Nespútaná

Nespútaná https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170234/bmid_nesputana-170234.jpg 4 523 83

Nadpozemská série

< 3. díl

Posledných pár rokov v sebe skrývalo viac prekvapení, než mohla Clara Gardnerová, ktorej v žilách koluje anjelská krv, vôbec niekedy očakávať – od závratných výšin, do ktorých ju vyniesla prvá láska, až po mučivé chvíle spojené so stratou blízkej osoby. Jedinou vecou, ktorú už dlhšie nemohla popierať, bol fakt, že jej nikdy nebolo súdené viesť normálny život. Odkedy prišla na to, akú významnú úlohu zohráva medzi ostatnými anjelskými bytosťami, bola Clara odhodlaná ochraňovať Tuckera Averyho pred zlom, ktoré ju prenasleduje… Aj za tú cenu, že im to obom zlomí srdce. Clara sa rozhodne opustiť mesto a zamieri späť do Kalifornie – a to isté urobí aj Christian Prescott, neodolateľný chlapec z vízie, ktorá podnietila celú túto cestu. Padlý anjel, ktorý na Claru zaútočil, sleduje každý jej pohyb. A nie je jediný… S blížiacim sa bojom proti Čiernym krídlam je Clare čoraz jasnejšie, že musí splniť svoj údel. Ale nezaobíde sa to bez obetí a zrady. Clara si musí raz a navždy vybrať svoj osud.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Boundless , 2013

LilianaFalcon
16.07.2015 3 z 5

Pro mě tedy trochu zklamání.
Propojení s předchozími díly jsem čekala o něco větší a propracovanější. Tohle už se v mých očích blížilo našroubovanému ději.
Hlavně jsem fandila špatnému hrdinovi. Ten, kdo získal srdce Clary u mě prostě vůbec nebodoval.
Kapitola sama o sobě je kýčovitý závěr, za ten bych nejradši ještě hvězdičku ubrala, ale to už bych na tenhle díl byla až moc přísná.

Evule114
04.07.2015 5 z 5

Souhlasím s vámi. Taky jsem fandila Christianovi, ale Tucker je zase má platonická láska, takže jsem ráda za to, jak to dopadlo :-) tahle série mě naprosto pohltila :-)

k_xn
14.06.2015 5 z 5

POZOR, SPOILERY!
Víte jak moc jsem byla šťastná, když Tucker zemřel?! On ale musí ožít, a dělat jako že nic. Nemám toho namakanýho hňupa ráda. Vždyť už se přece loučili, všechno mohlo být jinak. S Christianem.
Clara patřila, patří, a vždycky patřit bude ke Christianovi. Ah, on je snad moje největší platonická láska. Strašně moc se mi líbilo, jak se o ni staral, jak jí vyznával lásku a jak konverzovali pomocí myšlenek. Je mi ho tak líto...
Tohle je tak skvělá série. Celkově téma o andělech mne baví a fascinuje. Konec byl úžasný.
Clara, Angela, Christian, Jeffrey, Samjeeza, rodiče Clary a Jeffreyho a další budou navždycky v mým knižním srdíčku. (Tucker ne.)

prajzulka
29.05.2015 5 z 5

Je to úžasná knížka. Strašně nevyzpytatelná. A mrzí mě, že už celá série skončila...

SPOILER
Strašně mě naštvalo, že Clara nakonec zůstala s Tuckerem. Vždyť byli v nebi měli se rozloučit a ona mohla jít zpátky za Christianem. Byli by spolu šťastní - sejde z očí, sejde z mysli... Oni si tak úžasně rozuměli - strašně se mi líbila jejich konverzace pomocí myšlenek... :) Ale ne z Tuckera musí být prorok. Nejraději bych poslední strany vytrhla. I když mě potěšilo, že se autorka obtěžovala napsat epilog

