Na co Alice zapomněla

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229901/na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4.21081
Vydáno:, Ikar (ČR)

What Alice Forgot (2010)

Počet stran:432
Jazyk vydání:český
Překlad:Šárka Kadlecová
Edice:Edice světový bestseller
Autor obálky:David Dvořák
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-249-2729-9

Kniha Na co Alice zapomněla

zdenaR

Moje další kniha od autorky - byla jsem nadšená.
Výborný námět, dobře napsané, pobavila i nutila k zamyšlení - co kdybych se probudila o 10 let zpátky.
Vřele doporučuji :-)))

sgjoli

Tuto knihu jsem si velmi užila. Autorka mne přesvědčila o tom, že umí skvěle rozebrat mezilidské vztahy i psychologii svých postav. Zároveň skvěle dávkuje informace, takže všechno důležité se dozvídáte přesně ve chvíli, kdy potřebujete. A zároveň je to podané takovým způsobem, že nutně potřebujete číst dál. Já jsem z této knihy opravdu nadšená a rozhodně budu v knihách od této autorky pokračovat.

asperula

Knížka začala dobře. Alice ztratila paměť a vrátila se o pár let zpátky. Zajímavá zápletka. Ale bohužel tam bylo až moc monologů a úvah, které mě docela nudily. Ale teda když už se knížka přehoupla tak do poslední třetiny-čtvrtiny, tak jsem se nadchla. Zápletky, které nastaly, mě moc bavily a konec knížky taky super. Proto dávám 5 hvězdiček. A nakonec knížku doporučuji :)

micha-ella

Přečteno jen do poloviny, styl za tři hvězdy. Pak už mě to nebavilo a když mě knížka nebaví, tak se do čtení nenutím, těším se na lepší.

Lenny33

Rozhodně kniha se zajímavým námětem, ale na mě až moc rozvláčná. Chápu časté vzpomínky na minulost, ale u některých mi přišlo, že v ději nás stejně nikam neposouvají a jsou tam nadbytečné. Celkové rozuzlení a vlastně celá myšlenka tohoto příběhu byly... prostě milé. 3,5* a ano, přečtěte si jí, ale rozhodně jsou mnohem zdařilejší psychologické romány pro ženy.

Jana8774

Tak za mě bomba! Četla jsem nejdříve Sedmi lhářky, kde jsem se zdlouhavě prokousávala textem a čekala kdy přijde tolik opěvované super čtení. Dala jsem autorce další šanci a jsem velmi spokojena. Kniha má spád, zajímavý příběh i když konec je Americké happy, ale s tím jsem byla naprosto spokojena. Doporučuji jako oddychovku nejen na dovolenou.

slaska77

Velmi zajímavé téma, které mě tak vtáhlo, že jsem kolikrát i viděla změnu chování ve vlastním životě. Skvěle čtivě napsané a musím říci, že mi i hodně nejdříve nesedl, ale pak vlastně sedl ten konec, víc nemohu napsat. Autorka si s tím prostě skvěle vyhrála. Nestačím se divit, co jsem to zase našla v naší malé obecní knihovně za neznámou knihu neznámé autorky, která mě tak zasáhla, poslední dobou mám šťastnou ruku, nebo máme holt osvícenou paní knihovnici:-) No prostě 5 * a navíc doporučení k četbě všem, nejde to jinak. (duben: 776 str.)

Romžiry

Pro mě druhá nejlepší, hned po Sedmilhářkách. Vcucla mě do děje a vyplivla až na konci. Doporučuji.

ztráta paměti, amnézie manželství

Liane Moriarty