Na obtíž

Na obtíž
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404309/bmid_na-obtiz-fjv-404309.png 4 1149 1149

Vossovy byste jen stěží označili za „normální“ rodinu. Žijí ve zrekonstruovaném kostele, máma, která se ještě nedávno léčila z rakoviny, bydlí v suterénu a otec je ženatý s její bývalou ošetřovatelkou. A pak je tu Merit. Merit Vossová sbírá trofeje, které nevyhrála. Je to podivný koníček, pro ni má ale zvláštní význam. Když se vydá na garážový výprodej, aby pátrala po svém novém úlovku, místo trofeje tam narazí na Sagana. Jeho osobnost, humor a odzbrojující optimismus jí okamžitě učarují. Dalo by se skoro říct, že je to láska na první pohled. Dokud Merit nezjistí, že Sagan je tak trochu… zadaný. Samotářská Merit se po tomhle zjištění uzavře ještě víc do sebe. Jako by svůj život i svou podivínskou rodinu sledovala zdálky. Dokud neodhalí tajemství, které jí žádná trofej nikdy nevynahradí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Without Merit , 2017

Andynka
05.10.2019 4 z 5

Tak tohle je naprosto odlišné, než na co jsem u Colleen zvyklá . Kdybych asi Colleen neměla načtenou, kniha by mě ani tolik nezaujala. Ale jako její velký fanda jsem spokojená, když Vás autor dokáže překvapit. Kniha o komplikované rodině, kde jedno z dětí trpí depresí. Není to nijak náročná kniha. Za mě jsem moc necítila ani ty deprese, protože kniha je popisuje u teenagera, kde mi to nepřijde až tak neobvyklé. Je to častá reakce, když vás celá rodina přehlíží. Ja bych to nazvala spíše frustrací, se kterou Ti může vždy rodina pomoc.
Ale jak se s tím popere tahle rodina si musíte přečíst a myslím, že to rozhodně stojí za to. :-)
Každopádně, kdyby si někdo chtěl přečíst knihu o depresich, tak rozhodně doporučuji Černookou.

marta14
04.10.2019 5 z 5

Tak tohle bylo úplně něco jiného, než na co jsme od autorky zvyklý. I tak mě to bavilo a to rodinu jsem si nakonec zamilovala. Jestli jste však od Colleen ještě nic nečetli, tak si jako první přečtěte třeba Odvrácenou tvář lásky. V tomhle totiž nebyla skoro žádná romantika. A že by Merit měla deprese? Podle mě se takhle někdy cítí každý z nás... I tak to byla zase krásná knížka. Colleen prostě psát umí :).

certik003
04.10.2019 3 z 5

Z knížky jsem docela rozpačitá, mám rozporuplné pocity a ani netuším, jak ji mám hodnotit. Nemůžu jí upřít čtivost, ale nejspíš na mě byla už moc překombinovaná.

Samema
02.10.2019 5 z 5

Krásný vtipný příběh,hlavní hrdinka proti všem a rozuzlení je překvapující,můžu jen doporučit

pavlikova9332
02.10.2019 5 z 5

Moc hezký příběh čtivý a překvapivý. Libilo se mi na něm úplně všechno. I rozuzlení. Jen jsem trochu zklamaná že najednou byl konec. Ten první sex tam mohl být :-)

Coucouha
02.10.2019 2 z 5

Do čtení jsem se musela vyloženě nutit...Příběh byl až moc překombinovaný. Četla jsem od C.H. Námi to končí a Odvrácená tvář lásky, takže jsem prostě čekala mnohem víc. Tohle se dle mého nepovedlo...

aliisalounu
29.09.2019 5 z 5

Jak to ta Colleen dělá, že mě dokáže vtáhnout do děje každé její knížky tak, že hltám prakticky každou stránku? Tohle bylo něco, nemám slov.

