Na co slova nestačí

Na co slova nestačí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488476/bmid_na-co-slova-nestaci-0CE-488476.jpg 5 797 216

Dopisy ztraceným série

< 2. díl

Volné pokračování bestselleru Dopisy ztraceným o sdílení těch nejtajnějších pocitů Volné pokračování bestselleru Dopisy ztraceným o sdílení těch nejtajnějších pocitů Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří… ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Blueová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné – a jejich vzájemná důvěra projde tím nejtěžším testem.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

More Than We Can Tell , 2018

tessalovesbooks
11.08.2021 5 z 5

Kniha Na co slova nestačí je volným pokračováním Dopisů ztraceným, které jsem já osobně nečetla, ale jestli jsou Dopisy tak skvělé jako Na co slova nestačí, tak se do nic budu asi muset pustit co nejdřív. Vážně jsem nečekala, že Na co slova nestačí bude tak dobré a že mě to tak moc dostane.
Zpočátku se Na co slova nestačí může tvářit jako typická young adult kniha, kde se řeší obvyklé problémy dospívajících, ale už po první kapitole mi bylo jasné, že tohle bude něco víc. Myslím si, že je dobře, že v žánru young adult existují knihy, které se nebojí ukázat i tu temnější stranu dospívání - autorka se zde zabývá například šikanou, domácím násilím, kyberšikanou a nebo rozvodem rodičů. Kniha si s sebou nese spoustu důležitých témat a myšlenek a rozhodně má co předat. Příběh je temný, místy až drsný, ale zároveň se v něm skrývá naděje a láska a ukazuje, že ačkoliv se někdy může zdát, že jsme na všechno sami, pořád je tu někdo, kdo tu pro nás je a to důležité je neřešit problémy sami, ale někomu se svěřit.
Hlavní postavy byly skvělé, i když Emma mi nebyla sympatická tolik jako Rev, jehož příběh mě vnitřně rozložil, a i když jsem nikdy nezažila nic podobného jako on, autorka to uměla napsat tak, že jsem se do něj opravdu uměla vžít. Jsem si jistá, že to není naposledy, co jsem Na co slova nestačí četla, a že se ke knize ještě někdy vrátím.

5⭐/5⭐ Pokud si chcete přečíst něco, co má opravdu nějakou hloubku a zároveň vás to nějakým způsobem zasáhne, tak Na co slova nestačí je ta správná volba.

Za knihu děkuji Albatros Media

netopýrek
05.08.2021 5 z 5

Už u Dopisů ztraceným jsem věděla, že si styl psaní této autorky zamiluji a ani tady tomu nebylo jinak.

hlavní postavy mi sedli o trochu více, více jsem se s nimi dokázala ztotožnit, protože si autorka dala opravdu záležet s tím, aby psala jejich interakce takovým stylem, jako by tam čtenář seděl s nimi a zažíval to co oni.

Declana a Juliet jsem si zamilovala a to jsem nevěděla co přijde v této knize v podobě Reva a Emmy, protože ti mě dostali od první kapitoly. Ano dělali chyby, občas se chovali bezohledně a ani si to neuvědomovali, ale nakonec se pokusili a většinou se jim podařilo ty chyby napravit.

Jak v Dopisech tak tady se autorka nevyhýbá těžký tématům a podává je takovým způsobem, že si z toho každá generace vezme své. Podle mě by mělo být víc takových knih, protože to dokáže promluvit k mladším čtenářům, kteří se skrývají za svou zdí co si vybudovali a nemusí si hned všimat veškerých nebezpečí co na nás číhají. (kybešikana, týrání, nebezpečí které je na internetu a podobně.)

Určitě se k této knize ještě někdy vrátím a hlavně jsem si z ní po prvním přečtení hodně vzala.

