My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/550/mid_my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 5 8145 1093

My děti ze stanice ZOO série

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Tillia
04.01.2015 5 z 5

Tak tahle kniha nemá chybu,četla jsem hi opravdu hodněkrát a vím jistě,že se k ní určitě vrátím.

Daina
04.01.2015 2 z 5

Dle mého názoru, kniha nic moc. Ze začátku mně to přišlo, jako nabídka drog i s následujícími pocity. Knihu jsem nedočetla, tudíž je můj názor zkresleny, řekla bych. Nicméně, právě toto není moc můj styl, možná proto jen dvě hvězdy.

Natt S
02.01.2015 4 z 5

Vůbec nevím jak se mám po přečtení knihy cítit. Měla bych hlavní hrdinku litovat anebo jí soudit?
Když knihu dočtete, padne na vás takový zvláštní pocit. Byla to síla. Celá kniha je vlastně jeden velký neuvěřitelný zážitek. Celou tu pochmurnou náladu podtrhují fotografie Christianiných kamarádů z kterých polovina už ani nežije. Když jsem tak ty obrázky projížděla, cítila jsem se hrozně. Ta představa, že se tohle všechno doopravdy stalo, že takhle oni doopravdy vypadali a že se vážně hl. hrdinka dostala do takových situací.. Je to děsný pocit, člověk se potom musí zamyslet nad tím vším, co prožívá a uvědomit si jaký má vlastně štěstí.

kiki11
28.12.2014 5 z 5

Opravdu silná kniha, plná emocí. I přes závažnost tématu se mi četla velice dobře.

misa3662
26.12.2014

Hooodně silně emotivní kniha....vracím se k ní už poněkolikáté.

tynachvojkova
21.12.2014

Masakr, spousta emocí, četla jsem ji před půl rokem a stále mám pocity z tého knihy v hlavě...

makovec.h
21.12.2014 5 z 5

Je prostě dobrá. Jen "obyčejná" výpověď člověka o jeho životě bez jakýchkoliv zbytečností, jakékoliv snahy hrát na nějakou slohovou krásu a nápaditost. Prostě příběh. Ale velmi dobrý příběh, bezesporu poučný. Jen je otázkou, jestli více odradí nebo právě pobídne to taky vyzkoušet, protože jsem přece lepší než ona a já bych to zvládla. Každopádně by kniha určitě měla být známější a i ve školách by toho o ní mělo být řečeno víc.

Sadako
18.12.2014 1 z 5

Kniha, která stojí a padá s tím, jak moc mlátí čtenáře po hlavě kladivem. Když se dojem kladiva v lebce nedostavuje, neb mě zkrátka nešokuje fakt, že drogy berou i lidé pod 18 let a dokonce si na ně vydělávají prostitucí, moc z ní nezbývá. Snad jen to prostředí, které se mi při čtení poměrně plasticky promítalo před očima, mě nějak oslovilo.

knihomolka01
13.12.2014 5 z 5

Plně souhlasím s CraWer, drogy jsou opravdu SVINĚ a každý, kdo si myslí že s drogami se problémy vyřeší je idiot. Drogy vám nepomůžou, možná se budete na začátku cítit líp, ale potom to bude čím dál horší. Sama jsem to nikdy nezkusila a rozhodně to zkoušet nehodlám. Ke knize jsem si vytvořila vztah a lituji, že jsem si jí nepřečetla dřív. Tohle je totiž příběh, který vám otevře oči dokořan.

skocka
27.11.2014 5 z 5

Fuj.

Zaráža ma, že si to všetko Christianina matka všimla až tak neskoro.

wooloong
22.11.2014 5 z 5

Tahle knížka se mi dostala do ruky, když mi bylo asi patnáct a vzpomínám si, že mě to pořádně sebralo. Působivé a účinné.

Bagriela
20.11.2014 5 z 5

Myslím, že není co dodat. Kniha velice populární a já chápu proč. Ze všech knih s tematikou "drogy" mě tato zaujala nejvíce.

Babo
19.11.2014 3 z 5

Knihu jsem četla až nyní,tedy v době kdy už snad dobrovolně nemůžu spadnout do závislosti na drogách a možná proto nedokážu pochopit jak se něco takového může stát.A že se to stává je neoddiskutovatelný fakt.
Prostě nikdy jsem tomu nerozuměla a teď už to asi nepochopím.Jaké představy o životě tyto děti vedou k experimentování , který jim může zničit život?
Je to nuda? Je to pocit,že nikomu na něm nezáleží?
Mě osobně Christiana F, nepřesvědčila , že by vůbec pochopila jak sobě a svojí rodině zničila život.
jako by popisovala velké dobrodružství a skutečně nehledala řešení a skutečný důvod skoncovat s drogami.
Takže nejvíc mě asi zaujala doba , ve které jsem sama vyrůstala a vlastně i místa , která jsem nepoznala .

en.bee
12.11.2014 5 z 5

Doporucuji vsem přečíst

Lucik87
10.11.2014 5 z 5

Tato kniha patří mezi nejlepší svého oboru. Toto je o realitě, toto mě donutí zapřemýšlet, toto je o skutečných událostech...

Tinoušek
09.11.2014 5 z 5

Výborná kniha. Nevím, co k ní napsat - není napsaná jako nějaké mistrovské dílo, ale má hloubku a myšlenku...

Tenebris
06.11.2014 3 z 5

Knížka je dobře napsaná a téma je velmi subjektivně zpracováno tak, že je možné vnímat každý detail. Mě osobně ale připadalo jednání hlavní hrdinky strašně iracionální a hloupé, ale samozřejmě se to dá pochopit, tohle je jen můj subjektivní pocit, kdy jsem se s ní nedokázal vůbec ztotožnit.

hyrouren
05.11.2014 5 z 5

My děti ze stanice Zoo je kniha, kterou jsem četla několikrát. Ona se totiž tak nějak čte sama. Mimochodem zajímavé je, že místo toho, aby mě od drog odradila, spíše ve mě zrodila touhu nějakou tu "mňamku" zkusit.

Satan666
05.11.2014

Tuhle knihu jsem četla asi dvakrát. Líbí se mi jak samotný příběh, tak i to, že tam jsou názory dalších lidí (např. Christianina matka). Popis prostředí, kde Christiana vyrůstala mě děsí. Malá holka žijící v betonovým bludišti. Nejhorší na tom je, že je to pravda. Drogy byly ve 20.stol. v Berlíně hodně populární, mě samotnou to od drog odradilo. Viděla jsem i film, ale myslím, že kniha je mnohem lepší. Když vyšla kniha Christiane F. - Můj druhý život a já se dozvěděla, že se Christiana vyléčila a má dvě děti hodně mě to potěšilo. Dává naději na vyléčení dalším narkomanům...Každopádně doporučuji všem mladistvým....

CraWer
03.11.2014 5 z 5

Tahle kniha člověka ničí.
Přibližuje nám život, svým způsobem náhodné oběti heroinu.
Christianu možná někdo pokládá, za tu odpornou starou heračku, ale já jí fandím.
A v téhle knize jsem jí také fandil.
Jedná se o strašně milou, hodnou osobnost jenž miluje zvířata a zkrátka ví jak co ve světě chodí.
A i přes ty obří nedostatky, jsem si k ní našel cestu, a pokládám jí za mojí určitou hrdinku.
Vlastně ani nevím proč.

Mimochodem, drogy jsou fakt svině.

100%