Na obtíž

Na obtíž
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404309/bmid_na-obtiz-fjv-404309.png 4 1149 1149

Vossovy byste jen stěží označili za „normální“ rodinu. Žijí ve zrekonstruovaném kostele, máma, která se ještě nedávno léčila z rakoviny, bydlí v suterénu a otec je ženatý s její bývalou ošetřovatelkou. A pak je tu Merit. Merit Vossová sbírá trofeje, které nevyhrála. Je to podivný koníček, pro ni má ale zvláštní význam. Když se vydá na garážový výprodej, aby pátrala po svém novém úlovku, místo trofeje tam narazí na Sagana. Jeho osobnost, humor a odzbrojující optimismus jí okamžitě učarují. Dalo by se skoro říct, že je to láska na první pohled. Dokud Merit nezjistí, že Sagan je tak trochu… zadaný. Samotářská Merit se po tomhle zjištění uzavře ještě víc do sebe. Jako by svůj život i svou podivínskou rodinu sledovala zdálky. Dokud neodhalí tajemství, které jí žádná trofej nikdy nevynahradí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Without Merit , 2017

veronika9143
22.08.2019 3 z 5

Hodně jsem se těšila a nakonec jsem byla zklamaná... Čekala jsem trochu něco jiného a celkově mi tam chyběla třešinka na dortu. Je to škoda, předchozí knihy jsou pro mě TOP. Není to špatná kniha, ale autorka nasadila vyšší laťku, takže tato kniha je pro mě zatím nejhorší...

LusSyNDA
20.08.2019 3 z 5

Sice se to četlo jedním dechem, ale byla to už v pořadí 4.kniha od Collen a já se prostě těšila zase na romantické pasáže (které Colleen umí tak krásně popsat!). Tato kniha byla spíš o pocitech. Láska se tam objevila také, ale né v takové dávce, kterou jsem si tajně přála. :-)

sgjoli
17.08.2019 4 z 5

Zajímavé čtení, které jsem si nakonec celkem užila. Čtivé, trochu divné, o zajímavých a důležitých tématech (důležitost komunikace mezi lidmi, deprese, LGBT). Jednu hvězdu ubírám proto, že jsem se na začátku nemohla začíst (to je ale můj osobní problém, takže berte s rezervou) a bylo z toho cítit, že je to psané pro trochu mladší publikum, než jsem já, takže jsem se do toho neuměla ponořit tolik. Ale za přečtení to určitě stojí.

Pitbullka
16.08.2019 5 z 5

Ta rodina byla tak divná, až mě to vážně bavilo. Moje první kniha od autorky a určitě si hodlám přečíst další.

Kudík
12.08.2019 5 z 5

Opět kniha od Colleen Hoover, která nezklamala. Mám již třetí od této autorky. Zatím mojí top je „Námi to končí“, ale tato i „Odvrácená tvář lásky“ se drží těsně v jejím závěsu. Líbí se mi, že autorka neopakuje stejná témata a postavy. Co kniha, to opravdu originál.
Merit mi byla sympatická. Ani se nedivím, že si ve svém věku neuměla poradit s problémy celé své rodiny. Bohužel jedno toto řešení „bez Merit“ bylo dost nešťastné.
Její koníček mě bavil, a to sbírání různých trofejí (pohárů). Sagan mě nadchl svým „S Merit“. A pes pastora a krásné ilustrace byly bonusy navíc.
Přečteno za 1 den.

"Každá chyba si nezaslouží následek. Některé si zaslouží jen odpuštění."
Odpovědí může být: „Nejlépe se poučíme z dřívějších omylů. Chyba minulosti je moudrostí do budoucna.“ = D. T. z Myšlenek zločinců

eva3992
09.08.2019 5 z 5

Podivínská, zábavná, depresivní i dojemná, ale hlavně úžasná knížka, která mě nadchla od začátku do konce. Chvílemi jsem se smála, chvílemi brečela.
Knížka vypráví o podivné rodince Vossových, kteří žijí v bývalém kostele. Dvojčata holky, jejich bratr, otec s novou manželkou, ale i s tou "původní", a nejen je najdeme u nich doma.
Každý z nich má svůj příběh, každý je něčím zvláštní a skrývá v sobě svá tajemství i svou zášť.
Kam až to musí zajít, aby k sobě našli cestu? A je to ještě vůbec možné?
Knížka je napsána skvělým způsobem, takže se čte úplně sama. Občas si myslíte, že víte, jak to všechno dopadne, ale příběh odhaluje tajemství postupně.
Krásně vykreslené postavy, určitě si některé hned zamilujete :-)
Moje první knížka od Colleen Hoover, ale určitě ne poslední.
Navíc v knížce najdete krásné ilustrace, které josu i součástí příběhu.

