Náhradní kluk

Náhradní kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333295/bmid_nahradni-kluk-nM6-333295.jpg 4 742 175

To je to nejhorší možné načasování! Když Gia dostane kopačky od svého přítele na parkovišti těsně před začátkem školního plesu, musí rychle něco vymyslet. Vždyť o něm svým přátelům vyprávěla už celé měsíce a tuto noc jim měla dokázat, že Bradley doopravdy existuje. A tak se rozhodne oslovit neznámého kluka a poprosí ho o laskavost – jestli by nemohl dvě hodiny předstírat, že je její přítel. A ona mezitím vymyslí, jak se dát s Bradleym zase dohromady. Akorát že po plese už nedokáže myslet na nikoho jiného než na svého náhradního kluka, kterého se ale nezeptala ani na jméno! Dokáže ho najít a vymotat se ze všech lží? A co se stane, až se do jejího života vrátí pravý Bradley?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Fill-In Boyfriend , 2015

ardeas
19.07.2017 4 z 5

Na to, že je to pre YA (čo ja už fakt nie som :D ) a že som myslela, že to bude samé klišé, fúú... ale som si to zaškatuľkovala :)) no nakoniec to bola fajná kniha, kde boli prezentované pri najmenšom zaujímavé a hlavne aktuálne myslienky dnešnej mládeže.

LiLinka
18.07.2017 5 z 5

Nejen letní slaďárna, která mě tak pohltila, že jsem ji přečetla téměř na jeden zátah. Do náhradního kluka se rázem zamilujete a budete doufat, že nebude jen náhradní.

Daenerys
07.07.2017 4 z 5

Velmi čtivé. Bavila jsem se a to nejsem cílová skupina. Místy možná trochu naivní a až příliš jednoduché, ale to k tomuto žánru patří.

maya.mm
07.07.2017 3 z 5

Super oddechovka :)

kik68
07.07.2017 3 z 5

Kniha je celkem hezká, jen jsem měla problém se k ní vždycky vracet. Četla jsem to překvapivě dlouho, protože mám málo času a neměla jsem u téhle knihu tu potřebu vědět jak to pokračuje dál, takže jsem se nenutila do čtení.
Začátek je hodně "pubertální", ale sledovat vývoj Gii a jejího sebepoznávání je zajímavé a poutavé.
Konec mi přišel ustřižený a celé mi to přišlo neuzavřené.

susinka
03.07.2017

Tak jsem to dočetla. Je pravda, že je to hodně pro mladý. A možná by si tím mohli i uvědomit, jak je svět soc.sítí hltí.
Ale i tak se mi to líbilo. Pohodové čtení na léto.
A očekávám hodně lajků na tento kometář :-D

lenka5535
30.06.2017 4 z 5

Veľmi pekný dievčenský román. Čakala som takú americkú romantickú "cukríkovinu" ale veľmi sa mi páčilo, ako autorka do knihy vtiahla súčasný celosvetový problém teenagerov, a to je hlavne závislosť na internete a "lajkovaní". Chýbala mi však akási chémia medzi hlavnými postavami, tak za mňa 4*

Adelin239
28.06.2017 4 z 5

I když jsem nejdříve váhala, zda si knihu přečíst, nakonec jsem neodolala a knížku si opravdu přečetla. Překvapilo mě, jak rychle jsem došla ke konci. Kniha byla vážně čtivá a docela i poučná. Pro někoho může být i inspirací, jelikož někdy opravdu nevíme, jaké přátele si vybíráme. Tato kniha to jen dosvědčuje.
Během čtení jsem se bavila a ráda knihu doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku a hledají knížku na zabití odpoledne. Tahle se na to totiž perfektně hodí :-D

Elčokča
26.06.2017 4 z 5

Po přečtení pár stran plných lajkování a sdílení jsem si řekla, že kniha je vážně určena patnáctiletým a nemá cenu ji dočítat. Pak dostal příběh hloubku a uvědomila jsem si, jak velkou pravdu popisuje. Takže ano, kniha je určena teenagerům (a ti by ji měli mít naordinovanou jako povinnou četbu), ale má co říct i nám starším.

