Ve víru

Ve víru https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424954/bmid_ve-viru-e0q-424954.jpg 4 171 53

Gwen Proctorová unikla bývalému manželovi a zachránila svoji rodinu. Utéct se jí ale nedaří před jeho nechvalnou proslulostí sériového vraha. Ani před zvrácenými internetovými trolly, kteří stále usilují o to, aby byly jeho zločiny pomstěny. Gwen se ale schovávat nehodlá. Ne když má jedinou misi: vytvořit svým dětem normální životní podmínky. Teď se jí však ozvala žena v ohrožení. Marlene Crickettová z odlehlého městečka Wolfhunter má panický strach o sebe a o svou dceru. Když Gwen do izolované obce na venkově dorazí, Marlene už je mrtvá – a z vraždy lidé viní její dceru. Až na to, že té se Marlene vůbec nebála. Gwen neodjede, dokud nezjistí, z koho strach měla doopravdy. Jenže teď už je možná pozdě. Past už je nastražená a chystá se sklapnout.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Wolfhunter River , 2019

malýčtenář
27.03.2021 4 z 5

Opět napínavý příběh, I když občas se mi zdál až neskutečný. Přesto se už těším na další díl. Čím nás autorka zase překvapí.?

xena2711
19.03.2021 4 z 5

Napínavý příběh od začátku do konce. Ale popravdě první dva díly by úplně stačily. Přišlo mi to už dost nalepované. V květnu 2021 pokračování...

michaelaaa5
24.01.2021 4 z 5

Třetí díl ze série od jezera Stillhouse jak už tady zaznělo byl asi nejslabším z celé série. Hlavní dějová linka byla totiž uzavřena už v druhém díle a tak se děj této knihy motá již okolo jiného případu, do kterého se bývalá manželka sériového vraha zamotá i s celou její rodinou. Kniha se sice dobře čte, je akční i napínavá, ale předchozí díly jsou lepší.

akšuram37
16.12.2020 5 z 5

Když jsem zjistila, že už máme v knihovně třetí díl, musela jsem si ho hned půjčit. A přečetla jsem ho opět jedním dechem. U knih od Raichel Caine se začtete hned a jedete a nemůžete se odtrhnout. Toto se mi zatím stalo asi jen u Jojo Moyes, většinou mi u knížek chvilku trvá, než se začtu.
Jak píšete, je to prodlužování. Mohlo by to být kratší, ale zase je to úplně jiná dějová linka, nicméně se alespoň dozvídáme víc informací o Gwen a hlavně o Samovi. Některé situace byly přehnané. Ale musím říct, že jsem ráda, že to s Mirandou dopadlo, tak jak to dopadlo, je to totiž pěkná mrška.
Co musím opět vyzdvihnout, je to, jak perfektně popisuje situace, to jak se Gwen cítí, jak pořád přemýšlí. Líbilo se mi opět vyprávění Gwen a Sama, později i Connora. Nevím, jestli mám ten pocit jenom já, ale vždycky se do Gwen tak vžiju, jako bych ten příběh prožívala s ní!
Konec byl celkem zrychlený a skončilo to tak nějak otevřeně. Co je s Verou?
Každopádně teda musím uznat, že vztah Sama a Gwen vydrží asi naprosto všechno, protože to, čím si prošli oni dva je docela mazec.
Zajímalo by mě, zda se to někdy zfilmuje (podle mě by to byl parádní film/seriál).

Martina1805
09.11.2020 5 z 5

Napínavé čtení od začátku do konce knížku jsem pomalu nemohla pustit z ruky. Doporučuji a těším se na další.

ivzu77
01.11.2020 3 z 5

Třetí příběh byl pořád o Gwen, o její starosti o existenci jejich dětí, ochraně před negativy společnosti. Byl stále o Melvinovi, přestože nežije. Ale byl i ochotě Gwen vyslechnout a pomoci jiným, kdo potřebují.

Květ
20.10.2020 4 z 5

Třetí díl série s Gwen Proctorovou hodnotím jako nejslabší. Po zajímavém začátku, který si mě ke čtení přitáhl, následuje taková opakovačka, co se stalo v dílech minulých. Tato část mi přišla dost natahovaná a zbytečná. Knížka pro mě nabyla atraktivity až zase za polovinou. Když pominu hranici reálnosti, tak druhé půlce knihy nechyběl spád, napětí a zajímavá zápletka, celkový dojem z knížky zůstal pozitivní :) (3,75*)

Nepri
05.10.2020 4 z 5

Napínavé čtení, ale některé pasáže jsou moc vyhrocené až neuvěřitelné, a rozpletení zápletky na konci knihy, která se týká advokáta je tam zmíněna jen povrchně, což je škoda. Myslím, že je to nejslabší díl, ale i tak stojí za přečtení. Věřím, že už žádný další nebude :-)

ddkk
05.10.2020 3 z 5

Je jasné, že Rachel Caine psát umí. Jenže v tomto dílu série od jezera Stillhouse také ukazuje, že umí své příběhy pořádně natahovat. Na bezmála čtyřech stech stránkách je toho spousta, co bych klidně oželela. Jenže je tam také spousta toho, čemu vůbec nevěřím. A nejneuvěřitelnější je samotné rozhodnutí Gwen, té skvělé ženy a matky dvou dětí, znovu se zaplést do smrtelných nebezpečí, která se jí vůbec netýkají. Gwen se rozhoduje na můj vkus skutečně prapodivně a přesto, že mne autorka neustále přesvědčuje o tom, jak její hrdinka stále myslí jen a jen na bezpečí syna a dcery, klidně je odvleče někam do neznáma, kde jim všem včetně milovaného Sama hrozí smrt....