Deia
01.08.2021 4 z 5

Autorka má úžasný štýl písania, stránky jej kníh mi plynú jedna za druhou. Ani táto nebola výnimkou, prečítala som ju na jeden záťah. Už v predchádzajúcej časti ma zaujala postava Reva a chcela som sa dozvedieť viac o jeho minulosti, čoho som sa dočkala. Emma mi spočiatku veľmi nesadla, prišla mi bezdôvodne nepríjemná na všetkých okolo seba, ale postupne som si aj ju obľúbila. Páčilo sa mi jej prostredie, prostredie online hier, pričom jednu sama naprogramovala. Tiež sa mi páčilo zakomponovanie témy kyberšikany a všeobecne nebezpečenstiev hroziacich na internete. Aj Revove prostredie bolo zaujímavé, hlavne jeho rodičia venujúci sa pestúnskej starostlivosti, ktorí si tentokrát po samých bábätkách vzali do starostlivosti teenagera, ktorý má tiež svoje problémy. Tiež som rada, že sa tam okrajovo objavoval aj Declan s Juliet. S čím som mala problém je to, že podľa mňa väčšina problémov hlavných protagonistov by sa jednoducho vyriešila tým, že by sa porozprávali so svojimi rodičmi. Ich problémy mi neprišli až také tragické, ako si oni predstavovali, ale to je možno aj tým, že na tento druh literatúry som už asi stará.

havranice
23.07.2021 5 z 5

Dávám také pět hvězdiček, i když mi Dopisy ztraceným přišly lepší. Více mě nabíjely jakousi živoucí energií, více jsem se nemohla odtrhnout a postavy měly větší charisma. Také na mě více působila chemie mezi hlavními aktéry. Nicméně i tento díl je výborný. V něčem mám dojem, že autorka měla výchovný záměr, alespoň já to tam cítím ( např bezpečnost na internetu), což vůbec není špatně, ale jakoby jsem ucítila závan jisté šablonovitosti příběhu. Rev byl skvělá postava, ale moc pro mě nefungovala Emma, což snížilo hloubku prožívání jejich interakcí. Příběh je vyprávěn stejně jako Dopisy ztraceným, tedy střídá se to z pohledu Reva a Emmy, což je opět super. Dopisy ztraceným měly perfektní gradaci a v závěru zanechaly člověka s opravdu fantastickým pocitem na duši, tady byl konec prostě tak nějak normálně fajn. Čtu tyto knihy také proto, abych věděla, co k četbě nabídnout 13leté dceři. Dopisy ztraceným teď nadšeně a s mým souhlasem hltá, tento díl jí ale číst ještě nedám - ten vnímám jako vhodný tak cca nejdříve od 16ti- jsou tu výrazy jako "narvu ti ho tam", homosexuální sexuální zneužití dítěte, mučení dítěte, a v podstatě pokus o znásilnění. Některým věcem by dcera ani ještě nerozuměla a navíc bych nechtěla, aby se jí takové obrazy sexuality vryly do duše.

book_loverka_
22.07.2021

Tak tohle byla dokonalost! Řekla bych, že je to o hodně lepší, než Dopisy ztraceným V Dopisech se řeší ztráta člena rodiny, což je dle mého už okoukané a vyskytuje se to pomalu v každé druhé knize Kdežto tady máme kyberšikanu a pěstounskou péči, což bylo o dost zajímavější. Četlo se to naprosto skvěle, má to co předat, vyvolalo to ve mně spoustu emocí a myslím, že ještě dlouho ve mně zůstane stopa právě po této knížce. Můžu jedině doporučit!

Lucy2405
29.06.2021 5 z 5

Této knihy jsem se dost bála, aby byla dobrá jako Dopisy ztraceným a musím říct , že uplně zbytečně. Kniha byla stejně dobrá, možná i o chlup lepší. Byla trochu drsnější a vášnivější. Declan je Declan, ale Rev je taky supr. Určitě doporučuji :)))

dominika8192
28.06.2021 5 z 5

Moc hezké pokračování Dopisů ztraceným. Zatímco v prvním díle mi Revova postava připadala "do počtu", tady ji autorka krásně rozvinula a já hltala každé slovo. Emmy mi bylo líto, zejména u snídaně s fotrem, co celou dobu vejral do mobilu, a pak jí přes výlohu ukázal zvednutý palec. V tu chvíli bych ho asi rozmlátila basebalkou. Rev byl stejně jako Declan krásně tajemný, inteligentní a sexy rebelský, zatímco děvčata - Juliet a Emma - jejich říznost zjemňovaly půvabně dívčím přístupem. Určitě jsem to nečetla naposledy.

