My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/550/mid_my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 5 8144 1093

My děti ze stanice ZOO série

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

KleaM
26.03.2015 4 z 5

Je to dávno, co jsem jí četla. Vím jen, že i díky ní bych se drog nikdy nedotkla. Hrůzostrašná kniha a film byl snad ještě hrůzostrašnější.

colis.72
24.03.2015 4 z 5

Jedna z mála knih, která ve člověku vyvolává opravdu silné emoce...a je jedno jaké ...

Markysek45
24.03.2015 5 z 5

Povinná literatura do škol! Mrazivé, odporné, surové a pravdivé!

hradil
21.03.2015 5 z 5

Uchvácen a zlomen zároveň.
Dokonalá kniha.. Dlouho jsem v sobě neměl tolik emocí a lítosti jako po dočtení My děti ze stanice ZOO. Úžasně napsané, vykreslené, plné beznaděje. Žádné jiné hodnocení než 100% dát nemůžu.

Iwíček
19.03.2015 5 z 5

Kniha mi nahnala při čtení strach a husinu. Nicméně i přesto se mi moc líbila.

Ivabel
19.03.2015 5 z 5

Příběh je sice z konce 70. let, ale stoprocetně má co říci i dnes. Já se divím, že to za totáče nepoužívali jako propagandu nezdravého životního stylu západních zemí. Doporučuji přečíst všem :-) Ale poučení zde asi nenajdete. Sama vyprávějící cestu ven vlastně nenašla.... Určitě si někdy přečtu i pokračování.

SmallLucia
26.02.2015 5 z 5

Naprosto odstrašující případ. Ani nevím, jestli může říct, že kniha byla skvělá. Asi ve správném slova smyslu byla.. Knihu bych doporučovala přečíst každému, protože si myslím, že nikdo si to nedovede představit tak živě, jako díky pravdivých slov Christiany.

Pablo Kral
19.02.2015 5 z 5

Tento spis chápu jako syrový dokument, jako holou výpověď bez příkras. Bouřlivé dílo o bouřlivých dobách v bouřlivé subkultuře. Líbí se mi, když je někdo s mimořádnými zkušenostmi schopen a ochoten vypovědět o sobě autentický příběh odhalující slasti i strasti důležitých aspektů lidské existence. Je to i o odvaze. Takové snímky jsou jako propasti plné utrpení, ale někdy i naděje. Když to vezmu kolem a kolem, není Christianě co závidět. Její příběh je v silném smyslu slova politováníhodný. Na druhé straně - a přiznávám si to velice nesnadno - když odhlédnu od některých nejasností, nepřesností a zavádějících zjednodušení v nástinu drogové problematiky, udělala na mne autorka knihy mohutný dojem. Mám sklon vidět za tím zmatkem zase jenom člověka a jeho/její způsob, jak se popasoval/la s tíhou existence. No v žádném případě jí její kariéru nezávidím. Film rovněž nebyl bez zajímavosti.

Dandy87
17.02.2015 2 z 5

Rozpačité pocity. Asi nedokáži dostatečně ocenit to "cool" chování, pro které ve většině případů neexistuje zpáteční jízdenka. Už na začátku knihy jsem se těšila, až bude to utrpení za mnou. Ani ne tak kvůli drogové tématice, ale slabému zpracování. Příběhu chybí srdce.

SelenaDemi428
15.02.2015 5 z 5

Wow, kniha mě naprosto dostala. Neumím si představit, že to všechno, co jsem četla, byla pro Christianu každodenní realita. Tuhle knihu bych dala přečíst každému, aby viděl, co se vše může stát. Byl to velmi silný příběh, takže jsem ráda, že teď si přečtu zase něco "lehčího" z povinné četby.

kuba95
12.02.2015 odpad!

Jako literatura faktu nebo varování pro voly, u kterých by mohlo dojít ke chvilkovýmu "zatmění mysli" a následnýmu podlehnutí partě zfetovaných vrstevníků, intenzivně nabádajících k užití drogy je to určitě dobrý. Ale absolutně v tom postrádám sebemenší náznak umění, který by neměl chybět u žádného druhu literatury. Nějak prostě nedokážu spatřit tu estetickou hodnotu "ono krásno" v záznamu výpovědi nějaký čtrnáctiletý smažky, která si určitě musela před rozhovorem s pány novináři šlehnout, aby se naladila na potřebnou vlnu a vylíčila nám tu "nepředstavitelně syrovou" atmosféru, ve které se ten magický, duchaplný a neobyčejně barvitý příběh mladých feťáčků odehrává.
Učiněný balzám pro duši, stejně jako Můj druhý život, kterej vyšel jen tak tak, aby uznávané autorce zajistil peníze na další a další přísun dávek H.

