Na hraně zapomnění

Na hraně zapomnění https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201796/bmid_na-hrane-zapomneni-JP9-201796.jpg 4 874 206

Na hraně zapomnění série

Camryn Bennettovou zkouší osud jako nikoho druhého. Rodina se jí rozpadla, když se otec s matkou rozvedli a bratra zavřeli do vězení. Její přítel tragicky zahynul při autonehodě a nejlepší kamarádka Camryn ji zrovna obvinila, že jí chce přebrat kluka. Pak už stačí jediný den práce v obchodě s oblečením, aby se definitivně rozhodla – tohle není život, který by chtěla žít. Camryn tedy hodí všechno za hlavu a vydává se na cestu napříč Amerikou. V autobuse se seznamuje se sympatickým, i když trochu tajemným Andrejem Parrishem, který má vlastní důvody, aby dal svému předchozímu životu vale. Oba mladí lidé si rychle padnou do noty a dohodnou se, že budou cestovat spolu – ale jen cestovat. Byť se oba dva tvrdohlavě brání vzájemným sympatiím. Dodržet slib, který si dali, se ukazuje stále jako těžší a těžší….... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Edge of Never , 2012

Samira
16.08.2014 5 z 5

Tedy nemám slov, nádherná, opravdu úžasná knížka. Krásně originálně napsaná, i český překlad se mi líbil. Rozhodně stojí za přečtení. Vlastně nechci ani nic dalšího prozrazovat, ta se musí přečíst! Doporučuji!!!

kathy
12.08.2014

Do knihy jsem se během prvních několika stránek prostě nezačetla, ale jak čtu ostatní komentáře, třeba se k ní časem vrátím :-)

LeNye
11.08.2014 3 z 5

Taková občas mírně připepřená pohádka - ale proč ne? Příběh se mi líbil, hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Samozřejmě byl děj poměrně předvídatelný, ale u těchto žánrů se to dá tak nějak očekávat. V první části se čtenář těší, kdy to napětí mezi hlavními hrdiny vygraduje do takového stadia, že už to nebudou moci unést a dají se dohromady. Druhá část knihy přinesla trochu osvěžení ve formě napětí, i když mám tak trochu pocit, že s tím mohla autorka naložit lépe (a vytěžit z toho o dost více). Nicméně, já jsem od knihy neměla žádná velká očekávání, a tak jsem ve výsledku spokojená. Romantiku takového druhá já ráda. Kniha tohoto žánru je to průměrná. Taková pěkná letní oddechovka, ke které si člověk uvaří kávu a hezky si u ní odpočine.
A konečně jsem pochopila obálku, kterou jsem předtím jen obdivovala za výlohou knihkupectví - jsem ráda, že souvisí s příběhem a není to jen tak nějaké bezvýznamné plácnutí fotky.

Lenka.Vílka
04.08.2014 5 z 5

To byla ta nejroztomilejší pohádka před spanim, kterou jsem v poslední době četla...ale vážně...strašně se mi to líbilo...ráno koupeno, odpoledne dočteno, protože jsem nedokázala odtrhnout oči od stránek a chtěla vědět, co bude dál (přestože a to ruku na srdce-nebylo zase tak těžký odhadnout, co tam bude, ale knížka je hezky napsana, takže co jako?)...konec se mi líbil, protože byl takový, jaký byl...nebylo těžké si to domyslet, protože tyhle konce čtenáři více preferují (v tomhle konkrétním případě jsem chtěla zůstat taky naivní...)...takže spokojenost, stoprocentní...

Safienka
04.08.2014 5 z 5

Čtivá romantika pro jeden den na gauči :-)Pěkná obálka, příjemný příběh, humor, napětí a nečekaný konec. Hodnotím kladně a už se těším na další díl. Určitě jsem jí nečetla naposledy :-)

Makyna15
31.07.2014 5 z 5

Wow, tak to jsem vůbec nečekala. Myslela jsem si, že to bude další knížka s tím normálním rozchod-zase dohromady koncem. Spisovatelka naprosto překvapila a vzalo mi to dech. Kdyby tam nebyla ta pasáž 'o dva měsíce později', tak by mě to hodně šokovalo. Ale jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Musím přiznat, že mi i pár slz spadlo. Rozhodně tuto knížku doporučím :)

kklepkaa
22.07.2014 3 z 5

Teda... čekala jsem nějakou plitkou romantickou hovadinu, ale kecala bych, kdybych napsala, že mě to nedostalo. Jo bylo to místy trochu přeslazený a tak dále, ale stálo to za to tohle přečíst :-)Nějaké obdivované "Bez naděje" se může jít bodnout.