Sabii14
28.04.2015 5 z 5

Určitě nejlepší díl.. v pekle mě to opravdu bavilo, bylo to velmi napínavé a konec zajímavý.
Přiznám se že jsem až do půlky třetího dílu chtěla aby Clara byla s Christianem, ale nakonec mi vůbec nevadilo že zůstala s Tuckerem, protože jsem si ho oblíbila, takže jsem s koncem moc spokojená a vše skončilo moc dobře :)

little-dream
22.04.2015 5 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíc ze všech! :)
Clary se mi zdála konečně rozumná a děj byl napínavý jak kšandy :D
Líp to dopadnout nemohlo :)
Celá série je skvělá, sice moje nejoblíbenější série o andělech je Zavržený, ale Nadpozemská je hned na druhém místě :)

Teraka
17.03.2015 3 z 5

Postavy v této sérii mi připadají takové plytké a nedodělané. Konverzace Clara - Tucker je dokonce místy až trapná. Dialogy s Christiánem byly na o několik levelů vyšší úrovni. Trojúhelník Clara - Tucker - Christian mi silně připomíná sérii Smečka, bohužel v tomto podání se jedná o nudnější verzi, kde konec není žádným překvapením. Samotné "akční" scény, kdy by mělo dojít k velké bitvě se zlem jsou dost odfláknuté, takové rychle odsud pryč a hotovo. Číst se to dá dobře, ale závratný dojem to nezanechá.

Andulka126
05.03.2015 5 z 5

Tahle knižní série byla fakt úžasná celá se mi hodně líbila, jen mě mrzí že Clara pak nakonec stejně nezůstala s Christiánem.

klarik
02.03.2015 4 z 5

(SPOILER) Wow. Já nemám slov. Chudák Christián, toho mi bylo fakt líto. Trochu mi tam chyběl Tucker, v celém příběhu moc nedominoval no a konec se mi zdál zrošičku přeslazený, asi by mi ani nevadilo, kdyby Tucker zemřel. Ale jinak skvělá série. Jsem nadšená.

grabydee
18.02.2015 3 z 5

Knihu jsem právě dočetla a upřímně po všech těch vychvalujících ohlasech si říkám, zda jsem četla to samé. Je mi jasné, že každý má jiný vkus. Mám rada příběhy z období škol, kde je něco nadpřirozeného. Když jsem tuto sérii začala číst, měla jsem velký problém se do příběhu dostat. Knihu jsem několikrát rozečetla, odložila a pak zase začala znovu. Nakonec jsem se začetla, přečetla i druhý díl, ale i přesto mi přišlo, že autorka moc "okecává." Prostě tam byly věci, které mě nezajímaly nebo se neustále opakovaly. Tak jsem doufala, že třetí díl nabere spád. Podle recenzí zde nabral, ale mě kniha prvních 200 stran šíleně nudila, že jsem se bála, abych stihla přečíst, než ji budu muset vrátit do knihovny. Hlavní hrdinka mi byla docela protivná. Milostný trojúhelník mě lezl na nervy a tak nějak mi bylo jasné, že nakonec skončí s tím s kým skončila. Upřímně nebaví mě příběhy, kdy se holky vrací ke svým prvním láskám, je to ohrané. Tucker se mi líbil někdy v první knize, pak mě ale přestal zajímat. Poznávala jsem Christiana a začala mu fandit. Bohužel, to dopadlo jinak a chudák zůstal na ocet. Další mínus musím dát za vyřešení dlouhověkosti na konci knihy. Nemůžu si pomoct, ale to už mi přišlo jako přeslazení celého happy endu. Abych jen nehanila... líbilo se mi popsání pekla a nebe, to se autorce moc povedlo. A dějová linka její mámy se Samem byla taky zajímavá. Bohužel, nejvíc mi z této knihy utkvěla utahanost děje, příliš mnoho řečí kolem všeho a žádný pořádný spád (ten se objevil až na konci).

