Nespútaná

Nespútaná https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170234/bmid_nesputana-170234.jpg 4 523 83

Nadpozemská série

< 3. díl

Posledných pár rokov v sebe skrývalo viac prekvapení, než mohla Clara Gardnerová, ktorej v žilách koluje anjelská krv, vôbec niekedy očakávať – od závratných výšin, do ktorých ju vyniesla prvá láska, až po mučivé chvíle spojené so stratou blízkej osoby. Jedinou vecou, ktorú už dlhšie nemohla popierať, bol fakt, že jej nikdy nebolo súdené viesť normálny život. Odkedy prišla na to, akú významnú úlohu zohráva medzi ostatnými anjelskými bytosťami, bola Clara odhodlaná ochraňovať Tuckera Averyho pred zlom, ktoré ju prenasleduje… Aj za tú cenu, že im to obom zlomí srdce. Clara sa rozhodne opustiť mesto a zamieri späť do Kalifornie – a to isté urobí aj Christian Prescott, neodolateľný chlapec z vízie, ktorá podnietila celú túto cestu. Padlý anjel, ktorý na Claru zaútočil, sleduje každý jej pohyb. A nie je jediný… S blížiacim sa bojom proti Čiernym krídlam je Clare čoraz jasnejšie, že musí splniť svoj údel. Ale nezaobíde sa to bez obetí a zrady. Clara si musí raz a navždy vybrať svoj osud.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Boundless , 2013

Laf
10.06.2014 4 z 5

Tak tohle bylo něco. Celou dobu jsem byla napnutá, jak se vyřeší ten milostný trojúhelník. Tenhle poslední díl byl plný zvratů, hlavně ke konci, kdy na všechny číhala smrt na každém kroku. Užila jsem si tuhle sérii a doufám, že od této autorky ještě něco vyjde :)

Michaluška
22.05.2014 5 z 5

Nádherný a napínavý díl.Nemohla jsem se od knížky odtrhnout.Fakt moc krásné zakončení série!

Baru99
28.04.2014 5 z 5

Vůbec netuším, co budu teď číst, protože mám pocit, že tomuhle příběhu se nic nevyrovná. Mám pořád plnou hlavu andělů!:)

Kerdix
28.03.2014 4 z 5

Celá série se autorce moc povedla. Děj byl po celou dobu klidný, příjemný, čtivý, záživný. Určitě doporučuju si ji přečíst. Myslím si ale, že autorka děj mohla víc obohatit. Po dočtení poslední knížky mi v hlavě naskočilo velké množství otázek na které nedostanu odpověď. Pro mě osobně je celá série nedokončená.

Ankavi
11.03.2014 5 z 5

Brilantní zakončení Andělské trilogie. Po zhltnutí druhého dílu jsem si nedala ani jeden den přestávky a ihned navázala dílem třetím. Na rozdíl od jiných tri- a více -logií mně v této knize nepřebývalo ani jedno slovo. Děj je bohatý, čtenář se nenudí, je udržován v napětí, děj postupně eskaluje až do překvapivého a dechberoucího závěru. Kniha nepostrádá ani emoce, tolik typické pro mladé studenty kolem osmnácti let, velmi sympatické mně je i to tápání Clary, kohože to vlastně miluje, resp. miluje víc :-) K tomu velmi sugestivní líčení nebe, pekla... Velmi kladně hodnotím i grafické zpracování titulní stránky všech tří dílů. A víc už neprozradím. Moc lituji, že příběh nepokračuje dál. Ráda tuto sérii doporučuji a hodnotím nejvyšším možným způsobem.

