Na co slova nestačí

Na co slova nestačí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488476/bmid_na-co-slova-nestaci-0CE-488476.jpg 5 800 800

Dopisy ztraceným série

< 2. díl

Volné pokračování bestselleru Dopisy ztraceným o sdílení těch nejtajnějších pocitů Volné pokračování bestselleru Dopisy ztraceným o sdílení těch nejtajnějších pocitů Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří… ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Blueová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné – a jejich vzájemná důvěra projde tím nejtěžším testem.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

More Than We Can Tell , 2018

tereza1198
22.04.2021 5 z 5

Tak jsem zase jednou nespala, abych věděla, jak to dopadne. Příběh se dotýká vážných témat a Rev se tak trochu topí ve svých problémech. O chloupeček se mi to líbilo víc než první díl. Těch témat se tu řeší trochu moc, na konci je akční scénka, ale celkově paráda. Myslím, že by si tovšechno zasloužilo ještě jednu knihu.

Lucyk01
18.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Volné pokračování knihy Dopisy ztraceným. Tak bych představila tuto krásku ️Za mě byly lepší ty Dopisy, ale tahle knížka má taky něco do sebe. Na obou knížkách se mi líbí, že mají dva pohledy - Emma a Rev, u Dopisů - Juliet a Declan. To je pozitivum, že máte pohled na věci i z té druhé postavy.️Nechci oba díly mezi sebou srovnávat, protože každá kniha je jedinečná svými problémy a tajemstvím. Ale u knihy Na co slova nestačí mi nesedla hlavní postava Emma. Její myšlení a její celková postava mi přišla nesympatická, nedokázala jsem se do ní vžít. Přišla mi dost naivní ohledně internetu a počítačových her, ale čemu se divím, když ji je 16. Kdo nebyl v tomto věku naivní. Ale přišlo mi to moc.
V knize je vtipné až je to smutné, když si oblíbíte více jejího psa než samotnou Emmu
‼️Možná malý SPOILER‼️
A jak vyváděla kvůli tomu rozvodu rodičů?? Pardon, ale v jejím věku se moji rodiče taky rozváděli, takže to není nic neobvyklého. A skoro každé 5 dítě pochází z rozvedené rodiny. A když její rodiče spolu nevychazeji, tak proč by měli být spolu. To by bylo ještě horší. Tak v tomhle ohledu mi připadala dost sobecká. Ale to je jen můj názor.
A Rev? Do toho jsem se snadno vžila.
Nicméně kniha se četla snadno, ale u kapitol s Emmou jsem se vždy zastavila a přemáhala si přečíst její část Jinak hezký konec, ale knihu neplánuju číst znovu tak moc jako třeba Dopisy ztraceným.️Btw. Knihu doporučuji těm, kteří četli Dopisy a líbily se jim.️ Možná, že si oblíbíte Emmu, ale já to nebudu.

whiolet
16.04.2021 4 z 5

Tato knížka mě narozdíl od Dopisy ztraceným do sebe tolik nevtáhla, ne, že by to bylo špatně napsané, ale díky Revovi to mělo pomalejší tempo.
Opět se mi líbilo, že autorka do příběhu vložila i silnější sdělení světu, styl jakým o tom dokáže psát je neskutečný!
Byla to fajn knížka, i postavy jsou super, ale pro mě navždy bude srdcova záležitost díl s Declanem a Juliet :)

DreamerX9
14.04.2021 2 z 5

Ačkoliv kniha měla silnější dej než v prvnim díle...nebavilo mě to a především Emma nevím co to je za zvláštní tendence tvořit tyhle charaktery a cpát je kam se dá. Rev a jeho dějová linka mě bavila více a sama o autorka říká jak bylo těžké se mu dostat do hlavy což oceňuji. První díl měl za mě lepší pointu a asi jsem od druhého dílu čekala víc

Ani832
14.04.2021 4 z 5

Zase přicházím s tak trochu nepopulárním názorem – spousta lidí, která Slova četla, tvrdí, že jim sedla mnohem víc než Dopisy. Jak už asi tušíte, já jsem na druhé straně barikády.

Možná za to může obří hype, který se okolo téhle knihy vytvořil (protože #humbooktip) a s ním spojená vysoká očekávání. Ale když Slova porovnám s Dopisy ztraceným, tak vidím docela velký rozdíl v tom, jak moc mě jednotlivé tituly bavily a zasáhly.

