Naslouchač

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou ... celý text

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa.

V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin.

Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musíi sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem.

Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea.

Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275144/naslouchac-OED-275144.jpg 4.8475

Naslouchač (1.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Host

gongonzales
včera

Už se těším na druhý díl!

nikol6168

Žánr, který normálně nečtu, ale nemohla jsem se odtrhnout. Kniha byla chvílemi napínavější než nějaká detektivka!

Pamima

Knížka mě okouzlila stylem psaní. Líbilo se mi, jak je vše dokonale popsané. Život sklenařů mi přijde velmi podobný jako v ghettech za druhé světové války.
Mrzí mě, že ještě nevyšel druhý díl, jelikož se na něj opravdu těším.
Knížka si zaslouží pět hvězdiček, neboť je jednak od české autorky a zároveň mě i překvapila svým dějem.

LadyKet

Zajímavý příběh. Dobře napsáno. Jsem zvědavá, jak to celý příběh bude pokračovat.

Maru-Chan

Měla jsem vryto, že česká komunita spisovatelů mi v tomto žánru nemá co nabídnout. Ovšem Naslouchač mě ujistil, že i český autor je schopný vytvořit tak neotřelý svět s mnoha prokreslenými postavami.
Nelituji, že jsem po knize sáhla, ba se dokonce zařadila mezi mé nejoblíbenější.
Ještě jednou vyzdvihnu postavy, z nichž mi snad všechny přirostly k srdci (nejde nevyzdvihnout mužské idoly 'pětadvacítky'). Schopnost autorky dodat jim na skutečnosti a jejich charakter prohloubit mě uchvátila.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dle mého vkusu je kniha dopředná, nenechala mě vydechnout, neustále pokládala nové otázky. Těžko říci, jestli to je jen mou nedočkavou povahou dozvědět co nejvíce.

Bramhr

Tento zanr vubec nectu, ale kvuli vyzvy jsem do ni sla.
Docela mne mile prekvapila, zajimave vtahla a budu se tesit na pokracovani.
Ac ve spouste recenzi chvalite,ze se nesnizila autorka k romantice, moje dusicka v koutku bude doufat,ze Ilan v dalsim dile uvidime i zamilovanou....jen presne nevim,do ktereho z petadvacitky

Ajinka126

Absolutní špička. Nežertuji. Existují knihy, které jsou čtivé pro každého čtenáře bez ohlednu na žánr. Tohle je ten případ. Je tam děj, jsou tam prokreslé postavy. Má sto spád, má to akci, pokládá mi to plno otázek. Já jsem u toho téměř brečela blahem a radostí nad tím, že taková kniha je a že ji právě čtu. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Kingomolka

Tato kniha je něčím jiná, ale stejnak mi nedala nic nového. Chápu vysoké hodnocení, ale za mě jen 3 hvězdy. Je to průměrná YA Fantasy.

kaca3606

páni, parádní kniha. zajímavý příběh, zajímavě napsaná. rozhodně jdu do dalších knih paní Stehlíkové

Lumíček

Tahle kniha me naprosto ohromila. Je vazne skvela a vubec jsem necekala, ze neco takoveho stvori ceska zena. Pribeh je tak navykovy, jiny a pekne popsany, ze nechcete prestat cist. Prozivate radosti, starosti a nekdy se Vam taji dech. Moc se tesim na dalsi dil, snad vyjde brzy :)

Calla2002

Dobrá kniha...
Zajímalo by mě kdy jim přizná že je holka
Těším se na další díl

Hou_Ba

Opět se ukázalo, že český autor nad zahraničními (zejména Američany) ční jak Everest nad Řípem. Neuvěřitelně čtivé, skvěle propracovaný svět, vmžiku si zamilujete postavy, žádná vata na natažení počtu stran, dech beroucí akčně-hororové scény. Mám raději kratší knihy a tady se mi vůbec poprvé v životě stalo, že jsem na poslední stránce řekl "Ježiš, ono to skončilo, já potřebuju číst dál."

Prostě jak to píše Čech, vašim rodným jazykem, tak je to pohlazení po duši čtenářově. Odpadne překladatel a čtete rovnou to, co vám autor chtěl říct.

Počinek roku 2016 a asi to nejlepší, co lze v současné době z fantasy/hororu přečíst.

rest

Knihy od českých autorů fakt nevyhledávám, ale tato se mi líbila. Hlavní postava Ilan mi sedla a bavilo mě trávit s ní čas v tomto krutém světě, plném nespravedlnosti a nasilí.Těším se na další díl.

