Náhradní kluk

Náhradní kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333295/bmid_nahradni-kluk-nM6-333295.jpg 4 742 175

To je to nejhorší možné načasování! Když Gia dostane kopačky od svého přítele na parkovišti těsně před začátkem školního plesu, musí rychle něco vymyslet. Vždyť o něm svým přátelům vyprávěla už celé měsíce a tuto noc jim měla dokázat, že Bradley doopravdy existuje. A tak se rozhodne oslovit neznámého kluka a poprosí ho o laskavost – jestli by nemohl dvě hodiny předstírat, že je její přítel. A ona mezitím vymyslí, jak se dát s Bradleym zase dohromady. Akorát že po plese už nedokáže myslet na nikoho jiného než na svého náhradního kluka, kterého se ale nezeptala ani na jméno! Dokáže ho najít a vymotat se ze všech lží? A co se stane, až se do jejího života vrátí pravý Bradley?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Fill-In Boyfriend , 2015

luzajickova
10.09.2019 5 z 5

Popravdě mě asi bavila nejvíce od této autorky
GIA mě strašně bavila hlavně jak byla na začátku drzá :D
Takže můžu jen DOPORUČIT jako oddechovku :)

Sariklen
07.09.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, naopak to bylo velice milé čtení, ale chyběl tomu rozměr navíc (jako byl třeba u autorčiny knihy Láska a jiné úkoly). Skoro veškerý děj se točil kolem hrdinky a onoho náhradního kluka. Další stejně silná dějová linka tam nebyla. Závěr nebyl nijak překvapující... Ovšem, jednu věc přeci jen ocenit musím - linku, která řešila, abychom víc vyjadřovali to, co si myslíme a co cítíme. A linka se sociálními médii také nebyla špatná. Ovšem žádná z nich nebyla příliš v popředí příběhu. Kvůli těmto dvěma, byť slabším, linkám dávám 4*, bez nich by to bylo na 3*.

MishRarach
25.08.2019 4 z 5

Kasie West je autorkou, kterou pravděpodobně vyhledávám, když si chci přečíst něco nenáročného, u čeho zavzpomínám na svá mladá léta. Tahle knížka mě neskutečně bavila a musím se přiznat, že snad do žádného kluka jsem se nezamilovala tak rychle jako do Haydena.

Silvie88
16.08.2019 2 z 5

Četla se rychle. Ale podle mě nejsem cílová skupina

kristyn3833
11.08.2019 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že mám dočteno během dvou dnů. Tahle kniha mě totálně vytáhla do děje. Byla chytlavá, vtipná, prostě úžasná.
Určitě to není poslední kniha od této autorky.
Nemám slov, úžasná kniha na léto.

Garous110
29.07.2019 4 z 5

Další skvělá letní oddechová od skvělé autorky

katee21
15.07.2019 5 z 5

Po téhle knize jsem sáhla, protože jsem hledala nějakou letní oddechovku. Ale byla něčím mnohem víc. Už na 6 straně jsem byla úplně pohlcena dějem a oblíbila si hlavní postavy. Kniha se četla sama, stejně jako ostatní knihy Kaise West. Milé překvapení a vřele doporučuji. :)

babystar
07.07.2019 3 z 5

Tak na takový příběh jsem už opravdu moc stará. Přečetla jsem ho celý a stále jsem čekala na nějaké smysluplné vyvrcholení. A kde nic, tu nic. Moresy z amerických škol se bohužel přenáší už i k nám. Z děvčat se stávají (teď budu neuctivá) "slepičky". Děti (a nejen ty) stojící vedle sebe komunikují spolu přes mobily. Bez sociálních sítí se neobejdou. A vrcholem jejich štěstí i neštěstí jsou nějaké "lajky". Co je to za přátele, před kterými nemůžeš přiznat, že se s tebou rozešel kluk? Co je to za přátelství, když ti dlouholetý kamarád přebere holku? Co je to za přátelství, když dlouholetá kamarádka podlehne spolužačce s psychopatickými sklony a po škole roznáší tvá intimní tajemství? A řešením je rozbíjet auta na vrakovišti? Nebo se stále omlouvat (nejlépe na veřejnosti)? To mi připadne poněkud scestné. Asi jsem už fakt moc stará, ale jako ukázka nezdravých mezilidských vztahů ten příběh sloužit může.