Kája_95
06.08.2019 5 z 5

Další ze skvělých knih od Colleen. Knížka se čte rychle a k dobrému příběhu ještě předá přemýšlení a informace ohledně deprese.

silvinka12
05.08.2019 5 z 5

Úžasné, úžasné, úžasné! Žádná z knih od Colleen mě nedostala tak moc jako tahle (Mezi její NEJ knihu, co jsem četla patřil Život jedna báseň a dlouho se držela na vrchní příčce, teď byla ale poražena:)). Merit bude patřit mezi mé nejoblíbenější knížní hrdinky, i když mě někdy její chování trochu štvalo. Ale její postava byla tak živá, jako by to nebyla jenom knížní postava, ale něco víc. Měla své chyby, udělala pár špatných rozhodnutí, avšak tak to v životě je... Nikdo není dokonalý. Na knize se mi to hodně líbilo, byly tam vždy totiž ukázány špatné i dobré stránky každé postavy.
Jako obrovské plus knihy byla její čtivost. Nedalo se od ní odtrhnout a já bych ji klidně přečetla za jeden den na jeden nádech, kdyby se neohlásila potřeba spánku :D.
Na každé knize od autorky se mi moc líbí, že pokaždé tam má něco úžasnýho jako jsou texty básní, písní, a nebo v případě této knihy dokonce obrázky, které nakreslil Sagan. Knihu to ještě víc oživilo a zpestřilo.
Děj pořádně šlape a nikde to nevázne. Jednou se dozvídáte o nových problémech v rodině, zničehonic přibyde nějaké ukrývané tajemství, a pak příjdou řešení.

Jediné, co možná bude brát někdo jako mínus je, že kniha v sobě skrývá až moc (nejen) rodinných problémů. Mně to ale nějak zvlášť nevadilo, dalo by se říct, že spíše naopak. Podle mě si totiž v knize najde každý něco, a tak si knihu může přečíst kdokoliv a něco si od ní odnést.

warca
03.08.2019 3 z 5

Jedna z autorčiných slabších knih. Měla jsem pocit, že chtěla mermomocí napsat knihu o depresích a podobných problémech, tak prostě splácala dohromady co nejšílenější a nejabsurdnější příběh. Jehož základní osnova byla tedy dost předvídatelná. Celková dějová linie byla velmi jednoduchá...
Kniha mě neoslnila.

ovecka535
02.08.2019 5 z 5

Krásná kniha, která vystihuje některé
dnešní rodiny, které žijí jen vedle sebe.Se zájmem jsem četla a četla. Povedla se.

Kamilajznik
02.08.2019 5 z 5

Za mě opět dobré čtení, chvílemi jsme se moc nasmála, chvílemi byla smutná nad tím, jak spolu rodina nedokáže mluvit...pro mě k zamyšlení. Autorčin styl psaní se mi moc líbí a určitě si přečtu i starší autorčiny knihy.

betule3
28.07.2019 5 z 5

Tato knížka byla mé seznámení s autorkou a musím říct, že už chápu, proč je tak oblíbená. Příběh byl skvěle napsaný, stránky mi vyloženě ubíhaly před očima. Zamilovala jsem si snad všechny postavy, ale vede u mě nejspíš Sagan. Jedním slovem "skvělé" a rozhodně mě to namotivovalo přečíst si i ostatní díla autorky.

lukyli154
25.07.2019 4 z 5

Collene umí. Vždy píše o zajímavém tématu (problému). Akorát tentokrát jsem měla drobet problém vcítit se do hlavní hrdinky. Nejlepší postavou pro mě byl Sagan.

happy19
22.07.2019 4 z 5

(SPOILER) Měla jsem jasné tušení,po přečtení anotace,že tento příběh bude jiný,ale zároveň typická Coll...
Originální,neotřelý počin s jasným poselstvím nástrah života,která můžou potkat každého z nás..mluvit=řešit-cesta vpřed..
Sagane..tolik bych Ti přála..vy víte co..

Motto~Navždy(S)Colleen:-*

aAp
19.07.2019 5 z 5

To je tak krásně zvláštní příběh... :)

LenRan
18.07.2019 4 z 5

Není to nejlepší Colleenin počin, ale líbilo se mi to psychiatrické panoptikum, které bylo místy až absurdní. Působilo to sice nereálně a tím pádem i sdělené poselství nedopadlo, pro mne, na úrodnou půdu, ale určitě to stojí za přečtení a nesmím opomenout zmínit krásné surrealistické kresby, ty se mi hodně líbily.

Bar16
17.07.2019 4 z 5

Mé seznámení s Colleen Hoover. Věděla jsem, že to nebude propadák, protože spousta lidí její tvorbu chválí, ale trošku mě vystrašilo, když jsem někde slyšela, že tuto knihu bychom od autorky neměli číst jako první. Nevím proč, já byla spokojená jak se stylem psaní, tak se zápletkou a dějem. Za mě doporučuji a určitě to nebyla má poslední Colleen :-)

Malíček
14.07.2019 4 z 5

Colleen Hooverová je jedna z mých nejoblíbenějších autorek žánrů young a new adult. Četla jsem vše, co od ní zatím v češtině vyšlo a musím se přiznat, že tahle kniha patří k jejím slabším kouskům.
Nedělalo mi problém začíst se, ale příběh mě nepohltil tak, jak jsem na to u Colleen zvyklá. Děj byl na můj vkus až přehnaně vyumělkovaný a nereálný. Hlavní postavu jsem si bohužel neoblíbila, tudíž mi dělalo o to větší problém knihu přečíst. I tak bych ale příběh hodnotila kladně. Styl autorky je sám o sobě čtivý a její knihy mají spád i snahu něco hlubšího předat čtenáři.

Princezna_1
14.07.2019 5 z 5

Opět a znovu skvěle napsaný příběh. Autorka vás nechá nakouknout do mysli hlavní hrdinky a vy máte pocit, že prožíváte všechno s ní. Přečetla jsem téměř za 1 den.

Kyparis
14.07.2019 4 z 5

Kniha krásně napsaná, jak to autorka umí :-) Příběh nebyl úplně typický, tahle rodina byla všechno, jen ne normální, ale zase nás to nutí zamyslet se nad spoustou věcí :-)