Muž s podivnou minulostí

Muž s podivnou minulostí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229375/bmid_muz-s-podivnou-minulosti-229375.jpg 4 224 45

Londýn, slunné léto roku 1914. Na plese debutantek má být králi a královně představena půvabná Charlotta. Málokdo ze společenské smetánky tuší, jaká mračna se stahují nad starým kontinentem. Do města přijíždí z Moskvy kníže Alex, aby tu jménem cara uzavřel důležitou smlouvu. Na tajné jednání však přichází nezvaný host – tvrdý a nesmlouvavý anarchista Felix s cílem knížete zabít. Odvážný plán však ztroskotává na nečekaném zvratu – v tom nejnevhodnějším okamžiku potkává Felix ženu, kterou kdysi vášnivě miloval… Dobrodružný román světového bestselleristy Kena Folletta je stejně jako jeho nejnovější prózy (Pád titánů, Zima světa) zasazen do klíčového období moderních dějin a hýří napínavými zápletkami, barvitým dějem i dramatickými rozuzleními.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Man from St. Petersburg , 1982

Igor1311
22.09.2018 4 z 5

Trocha slabšie ako Kavky či Sršeň, ale Follett je veľký rozprávač a opäť sa predviedol v dobrom svetle a naservíroval nám príbeh z doby tesne pred vypuknutím prvej svetovej vojny. Naznačil, ako sa robí vysoká politika, zachytil hnutie sufražetiek či situáciu v cárskom Rusku. Či sa už atentát na Orlova zakladá na pravde či nie, dej mal slušné tempo, zápletka s mladou Charlottou bola skvelá. Follett to jednoducho vie!

derminator
18.03.2018 3 z 5

Je to má druhá kniha od Folleta a já musím říci, že zklamaný nejsem! Kniha je dobrá, čtivá. Až na ten konec se mě velmi líbila. Člověk zase pochytí něco z historie o první světové válce. Knihu doporučuji a dávám 70%.

francouz
17.02.2018 4 z 5

Musím říci, že to nebyla úplně super jízda od Folleta, na kterou jsem u tohoto autora zvyklý. Na druhou stranu autor nezklamal, vystavěl příběh, který se odehrává v době, která byla velmi výbušná.
Postavy, které zde vystupují jsou na můj vkus příliš ploché a to jak se odehraje finále se dalo očekávat. Navíc zapojení Winstona Churchila bylo asi pro mnohé zajímavé, ale pro mě zde působil spíše jako rušivý element.
Ale abych pouze nekrtizoval, knížka měla spád, tak jak je u Folleta zvykem, a finále, i když pro mě bylo malinko méně uvěřitelné, vygradovalo v předvečer 1. světové války.

babsi66
05.02.2018 3 z 5

Připadalo mi to jako taková fajn telenovela z období těsně před vypuknutím první světové. Hlavní postavy a jejich problémy jsou sice přímo navázané na politiku a diplomatická jednání, ta ale představují pouze zajímavou kulisu pro jejich vztahové propletence. To však ději neubírá na napětí ani na záživnosti. Já bohužel čekala od knížky čekala trochu více zahraniční politiky a méně vztahových problémů.

pif69
01.02.2018 4 z 5

Poutavě napsané , děj má spád a logiku . Jako napínavý příběh z předvečera Velké války doporučuji . Bavil jsem se .

Jack Bauer
26.11.2017 5 z 5

Po některých odrazujících komentářích jsem ke knize přistupoval s rozpaky, po první kapitole jsem ji dál nechtěl číst, neboť předválečné téma, revoluce apod. mě nezajímají. Jenže to by nesměl být Ken Follett, hned od druhé kapitoly jsem se tak začetl, že mě kniha nepustila až do úplného konce. KF dokáže i z velmi nezáživného tématu vytvořit mistrovské dílo, proto jeho knihy tak rád čtu a doufám, že mě žádná nikdy nezklame. Jestli je tahle dle některých jeho nejslabší kniha, tak se mám na co těšit.

PADA123
19.11.2017 4 z 5

Další dobrá kniha od Folletta

Ika1204
05.11.2017 2 z 5

Ken Follett je můj oblíbený autor, ale tato kniha mě moc nebavila.

Randik
01.09.2017 5 z 5

Ken Follett opĕt nezklamal. Kniha se čte dobře má velice zajímavý a poutavý dĕj a napínavý konec.

RyxiraAmyGinger
29.07.2017 3 z 5

V rámci Folletovy tvorby určitě slabší dílo, příliš fantaskní na můj vkus. Nicméně četla jsem před tím Měděného jezdce od P. Simons, takže Muž s podivnou minulostí neměl velkou konkurenci a četl se mi příjemně, pokud jsem nad ním zrovna moc nedumala.

P. S. Knihu jsem znova přečetla v roce 2024, aniž bych si uvědomovala, že jsem ji už jednou četla. Ups. Ale moje hodnocení by se nezměnilo.