Cometka
24.09.2019 5 z 5

Nechtěla bych o této knížce psát, že je to opět ta Colleen, protože je i není. Opět je to skvělé čtení a opět se četla rychle, ale přijde mi, že poslední její knížky jdou víc do hloubky a jsou lepší než předchozí. Líbí se mi, že v každé své knize nenásilně upozorňuje na nějaký společenský nebo zdravotní (a nechci moc to slovo použít) problém. Je prostě skvělá!

anet8843
21.09.2019 4 z 5

Nemůžu tomu uvěřit, ale po dlouhé době kniha od autorky, která mě bavila a začetla jsem se do ní! To už jsem opravdu nečekala, ale autorce se povedlo vytvořit zajímavý, netradiční příběh. Jednotlivá rozuzlení v ději jsem neočekávala, líbily se mi netradiční témata. Hodně se mi líbila postava Lucka jako pansexuála, který do rodiny přinesl trochu více otevřenosti.
Jako pořád to je klasický cajdák, od autorky nic jiného čekat nejde, ale tenhle má alespoň jiskru.

Nikaa1
21.09.2019 5 z 5

Na knihu od Colleen se vždy těším.

Tato kniha mě vůbec nezklamala.. naopak! Překvapila mě. Miluji její knihy a to, co se snaží v každé knize předat mě vždycky dostane. A dnes mě dostala ze všeho nejvíc.
Její knihy jsou pokladem a tato kniha není výjimka. :-)
Nicméně se těším na její návštěvu v Praze. :-)
Rozhodně dávám všech pět.

rockverun
21.09.2019 2 z 5

Za mě také nejslabší kniha od Colleen. Nemyslím, že je úplně špatná, ale oproti všem ostatním je opravdu nejslabší.

smejkalova.m
21.09.2019 5 z 5

Četla jsem před pár měsíci, hodně se mi líbila. Colleen má super styl psaní, každá kniha mě rychle vtáhne do děje a mám ji za chvilku přečtenou. Rozhodně doporučuji (jako každou knihu od ní :) ).

beruzzka
20.09.2019 4 z 5

cetla jsem komentare, ze tahle kniha neni tak dobra jako jine od teto autorky a ja nesouhlasim.
zacatek je trochu zmateny a chce to se s postavou zzit, ale pak me dej opravdu bavil. dulezite je upozorneni na perspektivu, jiny pohled na vec a to vzdy stoji za zamysleni.

lucie4345
17.09.2019 4 z 5

Krásná kniha, moje první setkání s Colleen a jsem velmi ráda, že jsem si jí rozhodla koupit. Jak tenká je hranice mezi depresí a náladou dospívají dívky?!

ivedoo
13.09.2019 5 z 5

Naprosto jsem se do té knihy zamilovala. Skvělé postavy a skvělý příběh. Knížka mě pohltila od 1. stránky. Colleen to prostě umí. Skvělá jako každá knížka od ní!

prcek19
06.09.2019 3 z 5

Za mě nejslabší kniha od autorky..možná kdybych ji četla jako první, tak bych byla spokojená, ale po přečtení všem předchozím, opravdu nejslabší kniha..pro mě se to rozjelo až po tom, co Merit vyvede (nechci prozrazovat, pokud někdo čte prvně komentáře než knihu)

PetraBery
01.09.2019 4 z 5

Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Příběh jedné netradiční rodiny žijící v bývalém kostele v neobvyklém uspořádání. Moc mě bavilo číst o osudu Merit, ostatních Vossových i Saganovi, všichni zúčastnění výborně doplňovali celý příběh. Téma deprese není vůbec lehké, ale autorka to pojala zase jinak a bylo opravdu lehké to za pár hodin přečíst.

Adél784
29.08.2019 5 z 5

Skvělá, úžasná knížka - má první od autorky - určitě si přečtu i další. Tato se zabývá tématem deprese a setkáváme se v ní s rodinou Vossových, kterou jsem si strašně zamilovala:), autorka píše velice čtivě. Moc se těším na další autorčiny knížky:) 5/5

annettka1098
29.08.2019 4 z 5

Přečteno za 3 dny při cestách do práce. Autorka mne opět dokázala vtáhnout do děje a nepustit. Ke knize jsem přistupovala skepticky, protože už mi opravdu není 17, ale po pár stranách mne to absolutně pohltilo a četla jsem i při chůzi. Kniha Námi to končí mi byla bližší, ale mohu doporučit i tuto.

Ketfl
24.08.2019 2 z 5

Colleen naprosto miluju, je to skvělá autorka s úžasným stylem psaní. Její knížky patří k mým nejoblíbenějším, proto mě strašně mrzí, že mě tato knížka vůbec nezaujala. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, téma depresí by se určitě dalo využít i jinak. Pro mě velká škoda, a jen doufám, že příští kniha od autorky bude zase pecka.