Proti proudu

Proti proudu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409332/bmid_proti-proudu-Qh3-409332.jpg 4 278 103

Gwen Proctorová vyhrála bitvu a vytrhla své děti ze spárů bývalého manžela, sériového vraha Melvina Royala, a party jeho psychopatických kompliců. Ale válka ještě neskončila. Ne když Melvin utekl z vězení. A Gwen dostala mrazivou zprávu… Z jejího útočiště u jezera Stillhouse se stala past. Gwen svěří svoje děti po zuby ozbrojenému sousedovi a s pomocí Sama Cadea, bratra jedné z Melvinových obětí, vyráží na lov. Ale to, proti čemu jde, je horší než cokoli, čeho se bála v nejhorších snech – důmyslná a krutá hra s jediným cílem: zničit ji. Gwen se přibližuje ke své kořisti, opřít se může jenom o svůj vztek a touhu po pomstě. A jedno je jasné. Jeden z nich zemře... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Killman Creek , 2017

Lena78537
10.10.2022 3 z 5

Když se z průměrné americké hospodyňky stane superhrdinka. Do toho dvě pubertální děti a zběsilá akční honba za bývalým. Jeden z nás musí zemřít. Kdo to asi bude? Taková ta klasická, prvoplánová, akční slátaninka. Po téhle stránce příběh na můj vkus až příliš přehnaný. Ale proč ne, čte se velmi dobře a ve výsledku mě druhý díl, ač je dle mého po prvním už navíc, svým způsobem bavil.

daja51
09.10.2022 5 z 5

Za mě naprostá spokojenost -plně se ztotožňuji s komenářem Šárky - první část napínavá, druhá adrenalinová a ta poslední infarktová - těžko se dala ke konci odložit - doporučuji!!!!!

dee7
16.09.2022 5 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, a nekonečné úvahy a „opakovačky“ hlavní hrdinky: co děti, musím je ochránit – najít Melvina – Sam mi pomůže – musím ochránit děti – zabít Melvina – Sam – Melvin, děti….
Ale nevzdala jsem to a byla jsem „odměněna“ napětím, které se dalo krájet!
Od oné události v motelu jsem četla v jednom tahu, nevnímajíc své okolí, což se mi ovšem vymstilo.. Moje dcérečka se ke mně přikradla a do toho posvátného ticha zvučným hlasem pronesla: "Tak už víš, kdo je vrah?" Já to dítě fakt jednou přetrhnu :-D :-D

Mayaotzin
21.08.2022 4 z 5

4,5

O maličko slabší, než první díl, ale stále skvělé čtení na velmi zajímavé téma. Určitě se budu těšit na další díl :-) Snad mladej nepůjde v tátovo stopách?

hanap
21.05.2022 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Stejně jako v prvním díle je Gwen ve velkém nebezpečí, ale je to lvice a rve se o bezpečí svých dětí.

JankaV80
15.03.2022 5 z 5

Za mě super, druhý díl se mi líbil stejně jako první. Pořád se v příběhu něco děje, pořád je třeba být ve střehu, kdo koho vlastně loví a kdo je lovec. Kdo na čí straně stojí, kdo je padouch a koho opravdu zajímá pravda. Oproti prvnímu dílu je díl druhý vyprávěný z pohledu několika dalších postav (Sama, Connora a Lanny), nejenom Gwen (Giny).
Zkusím i třetí díl z této série, doufám, že bude mít stále stejnou úroveň.

milosko_b
03.03.2022 3 z 5

Kniha je napísaná veľmi napínavo,neviete ju odložiť z ruky,ale...ale je "nudná"v podstate bol námet vyčerpaný prvým dielom,možno polka druhého... americké neposlušné deti (ako vo všetkých amerických filmoch)a čo naplánované sa dalo pokašľať tak sa pokašľalo. Hoci sa to dobre čítalo už v polovici knihy dom chcel aby bol koniec..
Ak budem čítať ďalší fiel,tak asi po dlhšej prestávke...

ajasin
08.02.2022 2 z 5

Tak tento styl není a nebude mým favoritem. Naprosto se názorově shodnu s komentářem mé oblíbené Evaho 73. Je to čtivé, velmi napínavé, zvratů možná až přehnaně. Jako odpočinkové čtení na dovolenou použitelné.

Ketrin.TR
08.11.2021 4 z 5

Už žádné skrývání, utíkání - teď bude hon na Melvina! Pokračování super thrilleru, který vás zase nenechá spát. A hlavně konečně se víc rozjede Absalom a to až do takových rozměrů, že by nás to v prvním díle vůbec nenapadlo kam se až příběh dostane. Téhle autorce fandím a těším se na její další čtení!

Zdenas5
31.10.2021 5 z 5

Velmi dobré pokračování, začátek trochu rozjezdový, ale pak akce střídá akci. Moc se mi líbilo, vypravování z pohledu jednotlivých osob, hlavně mě zaujal Connor. Doporučuji.

jurass1976
12.09.2021 5 z 5

Čtivé a napínavé.

Allla9
15.08.2021 5 z 5

Prožívala jsem s hlavními hrdiny každou chvilku jejich života. Jejich boj o přežití, boj o právo žít.

gigi77
29.06.2021 5 z 5

To byl NÁŘEZ se salvou adrenalinu, obzvlášť v poslední třetině knihy. Bujná představivost a neuvěřitelně syrové pocity přetavené do převažujícího monologu klíčových postav … tento autorčin styl se hodně povedl a u mě chytil. Je to čtivé a nikterak nepokulhává za prvním dílem.

Terka18
28.03.2021 5 z 5

Naprosto fantastický thriller. První díl se mi líbil o kapanek víc,ale opravdu jen o maličko.
První třetina rozjezdová,ale potom to byla jízda s plným plynem. Konec infarktový. Až mi běhal mráz po zádech a četla jsem tak rychle jak ještě nikdy. Doporučuji!!!

malýčtenář
23.03.2021 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem okamžitě začala číst další dil. Nemohla jsem se dočkat, co bude následovat. Opět kniha napínavá, hrdinka je žena, která se nevzdává, navzdory všem překážkám. Nevím, jestli by taková byla i skutečnost. Raději ani nemyslet.

xena2711
09.03.2021 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Hodně napínavý, drsný, prostě napětí až do konce. Doporučuji.

Gabusza
06.03.2021 3 z 5

Tady už to bylo slabší. Příběh, kde Gwen pátrá po svém manželovi, společně se Samem na mě působil jako detektivka. Jinak se kniha četla dobře, ale na první díl nemá.
Docela nuda :(

magic11
13.01.2021 4 z 5

pro mě se série taky uzavřela, víc nemám zapotřebí. Podle recenzí další kniha už postrádá ty grády. Ale tahle super jako první díl, vtáhne a nepustí do poslední stránky

harena
29.12.2020 4 z 5

Určitě napinavě a čtivě napsané. Gwen se Samem se snaží dostat Melvina, který ohrožuje ji i její děti. Je to boj kdo z koho, spisovatelka umí udržet napětí. Jsem zvědavá, jestli třetí díl bude také s Gwen, raději bych měla příběh, který na 1. a 2. díl nebude navazovat, ale bude o něčem jiném.

Pavlnka
22.12.2020 4 z 5

Napínavé, drsné a znepokojující. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Pro mne uzavřená série. Nevím, jestli budu číst další díl, zatím mě neláká.