IvcaK98
21.07.2014 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem se knížce už delší dobu vyhýbala, a to proto, že když jsem ji poprvé držela v ruce a nalistovala jsem náhodnou stránku, popisovaná scéna mě dost odradila. Další erotické sado maso. Nic pro mě. Nakonec jsem po ní sáhla a nelitovala jsem, přímo naopak. Sympatická hlavní hrdinka, chemie mezi hlavními hrdiny, úžasný kluk, prostě všechno co si v romantické oddechovce můžete přát. A přiznejme si, kdo z nás si při čtení nepředstavoval, jaké by to bylo, vyjet si jen tak do světa, nic neplánovat a nevědět, kde další den skončíte. Netvrdím, že Na hraně zapomnění není předvídatelné a jedno klišé nestřídá druhé. V konečném důsledku to ale přebije kouzlo, které tahle knížka má a 4 hvězdičky si zaslouží :-)

NikinkaFantasy
19.07.2014 5 z 5

Ta knížka byla dokonalá. Po celou tu dobu, co jsem knihu četla, jsem si říkala: Jak sakra dokázala autorka zkombinovat něco tak sprostého a přitom nádherného a dojemného? Fascinovalo mě to. Jak Andrew, tak Camryn byli bezva. Teď je prostě musím označit pojmem "spřízněné duše", protože oni do sebe prostě... zapadali.
Tuhle knížku jsem si koupila na dovolenou a byla prostě úžasná. :3 Žasla jsem nad tím, jak mi text rychle plyne před očima. Líbilo se mi také, že autorka v knížce zmínila řeckou mytologii. A ten konec... brečela jsem jak malá. Poslední kapitola to všechno zachránila. Jen teď přemýšlím, jestli autorka plánovala smutný konec a nebo od začátku věděla, že dopadne dobře. Andrew v pár posledních kapitolách zmiňuje, že se do Cam zamiloval na první pohled. Já v tohle nevěřím, ale v téhle knížce jsem... uvěřila. Což mě překvapilo. Je to nádherná knížka, rozhodně si ji přečtěte.

DenkaFantasy
18.07.2014 5 z 5

Tato knížka mě bavila už od začátku. Děj byl čtivý ... někdy až moc ;D docela mě překvapilo že jsem ji přečetla za necelé dva dny. Proto dávám 5 hvězdiček a doporučuji ji čtenářům, kteří rádi čtou romány 21.století.

Kayla
10.07.2014 5 z 5

Knížka je pro mě hodně inspirativní. Měla jsem během čtení chuť si vzít batoh a vyrazit na cesty. Knížka se mi líbila, ale musím říct, že jsem neměla takový velký problém jí odložit. Ale uznávám, že knížka je napsaná velmi čtivě. Dávám 5 hvězdiček :-)

MisuleB
05.07.2014 5 z 5

Nebylo to špatné, Andrew je prostě skvělý. Camryn nebyla špatná. Konec boží.

La Fiera
04.07.2014 5 z 5

Hodnotím tak 4,5 hvězdičkami, zaokrouhleno na pět. Očekávala jsem něco trošku jiného a konec mne celkem překvapil. Stále jsem čekala, co bude velkých tajemstvím a tohle bylo "pěkné". Konec knihy s odstupem dvou měsíců se mi líbil, ačkoli bych asi upřednostnila jen polovinu, kterou jsem od odhalení tajemství očekávala, ale i tak velmi pěkný závěr.

Ačkoli se mi zpočátku kniha příliši nepozdávala, nakonec se mi hodně líbila a krásně se četla. Velké plus dávám i střídání pohledů obou hlavních hrdinů.

A taková malá poznámka pod čarou. Asi jsem docela nepochopila členění téhle knihy někdy je to členěno čísly kapitoly, někdy jménem postavy, z jejích příbehu je v tu chvíli příběh vyprávěn.