Název Na co slova nestačí je v podstatě definice slovního spojení “spousta různých heavy témat”, což mi přišlo jako kámen úrazu číslo jedna. Témat a problematik se tam řeší fakt požehnaně, ale vždycky o ně autorka jakoby zavadí a pak jde dál, moc je nerozvádí. Takže výsledný dojem z toho, co mi chtěla předat je takový.... nijaký? Prostě moc témat na málo stranách.

Kámen úrazu číslo dva jsou postavy. Je to sice dost subjektivní záležitost, ale mně hlavní postavy nesedly zdaleka tolik jako u Dopisů. Byly takříkajíc v pohodě, ale nijak zvlášť jsem s nimi nesympatizovala. Dost možná to bude souviset s tím, že i problémy a situace, které oba dva řeší, jsou mi v mnoha ohledech vzdálené.

Daleko víc mě zajímal Declan z Dopisů (který se v tomto volném pokračování taky vyskytuje), a to asi není úplně dobře, když je hlavní postavou Rev. Takhle, ne že by Rev nebyl zajímavý, ale Declan mi je jakožto postava bližší, dokážu se do něj víc vcítit.

A kámen úrazu číslo tři, dost možná ten největší: neucelená linie příběhu. Celá story je tak trochu bez cíle, děj nespěje k nějaké události – v tomhle se s Dopisy Slova liší asi zdaleka nejvíc.

Romantická linka mi taky moc nesedla, přišla mi celkem instantní a rychlá, ale sto lidí, sto chutí – to je přeci jen můj problém.

Ale musím uznat, že mnoho pasáží je opravdu heavy a občas to i na mě bylo fakt silný kafe.

Když to vezmu kolem a kolem, Na co slova nestačí je fajn kniha, které neschází čtivost, a chápu, proč se stala čtvrtým Humbooktipem. Ráda jsem se dozvěděla víc o minulosti Reva, jen mi Slova nepřijdou tak skvělá jako ostatním.

3,5*/5*

ydnac
11.04.2021 5 z 5

Autorka opravdu umí velmi těžká témata poutavě a citlivě zasadit do příběhu mladých lidí. Týrání dětí, kyberšikana a to jak Rev měl v sobě pořád pocit, že se jednou stane takovým jako byl jeho otec mi opravdu svíralo srdce..
Už první díl mě úplně dostal a stejně tak tento.
Jsem ráda, že v příběhu nechybí láska, protože po těch hrůzách, které musel Rev prožít jsem mu jí moc přála.
Myslím, že tato kniha není jen pro mladé lidi, ale i pro všechny ostatní a rozhodně člověka dojme a chytí za srdce.

"Říká, že na internetu se spousta lidí projevuje moc hlasitě, a spousta moc tiše, ale my slyšíme jen ty hlasitý.
Musíme pokládat otázky, abychom slyšeli i ty tichý lidi."

NÁDHERNÁ KNIHA

Martiiiiinka
04.04.2021 5 z 5

Nevím, co víc k této knize napsat. Vše již bylo řečeno. Nádherný a hluboký příběh o dvou mladých lidech. Témata, o kterých tato kniha pojednává byla opravdu silné a člověka jen tak nepustí. Reva jsem si zamilovala už v dopisech, ale tady jsme ho poznali v celé jeho kráse. Emma na mne působila jako talentovaný člověk, protože kdo by v jejím věku vytvořil hratelnou online hru :D

Jedním slovem pecka!! Tahle autorka prostě umí psát a čtivost jejich knížek jen tak někdo nepřekoná. Pět hvězdiček byla jasná volba. Věřím, že i vy si tuto knížku zamilujete :D

MedvidekS
04.04.2021 5 z 5

Velice emotivní knížka. Plná bolavých témat, která ale bohužel nejsou v životě ojedinělá. Avšak knížka je skvělá!

Fallon443
03.04.2021 5 z 5

Nečekala jsem, že by kniha mohla být lepší jako první díl, ale opak je pravdou!
Už v prvním díle byla laťka hodně vysoko, ale tuhle knihu u mě jen tak něco nepřekoná.
Reva jsem si oblíbila hned v Dopisy Ztraceným (a kdo ne?!). On byl tak zlomený a to co se mu stalo je hrozné.
Emma mě párkrát naštvala jejím chováním a někdy jsem ani nepochopila proč řekla, to co řekla, ale i tak mi jako hlavní postava nevadila a celkem mi sedla.
Pozor možná bude spoiler!
Pak je tam Matthew, kterého mám hrozně ráda a taky to čím si prošel mě chytilo za srdíčko. (Adoptovali ho Revovi pěstouni).
Upřímně mě mrzí, že nebude další díl, třeba o Matthewovi.
Hodně dlouho jsem nečetla tak silnou knihu. Je dojemná a moc čtivá, doporučuji! Nebudete litovat, pokud se ji chystáte číst.

