Na západní frontě klid

Na západní frontě klid https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250/bmid_na-zapadni-fronte-klid-vvT-250.jpg 5 8771 905

Popisuje krutou realitu války a hluboké odtržení od civilního života německých vojáků vracejících se z fronty. Román podrobně výstižně představuje válečnou realitu takřka s novinářskou precizitou. Neukazuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na jejich utrpení a nesmyslnost celého konfliktu, zvýrazňuje tragédii generace, „jejíž prvním povoláním bylo vyrábění mrtvol“.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Im Westen nichts Neues , 1928

SelenaDemi428
18.02.2017 5 z 5

Povinnou četbu musím většinou protrpět, ale tahle knížka do této kategorie rozhodně nepatří a jsem ráda, že jsem si ji vybrala. Do příběhů Pavla na frontě jsem se snadno začetla a prožívala s nimi jejich příběhy. Rozhodně doporučuji.

slezakova.nika
17.02.2017

Několik měsíců jsem tuto knihu měla v knihovně a obcházela ji... dokopala jsem se ji otevřít a pak jsem silně litovala, že jsem ji neotevřela dříve. Je to úžasné. Strašně poutavé vyprávění, gradace na místech, kde je ho opravdu třeba a zvolnění tam, kde se nejvíce hodí. S Pavlem jsem prožívala všechny zážitky opravdu silně. :)

robin9739
17.02.2017 5 z 5

Temný a Pravdivý Roman " Bičuje nás útok za útokem,krupobití střepin rve ze šedé a žluté změti pronikavý dětský křik raněných a za noci se roztříštěný lidský život mučivě prosténává k mlčení.

Naše ruce jsou země, naše těla bláto a oči dešťové kalužiny.
Nevíme, zda ještě žijeme...
5 Hvězd...

Evik84
06.02.2017 5 z 5

Knížku jsem četla ve škole jako povinnou četbu a musím říct, že mě zaujala a dobře se četla.

Luineth
04.02.2017 5 z 5

Plakala jsem hořce.

luckomar
02.02.2017 3 z 5

Jo, tak vzhledem k tomu, že to bylo čtené jako povinná četba dobrý ... Byla to jedna z knížek, kterou jsem si chtěla u maturity vytáhnout, protože ten příběh mě zaujal.

Fajťák
01.02.2017 3 z 5

Kniha je plná hlubokých myšlenek k zamyšlení, ale dle mého postrádá příběh. Všechny ostatní postavy jsou vykreslovány pouze velice povrchně a přechod mezi popisovanými lokacemi se zdá být naprosto nahodilý. I přesto kniha pomůže při získání představy o tom jak krutá umí válka být a jak umí i mladé lidi plné ideálu vysát a připravit je o důvod dal žít.

managalante
31.01.2017 5 z 5

Náramně lidsky popsaný válečný příběh, který by měl být ukázkou, toho co ve skutečnosti válka skrývá a všech hrůz, které ji provází. Nikdo by neměl lehkomyslně polemizovat, nad tak krutou a smrtelnou věcí, jako je válka. Proto si myslím, že po přečtení se z vás jistě stanou pacifisté.

Vitnerová
28.01.2017 4 z 5

Jsem zastáncem spíše moderní literatury, ale tento příběh jsem si ráda přečetla. Sice mě k tomu donutila nadcházející maturitní zkouška ale i tak. Určitě doporučuji nejen nadcházejícím maturantům.
Příběh o lidském utrpení z války, odloučení a odcizení se kterým se člověk těžko vyrovnává.

Tozbee
27.01.2017 5 z 5

Mistrně popsaný mix válečných hrůz prožívaných obyčejným příslušníkem pěchoty. Surová a odzbrojující obžaloba válek (jako prostředku řešení konfliktů civilizovaných zemí), kterou čtenář jen tak z hlavy nedostane.

"Jak nesmyslné je všechno, co bylo psáno, děláno, myšleno proti válce, když je takového něco možné! To všechno je vylhané a bezvýznamné, když tisíciletá kultura nemůže zabránit ani tomu, aby nebyly prolity tyto proudy krve, aby neexistovaly po statisících tyto žaláře muk. Teprve lazaret ukazuje, co je to válka."

Michalka98
24.01.2017 5 z 5

Skvělý protiválečný román. Čtení této knihy ve mně vyvolávalo neskutečně silné emoce. Válka je prostě nesmyslná věc a jen stěží si dokážu uvědomit, že takové hrůzy mají na svědomí lidé.

petrnovic
13.01.2017 5 z 5

Silný příběh. Jen stěží si uvědomuji, jak hrozné to bylo. A málo si uvědomuji, jak se dneska máme skvěle.

Hadrna
11.01.2017 5 z 5

Knížku jsem, jako většina, otevřela kvůli maturitě, byla moc čtivě napsaná, jediné, co byl pro mě problém, byli jména, dost se mi postavy pletly, protože se tam moc dlouho neukazovali. Až na vyjímky samozřejmě. Konec knížky je takové pohlazení na duši z jiného úhlu než jsme zvyklí. Je tu dost mouder s kterymi se ztotožňuji a je tam realisticky ukázan pohled vojaků na to proč vlastně bojují. Mě se moc líbila a přečtu si určitě další díla :).. Doporučuji a přeji krasné počteníčko NH

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Zajímavě a velice realisticky napsaná kniha. Nebýt povinné četby, tak bych si ji sice nikdy nepřečetla, ale o to více obdivuji autora, že ji dokázal napsat tak čtivě, že jsem ji, jako silný odpůrce podobných knížek, dokázala přečíst ...

Malina20
05.01.2017 5 z 5

Knihu jsem četla k maturitě, a přesto že se mi do ní vůbec nechtělo, jsem byla mile překvapená. Doporučuji.

Jayak
03.01.2017 5 z 5

Výborná knížka

Mutnedžemet
29.12.2016 5 z 5

Od Remarqua jsem četla už hodně titulů (povětšinou ne tak známích - teda pokud si mohu dovil o některém jeho díle říct, že není známé) a k tomuto jsem se dlouho neměla (již mnohokrát se mi stalo, že právě nejoceňovanější autorovo dílo mě i nejvíce zklamalo). Ale tady tak nebylo a příěh je natolik osobitý - jako by byl Váš či Vám jej vyprávěl dobrý přítel. A tak jsem Remarqua znovu uznala jako svého nejoblíbenějšího autora a kniha má u mě čestné místo - určitě nezůstanu jen u jednoho přečtení.

eva4036
27.12.2016 4 z 5

Úžasná knížka, ale zároveň i velmi smutná.

AdaVinculin
19.12.2016 5 z 5

Tenká knížka, silný příběh.. :-(

Póžislava
14.12.2016 5 z 5

Tato kniha mi vysloužila jedničku z ústní maturity z češtiny :)