Lucy2211
23.07.2017 3 z 5

Má první kniha od autora, na kterou jsem se moc těšila. Možná jsem měla až přehnané očekávání.
Doma mám v knihovničce ještě jiná jeho díla - Pilíře země, Na věky věků či monumentální trilogii Století. Doufám, že další knihy budou výrazně lepší.
Ze začátku mi dělaly problém jména. Hodně postav různých společenských vrstev, ve kterých jsem se občas ztrácela, ale po chvilce jsem si na ně zvykla. Dalším problémem byly pro mě kapitoly. Na můj vkus až příliš natažené, dlouhé a občas s hluchými místy. A na můj vkus až příliš politiky...
Kniha se mi v celku líbila, i když jsem měla větší očekávání, splnila svůj účel nenáročné četby, kterou jsem po všech thrillerech tolik potřebovala :-) Jsem sama velice zvědavá, jaké budou další knihy od tohoto spisovatele. Nejvíce se těším na Pilíře země a Na věky věků. Samozřejmě i na monumentální trilogii - Pád titánů, Zima světa a Hranice věčnosti.

Pan_Skala
17.07.2017 4 z 5

Ze začátku se mi kniha zrovna moc dobře nečetla. Nějak jsem se nemohl ponořit do děje takže jsem ji vždy na pár týdnů odložil, abych se k ní vrátil a zkusil to znova. Někde od poloviny se to však zlomilo a najednou se to četlo naprosto samo. Je to v celku zajímavý pohled do společnosti před 1. světovou válkou.

TipsyChipsy
31.12.2016 5 z 5

Kniha mě příjemně potěšila tím, že jsem díky ní poznala způsob života britské nejbohatší vrstvy, přenesla jsem se do chvil těsně před vypuknutím první světové války a ještě zjistila něco o anarchismu a hnutí sufražetek. Všechny tyto sociální extrémy dokázal autor svázat milostnou nití a zamotanými vztahy. K tomu napínavý děj plný zvratů.

andrysek158
12.09.2016 4 z 5

Kniha se četla dobře i když se tak do půlky skoro nic nedělo. Follett dokázal dobře popsat prakticky žádný děj v první části knihy. Konec mě dostal přečetla jsem ho jedním dechem. Felixe mi bylo opravdu líto. Za mě 4 hvězdičky, kniha je čtivá a vyvrcholení až neuvěřitelné.

Endy17
06.05.2016 4 z 5

Zajímavý a celkem silný příběh, ale na špičkového autora tak trochu druhá jakkost. Jen tak pro příklad, představa jak Felix provléká velký visací zámek lučíkem pušky, je přinejmenším úsměvná.
Závěr knihy je rozhodně napínavý a pointa geniální. "Nikdo jménem Felix nikdy neexistoval" - pro atentátníka asi nejhorší možný trest.

Jerry H
29.02.2016 3 z 5

Tato kniha se autorovi moc nepovedla i když konec knihy byl poměrně napínavý.

LAUGH
09.10.2015

Vždy se snažím knihy dočíst, ikdyž mají slabší děj. Tato kniha byla odložena.

achilles
18.08.2015 4 z 5

Ze začátku trochu zdlouhavé popisování, ze kterého jsem nebyl moudrý. Pak se děj krystalizoval a zejména skutečné historické postavy dávaly ději jiskru. Závěr mi však připadal jako z nějaké kriminálky a kvalitou to připomínalo honičku aut. Hodně mě zklamali fiktivní postavy, ani k jedné jsem si nedokázal vytvořit nějaký vztah. Absolutně nesympatický a tragický Felix, naivní až hloupá Charlotta, o Lydii ani nemluvě...Díky bohu za Churchilla. Absolutně se mi nelíbili popisy sexuálních aktivit, které snad do tohoto románu ani nemusely býti zařazeny.

Chemiczka
24.07.2015 4 z 5

Musím říci, že knihu jsem si pořizovala, protože je to "Follet". Namlsaná představou, že se opět vrhnu do anglické historie, mne na začátku čekalo překvapení. Nebylo to úplně ono, dokonce jsem přemýšlela jestli knihu neodložím a vůbec dočtu. Po pár stránkách jsem se začetla a úspěšně dočetla až dokonce. Určitě se nejedná o nejlepší Folletovku, ale pro mě je to takový předkrm před "Stoletím".....Občas jsem dumala nad tím, jestli to autor myslí vážně - některé momenty mi přišly náhodné až moc, někdy byli přímo absurdní. Až když jsem se odprostila od přehnaných očekávání a vlastně přestala přemýšlet, jestli jsou dané situace vůbec možné v normálním životě a ještě k tomu, v historickém kontextu.
Pro "folletovské" nadšence určitě povinnost, alespoň ze slušnosti k autorovi. Pro ostatní skvělá oddychovka s nádechem historie i romantiky.

helenkan
27.04.2015 3 z 5

Abych řekla pravdu,už jsem četla lepší.