Janičta

Mě se kniha velmi líbila. Jak postavy, tak děj a události na kterých je příběh postaven. S hlavní hrdinkou jsem dost soucítila a i ostatní postavy na mě udělali dobrý dojem. Jsem zvědavá jak se bojovníci vykreslí, když teď budou "ve svém". Také mě hodně zajímá co bude dál a tak mi nezbývá než se těšit na další díl :-)

verulik196

Asi jsem v knížce úplně nenašla to, co ostatní, místy mě příběh nebavil, jindy jsem se zas od knížky nemohla odtrhnout. A ten konec... Myslela jsem, že na mě čeká další kapitola, ale místo toho tam byl jen slovníček. Celkově se mi kniha líbila, ale přišlo mi, že opravdu dobrý a napínavý příběh začíná až ke konci. Tak snad další díl bude napínavý celý :)

Jajaneu

Úžasný příběh, který mě chytil za srdce hned na začátku a nepustil ani po dočtení.

ananascupcake

Kniha mě na začátku chytla a už nepustila. Zajímavý a jedinečný příběh. Přečetla jsem jedním dechem za 2 dny. Rozhodně se budu těšit na pokračování :)

jeani001

Přestože jsem na Naslouchače narazila vlastně úplnou náhodou, nemám ráda knihy českých autorů a ani obálka knihy není jejím největším lákadlem, podlehla jsem pozitivním recenzím a do knihy se začetla… a to doslova, přelouskanou jsem ji měla během pár dní a z mého původního plánu - přečíst a vrátit, jsem se nakonec neudržela a knihu zakoupila.
Nejedná se totiž o příběh namyšlené fiflenky, ale děvčete, které to má v životě opravdu těžké, je vlastně otrokyní - sklenářkou, která žije ve špinavém ghettu, ale s trochou štěstí a kupou talentu se její život rapidně změní. Jedná se o opravdu dobře promyšlený a propracovaný příběh, na jehož pozadí vidíme válečnou historii, i komplikovanou sociální stratifikaci v příjemném hávu fantasy příběhu.
No… jsem unešená !!! :-)

Juliatta

Největší šok byl ovšem, když jsem byla na poslední stránce a nevěděla to, protože jsem četla e-knihu. Otočím a nikde nic, jen slovníček pojmů . Další díl prý na podzim, to jsem zjistila později. Ještě, že tak. 5 bodů !!!

Kris@

Začnu tím pozitivním. Obálka i název jsou super, za mě palec nahoru. Námět celkem zajímavý (jak už to tak u podobné literatury bývá). Nicméně zpravování nic moc - spíš nic než moc. Už u první věty jsem protočila oči a věděla jsem, že bude zle. A bylo. Styl psaní je téměř totožný se světovou young-adult fantasy brakovou literaturou. Pořád ty samé chyby, ten stejný styl a i když vím, že podobné knihy jsem občas hodnotila lépe, už mi začíná docházet trpělivost. Děj je opět předvídatelný, nicméně konání postav je aspoň logické. Postavy jsou celkem dobře prokreslené, jejich charaktery se mi líbí (ačkoliv Ilan nemyslí a nechová se jako dvanáctileté dítě). Opravdu mě to mrzí, ale styl psaní mi dal pěstí hned po otevření knihy. Obrovské množství nepřirozených šroubovaných dialogů - které nám měly nastínit prostředí knihy - mě ubíjelo víc a víc. Bylo jasné, že to píše žena, ačkoliv mě překvapilo, že je to Češka. Už jen kvůli tomu jsem knihu chtěla hodnotit lépe, ale pak jsem si řekla, že být Čech přece není v literatuře hendikep.
Kloním se k hodnocení 2,5 z 5, ale za to, že mě aspoň zajímá, co se bude dít dál, dávám tři hvězdy.

petrarka72

Příjemné překvapení. Temná fantasy, jakoby vycházející z příběhů středověkých i pozdějších o putování dospívající(ho) krajinou, pečlivě vykreslený svět i se specifickým pojmenováním věcí, nečekané rozuzlení. Oddechovka, ovšem nikoli blbá...

Polariss

Velmi pěkné fantasy. Opět jsem na něj narazil při lovu českých titulů. Musím vyzdvihnout představivost a svět, který autorka vymyslela. Kdyby mi dal někdo na výběr, zda se jedná o českou tvorbu, nebo o zahraniční, určitě bych tipoval zahraniční. Dal jsem přečíst i starší dceři a též se jí kniha velmi líbila. A to je ta jedna hvězda dolů. Na mě to bylo místo trochu moc dětské. Nevím, jak přesně to popsat. Možná kvůli hlavní postavě, která je velmi mladá, či kvůli atmosféře, která je vcelku odlehčená. Žádné brutality se nekonají a bohudík za to. Právě neklišojdnost děje si mě získala.

llucinka

Úžasná,skvělá kniha. Potřebuji další díl !!!

KaterinaF

Perfektní kniha, chtěla bych okamžitě přečíst celou sérii. Těším se na další díl.

SeverusSnape

Wow,úžasná knížka,která se skvěle četla,skvělý nápad a děj mne doslova uchvátil.Chci další díl!!

LiLLu

Wow tak tohle byla vazne bomba! Skvele napsane, velmi doporucuji!

Vlasta155

Těším se na další díl!

Olous1

Moc hezká kniha,trochu otevřený konec,tak doufám,že bude pokračování,doporučuji přečíst kdo má rád fantasy.

Zuza3336

Úžasný příběh. Už se těším na další díl.

PetikH2O

Něco mi to připomíná. Za mě určitě ano a chci další díly.