Myšlením k bohatství

Myšlením k bohatství

V tejto knihe nájdete tajomstvo ako zarobiť peniaze. Ukáže Vám nielen čo máte robiť, ale aj ako to máte robiť. Pokiaľ sa naučíte uplatňovať jednoduché techniky, ovládnete tajomstvo naozajstného, veľkého a trvalého úspechu. Autor Vám ukáže všetky Vaše strachy, ktoré Vás delia od veľkých peňazí. Ukáže Vám veľmi efektívny spôsob, ako sa týchto strachov zbaviť a hneď po prečítaní knižky pocítite zreteľný rozdiel vo svojej finančnej situácii. Vynikajúca knižka pozitívneho myslenia, ktorá dostane z depresie každého, aj toho najzarytejšieho pesimistu. Autor je veľmi dobrosrdečný a láskavý človek, ktorý Vás naučí odpúšťať sebe samému všetko, čo ste kedy urobili, pomôže Vám pochopiť, že ste vždy robili to najlepšie, čo ste mohli, a ukáže Vám, ako si splniť všetky svoje sny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36216/myslenim-k-bohatstvi-xhA-36216.jpg 3.9115

Think and Grow Rich (1960)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno:, Pragma
Počet stran:208
Překlad:Vladimíra Žáková
Autor obálky:Luboš Jíra
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:80-85213-00-1

nozdroun

Pokud, tak předchozí vydání Myšlením k bohatství nebo originál. "Upravená a aktualizovaná verze pro 21. století" pod názvem Přemýšlej a zbohatni jazykem degraduje obsah.

Jack Bauer

Kdo chce kam. pomožme mu tam aneb Každý svého štěstí strůjcem. Inspirující kniha s mnoha dobrýmy postřehy, ale jako každá taková podobná musí se brát s nadhledem. je to vlasně taková moderní bible, něco si z toho člověk vezme, ale jako světový bestseller bych to nepovažoval, spíš to zavání brakovou literaturou.Přeměna sexuální energie na tvořivou...? :) Opět spíše do amerických podmínek ne do našich. Je to opět stejný blábol jako kniha Tajemství, přej si a vesmír ti to splní, zde Nekonečná inteligence... samé příklady, že Ford či jiných pár vyvolených něco dokázali, to je jako bych napsal knihu o tom že stačí vsadit sportku a taky vyhrajete 2 miliardy, však už to před vámi dokázali jiní, stačí věřit a vesmír vám to splní. Co na takové bláboly říkají psychologové: https://www.zena.cz/nenutte-se-myslet-pozitivne-jen-si-uskodite/r~5b7085e2fb0011e7ad1e0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=stylebox&utm_content=editor1&utm_term=position-1
Představte si, že jste pozváni na několik svateb. Na každé z nich se novomanželů optejte, zda počítají s rozvodem. Reakce bude přirozená, budou vás mít chuť vyvést. Není se co divit. Nikdo nepočítá s tím, že jeho svazek skončí krachem, ale přitom se rozvádí každé druhé či třetí manželství. a tom to je

martin8738
06.12.2017

Kniha by určitě měla být základním kamenem knihovny každého, kdo se o tento druh lietratůry zajímá. Výborná kniha a rád se k ní vracím. Za mě 5*

konicekbily
20.10.2017

Knihy hodnotím podle doby, kdy byly napsány a co měly světu říci. Tato vyšla ve velice krátké době po sametové revoluci, byl to obyčejný překlad populární literatury, ale přinutila mne k zamyšlení, jak to podat dětem, aby to někam dotáhly. (narozeny 1971 a 1974). s některými citacemi knihy se polemizovat nedalo a tak mi kniha pomohla. Byla to dobrá investice do vzdělání!

Hanja
13.08.2016

Už název napovídá, jaký je rozdíl mezi bohatým a chudým člověkem.
Nee každý člověk, který je chudý, jím bude napořád, pokud si pozorně přečte knihu a zároveň začne aplikovat rady od Napoleona Hilla.
Napoleon Hill patří mezi špičku autorů osobního rozvoje, proto by kniha měla být na seznamu těch lidí, kteří plánují velké změny v životě.

Takerian
03.04.2016

Velmi zajímavé myšlenky. Člověk vše nemůže brát úplně vážně, ale rozhodně je to velmi inspirující kniha ;)

jakub2696
25.01.2016

V knize jsou hodne dobre myslenky a da se cist i 5x a porad prijde clovek na neco noveho. Nektere temata by se dali i vice rozvest. Nicmene jsou tam i hodne obecne stare postupy, ale to se da pochopit. Autor ale zcela urcite predbehl dobu ve ktere byla kniha napsana.