certik003
02.04.2021 5 z 5

První knížkou autorka nasadila laťku proklatě vysoko a nečekala jsem, že by se tomu pokračování mohlo vyrovnat. A ono mohlo. Po delší časové prodlevě jsem si postavy vybavovala velmi matně, ale postupným čtením se mi něco vybavilo. Nedovedu si představit, že by Revovi někdo nefandil, nedovedu si představit, že by někdo, kdo prožil to, co on, mohl být tak skvělý. Ale možná právě proto byl. A možná právě proto mi Ema občas připadala spíš jako sebestředná a ufňukaná holka, i když jsem si vědomá, že i ona to doma neměla jednoduché. Bohužel ale při srovnání s Revem mi její život přišel snesitelný. Nicméně mě jejich postupné sbližování a odhalování jejich tajemství moc bavilo a rozhodně můžu knížku doporučit.

Ivka14
31.03.2021 5 z 5

Nejsem tady od toho abych srovnávala Dopisy ztraceným a Na co slova nestačí. Obě knihy měli jiný příběh, jen postavy se objevili i v téhle knize a obě knihy ve mně něco zanechaly. V téhle knize zase sledujeme dvě odlišné dějové linky, které se začnou proplétat. Hrozně moc jsme si oblíbila Matta a doufám, že se autorka rozhodne napsat knihu i oněm a o jeho minulosti, zajímalo by mě to. Kniha byla velice čtivá a rychle to ubíhalo. Určitě doporučuji! :)

anet.myblog
21.03.2021 5 z 5

Po Dopisech ztraceným jsem se těšila na nepřímé pokračování Na co slova nestačí. Očekávala jsem , že knížka bude skvělá, ale i tak mě překvapila.
Hlavní postavy Emmu a Reva jsem si oblíbila a prožívala s nimi příběh od začátku do konce. Příběh je psaný hodně čtivě, že jsem měla knížku za dva dny přečtenou. Řeší se zde vážná témata jako je násilí, rozvod rodičů a kyberšikana. Příběh je smutný, takže emočně to bylo dost náročné čtení. V knížce najdete taky skvělou romantickou linku a několik krásných citátů, které jsem si musela poznačit, abych se k nim někdy vrátila.
Na co slova nestačí tak u mě překonaly Dopisy ztraceným, i když už jsem si myslela, že tak vysoká laťka už překonat nejde. Tuhle knížku si prostě musíte přečíst - DOPORUČUJU!

medulinka
18.03.2021 4 z 5

Čtivá kniha, přestože má téměř 400 stran, text ubíhá a najednou je konec. Četla jsem i Dopisy ztraceným a za mě byla tato kniha o trošičku lepší, příběh mě zaujal o něco víc, ale obě dvě knihy jsou poutavé a čtivě napsané. Jedná se o edici young adult, tedy čtení spíš pro mladší čtenáře, ale podle mě nic nebrání tomu, aby si knihu přečetl i někdo, komu už není náct. Knihy na sebe navazují hodně volně, myslím, že se dá číst každá úplně samostatně a čtenář tím nijak neutrpí, ale já je četla po sobě, takže hlavního hrdinu Reva jsem už znala z prvního dílu, neboť zde vystupoval jako vedlejší postava.

Pamima
17.03.2021 5 z 5

Asi bych chtěla začít pochvalou obálky. Stejně jako první díl mě nadchla jednoduchost a zároveň barevná kombinace. A hlavní věc, kterou si mě získala - květiny. Ale teď k tomu důležitějšímu. Přece jenom, kniha se nemá soudit podle obalu :D Co se týče příběhu, nemám asi žádnou výtku. Celou knihu jsem stihla přečíst za necelé dva dny a opravdu bylo těžké se od ní odtrhnout. Stejně jako v prvním díle se mi líbilo, že se autorka nebála jít více do psychiky a klasickou teen romanci obzvláštnila i o něco více. Upřímně nemusím dívčí romány, kdy je děj téměř totožný s jinými, bez ničeho "navíc". Také se mi líbilo, že hlavní hrdinka nebyla úplným genderovým stereotypem a zajímala se o IT, které je stále některými přisuzováno spíše chlapcům. Určitě bych doporučila všem, kteří stejně jako já nemusí ty nejsladší romány, ale zároveň chtějí něco, co je potěší na duši. Za mě povedená série, neboť oba dva díly mohu hodnotit plným počtem hvězdiček

Téra471
14.03.2021 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil více než první. Přečetla jsem za dva dny. Jednoduchý styl psaní, který vás zaujme a od knihy se nebudete moct odtrhnout. Nejvíce mi byl sympatický Rev. Na tuto knihu budu ještě dlouho vzpomínat. Není to jen obyčejný zamilovaný příběh, ale řeší se zde i jiné aktuální otázky. - kybersikana, rodinné problémy.

