My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/550/mid_my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 5 8146 1093

My děti ze stanice ZOO série

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

audrey
19.07.2011 4 z 5

Silné čtení, nezapomenutelné,....

eraserhead
02.07.2011 5 z 5

Patrně druhá nejlepší kniha co jsem kdy četl. Poprvé před mnoha lety zřejmě v tom nejlepším možném věku konce bezstarostných patnáctin. Takřka dokonalá studie geneze narkomana, včetně vnějším vlivů, které ho k tomu vedou (bezútěšnost městského života, žádná vidina budoucnosti, pocity odstrčenosti, nepochopení apod.). Dokonalé zřejmě proto, že skutečné, něco podobného by zřejmě nikdy nikdo takhle skvěle nevymyslel. Krásné ve své nechutnosti, ošklivosti, ponurosti, bezútěšnosti.

Hellou
29.06.2011 5 z 5

Hodně smutná knížka :( Bylo mi z ní hodně ouzko :(

immortal-party
15.06.2011

váhala jsem, jestli to má smysl nějak okometovat.
asi má.
nevím o knize, kterou by moji přátelé dokázali přečíst opakovaně s takovým nadšením.

film je taky výborný. při Christianině dojezdu jsem se klepala s ní a dokázala si živě představit ten feťácký puch.

Tytyna
09.06.2011 4 z 5

Poprvé jsem to četla asi před 20 lety a od té doby ještě tak 4x. Výborná kniha.

Dominika169
21.05.2011

Tato kniha je vážně skvělá je mi 10 let a za tři dny mám přečteno 120 stran ta kniha mě moc baví a už pořádně vim jak se projevuje absták a co člověk udělá jen aby měl tu svou drogu.

-Lenicka-
16.05.2011 4 z 5

V této knize je názorně vidět, co je člověk všechno ochoten udělat pro drogu a jak může dopadnout! Doporučuji všem přečíst, chvilkami vám bude běhat mráz po zádech!

Russí
28.04.2011 5 z 5

moc smutný...nechce se mi věřit co byli sschopný pro drogu udělat..nejvíc mě na tom fascinuje že už od začátku chtěla bejt jako oni heráci líbilo se jí jak vypadaj byli to pro ní vzory..

frigorn
26.04.2011 5 z 5

Zajímavé, o jak krátkém období se dá napsat kniha o 260 stránkách
byl bych rád sama Christiane něco napsala, protože mě ten její další život docela zajímá./100%

mjmoonwalker
20.04.2011 5 z 5

Ještě nikdy jsem tak rychle nepřečetla knihu...

lolinka111555
18.04.2011 5 z 5

Velmi zajimave... snilci vidi jak je to ve skutecnosti ;)... kdyz sa do ni clovek zacte tak sa od ni neodtrhne dokud ji neprecte :D

habakkuk
13.04.2011 5 z 5

Moje první kniha co jsem četl a na dlouhou dobu jedna z nejlepších. Velmi působivý děj, přečetl jsem ji 3 krát.

Godzila.007
10.04.2011 4 z 5

Knihu jsem četla hned jak u nás vyšla a hodnotím ji velmi kladně. Viděla jsem i německý film, ale kniha je kniha.

rumová pralink
05.04.2011

Po přečtení této knihy jsem nemohla uvěřit, do teďka mi vrtá hlavou otázka typu, když už ve 20. století byl problém s drogami u takto mladých lidí, jak to asi vypadá dnes v 21. století, že by to bylo na denním pořádku vidět náctileté děti pod vlivem drog? To asi ne, dnešní mládež má více možností jak si život pořádně užít a Christiane F. věděla velký houby co jí čeká. Lidé mají rádi když jsou politováni, možná proto padají do takových hoven. Jinak upřímně lituji jejího syna co se jí narodil, asi mateřské lásky nikdy moc nedostal...:-D

tynacte
01.04.2011 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a to když sem byla menší a nesnášela čtení. Jakmile mě začalo bavit číst tak jedna z prvních knih kterou sem přečetla byla tahle a doteď je to jedna z nejlepších knih co jsem kdy přečetla. Zaujalo mě že je to založené na skutečné události..

Addie
27.03.2011 4 z 5

Bezesporu silná kniha, jejíž filmové zpracování podle mého názoru těžce zaostává za předlohou.
Nevím, jestli je rozumné ji dávat do povinné četby, protože vím o pár jedincích, u kterých neměla ,,odstrašovací efekt", ale naprosto opačný. Tím hůř, že ji dokonce považují za nejoblíbenější (a kolikrát nic jiného nečetli) a naprosto jim uchází její význam. Naštěstí nemohu všechny házet do jednoho pytle...
Určitě vyniká svou srozumitelností a poutavostí, četla mi se raz dva navzdory její ponurosti, která na čtenáře asi povinně působí.

izabelle
11.03.2011 4 z 5

Realita. To se mi líbilo. Dodnes si pamatuju jenom jak sem byla ztotožněná s jejím přístupem k jejímu pískovi, taky mi vadí když se můj pes zajímá o někoho jiného. Ach jo, zní to strašně. :D A pak to, jak si dělala 'tetování', no jo, moje paměť.

Žofie
10.03.2011

Christiane si zničila život. Nadosmrti poznamenána svou nerozvážností. Není to samozřejmě jen její vina. Z velké části je to vina její matky za nedostatek protidrogové prevence, za nezájem o Christianiny zájmy.
Co oceňuji je Christianin mnohonásobný zájem se z tíživé drogové situace dostat (protidrogová centra...) ale naopak nechápu, jak pak źnovu mohla začít fetovat. Nezodpovědnost.
Doporučuji všem. Drsná realita a pravdivý příběh. Kniha mě velice zaujala.

lucinka12
07.03.2011 5 z 5

moje první kniha a opravdu mě dostala

Šmerka
07.03.2011 4 z 5

Přiznám se, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout....Akorát nechápu, jak Christine, po tom, co všechno zažila, jak může ještě žít ...