Na západní frontě klid

od:


KoupitKoupit eknihu

Popisuje krutou realitu války a hluboké odtržení od civilního života německých vojáků vracejících se z fronty. Román podrobně výstižně představuje válečnou realitu takřka s novinářskou precizitou. Neukazuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na jejich utrpení a nesmyslnost celého konfliktu, zvýrazňuje tragédii generace, „jejíž prvním povoláním bylo vyrábění mrtvol“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250/na-zapadni-fronte-klid-bWv-250.jpg 4.55860

Orig. název:

Im Westen nichts Neues (1928)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Naše vojsko
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (19)

Twinny
18. dubna

exinix neví o čem mluví. Moji prababičku připravila tahle válka o tatínka, Hitlerovská málem o manžela. Pokud je ztrátou času dozvědět se o krutosti války a utrpení našich předků, potom buďme zasaženi následky tou další, naší.

karolina0346
02. února

evka33: Mě ovlivnila tak, že jsem měla špatné sny. Jako obvykle, když čtu Remarqua. :D

siena
28.11.2015

Lectore, přeci jen to naše rozhořčení nebylo úplnou ztrátou času...dostalo knihu na titulní stranu DK:) ...Tedy ráno ještě byla.

Lector
28.11.2015

Dámy, myslím, že je zcela zbytečné rmoutit se nad projevy člověka, který je na světě proto, aby škodil. Svým klientům, manažerům, vždycky radím, aby se nevěnovali lidem, kteří jim dělají problémy, protože tím pádem zanedbávají lidi, kteří jsou pro ně přínosem a kteří si jejich pozornost zaslouží. :-)

siena
28.11.2015

ClariceL, máte pravdu, že s tím nic nenaděláme. Ale v tomto konkrétním případě, bychom měli pomalu dostávat strach, jací lidé nás budou soudit, léčit, učit, spravovat věřejné věci...

ClariceL.
28.11.2015

Vidím,že i ostatní komentáře uživatele se sklánějí k odpadu.exinix asi není čtenář,další svoje oblíbené knihy neudává.Zřejmě je naštvaný na celý svět,že musí přečíst něco k maturitě.Nehledá v četbě této literatury žádné hlubší myšlenky,jen jak říkáte odškrtává.Čtení ho okrádá o čas atd.Jen nerozumím tomu,proč zde má svůj profil.V komentářích může být provokace,zloba.Je to hloupé,možná někteří nikdy nevyzrají natolik,aby jim kniha přinášela větší uspokojení.Mě osobně takové věci mrzí,ale s tím nic neuděláme.

siena
28.11.2015

Rade, a nemělo by být ambicí samotných studentů, zamyslet se a ne jen odškrtnout? Brát to, že je to součástí jejich vzdělání, jejich školních povinností? Koneckonců jim tu maturitu nikdo nevnucuje. Mohou jít dělat něco jiného, někam, kde po nich nebude nikdo nic chtít, aby je to nezdržovalo od jiných veledůležitých činností.
Já samozřejmě neberu panu uživateli právo, aby se mu kniha nelíbila a dokonce jí dal odpad. Ovšem ty důvody, napsané v komentáři, jeho ignorance, svědčí bohužel o jeho vlastní hlouposti a evidentně by té "povinné literatury" potřeboval ještě houšť...Souhlasím s Koka, velmi tristní výpověď také maturanta...

Rade
28.11.2015

Pro Sienu, ano, takhle si představuji výuku literatury, knihu přečíst, prodiskutovat mezi žáky, učitelem. Ano, literatura není jen přečíst, ale i zamyslet se. Jenže praxe je myslím jiná (částečná zkušenost). Přehnaně tlustý seznam, který se jen odškrtá, v lepším případě rychle přečíst, jen pro tu čárku, v horším stáhnout obsah z netu... Pak tady mohou být takové komentáře.

siena
27.11.2015

ClariceL, ten komentář nebolí. Je tak hloupý, že snad ani nemůže být skutečný.
exinix, až se příště budete rozhořčovat nad neschopností autorů, či kohokoliv jiného, bylo by dobré, zjistit si, jak se dotyčný jmenuje. Troufám si tvrdit, že odpadový Remarque by podobnou chybu neudělal...
Začínám být alergická na ustavičné, opakující se "plačky" na téma povinná literatura. Budu se tedy také opakovat. Bez povinné literatury je zbytečný předmět Literatura. Jak si dokážu představit o čem se v něm vykládá? Jak potom porozumím textu...Zrovna jsme se s kolegyní včera bavily, jak je dobře, že její dcera v první třídě už musí referovat o knížečkách, které doma "přečetla". Jsou to všechno dovednosti, spolu s psaním esejů, které jsou velmi důležité pro pozdější studium a profesi. A nejen pro ně...

ClariceL.
27.11.2015

exinix:Ten komentář bolí.

Rade
27.11.2015

Koka, asi máte pravdu, nicméně nebýt povinné literatury, asi by tu obdobné příspěvky nebyly...

Koka
27.11.2015

Rade, nemyslím, že konkrétně v tomto případě může za naprostou absenci základního pochopení literárního textu komentátorem exinix povinná literatura. Stačí se podívat i na jeho další komentáře.
Smutní bychom měli být spíše z toho, že takto uvažující tvor může být v naší zemi maturantem!!!

Rade
27.11.2015

Pro mě hodně smutný komentář exinix, který jen ilustruje nesmyslnost povinné literatury. :-(

nightlybird
25.12.2013

mišulenka - myslíš dobře!

Mišulenka
15.12.2013

Mony: Myslím, že z Tří kamarádů ;)

Mišulenka
08.10.2012

Kachorra: Ale o tom to je - to je Remarquova specifikace, to, že detailně popisuje strašnosti války. Tímto surovým naturalismusmem je pověstný a tak, jak je psána tato kniha, jsou i další válečné... Čekat od něj až romantické popisy krajin je pošetilé ;-)

Mikiem
09.02.2012

Uvidíme,ale určitě mě autor nezklame věřim tomu i mě a jemu:o)

lahari
07.01.2012

Bylo by žádoucí, aby tuto a další díla tohoto autora četly další a další generace. Bohužel pokud jsem tuto knihu doporučoval (a nenutil !) mé vnučce, jinak horlivé čtenářce, setkal jsem se s odmítnutím, že nechce číst o hrůzách války. Ukazuje se, že někteří mladí se,podle Karla Čapka, domnívají, že teprve jimi začíná svět. Války provázejí historii lidstva od jakživa a bohužel nekončí, navzdory tomu, že nakonec není nikdo skutečným vítězem a že se většina lidí shodne v názoru na nesmyslnost ničení lidských životů,lidských osudů i ničení kulturních a hmotných statků.

mony
20.04.2011

prosím nevíte někdo z jaké knihy je tento citát?

Tu však jsem náhle viděl,že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne,zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí,je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco,co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!