TruGs
04.02.2015 5 z 5

Naprosto fascinující kniha !!
Tohle je přesně žánr dle mého gusta. Od doby kdy jsem se začala zajímat o drogovou závislost a lidi s touto zkušeností, toto byla má první kniha s tímto tématem. Připadalo mi to rozumné. Je to nejslavnější kniha o drogách.
Dostala jsem ji na Vánoce společně s pokračováním ,,Můj druhý život". Začala jsem číst někdy kolem 20. hodiny.. skončila asi kolem 3. ráno a na nějaké 70. straně. Celkově jsem ji přečetla za necelých 5 dnů.. -S velkými pauzami-. Nejsem velký čtenář a málokterá kniha mě zaujme. -vinu na tom asi má můj odpor k povinné četbě ve škole-. Když jsem se ale ponořila do dětí ze stanice ZOO, nešlo se jen tak odtrhnout. To jak vše popisuje do nejmenších podrobností mě uchvátilo. Že se dokázala v 16i celému světu svěřit s něčím o čem nechce normální člověk mluvit ani s nejlepším přítelem. Christiane nás nechala nahlédnout do světa drog jak ho ještě nikdo neznal. Realita před kterou se do vydání knihy všichni jen schovávali je najednou otevřena a čtenář se nestačí divit. Popravdě, když jsem to četla chvílemi jsem si myslela, že je to výmysl. Připadalo mi nemožné a někdy opravdu směšné aby si tohle prožilo dítě ve stejném věku jako jsem já. V životě by mě to nenapadlo.
Na jednu stranu jsem ráda tím kdo jsem a za žádnou cenu nechci ani pomyslet, že bych musela šlapat chodník abych si vydělala na něco, co mi ničí život. Na druhou jsem ji, ale záviděla. Jelikož jsem dítě jednadvacátého století (bohužel), nikdy jsem nezažila tu dětskou fantazii. Byla jsem zavřená doma. Když mě teď napadne jít ven a bavit se, musím někomu napsat přes ,,fejsbuk", který ani nemám, protože ani nevím kde bydlí moji ,,přátelé". Děsně mě to štve. A proto se mi kniha ze začátku četla jedním dechem. Bavilo mě vyprávění z Christianina dětství, kde ještě nekoketovala s drogami. Záviděla jsem ji tu její kreativitu. To jak vypráví, že už od dvanácti chodí na diskotéky a má partu ve které si všichni rozumí mě až skoro rozbrečelo. Nikdy jsem nic takového neměla, ale vždy jsem si to přála.
Ve srovnání s filmem je kniha podstatně lepší. Film jsem viděla dříve a působil na mě strašně. -mimochodem po shlédnutí filmu se David Bowie stal mou láskou- Poslední vpich heroinu do žíly už jsem ani nedokoukala!! Bylo toho na mě moc. A Bowieho skladba ,,Sense of doubt" mi naháněla takový mráz po zádech, že se to nedá ani popsat. Když to srovnám: Film má přes 2 hodiny a je v něm více než dost. Bohužel v něm není Christianin příběh. Proto člověk, který viděl film, ale nečetl knihu může Christianu jednoduše odsoudit jako rozmazleného fracka co si neváží života. V knize s ní člověk může více soucítit a lehce se v ní najít. Samozřejmě. Existují jiná řešení než drogy. Skoro nikdo to nemá v životě lehké a každý se s tím vyrovnává jinak. Jenomže Christiane byla malé, bezmocné dítě, co hledalo úlevu od starostí. A bohužel první věc, která se jí naskytla byly drogy. Ty zabraly hned a ona zjistila, že s drogou je jí lépe. Už nepotřebovala nic jiného. Později věděla, co dělá a, že je to špatné.. Pokusila se zabít!! Ale návrat do normálního života není lehký.
Christiane miluji za její názory. Byly i jsou rozumné, navzdory jejímu věku i tomu co prožila.
Většina lidí tuto knihu doporučuje všem náctiletým, protože je to prý odstrašující. Na mě to tak nepůsobilo. Spíše úplně naopak.. To samozřejmě není důvod, nekoupit si ji. Já sama jsem ráda, že ji mám a určitě si ji nejednou přečtu znova. Doporučuji.. P.S. Doporučuji pokračování ,,Můj druhý život"..

