálních chybách druhých lidí, o tom jak se snaží zbavit své minulosti anebo jí naopak čelit a vyřešit následky, které sami způsobili - i když to jde mnohem hůř, než kdyby se před nimi ukryli.
Kam ta kniha dále povede?? Nedocházelo mi, že knížku už dočítám, a tak když najednou skončila, zůstala mi v hlavě miliarda otázek a hypotéz a třetí díl se na mně vesele zubí ze svého pohodlného data vydání (až!) v červnu 2020. Do té doby se asi zblázním nebo oba díly přečtu ještě třikrát.

Ilan
03.12.2019 5 z 5

Stejně úžasná kniha jako naslouchač. Děj se více vyvíjí a s ním i naše hlavní postava. Konec mě ale neustále napíná. Knihu jsem četla poprvé už před roke a od té doby jsem na ni nedokázala přestat myslet. Těším se na další díl!

HynekBee
03.12.2019 5 z 5

Výborné pokračování výborného předchozího dílu. Doporučuji.

kklepkaa
24.11.2019 5 z 5

Pokračování bylo snad ještě o fous lepší než jednička. Tentokrát se autorka zaměřuje trochu víc na kapitána s oříškovýma očima a rozhodně se z něj stala jedna z mých nejoblíbenějších postav. Svět z jedničky se rozrostl. Svět Ilan spadá do fantasy. Svět kapitána do sci-fi. A tak jak to autorka vystavěla, tak to skvěle funguje a rozhodně čtenáře zaujme. A celkem akutně potřebuju další díl.

Abia
20.11.2019 5 z 5

Ach jo, přečteno za jeden den. U části, kdy všichni bojují ve tmě, byl popis tak skvělý, že jsem sotva dýchala a byla s nimi. Já jsem se zamilovala a to asi tak, že si ty knihy koupím, což je opravdu výjimka, nestačí mi v knihovně, kde jsou pořád někým rezervované. Čekám netrpělivě na další díly a jdu číst knihu ještě jednou (to se mi taky nestává), abych si to víc užila, než jí vrátím do knihovny.

Asterixxka
19.11.2019 5 z 5

Sakra, to bude dlouhý čekání na Nastereu...první díl mi vzal dech, druhý už se nesl v duchu prolínání postav s dávným příběhem o prvním Fajovi a otázkou, co bude s lidmi v Duvalském pohoří dál..těším se moc na další rozuzlení, která Ilan odhalí..

marky7739
17.11.2019 5 z 5

Skvělé pokračování

Cibulek
15.11.2019 5 z 5

Trochu jsem bojoval s první částí v nížinách. Ale asi to do příběhu patří, pomůže to vytvořit obraz celého světa. Od té doby, kdy se příběh vrátil do Duvalských hor jsem knihu úplně zhltl. Ilan mě někdy neskutečně "zlobí" ale asi si dokážu představit, že by se holka v jejím věku s tak těžkým osudem mohla nějak podobně chovat. Autorka příběh rozjela ve velkém, nedokážu si představit že to rozumně ukončí v jedné knize. Jestli teda nebude mit 800 stránek. Ale ať už to tady je!