Na východ od ráje

Na východ od ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30596/bmid_na-vychod-od-raje-emS-30596.png 5 1984 1984

V obsáhlé rodinné kronice, zahrnující události od války Severu proti Jihu až po první světovou válku se autor nechal inspirovat biblickým příběhem Kaina a Ábela. Děj se odehrává v údolí Salina v Severní Kalifornii a román je pohledem do lidského nitra dvou bratrů. Kniha byla úspěšně zfilmována.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

East of Eden , 1952

Ikkju
13.05.2013 5 z 5

Četl jsem v období kdy mě fascinovaly drogy (naštěstí jen akademicky), zážitek byl číňani na opiu studující bibli v hebrejštině, i tajemná lahvička "spolkni mě" sadomasochisticky zaměřené ženy, která pro ni byla vstupenkou z kruté reality do snového světa pohádek a trpaslíků... Když si na knihu vzpomenu, cítím přívětivou příchuť domova, ikdyž se spodními tóny, které se v sebeklidnější domácnosti občas objeví...

kam-pak
08.05.2013 5 z 5

jedna z nejnádhernějších knih, jakou jsem kdy četla. Ano, takovýto komentář se tu velmi často opakuje, takže jen znásobuji doporučení pro přečtení této úžasné knížky.

princesse
05.05.2013 4 z 5

Jsem z teto knihy mirne v rozpacich. Ne ze by se vylozene spatne cetla, ale pro mne byly urcite pasaze tak nejak hur k precteni. Misty zdlouhave a misty nezazivne cteni. Ale urcite pribeh, myslenka - nadhera. Rodinna saga, ale nejak nemohu rici, ze nadhera nebo skvost. Nicmene urcite stoji za precteni.

bubo bubo
01.05.2013 5 z 5

Chybi mi jeste aspon 3 hvezdicky. tahle kniha je totiz neco jako moje Bible, ke ktere se porad vracim, prectu si casto treba jen jednu stranku kterou nahodile otevru, knizka ve ktere hledam a nachazim odpovedi a objasneni proc to na svete chodi tak a nejinak.

rasputin
01.05.2013 5 z 5

Hrozně rád bych napsal nějakou hlubokou myšlenku, ale nic mě nenapadá. Ono to asi není ani potřeba. Ten kdo četl, ten ví a kdo nečetl, ať si přečte a bude vědět taky.......Jen jsem byl Johnem Steinbeckem donucen přerovnat knihovnu. Nějak se mi nelíbilo, že by tato kniha měla být jen tak někde nebo kdesi mezi ostatními.

martine.m
27.04.2013 5 z 5

Je to jedna z nejkrásnějších a nejhlubších knih, co jsem kdy četla. Nejvíc se mi líbila postava Leeho a jeho krásná životní moudra. Pak také Samuel. No a nejvíce mě asi dostává poslední scéna knihy, ve které Lee žádá Adama o odpuštění pro Cala. Jedním slovem nádhera.

exitus
21.04.2013 5 z 5

Tady bych potřebovala 6. hvězdičku. Nejprve jsem viděla film, který mne opravdu zaujal, (nepopírám, že zejména James Dean) a rozhodla jsem se zkusit knihu. Opravdu nevím, jak mám popsat pocity, které jsem cítila, když jsem tuto knihu četla. Je překrásná, je dlouhá a měla by být ještě delší.

Beatris
26.03.2013 5 z 5

Se mnou a touhle knihou to bylo jako na houpačce - nejprve mě bavila, pak zase a pak zase jo. Ovšem tohle trvalo asi jenom tak do poloviny. Pak jsem se prostě a jednoduše zamilovala. Ta nádherná myšlenka mě dostala a přiznám se, že mě i rozbrečela. Je to nádherný, realistický, inspirativní příběh, který by si neměl nikdo nechat jen tak ujít.

Kris
08.03.2013 5 z 5

To, jak moc na mě knížka zapůsobí, obvykle měřím podle pocitu prázdna, kterej se dostaví po dočtení. Tohle dnešní prázdno ve mně stačilo zatím narůst do ohromných rozměrů a mám dojem, že v tom růstu hodlá pokračovat. Dneska jsem naměřila, že jsem zase jednou přečetla něco výjimečnýho.

medvěd
08.03.2013 5 z 5

Pro mně zásadní kniha mé knihovny.

kaspi
04.03.2013 5 z 5

timshel, zkuste si precist knihu v anglictine,v originale,presne tak jak to napsal a zamyslel autora...doslova,cetl jsem ji trikrat od doby co mi bylo 14, naposledy v originale...ani nemam co rict...

Atuin
17.12.2012 5 z 5

Mnohavrstvý,někdo by řekl klasický román. Až na to že je naprosto strhující. Sytost a nevyčerpatelná síla jeho postav až vyráží dech, jedna neokoukává nic od druhé, každá tam stojí pevně sama za sebe. Steinbeck ji každou stvořil a každé rozumí natolik až to děsí, ale zároveňje neuvěřitelně kráané jak jim rozumí a nejen jim ale i krajinám acelé zemi..., celá kniha je prostě poutí z níž se neutíká, na níž soucítíte, cítite, máte vztek...a samozřejmě se ani tady nezapomenete pobavit, tak mimochodem jako by náhodou.

Ječmínek
12.12.2012 4 z 5

Dost dobrá kniha, i když to rozhodně není skvost. Taková rodinná sága. Místy sice mírně naivní, místy zdlouhavá a bohužel je tam kousek jak z červené knihovny.

p.stranska
20.11.2012 5 z 5

asi moje nejoblíbenější kniha, už hooodně dlouho. nechápu, jak se někomu může v hlavě zrodit taková mrcha jako Cathy a zároveň takový charakter jako je Samuel nebo Lee a navíc je tak vypodobnit, že máte pocit, jako by to byli vaši sousedi. ta síla všech protikladů v charakterových rysech postav je pro mě prostě nezapomenutelná a proto tato kniha je podle mého mínění veledílo.

Hwi Nori
09.10.2012 5 z 5

Skutečně - jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. :)

Romkal
07.09.2012 5 z 5

Román mě velmi zasáhl,krásná kniha.Nemůžu se přimět vrátit ji do knihovny!

Tlapka
29.06.2012 5 z 5

Krásný román. Občasné prokládání děje rozsáhlými popisnými pasážemi mi vůbec nevadilo, obvykle je nemám ráda, ale sem prostě patřily. Tu knížku jsem chtěla číst dál a dál, i když jsem se nechtěla přiblížit jejímu konci. :)

Renava
24.05.2012 5 z 5

Môžem potvrdiť, že všetky chválospevy na túto knihu sú zaslúžené.. Nezabudnuteľné čítanie!

akirek
07.05.2012 5 z 5

Kniha, ke které se neustále vracím. Timšel - můžeš je podle mě podstata samotné lidské existence a možná jediný smysl, jaký samotný život má.

St. Jimmy
01.04.2012 5 z 5

Ne nadarmo označoval sám Steinbeck tento román jako svoji nejlepší práci. Ohromně propracovaný příběh, spolu se snad nejlépe vykreslenou psychikou postav, jakou jsem kdy viděl (nebo spíše četl). Postavy jsou skutečně živé, stejně jako prostředí Salinaského údolí, ve kterém se to všechno odehrává. Celé dílo má však i druhou, filozofickou rovinu, která jen knize přidává na výjimečnosti. A tenhle přívlastek jí, myslím, sedí... výjimečné a velkolepé dílo, Steinbeckův magnum opus.