jolli
28.01.2015 5 z 5

To jsem neřekla a Určitě nechci s drogami začít nejsem blbá, omlouvám se pokud to tak vyznělo, šlo spíš o tu knížku, prostě Mě ten děj strhl, u knížek které Mě chytnou to tak mám... neříkám že chci být jako Christiane, už se mi to celkem rozleželo v hlavě, prostě to bylo poutavě napsaný, a chci jenom dodat že kluka nesháním mám svých kámoše a záleží mi na me rodině... prostituce je odporná... a drogy nejspíš taky. Christiane byla ale úplnej opak Mě. Ona kouřila hašiš a Já si ještě hrála s panenkama
A vlastně většina mých kámošů jjsou stejný jako Já, prostě asi šlo fakt o to že to je něco úplně jinýho Já jsem ale ze svým životem spokojená, ale jak už jsem psala Stejně Mě knížka fascinuje, to ale neznamená že chci takhle skončit

józi.odkudkam
27.01.2015 5 z 5

Brutálních 5 ***** syrové, kruté a děsivé. Jasně bych to do povinné četby zařadil taky, ale pak narazím na komentář někoho z cílové skupiny, jako je mladistvá jolli - pro jistotu přikládám: "žádná kniha mě tak nezasáhla jako tahle, když jsem jí četla, všechno ostaní mi bylo srdečně ukradený, měla jsem hroznej problém se od toho odrhnout a jít se třeba najíst a škola pro mě v podsatě vůbec neexistovala, někdy jsem se ani nenamáhala si udělat úkoly před hodinou... Nemohla jsem si pomoct, ale i přes všechny ty absťáky a nechutný zákazníky jsem celou dobu něco Christianě záviděla, obdivovala jsem její pohled na svět... Vždycky jsem měla drogy zařazený jako naprostou příšernost, Po přečtení téhle knihy se na to ale dívám trošku jinak, Příběh Christiany je určitě děsivý, ale mě to prostě hrozně fascinuje"... a už si tak jist nejsem. To chceš vážně po nocích kouřit tatínkům ptáky? Chlapce si jistě časem najdeš i bez toho (stejně jako by to časem zvládla i Christiane).

PS: jolli, profil sis rušit nemusela. Jen jsem si prostě na základě tvého upřímného komentáře uvědomil, že by to někoho ve tvém věku přece jen právě nějak tak úplně klidně zlákat mohlo (jsem rád, že to tak u tebe není) a že by asi nakonec přeci jen nebylo nejrozumější titul do povinné četby na ZŠ zařazovat a zdejší provolávání o opaku bych tudíž krotil. Toť vše....A ono je to navíc asi stejně úplně jedno; kdo tam spadne, tak tam, z jiných důvodů, kniha nekniha spadne stejně, a já si tu vedu své šosácké monology. Jestli tohle čteš, tak promiň a hlavu vzhůru!

jolli
16.01.2015 5 z 5

žádná kniha mě tak nezasáhla jako tahle, když jsem jí četla, všechno ostaní mi bylo srdečně ukradený, měla jsem hroznej problém se od toho odrhnout a jít se třeba najíst a škola pro mě v podsatě vůbec neexistovala, někdy jsem se ani nenamáhala si udělat úkoly před hodinou... Nemohla jsem si pomoct, ale i přes všechny ty absťáky a nechutný zákazníky jsem celou dobu něco Christianě záviděla, obdivovala jsem její pohled na svět... Vždycky jsem měla drogy zařazený jako naprostou příšernost, Po přečtení téhle knihy se na to ale dívám trošku jinak, Příběh Christiany je určitě děsivý, ale mě to prostě hrozně fascinuje...

ondaboss
15.01.2015 5 z 5

Velká pecka. Přečteno jedním dechem. Spousta emocí. Viděno i jako film - ztráta času.

Petra17
10.01.2015 5 z 5

Velmi pekne napsana a poucna kniha k teto tematice

nakavusterezou
08.01.2015 5 z 5

Kniha skvěle podaná a rozhodně by si ji měl přečíst každý a povinně by měla být zařazena do povinné četba.

michaela2523
08.01.2015 5 z 5

Perfektní kniha, o to víc mrazí z toho, že je podle skutečných událostí. Dle mého by měla být zařazena do škol jako povinná. Čtivá, skutečná, děsivá... Film je proti knize naprostá nula.

tereza8258
08.01.2015 5 z 5

Kniha je skvěle podaná a krásně se četla. Knihy na toto téma čtu nejraději a při další příležitosti si kniha přečtu znova.