Pája699
24.06.2021 4 z 5

Co ke knize napsat? Prostě wow, zase prvotřídní příběh z pera autorky. Na příběh Reva jsem se moc těšila. Zajímalo mě, co všechno se odhalí z jeho dětství…no přátelé, nebylo to nic hezkého. Tak hlavně že potkal spřízněnou duši Emmu, která se též potýkala se svými problémy. Není nic cennějšího, než mít kamaráda o kterého se můžete opřít v každé životní situaci. I když se mi Dopisy ztraceným líbili o chlup více, i tak určitě knihu doporučuji!

,,Všichni někdy odstrkujeme ostatní, jenom abychom viděli, že nás jistí"

LaDouceBrise
08.06.2021 4 z 5

Román, který pod půvabnou obálkou skrývá spoustu ne už tak líbezných témat...
Ano, opravdu spoustu.
A to je ten problém.

Po vydařených Dopisech se autorka pokusila pokračovat ve stejném duchu, ale přesto, že si volně navazující kniha zachovala původní čtivost, těch ožehavých témat zde bylo už skutečně moc. Týrání dětí, kyberšikana, sexuální násilí, rozvod, narušené rodinné vztahy - a navrch ještě rasismus a znevýhodnění žen. Zejména posledních dvou se autorka dotkla jen velmi povrchně, jakoby náhodou, snad aby i v tom nejrezistentnějším ze čtenářů vyvolala patřičné emoce a pobouření. Každá postava v románu je navíc nějak psychicky poznamenaná, což by nemuselo být nutně špatně, nemohla jsem si však pomoct, abych nezískala dojem, že to vše je děláno jen na efekt.
Zářný příklad ostatně představuje postava Matthewa, jehož život autorka protkala nespočtem tragédií, čímž značně upozadila Revovy traumatické zážitky z dětství a poněkud narušila jeho status hlavní, a tedy i nejzajímavější postavy příběhu.

Co se týče romantické linky, i ta byla poněkud nevydařená a zastíněná přemírou námětů. Mezi Revem a Emmou nejiskřila ona kouzelná energie vzájemné přitažlivosti, jejich vztah se spíš než lásce podobal zoufalému hledání porozumění a vypořádávání se se stíny minulosti. Navíc, jak již zde bylo několikrát zmíněno, Emma zprvu nebyla zrovna tou nejsympatičtější knižní hrdinkou, což možná přispělo k absenci té správné chemie.

Snad jsem měla příliš velká očekávání, snad to bylo tím, že jsem se nedokázala ztotožnit s Emminou láskou k počítačovým hrám. První polovina knihy mě však nedokázala náležitě zaujmout, vadily mi neustálé argumenty hlavních hrdinů, že by je nikdo nepochopil, neboť je jasné, kam tím autorka míří - a už i já to vidím jako moc prvoplánové. Pochopení není něco, co vám všichni naservírují na stříbrném podnose, je třeba pro něj něco udělat, abyste ho získali.

Druhá polovina plná zvratů mě přece jenom do sebe vtáhla více, ale po dočtení místo ukojeného čtenáře zanechala mé já hladové, jako by mi někdo vytrhl lahodné sousto od úst.
Jinými slovy, čekala jsem něco jiného a neubráním se srovnání - Dopisy onen hřejivý pocit na duši přece jenom rozlily.

Monni
03.06.2021 5 z 5

Další skvělá kniha od autorky. Těžko říct, která byla lepší. Obě jsou totiž naprosto úžasné a plné emocí a citu. Nechápu jak to autorka dokáže, ale prostě umí. Nejsou to jen tak nějaké oddechovky. Na to že je to zařazené pod dívčím románem, tak já as prostě nikdy nevyrostu :D a jsem za to ráda. Za mě prostě topovka :)

evineckY
31.05.2021 5 z 5

Pěkný příběh začínající lásky . Oba řeší velké problémy.
On si prožil traumatizující dětství s fanatickým otcem.
Ona si prochází rodinnou krizí a internetovou šikanou, která se převrhne do únosu.