JanaDor
21.06.2017 4 z 5

Po dlouhé době jsem narazila v novinkách na skvělý dívčí román. V tom včerejším vedru jsem měla chuť na lehkou romantiku a vybrala jsem si tak dobře, že jsem tuto knihu přečetla za jedno odpoledne. Bavilo mě to, dobře se to četlo a krásně jsem si u toho odpočinula.

Silmarien
19.06.2017 4 z 5

Dnes sa zobudila moja teenagerska dušička a túto knižku si úplne užila :-D stredoškolská americká klasika so všetkými klišé, ktorá však bola napísaná veľmi pekne a hoci v nej nechýba rovnako klasické ponaučenie, tak mi neprišlo úplne silené. Pohodovka na dve hodiny na gauči (pri ktorých som sa stihla pohrať s deťmi, dať im jesť a ďalších cca desať iných činností).
A všetko dobre skončí! :-) (ako inak)

Samira
17.06.2017 5 z 5

Výborná žánrová kniha, na kterou jsem se velmi těšila a ani v nejmenším nezklamala.
Ano je to středoškolská tématika se všemi těmi intrikami a problémy, ale perfektně napsaná a hlavně se skvělými postavami, která jsem hodně nerada opouštěla.
Hned bych se zakousla do dalšího autorčina kousku, protože to bylo přesně to odpočinkové, přesto tak důvěrně známé a milé čtení, které nemůže, než člověku udělat dobře.
Doporučuji!

Jajibloguje
14.06.2017 5 z 5

Na knihu som dostala výborné odporúčanie. Bolo pravdivé. Príbeh plný pravdy, života, dôvery, lásky, sklamania, predstieranej dokonalosti. Myslím, že každý z nás sa v knihe dokáže nájsť a to z nej robí niečo viac. Gia mi veľmi prirástla k srdcu. Dokonca mám pocit, že do Haydena som sa aj ja zamilovala. Na mnohé som si spomenula a som veľmi rada, že som mala možnosť knihu držať v rukách.

Postupne gradujúci dej doplňujú vtipné dialógy a takmer reálne situácie.

Kniha skončila pre mňa s voľnejším pokračovaním. Je len na čitateľovi, či si domyslí pokračovanie života hladných hrdinov, ktorý ich čaká po strednej škole. Autorka v príbehu mnohé veci naznačovala. Či to tak naozaj aj dopadlo sa nedozvieme.

Pokiaľ váhate siahnuť po knihe pre jej nešpecifickú obálku alebo si myslíte, že nie ste jej cieľová skupina, nerobte to. Odsúdili by ste niečo, čo si zaslúži omnoho väčšiu pozornosť.

lendyyy
08.06.2017 5 z 5

Super knížka, i když už nejsem teenage. Milé oddechové čtení .

Any27
19.05.2017 5 z 5

Další skvělá knížka! Ze začátku jsem nesnášela hlavní hrdinku, ale postupem času jsem si jí oblíbila. Tato kniha mi opět pomohla se zamyslet nad svým životem a svými přáteli. Jakoby mi tato kniha otevřela oči a je pro mě obrovskou inspirací (ostatně jako každá kniha)
Jsem ráda, že existují knihy, které vás donutí zamyslet se nad svým životem..i když jen v pouhém "naivním" dívčím románu. Určitě tuto knihu doporučuji...Kasie má úžasný a čtivý styl psaní, který vás nenechá se od knihy odtrhnout. Navždy zůstanu vděčná všem knihám, které mě zlepšují a dělají ze mě lepšího člověka, tak jak se o to pokoušela hlavní hrdinka této knihy, které se to podařilo..doufám, že takové štěstí bude mít každý!