Ale nechci být nespravedlivá, začátek a konec knihy jsou napínavé, jen se pročíst tím "prostředkem". Jestli se pustím i do dalších dílů, to ještě nevím...

biki
27.09.2020 4 z 5

K tomuto dílu jsem přistupovala s velkými obavami, protože jsem měla pocit, že v předchozím se velmi uspokojivě uzavřela hlavní dějová linka. O čem by tedy autorka měla dál psát? Jenže ne všichni byli spokojeni s uzavřením celého případu a zvláště díky podněcování jisté osoby dávali najevo své nesmiřitelné názory na Gwen a její děti. Bohužel, teprve nyní se zcela ozřejmila původní Samova role v celé kampani proti Gwen, následovaná velkým zklamáním a opětovnou ztrátu důvěry z její strany. Je ale fakt, že tato linie příběhu mi přišla už poněkud vyčpělá.
Autorce se však podařilo vymyslet novou zajímavou úlohu pro Gwen - jakousi poradenskou činnost pro ohrožené a pronásledované ženy, která ji přivede "do víru" dramatických událostí v jednom odlehlém městečku s vlastními pokřivenými pravidly života, a jen tak mimochodem vyřeší další závažný kriminální případ. Souhlasím, že tato část je trochu překombinovaná, ale čtivá, a stále zachovává charakter a motivaci hlavních hrdinů. Navazující závěr a nové povolání je pak už jen logickým završením vývoje Gwenina života v posledních letech.
I tato kniha se velmi dobře čte, ale ve s rovnání s oběma předchozími je o poznání slabší. Váhala jsem mezi 3 a 4*, ale přece jen je tam pár velmi dobrých momentů, takže nakonec za 4*.

petula22
07.09.2020 4 z 5

První dva díly super, třetí díl... Jooo, dobře napsaný, napínavý, první polovina trochu slabší, ale....víc dílů snad už nebude, stěží si představit, co Gwen alias Gina vše dokáže a přežije :)

Hvězdinka
06.09.2020 2 z 5

Po prvním dílu mi přijde každý další zbytečný. Doufám, že tímto série končí, protože dalších 400 stran už odmítám. Je to stále opakování téhož, jedna kniha by úplně stačila.
Autorka série zemřela 1.11.2020, rakovina....

Šánka
06.09.2020 4 z 5

Jak to napsat, nepohanět a hlavně neprozradit. Asi takto.....
Podle mě by první dva díly úplně stačily a i závěr byl minule perfektně zakončený. Tady se tak do půlky jen prodlužuje a nadstavuje pronásledování Gwen a jejích dětí, pro mne ten příběh trošku ztratil na originalitě. Autorka v druhé půlce odbočila a rozehrála napínavý a po čertech adrenalinový thriller se spoustou akčních scén, někdy až za hranicí uvěřitelnosti. No ale co už, papír to snese :-), a četlo se to opět výborně !
Dávám tentokrát ,,jen" silné 4*, a pokud bude pokračování, ujít si ho nenechám.

Miretti
19.08.2020 5 z 5

Paní autorka psát opravdu umí, vtáhne vás od prvních řádek, ale celkový příběh už mi přišel maličko přitažený za vlasy. Přesto doporučuji.

Hella
16.08.2020 4 z 5

O kousek slabší než první díly, resp. než ten první, ale stále ještě velmi čtivé, originální a pro mě i vcelku uvěřitelné.

ArwenAragorn
07.08.2020 3 z 5

Začátek mě moc bavil. Skousla jsem i zkorumpovanou policii a prohnilé celé městečko Wolfhunter, kde se nedá téměř nikomu věřit. Ale ten konec už ne - všude plno mrtvol a k tomu jakási sekta (tím snad nic neprozradím).
Nevím, jestli autorka chystá ještě další díly a jak se budou vyvíjet. Od toho skvělého prvního je to posun dolů.

ManitraM
05.08.2020 5 z 5

Není třeba slov... skvělé a napínavé... přečteno jedním dechem

Bubuš
31.07.2020 3 z 5

Po přečtení 2 dílů jsem se těšila na poslední. Ale nadšená jsem nebyla. Od původního příběhu se to dostalo úplně jinam a bylo to až moc nereálné. Ale dočetla jsem.

RonnieDanko
26.07.2020 3 z 5

Třetí knize ze série Jezero Stillhouse. A pořád průměr. S touto knihou jsem zápasila asi nejvíce z celé série. Hlavní dějová linka z předchozích dvou knih se tady přesunula na vedlejší kolej a jde tu tak trochu o něco jiného. V předchozím díle jsem měla pocit, že reakce hlavních postav jsou až moc nelogické, což se zde občas objeví také, ale není to tak citelné. Opět zajímavé téma, zkorumpovaná policie a prohnilé město, kde nic není tak, jak vypadá a nikdo tu není v bezpečí. A už vůbec ne Gwen Proctorová. Na pozadí stále pozorujeme boj Gwen s minulostí a její rozvíjející se vztah se Samem. Stále se nemohu zbavit pocitu, že ti dva jsou prostě jen parťáci v boji a nic víc. Autorka jejich vztah tak trochu odflákla a o jejich lásce mě absolutně nepřesvědčila. Je to škoda, trocha jiskření navíc by příběhu jen prospěla.

Evka27
20.07.2020 3 z 5

"Ve víru" dalších dobrodružství Gwen, Sama a dětí jsem si připadala jako na střelnici. Bylo to akční a zatím stačilo.

vraždy strach thrillery pro ženy

Rachel Caine (p)
americká, 1962 - 2020