Misshell1
11.03.2021 5 z 5

Četla jsem na doporučení od kamarádky, akorát jsem přehodila a začal číst druhý díl jako první, ale podle mě to nevadí. Kniha se mi moc líbila, myslím, že mi v paměti zůstane dlouho a myslím, že se k ní i vrátím. Je to krásná, hluboká kniha a teď hurá na první díl ????

cevafa
09.03.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným jsem přečetla a líbily se mi. Nepřišlo mi ale, že by mě ta kniha nějak zvlášť zasáhla.
Na co slova nestačí mi ale naprosto vyrazilo dech. Nekecám.
Od knížky jsem se nemohla odtrhnout - měla jsem ji přečtenou za dvě odpoledne, a to jsem se ještě musela krotit, abych ji nepřelouskala na jeden zátah. Autorka má výborný styl psaní - takový jednoduchý, ale nějakým způsobem přitažlivý. To se mi u jiné knihy tohohle druhu ještě nestalo.
Postavy nebyly ploché. To je velké plus. Rev mi byl sympatický hned od první zmínky, Emma se sice občas chová poměrně nelogicky, nebylo v ní ale nic, co by mne úplně odrazovalo.
Další plus - a to v mnoha knihách zvlášť tohohle typu chybí - je to, že se děj soustředí i na vedlejší postavy. S tím souvisí i to, že hlavní postavy mají svůj život. V mnoha romanťárnách je to vlastně tak, že na sebe osoby, co mají skončit spolu neustále naráží a celý příběh je jenom o nich. Celé to pak působí trochu nerealisticky. V reálu se taky pořád dokola nepotkáváme jenom s jednou osobou, no ne? Takže jsem ráda, že Rev má Deca a Matthewa, Emma Cait a Ethana a kniha se soustředí i na to, jak tráví čas s nimi, ne jen spolu.
Dál jsem se trochu bála toho, jak si autorka poradí s tématem domácího násilí. Přijde mi, že hlavně mladá generace, si tohle téma poslední dobou hrozně idealizuje a vlastně jim to přijde cool. Ani v tomhle ohledu autorka nezklamala. Nevyskytovaly se klišé scény, postava Revova otce byla děsivě - ale výborně propracovaná, bylo mi z toho skoro špatně - a tak by to mělo být - násilí fakt není cool a myslím, že by se nemělo idealizovat.
Autorka prostě šla do hloubky. Je vidět, že si toho hodně nastudovala, než se pustila do ošemetných vod vážnějších témat. Všechno je propracované, nic tomu nechybí, příběh šlape.
Musím říct - byť to bude znít strašně přehnaně a asi jako klišé - že mi knížka opravdu vyrazila dech a dlouho jsem ji nemohla dostat z hlavy. Četla jsem ji dvakrát v krátkém časovém úseku a neočetla se. I teď po ní často sáhnu, abych si připomněla některou zajímavou scénu.
Určitě doporučuju si ji přečíst - fakt to není klasická YA romantika :)

talessea
09.03.2021

Četla jsem to před delší dobou a stejně se můj názor na tuto knihu nezměnil.
Dopisy mě vtáhly dočtení, protože jsem moc knížek na podobná témata nečetla a zajímalo mě to. Po delší době tu knihu mám pořád v srdci a moc ráda jí svým kamarádkám doporučuju.

Příběh Reva a Emmi mě možná víc oslovil. Emma měla celkem zajímavý problém a nikde jinde jsem o tom nečetla. Rozhodně mi jsou její problémy bližší.

Od autorky jsem se snažila přelouskat další díla, ale bylo to špatné.
Měla by určitě zůstát u romantiky.

Raislin
05.03.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným mě zasáhly víc, ale i tato kniha je čtivá s velmi zajímavým dějem. Určitě stojí za přečtení.

knihomolSafira
02.03.2021 5 z 5

Stejně jako dopisy ztraceným tahle kniha nezklamala.
Nebyla jsem si úplně jistá, jestli se mi to bude líbit stejně jako Dopisy ztraceným, ale skutečně tak trochu předčila moje očekávání. Tak trochu jsem věděla, že se mi to bude líbit, protože to ostatní hrozně vychvalovali.
No zkrátka tahle kniha byla skvělý čtenářský zážitek.