drbohlav
02.07.2014 2 z 5

tak dočteno. uf, málem jsem u toho vypustila duši. půjdu proti proudu. jinak se nedá. knihu jsem si koupila díky těm nadšeným komentářů. chyba. naopak jsem vděčná Liane za její spoiler, jinak bych knihu odložila už v polovině a to dočítám všechno. tohle nebyl smutný příběh, ale klasický laciný doják. u Anglického pacienta dopis na konci fungoval, bulela jsem jak želva. tady to fakt nefungovalo. kniha ke všemu ani není psaná čtivou formou, jako třeba Božský bastard, který také postrádá nějakou zápletku. ke všemu prvních 300 stran je vycpáno prázdnými dialogy a zbytečnými popisy jako plyšový medvěd, které se vedly v duchu: Camryn vešla do koupelny, rozhlédla se, udělala dva kroky k umyvadlu, vzala kartáček do pravé ruky, levou na něj nanesla zubní pastu, krouživými pohyby si vyčistila zuby, vyplivla zbytek pasty, ústa vypláchla ústní vodou Listerin atd. Neustále se ti dva bavili o hudbě a to dost zdlouhavě. ke všemu příběh jako takový nemá náboj, nikam nespěje. je bez chuti. jako knedlík bez omáčky. autorka nasbírala the best z of the best dostupných románů a naházela to do svého, jenomže nepřidala už nic ze sebe. a tak tu vzniknul hrdina, který uměl hrát na hudební nástroj, uměl zpívat, byl tetovaný, uměl hrát kulečník, uměl se prát, za všechno platil a hlavně byl DOMINANTNÍ. jaká náhoda. kde já to už slyšela? všude. ke všemu autorka onu zmíněnou nemoc popsala jako chřipku. takový člověk by musel zápasit s bolestí a jinými příznaky. kdyby to do příběhu zakomponovala, mohlo to být věrohodnější. s Lianou absolutně souhlasím. 2* za to, že mě autorka netrápila 100 stránkovým happyendem. no, zakoupila jsem si další 2 knihy s podobným tématem, díky komentářům (nazvala bych to lanczovky pro dospělé). tak uvidím

shey
29.06.2014 4 z 5

Krásný příběh - jsem ráda,že jsem si ho pořídila do své knihovny, škoda,že díky komenáři níže jsem věděla jak příběh končí! Takže komentář Liany si nečtěte! ;-) .....Za mě 5* - oprava. Liana spoiler konečně smazala, děkuji ;-)

Ivy
25.06.2014 5 z 5

Panebože! Tolik, co autorka dokázala vměstnat do pár posledních kapitol, by dokázalo vydat na další knihu. Normálně jsem si myslela, že mě z toho odvezou. Opravdu jsem věřila tomu, že šťastný konec mít nebude. Pořád jsem z toho tak nějak u vytržení. Poslední kapitola byla něco jako smilování. Když jsem knihu začala číst, rozhodně jsem si nedokázala představit, že to takhle dopadne. Tohle jsem opravdu nečekala.

barca8336
25.06.2014 5 z 5

Krááásná knížka. Ten konec byl šílený, říkala jsem si:TO JAKO NEMŮŽOU MYSLET VÁŽNĚ!!!. Ještě, že to zachránilo těch posledních pár stránek..Jsem ráda, že jsem si nepřečetla komentář slečny, která prozrazuje co se ke konci stane!! když tak varovat !!!SPOILER!!! Proto si to taky nečtěte, aby jste z toho měli taky takový zážitek jako já. Super kniha. :-)

Beni
24.06.2014 5 z 5

Proč? Proč vždy musíte dojít na konec knihy? Úžasné, prostě skvělé, nemám slov. Jen děkuju, že tam byla přidána kapitolka O DVA MĚSÍCE POZDĚJI, jinak bych asi umřela :-)

mmmisulka.r
24.06.2014 5 z 5

Prostě super!!!
Abych byla upřímná, od knihy jsem nic extra nečekala. Ale!!!
Camryn, taková celkem normální holka, která konečně vidí, že ten směr, kterým se ubírá její život, stojí prostě za prd. A to doslova.
Sedne do autobusu a bezmyšlenkovitě jede vstříc něčemu jinému, možná lepšímu...
A v tu chvíli, začíná ten skvělý, chytlavý příběh. Miluju ty knihy, které vám mění výraz ve tváři, jistě chápete co tím myslím.
Kdy se culíte jako pitomá, když máte najednou zamyšlený výraz a opravdu se hluboce zamýšlíte nad tím, co se zrovna v knize odehrává, pak se najednou rozesmějete nahlas a ostatní se otáčí, co jako blbnete, vždyť čtete přece jen nějakou obyčejnou knížku. A miluju i to, když mě knížka umí rozbrečet. A tohle všechno je v této knize.
Já rozhodně dávám plný počet, protože to za to stojí. Přečíst knížku a mít chuť jí začít číst znovu od začátku a pomaleji, aby jste si ji mohli znovu vychutnat, to se jen tak nevidí :-).

Rose18
19.06.2014 4 z 5

Úžasné. Ten konec mě odrovnal. Nedokážu teď nic dělat. Kniha to byla moc pěkná i přesto, že měla spoustu chyb. Silný příběh.