„Mám rád jeden verš,“ řekne. „‚Kdo pochybuje, je podoben mořské vlně, hnané a zmítané vichřicí.‘“
Přimhouřím oči. „Ty cituješ Bibli?“
„Jo.“ Řekne to, jako by to byla ta nejnormálnější věc na světě. „Víš, co mám na tom verši rád? Že mluví o pochybách, jako by se jim nedalo vyhnout. Nevadí, když si člověk není jistej.“

Ketfl
27.05.2021 4 z 5

Na příběh Reva jsem se těšila již od předchozího dílu, kdy nám autorka něco z jeho minulosti nastínila. V tomto díle jsme se tedy dozvěděli víc a musím se přiznat, že to nebylo nic hezkého. Někteří lidé to prostě nemají v hlavě v pořádku, bohužel. Příběh Emmy se mi taky docela zamlouval a rozhodně jeho poselství vítám, protože se dle mého názoru jedná o závažný problém, se kterým se může potýkat skoro každý člověk. Člověk nikdy nemůže tušit, kdo se na internetu skrývá na druhé straně. Přiznám se, že mě ale Emma hrozně štvala tím, jak se chovala ke své nejlepší kamarádce. Knihu bych tedy celkově ohodnotila jako první díl. Jedná se sice o knihu pro mladší čtenáře, která je, i přes závažná témata, psána takovou hezkou a čtivou formou, že se to čte opravdu samo. Příběh Declana a Juliet se mi ale líbil asi o něco víc, proto tady jednu hvězdičku ubírám. Ale jinak to bylo opravdu hezké a doufám, že si od této autorky budeme moci přečíst další knihy.

Malíček
12.05.2021 5 z 5

Brigid Kemmerer nikdy nezklame. Četla jsem od ní vše, co je momentálně na českém trhu k dostání a jsem překvapená, že se mi všechny její knihy opravdu líbily.
Volné pokračování knihy Dopisy ztraceným mě velmi chytlo. Příběh je čtivý, poutavý, poměrně originální a neotřelý a zpracování, kdy se postavy v jednotlivých kapitolách střídají, mi k tomuto typu děje sedí. Musím se přiznat, že Emma mi tolik nesedla, ale všechno to dokázal vybalancovat Rev. Kniha v sobě podle mého názoru skrývá důležité téma s myšlenkou a hloubkou, které v young adult knihách moc nenajdeme.
Za mě velké doporučení a zároveň možná upozornění, že vás kniha může jako čtenáře poměrně psychicky rozložit.

Litocha
06.05.2021 4 z 5

Zatímco Dopisy ztraceným mě opravdu zasáhly, z Na co slova nestačí jsem malinko zklamaná. Snad za to může Emma, která se v první půlce knihy chovala nesnesitelně, jak všechny odháněla a kopala kolem sebe, ale hlavně přístupem „vím, že bych se měla omluvit, ale neudělám to". A třeba ke Cait se chovala fakt hnusně. V druhé půlce se naštěstí zlepšila, bohužel jsem ale neviděla žádnou velkou chemii mezi ní a Revem. Spíš mi to přišlo, že na sebe tak nějak zbyli, když už na sebe narazili a nikdo jiný se o ně nezajímal. A do třetice, Emmina matka mi přišla nekonzistentní (třeba to s tím psím hotelem?).
Na druhé straně i tady příběh zpracovává nelehká témata a upozorňuje na některá nebezpečí. Ať už jsem měla k Emmě vztah jakýkoliv, žádná dívka/žena by neměla být vystavena něčemu podobnému. A u Reva je krásně vykresleno, jakou moc nad námi může mít i po letech ten, kdo nás formoval. A líbilo se mi, jakou cestu urazil Declan.
Celkově je tahle knížka temnější, těch pohnutých životních osudů je tam ažaž (chudák Rev, chudák Matthew). Příběh si rozhodně nezaslouží zatracení, jen mě prostě tak nechytil za srdce.

