Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1755 452

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

bookcase
01.04.2015 5 z 5

Výborně napsaný román, vřele doporučuju

Sabča92
30.03.2015 5 z 5

Tato kniha byla a je prostě skvělá! Strašně mco se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout (nejradši bych si vzala dovolenou a četla a četla). Hrdiny jsem si oblíbila a s radostí nahlížela do jejich nitra. Vyprávěno bylo ze tři hrdinek, kde každá z nich prožívala jiné životní problémy. Avšak vše se v ní našlo, láska, rodina, přátelství, tajemství... Autorka je opravdu skvělá a moc se těším na její další knihy.

Liana
29.03.2015 5 z 5

Toto je moja druhá kniha od tejto autorky a zase za 5 hviezdičiek. Proste skvelá. Obdivujem s akou ľahkosťou a plynulosťou dokáže autorka písať, pričom skáče z postavy na postavu a napriek tomu to vôbec pri čítaní neprekáža, práve naopak. Teším sa na jej ďalšie knihy.

anais
24.03.2015 2 z 5

Tak na tuto knihu jsem se moc těšila. Přečetla jsem něco přes polovinu a nějak se jí nemůžu prokousat. Je to jako kdybych poslouchala sousedku u kafe, jak si stěžuje na svůj život. Chybí tomu akce. Manželovo tajemství bylo mnohem zajímavější. Asi jsem očekávala zbytečně moc a on to byl jenom obyčejný příběh holky od vedle. Zřejmě knihu odložím nedočtenou, nebaví mě čekat, až se něco začne dít.

Adris
21.03.2015 5 z 5

Velmi čtivý román o manželství, rozvodě, dětech, bolesti, ztátě, smrti a bojem s osudem. Tento příběh byl skvělý, dokonce zde najdeme stejné prvky jako u Manželova tajemství - rodina, prolínající se příběhy, křesťanství, smrt.
Stojí za přečtení. Už se těším na další Lianiny knihy.
Napsala jsem recenzi, kterou najdete na mém blogu www.adrisbooks.blogspot.cz

JanaDor
13.03.2015 5 z 5

Nádherný čtivý román, který se mi velmi líbil. Četl se jedním dechem a pohltil mě od samého začátku.
Věkem se názory a mínění mění, to je fakt. Myslím, že leckdo si svůj život představoval jinak. Jak přijdou děti, člověka vesměs semelou povinnosti a zapomene na své představy – což je škoda. Nejspíš by se nám každému hodilo bouchnout se do hlavy a na chvíli zapomenout na posledních deset let. To se stalo Alici. Líbilo se mi, jak nová Alice vidí, čím si děti procházejí díky rozvodu. Stará Alice byla sobec a na prvním místě viděla sebe, sebe a sebe. Nová Alice má pro ně více pochopení, dělá jiné rozhodnutí, dle citu, ne dle toho, jak si myslí, že by to mělo vypadat. Nová Alice byla úžasná a divila se, jaká se z ní stala mrcha….
Příběh je vyprávěn Alicí, její sestrou Elizabeth a prababičkou Frann. Elizabethino vyprávění je smutné. Frannino je zase s nadhledem humorné. Jako celek je kniha úžasná a já ji vřele doporučuji. U mě má pět hvězdiček z pěti.

Neri
09.03.2015 5 z 5

Po velmi dlouhé době kniha, která mě opravdu bavila, těšila, měla jsem naprostý pocit uspokojení z každé řádky. Žádné rozpaky, žádný pomalý rozjezd, od dychtivého čtení odvádějící odstavce nebo postavy působící jako z jiného světa. Jak s námi dovede zamávat 10 let života, kam se ztrácejí naše dobrá předsevzetí, jak vnímáme mateřství v jeho počátcích a jak po letech obyčejných, starostí a péčí o potomky naplněných dnech - autorka dokázala vše tak přesvědčivě popsat, že jsem knihou přímo žila. Místy trocha sentimentu, ale toho příjemného, který vám vhání do očí zdravé slzy dojetí nebo vás nutí nad určitou pasáží hloupě se usmívat, protože tak to vidíte i cítíte také. A každý se při čtení této knihy určitě zamyslí sám nad sebou, zda směruje tam, kam v mládí chtěl nebo ho život semlel a teď jde cestou zcela odlišnou od svých představ.
Výborná, ba přímo skvělá kniha a bezchybných 5*....v tomto případě mě skoro mrzí, že nelze hodnotit výš.

Mikik
09.03.2015 5 z 5

Krásná kniha, která člověka opravdu donutí se nad sebou zamyslet. A říct si, co kdyby se mi stalo totéž, jaká asi budu za deset let a vydrží mi snad ideály, které dnes mám? A už jen kvůli tomu stojí za to si tenhle příběh přečíst. Nehledě na to, že autorka píše opravdu velmi dobře.

Petrulelll
06.03.2015 5 z 5

Liane má úžasnou schopnost - píše nejlepší epilogy, jaké jsem kdy četla :-) Samozřejmě celé její knihy jsou úžasné. Píše se, že tahle kniha je lepší než Manželovo tajemství. Nevím. Z Manželova tajemství jsem byla extrémně nadšená, ale mohlo to být tím, že to byla jedna z prvních knih po letech. Každopádně Na co Alice zapomněla si zaslouží bez pochyby 5 hvězdiček :-)

Babouš
04.03.2015 5 z 5

Jo, tahle kniha se hodně povedla. Přečetl jsem ji překvapivě rychle na to, že jsem si původně myslel, že půjde jen o knihu pro ženy. Vězte, že to je kniha pro všechny bez ohledu na pohlaví. Pro všechny, kdo se občas zamýšlejí nad svým životem a nad směrem, jakým se ubírá.

Dle mého názoru je Na co Alice zapomněla lepší než Manželovo tajemství. Líbil se mi nadhled a lehký styl psaní.

triana
24.01.2015 5 z 5

Budu hodnotit jednoznačně 5 hvězdičkami, i když jsem knihu z počátku nehltala tak dychtivě, jako celou řadu jiných... Velmi se ztotožňuji s hlavní hrdinkou, ač jsem o pár let starší, mám jen jedno dítě a neutrpěla jsem ztrátu paměti.... Ale ten neodbytný pocit, jak bych se asi viděla, pokud bych na sebe mohla pohlédnout očima sebe sama mladší o 10 let, ten mi nedává spát... Skvělá kniha, vážně doporučuji!

blogerka
05.12.2014

Prečo sa vlastne Alice a jej manžel rozišli? Akože úprimne žiadna iná otázka vám nebude chodiť po rozume, kým tu knihu nedočítate. To vám hovorí niekto, kto má za sebou jednu celú bezsennú noc strávenú čítaním do 4. hodiny rannej. A keďže pre mňa je vždy otázka no.1: "A je to romantické?" tak áno, je to romantické, ale nie tak sladko a prehnane romantické, ale skôr "nachádzame s v skutočnom svete a riešime reálne problémy" romantické. Takže kto má rád takéto typy kníh, tak smelo do toho, Liane Moriartyová je v týchto veciach profíčka :)

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty