Nad Tichým oceánem

Volné pokračování knihy "Albatros".
Opět se setkáváme s již známými postavami z této knížky. Tentokrát se vydají hledat ztracené děti milionáře Alana Sewarda. Oblétají celý svět a opět prožívají spoustu dobrodružství a příhod v civilizovaných i pustých oblastech. Bohatě ilustrováno Václavem Junkem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265923/nad-tichym-oceanem-265923.jpg 3.69

Kniha Nad Tichým oceánem

Blue
18.11.2020

Určitě dobře míněný úmysl, dokonce chvályhodný, napsat českou obdobu verneovek. Ale už ve své době to byla možná trochu školometská kniha, což podtrhuje i slabší příběh, a dnes je pro svou cílovou skupinu už dokonale mrtvá. Stále ale určitě jsou nadšenci, kteří ji dokážou shovívavě ocenit.

kokrokr
17.08.2020

Hodně popisné až nudné čtení. Slabší pokračování knihy „Albatros”. F.Flos napsal mnoho zábavnějších románů, ale jeho zastaralý styl třicátých let pobaví jen úzký okruh čtenářů dobrodružné klasiky.

danny_21
07.09.2019

Pamatuji se jak jsem kdysi tuto knížku náhodou objevil u babičky v knihovně a začal j číst až na několikátý pokus. Pokračování dobrodružství Pavla v Tichomoří ve společnosti výborného amerického pilota - dnešní mládeži už možná zůstane neobjevená - 70 %

Mira7m
24.03.2018

Prave mi prisla, presne s touhle zlutou obalkou. V dospelosti se to uz moc neda, susti to papirem, mapami (pan autor v popisovanych krajich nikdy nebyl) a stereotypy/predsudky.
Ale jako kluk jsem predchozi Albatros hltal, trochu jsem se poucil, tudiz vim, ze malajci rikaji tuan. Takze ve srovnani s nejakymi krvaky vlastne fajn.
Ty Karavanni sesity s pane Burianovymi ilustracemi (5 tusim) jsou ozdobou kazde klukovske knihovnicky.
Jo a Mr. Turbulent (!) je obcas na facku ;-)