16.10.2015

Namlsaná knihou "Pozitivním myšlením k úspěchu" od stejného autora, sáhla jsem po této knize. Nebyla jsem zklamaná. Stejně tak se nedostavil žádný záchvat nadšení. Jeho "Pozitivním myšlením k úspěchu" zůstalo nepřekonáno. Myšlením k bohatství je kniha o "penězích". Nevím proč mě to tak překvapilo. V některých chvílích mi kniha připomínala instantní návod pro zvýšení obratu prodejců na realitním trhu nebo pojišťovacích agentů. Ale i přesto se zde dá najít několik zajímavých informací např. jak znásobit mozkový potenciál, informace z oblasti přeměny sexuální energie a souvislost mezi úspěchem a silným libidem. Ale prostor proto, aby se s nimi šlo do hloubky v této knize není resp. možná to nebylo účelem. Jako ve všech knihách Napolen Hill říká vlastně jediné - kdo chce kam, pomož si tam sám.

Taji
22.07.2015

Četla jsem asi před 15 lety, knížka se mi velmi líbila, ačkoliv se výsledek nedostavil. :-D. Ale proč to hned házet na autora, prostě jsem třeba bylo málo aktivní nebo něco jiného dělala špatně. A zrovna teď jsem se rozhodla, že si ji dám znova :-)

ladyba
15.05.2015

Trochu nerozumím negativním ohlasům. Je to především kniha o přístupu k životu, který nemá být pasivní, ale aktivní. Prostě každý svého štěstí strůjcem.

jana4914
19.10.2014

Nejvíce mě zaujala část o přeměně sexuální energie na tvořivou.;)

mariva
27.05.2013

Knížku jsem četla už podruhé - poprve v době jejího vydání a tehdy mě odrazovala svým tvrdým zaměřením na peníze, jako kdyby to měl být hlavní cíl lidského života. Nedávno se mi dostal do rukou životopis N.Hilla a po jeho přečtení jsem po ní sáhla znovu - spíš ze zvědavosti, jak na mě bude působit po tom, co už vím víc o jejím autorovi. Souhlasím s pozitivním myšlením a četla jsem víc knih s tímto zaměřením. Hillova kniha může být inspirací i v dosahování jiných cílů, než jsou jen peníze, v tom bych viděla její plus. V mnohém je ale příliš zaměřena na americké podmínky, takže pro naše podmínky jsou určitě vhodnější jiní autoři.

psavec
22.01.2013

Kdybych měl možnost hodnotit Myšlením k bohatství před pěti lety, kdy jsem to četl poprvé, dostala by pět bodů a samou chválu. Postupem času, kdy jsem začal víc číst, víc se snažit a aktivně na sobě pracovat, mi došlo, že tahle kniha je nehorázný brak. Ale to jsem tenkrát vůbec nemohl tušit. Jeden bod musím dát za přesvědčivost.

h.mose
13.09.2012odpad!

Bible podomních prodejců a amwayáků. Jakmile mi někdo začně citovat pasáže z téhle knihy, beru nohy na ramena. Zajimavý je, že ti opravdu dobří a úspěšní se neodkazují na čtení podobných mouder.

vesirena
29.02.2012

stačí vyzkoušet...a nebát se... ;o)
Kniha se mi dostala do ruky v době po sametové revoluci, měla jsem vlastní krejčovský salon, který léta dobře prosperoval a najednou začaly zájezdy do Polska a krásná tvořivá práce se začala měnit na opravy dovezených šmejdů...postupovala jsem podle knihy a dostala jsem se na rok do Německé dílny, kde jsem za měsíc vydělala tolik jako můj muž zde za rok...
Jasně, musela jsem zvednout zadek a jít na zkušenou...a musím přiznat, že za to stála a to nemluvím již o penězích- organiace práce, kvalita a nesmírně lidský pan kapitalista, odbory bez jejichž souhlasu majitel nenařídil ani hodinu přesčasu...naši páni kapitalisté si jen hrají na něco, o čem nemají ani páru.

Takže- kniha velice dobrá, ale nic není zadarmo a nejde sedět a čekat, až se to stane- musí být člověk připraven chytit štěstí za vlasy a pak se hezky ohánět.

dadmtb
08.07.2011

Dosť dobrá motivačná literatúra, ale miestami je abstrakcia tak citeľná, že to až evokuje v človeku pocit "braku"... :-/