FejKýý
03.05.2021 4 z 5

Tak kde začít. Tato kniha se mě líbila méně než Dopisy ztraceným, takže jdu asi proto proudu. Co jsem tak slyšela hodně lidem kolem mě se spíš líbí více tahle. Ale takhle to u mě není. Což je zvláštní. Declan mě nějak moc nesedl a Reva jsem už v Dopisech měla radši ale tady v téhle knížce to moc nefungovalo (já a Rev) snad jen občas a na chvíli. Konec byl za mě trošku akčnější po klidných Dopisech se mě to tam tedy nějak vůbec nehodilo. To nemluvím o tom že mě ta kniha od začátku zas až tak nebavila a čekala jsem až začne. Vlastně ani moc nezačala, aspoň že to bylo čtivé. Propadák to ale také není a tak nízké hodnocení tomu určitě nedám. Chápu na co paní autorka poukázala a na co mířila ale do háje! Kdybych aspoň měla všechno v knize vysvětleno. Nějak jsem ani na vteřinu nepřemýšlela že bych měla stále otázky a nebyly všechny věci zodpovězeny. 3,5*.

Hyklova48
30.04.2021 5 z 5

Od této autorky jsem četla knihu Dopisy ztraceným, která se mi moc líbila, takže jsem se na toto pokračování moc těšila.
Je to opravdu nádherný a hluboký příběh plný emocí. V knize se pojednává o spoustě těžkých tématech, jako domácí násilí a kyberšikana. Zároveň je to krásný příběh o lásce dvou mladých lidí. Obě hlavní postavy jsem si moc oblíbila a měla jsem pocit, že to všechno prožívám s nimi. Celý příběh mě opravdu zasáhl a moc se mi líbil.
Kniha byla také velmi čtivá a měla jsem ji přečtenou za chvíli.
Od této knihy jsem měla velká očekávání a musím říct, že mě opravdu nezklamala a myslím ,že toto pokračování bylo o trochu lepší než první díl. Knihu moc doporučuji!

xoxo1736
28.04.2021 5 z 5

Na Revův příběh jsem se těšila už od té doby, co jsem dočetla Dopisy a rozhodně naplnil moje očekávání. Emu jsem si neoblíbila tolik jako Reva, ale nemůžu říct, že by mi tam vyloženě vadila. A příjemně mě překvapila postava Matthewa a postupné odhalování jeho minulosti. Každopádně, bylo to opět čtivé jako předchozí díl, nemohla jsem se odtrhnout (oba díly přečteny za den). Doufám, že se dočkáme dalších knih od téhle skvělé spisovatelky.
5*/5*

lucyvknize
22.04.2021 5 z 5

Už v recenzi na Dopisy jsem psala, že se na příběh Reva opravdu těším, protože to, co jsme se o něm tehdy dozvěděli, mě opravdu zasáhlo a chtěla jsem vědět víc.

To se tady samozřejmě dozvídáme a já si Reva ještě více oblíbila. Rev tu ale není sám coby středobod příběhu… Emma, hlavní ženská postava, byla to úplně nová postava a tak jsem se bála, že bude „krást“ prostor Revovi, abychom měli šanci ji více poznat, ale přišlo mi, že tam byli opravdu půl na půl. Emma si moje sympatie získala velmi rychle a za mě se s Revem hezky doplňovali.

Opět taky musím vyzdvihnout vedlejší postavy, které zde byly krásně vykreslené a na to, že kniha není nijak zvlášť dlouhá, tak dostaly prostor všichni a všechno se vyřešilo.

Jak už všichni jistě víte, tak tohle není jen obyčejná teen romance, ale řeší se tu vážnější témata jako kiberšikana, domácí násilí, adopce a spoustu dalšího – jako vážně, tahle knížka je vážnými tématy úplně napuštěná.

Za mě to bylo o kousek lepší než Dopisy, takže proto…

4,5/5

moonula
22.04.2021 5 z 5

Nevím jak komu,ale já za sebe musím říci,že se mi kniha četla velice pěkně od začátku až do konce.Chytla jsem se hned od prvních řádek a už nepřestala číst,dokud nebyla stránka poslední.Sice to nebylo jako u prvního dílu tak srdcervoucí,ale byla dobrá.Ta kniha je dobře napsaná a já ji doporučuji přečíst.

tereza1198
22.04.2021 5 z 5

Tak jsem zase jednou nespala, abych věděla, jak to dopadne. Příběh se dotýká vážných témat a Rev se tak trochu topí ve svých problémech. O chloupeček se mi to líbilo víc než první díl. Těch témat se tu řeší trochu moc, na konci je akční scénka, ale celkově paráda. Myslím, že by si tovšechno zasloužilo ještě jednu knihu.