Marthas
08.03.2014 5 z 5

Tato kniha byla naprosto úžasná, rozhodně stála za těch 8 korun za rezervaci, co jsem do ní investovala, dokonce bych ji měla i ráda doma, ale v knihkupectví kam chodívám, už dávno nemají první díl!!:(
Koneckonců kdyby to bylo na mně, tak bych skoupila skoro celou dětskou knihovnu!:)

Karoli282
28.02.2014 5 z 5

Naprosto nádherná série, pár věcí na konci se mi zdálo divných, ale to nic neubírá na skvělém ději :D: Jak už mnozí psali, škoda, že v knize nebyl víc Tucker.

AyameAkamatsu
06.02.2014 5 z 5

Naprosto megabombastický konec. I když bych ráda zaspoilerovala , tak to neudelám. Všechno krásně obejdu :D
Na třetí díl jsem se nehorázně těšila. Nemohla jsem se dočkat doby kdy ho konečně vezmu do rukou a když jsem ho konečně měla. Za dva dny byl ve mě a já vstřebávala to co jsem přečetla. Nakonec jsem začala jásat - vše skončila podle mích představ, i když mě trošičku mrzelo že Tucker a Karotka tam spolu neměli tolik romantických chvil jak v 1.
A nakonec. Musím nesmírně ráda prohlásit, že až budu mít slabé chvilky, tak vím, kam s jistotou šáhnu :D

Anne Leyyd
22.01.2014 5 z 5

Pokud máte tuto sérii rádi, pak vězte, že závěrečný díl budete HLTAT jako o život. Cynthia Hand se v Nespoutané nespoutaně překonává. Za celou četbu jsem v knize nenašla místo, které by mě nudilo a kdy už bych si říkala, ať se něco začne dít.

Oproti Zasvěcené se zde NEUSTÁLE NĚCO DĚJE, všechno do sebe krásně zapadá, jedna scéna navazuje na druhou a určuje ji.

Musím přiznat, že mě autorka maximálně překvapila. Víte, jak to myslím – máte určitou představu, jak by to mohlo pokračovat, všechno tomu směru napovídá a najednou PRÁSK! A jste někde úplně jinde, dokonce tam, kde vás na začátku ani nenapadlo, že byste mohli být.

Co se týče závěrečných sekvencí (schválně uvádím množné číslo, jelikož jich tam podle mě bylo více – nebyla to tedy jen ona „typická“ jedna bitva a pak šlus) tak ty byly opravdu o nervy. Šlo do tuhého a díky předchozímu vývoji (a tomu kdo zemřel) si nejste jistí, zda je Cynthia Hand autorka, která zabije kohokoliv nebo zachrání většinu. Zkrátka nevíte, jak to skončí, a skřípete zuby.

Zaujala mě autorčina představa pekla, zapůsobil na mě Samjeeza, a samozřejmě retrospektivní příběh, který na jeho minulost vrhnul trochu jiné světlo.

Co mě trochu mrzelo tak to, že Tucker v Nespoutané nedostal tolik prostoru, kolik bych chtěla, aby dostal. Moc se mi stýskalo po nezapomenutelných milých pasážích s ním, které byly v 1. díle.

Christian se snažil po celou dobu příběhu a jeho postava byla moc hezky podaná, nicméně - na Tuckera nemá a já neměla ani na okamžik chuť fandit více jemu.

Nechci spoilerovat, a proto už jen dodám, že TAKHLE NĚJAK si představuju důstojné (epické) ukončení skvělé ságy, jakou Nadpozemská bezesporu je. Co se týče Zasvěcené, která mi ten dojem trochu dost narušila, tak budeme předstírat, že 2. díl byl autorčin „tak trochu omyl“ a šlápnutí vedle, nicméně 3. dílem vše plně nahradila a dohnala, takže nemůžu jinak, než dát 5 hvězd a Nadpozemskou vám VŘELE doporučuju ;-)