Samira
18.01.2015 4 z 5

Výborný závěr, moc pěkné série. Jako už tradičně bylo prvních dvě stě stran rozjezdových a pak se to četlo bez jediného nádechu. Hlavně peklo bylo velmi zdařilé. Jinak mi, ale dost chyběl Tucker a musím stejně říct, že z celé série se mi nejvíc líbily jejich společné chvíle na konci první knihy. Christina mi bylo v této knize líto a jejich společné chvíle mi kvůli tomu byly až nepříjemné. V závěru těch bonusů mohlo být víc, nebránila bych se:)!

Aléda
16.01.2015 5 z 5

Jsem fakt ráda, že jsem si tuhle sérii přečetla! Tenhle díl se mi fakt hodně líbil, i když ze začátku mi přišlo, že se tam nic moc nedělo...ale ke konci to vynahradil fakt napínavý děj, který jsem doslova hltala a nemohla se od něj ani na chvíli utrhnout. Ani jsem nedoufala v tak šťastný konec,ale bylo mi fakt dost líto Christiana :((
SUPR SÉRIE 5* a doporučuji!

Mon12
16.12.2014 5 z 5

Skvělá série, která mi opravdu sedla. Je logické, že právě v tomto díle série graduje, napětí děje spolu s andělskými denními i vztahovými konflikty mě stále udržovalo u knížky.

angelbooks
30.09.2014 4 z 5

Tak sice to nebyl strhující děj, ale nebylo to zase to nejhorší.
Myslela jsem, že kniha bude víc zaměřená scénám Clary a Christiana, ale myslím, že scény které tam byly docela stačili.
Líbilo se mi čím se nakonec stal Tucker a taky, že se tam objevil Michael ( její táta ).
Když to vemu kolem a kolem, tak 3 hvězdy je takovej průměr, 5* je zase, si myslím, až moc, proto bude ideální dát té knize 4*. A to hlavně díky konci, který mě vtáhnul do děje ( a díky částem příběhu s Angelou ).
Určitě doporučuju, není to the best ale taky to není the worst :).

Sapy
27.07.2014 3 z 5

Tohle se vážně čte samo, celou trilogii mám přečtenou ani ne za týden. Poslední díl se mi líbil nejméně, už mě trochu vytáčel ten milostný trojúhelník - hlavně proto, že nedopadla podle toho, jak jsem si přála. Samé náznaky a náznaky, až mě to už postupem času dost štvalo. Kniha je napínavější, hrdinové se dostávají do pořádně zapeklitých situací, ale konec už mi přišel trochu přemrštěný a přesládlý.

Mishell14
24.07.2014 5 z 5

Zcela nejlepší díl z celé triologie. Fascinujicí konec a celkově atmosféra knihy procítěnost, šokovanost.. Pro mě dokonalá kniha která má všechno. Škoda že není více dílů, ale někdy se vyplatí v tom nejlepším skončit.

Pavlína 13
08.07.2014 5 z 5

Krásný děj a krásný konec. :)
Prostě nespoutaná krása. :)
Určitě celou sérii doporučuju ! :)

Markett
27.06.2014 5 z 5

Krásné zakončení celé série. Kniha se četla moc dobře a já když jsem byla na konci, řekla jsem si: "to už je fakt konec?" Kniha nepostrádá napětí a příjemná, ale i nepříjemná překvapení. Autorka měla opravdu úžasný nápad napsat tuhle sérii. Clara je velmi statečná a obdivuji, že pro své přátele a rodinu udělá všechno, co je v jejích silách. Rozřešení milostného trojúhelníku jsem čekala přesně takhle a o to víc se mi zakončení líbilo. Mohu jen doporučit a ráda se k sérii vrátím. :)

Eryl
18.06.2014 5 z 5

Tak, jako poznáte svou spřízněnou duši jediným pohledem do očí, tak mi tahle kniha naprosto jasně řekla: "Byla jsem napsaná pro tebe, tak jakto, že mě ještě nemáš přečtenou?!" Myslím to vážně. Až teď, když leží přečtená na poličce v knihovně, je ticho a konečně se můžu v klidu vyspat :D

Beni
15.06.2014 5 z 5

Úžasný závěr :-) Určitě si sérii přečtu znova :-)