Mojepočteníčko
23.06.2019 3 z 5

Jedním slovem oddechovka. Kniha určená pro mladší čtenářskou skupinu, opět bych se z pozice svojí profese nebála začlenit do doporučené četby 8. - 9. třídy, zejména děvčatům. Překvapilo mě, jak pěkně autorka poukazuje na hodnotu pravého přátelství, které rozhodně nelze měřit tím, jak moc dokonalý člověk je. Dostala jsem, co jsem očekávala, bavilo a určitě doporučuji!

Kiwicatko
07.06.2019 4 z 5

Nahradni Bradley......jo, tak ten byl bozi :D

Karola050716
03.06.2019 4 z 5

Po Lásce a jiných úkolech, což mi nesedlo, jsem se další knihy od Kasie trochu bála, ale zbytečně. Náhradní kluk je opět hrozně fajn čtení, milé, bez nějakých mega neuvěřitelných zvratů a výbuchů emocí. Po tvém boku a P.S. se mi líbily víc, ale stejně to bylo super. Kasie je lék na depresi.

Saryinka
02.06.2019 2 z 5

Tak tohle je od autorky asi nejslabší kniha.
Ale to neznamená, že nestojí za to, si ji přečíst.

Rozhodně jsou tady vidět hodně zvláštní charaktery postav.
Jules je úplně b..lb.a a hodně protivná postava.
U Claire jsem nepochopila její přehnané chování, ale budiž.

Oba hlavní hrdinové byli docela sympatičtí.
Konec byl už po nějaké době předvídatelný, ale i tak to bylo milé čtení.

Mybooks
29.05.2019 5 z 5

Všechno podle mých představ knížka byla úžasná nechtěla jsem se na konci odtrhnout od příběhu.

Michaela2031
21.05.2019 5 z 5

Trochu mě zarazil obal, ale rozhodne nelituji, že jsem si tuhle knížku přečetla! Naprosto úžasná!

_Steff_
12.05.2019 4 z 5

Další knížka od téhle autorky nad kterou jsem se celou dobu usmívala. Knížka se četla rychle, měla jednoduchý děj, prostě nenáročné čtení.

keiko33
26.04.2019 4 z 5

Taka mila oddychovka, bez zloziteho deja, ale plynie z nej ponaucenie. A to, ze svet na socialnych sietach je pre vela ludi, len pretvarka a v skutocnosti je to uplne ine. Ze ludia zabudaju spolu komunikovat nazivo a skutocnych priatelov je len par, narozdiel od tych internetovych.

ainekarlickova
24.04.2019 5 z 5

Při čtení jsem se doslova a do písmene řechtala smíchy. Problémy s kluky jsou šílené, zvlášť když se to zamotá s drobnou lží. Jsem teprve puberťačka, ale podobný problém jsem měla. Jen nejsem oblíbená, u nás na škole se nekonají žádné plesy a taky mi chybí autovraky, na které bych mohla ze vzteku házet bassebalovými míčky. XD
Příběh krásný a poutavý. Zápletka parádní, ale ne moc vážná, což z knížky dělá pohodové, odpočinkové čtení. :-) Ze srdce doporučuji přečíst.

laura
12.04.2019 5 z 5

I tahle kniha je prostě skvělá, čte se skoro sama a člověk se u ní pobaví, zasměje, srdce mu jihne a je jedno, kolik vám je let, když to čtete, je vám zase náct a chcete to prožívat s nimi, chcete cítit, jak vám srdce padá k nohám, tváře rudnou a oči plavou v mlze...

Jenže přece jen, předchozí dvě knihy byly prostě lepší. O fous, ale byly. I tak ale zůstanu téhle autorce věrná a časem se vrhnu i na ty zbývající... Protože člověk zkrátka někdy potřebuje snít, potřebuje prožívat věci, které v reálném životě neprožil nebo už tak dávno, že si na to téměř nevzpomíná. A proto, víc takových knih ;)

eliska2106
10.04.2019 5 z 5

Mě se to prostě líbilo ;-)

Slunik127
23.03.2019 3 z 5

Narozdíl od ostatních knih Kassie West mi tahle přišla jen jako obyčejný dívčí román, chybí mi psychologický rozměr, který je jinde více rozpracován.