ciniminisek
17.01.2014 3 z 5

Do půlky knihy jsem byla přesvědčená, že to je nejslabší díl ze série. Pak se to konečně začínalo rozjíždět a já hltala stránky dál. Musím říct, že nebýt Jeffreyho a Angeli, tak snad i číst přestanu. Nejvíc mě totiž zajímali právě oni dva. Clara mi od prvního dílu přišla příšerně protivná, rozmazlená a totálně bez mozku, v tomto díle to nebylo i nic lepší. Z Christiana se stal šílený mučedník a taková konec si vážně nezasloužil. A bezvýrazný Tucker, který se objevil v knize párkrát a většinou na stejném místě mě už rozčiloval. Je jasný jaký team já jsem. :-).Konec byl pěkný a do poslední chvilky mě nechal doufat. Ovšem při dočtení posledních stránek jsem si rvala vlasy. Takhle teda NE!!! Myslím, že celé sérii uškodilo dlouhé čekání. Jak jsem z ní byla nadšená, tak postupem času, kdy jsem přelouskala několik dalších knih a stávala se na knihy čím dál náročnější, mi toto přijde nijak extra zvláštní. Svádět na můj věk a na věk pro koho je kniha určená to nebudu. Já se totiž v YA vyžívám. Prostě je tato knížka slabota. Co ovšem chválím jsou obálky. Jsou nádherné.

Romance
24.11.2013 5 z 5

U téhle trilogie jsem uronila jak slzy, tak úsměv. Chvílemi mi bylo líto Christiana a chvílemi zase Tuckera. Strašně jsem Claře přála, aby mohla být zase s Tuckerem. Né že by mi Christian vadil, ale přišel mi lepší prostě...prostě Tucker :)

Nefi
10.11.2013 4 z 5

Moc hezká kniha. Hezky to uzavírá, je čtivá, napínavá a já jí přečetla jedním dechem. Víc komentáře netřeba, řekla bych :)

Yuki_Kuchiki
05.11.2013 5 z 5

Upřímně... jsem cíťa a kapitoly 21 a 22 jsem četla přes slzy.. ale dopadlo to dobře :) ikdyž trochu utopisticky. :)
Ale určitě doporučím.

Katee
30.10.2013 5 z 5

Nezklamala mě, stejně jako předchozí díly :) Je mi hrozně líto, že už jsem tu sérii dočetla! :D

bookcase
25.10.2013 4 z 5

Pořád psáno velmi čtivě, ale už jsem to doslova jen přelítla, protože jsem chtěla vědět, jak celá sága skončí.

anibeni
02.10.2013 5 z 5

Nádherné zakončení trilogie, tolik nečekaných zvratů jsem opravdu nečekala... četla jsem to jedním dechem a všechny tři knížky mě opravdu mile překvapily..

Lady.Ge
20.09.2013 5 z 5

Krásný závěr krásné série.
Sice jsem v tomhle díle fandila spíše Christianovi, i tak mě ale konec docela potěšil.
Užívala jsem si knihu až do konce, ale stejně jako ostatní jsem byla trochu smutná kvůli Christianovi. Věřím ale, že on našel svoje štěstí jinde.
Celou sérii moc doporučuji :)

Arri
20.09.2013 5 z 5

Přesně jak už tady někdo napsal..
Byla jsem taky trošku zmatená z toho konce, ale jinak musím uznat, že to bylo opravdu moc hezká Andělská Trilogie a díky této knize sem si moc oblíbila anděly..
Ale na druhou stranu mi bylo moc líto Christiana, který se té Clary nedočkal.. Škoda no, ale jak už jsem řekla, jinak to byla dost zajímavá, krásná a zároveň i trošku smutná kniha.

Knihomolka Rů
17.09.2013 3 z 5

Mě se tento poslední díl moc nelíbil abych pravdu řekla, celou dobu mi bylo hrozně líto Christiana. Clara se k němu chovala podle mě tak trošku nefér..

JajaAP
14.08.2013 5 z 5

Krásné a napínavé zakončení velmi povedené série. Spoiler: Jen mi bylo moc líto Christiána. Celý tři díly byl úžasný a svého štěstí se nedočkal. Škoda.