Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1212 242

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

Lynxova
10.08.2018 4 z 5

Není to špatné, občas zdlouhavé, občas naivní, osobně mě zklamal popis večera, kde želvy kladou v noci vejce a vzápětí mluví autor o líhnutí malých želv v tomtéž okamžiku, ani se mi nechtělo ve čtení pokračovat, takový blábol!? Ale dočetla jsem a jako věc na dvě odpoledne k moři to bylo fajn.

ibáG
01.08.2018 4 z 5

Určitě stojí za přečtení. Někdo se třeba nic nového nedozví, pro druhého to může znamenat velký objev o lidské psychice a s tím spojené pochopení, uvolnění... Jen pár věcí mi přišlo jako blbost, ale omlouvám to záměrem autora uvést příklad. Čtyři hvězdičky dávám za předání myšlenek a motiv knihy. Autorovo literární nadání není úplně špatné, ale excelentní taky rozhodně ne (můj soukromý názor, četla jsem od něj jen tuto knihu).

ttommikk
22.07.2018 3 z 5

Knížka "Muž, který chtěl být šťastný" mi připomíná hovínko. Hovínko, které sice vypadá jako úplně obyčejné hovínko, zavání jako obyčejné hovínko, jeho tvar je typicky hovínkovatý, a přesto obyčejným hovínkem není. Není obyčejným, protože jeho původce do něj zapíchl cedulku: "TOTO HOVÍNKO JE KLÍČEM KE ŠTĚSTÍ"

makki.xoxo
17.07.2018 5 z 5

Dneska jsem dočetla tohle poselství a jsem fakt rada, ze se mi dostalo do rukou. Tohle by měla byt povinna četba na všech školách!! Knizka, která Vám dá hodně co do života a pokud ji přečtěte po druhé, po třetí, po čtvrté.. vzdy si z toho vezmete neco nového.

Dolik13
24.06.2018 4 z 5

Od tohoto autora jsem původně četl Den, kdy jsem se naučil žít a kniha ve mě nezanechala nikterak velký dojem. A teď už vím proč. Tyto knihy totiž nesmíte jen tak číst, musíte je vnímat. Musíte vnímat a chápat smysl každé věty a mně se to s touto knihou podařilo. Trápil jsem se dlouho rozchodem a tato kniha ve mně něco zanechala. Nedokážu říct co, ale je to rozhodně něco pozitivního. Myšlenka knihy je velmi silná a dostala mě. Mrzí mě, že kniha je velmi krátká, ale velmi se mi líbila.

denisakopecka
28.05.2018 4 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knížek, kterou jsem přelouskala už třikrát.
Pro některé může být hodně naivní, ale myšlenky jsou výborné.

Lily2828
14.05.2018

Čekala jsem trochu víc. Celá knížka mi přišla hrozně naivní - hlavní postava přijde, párkrát se sejde se šamanem a domů se vrátí jako nový člověk... Už sama ta myšlenka je dost naivní a autor jako by si neuvědomoval, že duchovní cesta je cesta na celý život, není to něco, co se dá zvládnout za jednu dovolenou.
Myšlenky jako takové úplně špatné nebyly, ale co mi vadilo, bylo samotné zpracování. Po jazykové stránce mi knížka přišla spíš podprůměrná a nějak jsem ani neměla chuť to dočíst.
Každopádně - jako duchovní literatura podprůměrné, ale jako oddechovka na volný víkend celkem ucházející.

SuperMum
11.05.2018 5 z 5

Knížka čtivým způsobem vypráví o setkání učitele, který není spokojený se svým dosavadním životem, a mnicha z Bali. Mnich pomocí rozhovorů a několika úkolů uděluje nešťastnému muži životní lekce a snaží se ho nasměřovat správným směrem.

Juicyk
05.05.2018 5 z 5

Celkem krátká a přitom tolik obsáhlá :)
Není v ní sice nic převratného, je spousta knih v tomto žánru a základní myšlenky jsou samozřejmě všude stejné - což je logické - ale učarovala mě ... já vlastně nevím čím ... možná prostě podáním, příběhem ... četla se úplně sama a já jí prostě chci ve své knihovně! :)

Bustedka
26.04.2018 3 z 5

Forma, kterou byla motivační moudra podána čtenářovi, mi moc nesedla. Z mého pohledu lehce zdlouhavé. Ale přiznávám, že to bylo příjemné zpestření oproti jiné, podobně zaměřené literatuře.
Poznatky nejsou ničím světoborným, pokud by člověk dostatečně vnímal svět kolem, tak by po takovéhle knize sáhnout ani nemusel. Na druhou stranu, věřím, že v době vydání knihy se o podobných tématech ještě moc nemluvilo. Tedy určitě ne v takové míře.

dendishek
23.04.2018 5 z 5

Velmi příjemná kniha a mnoho zajímavých pohledů na svět. Hodně věcí je opravdu jen v naší hlavě. Člověk by se měl každý den pozastavit a popřemýšlet, zda to, co dělá, ho činní šťastným. Milovat sebe, vše okolo a neskrývat své pravé já. Těším se na další autorovy knihy.

FuriosoR
04.04.2018 5 z 5

Krátká inspirativní kniha, která nutí k zamyšlení, protože největší překážky v životě jsou hlavně v naší hlavě. Na mé zpáteční cestě z Kypru letadlem se to četlo samo.

Peyka
15.03.2018 3 z 5

Jedna z těch lepších motivačních knih, která u mě předčila i přeceňovaného Mnicha, který prodal své ferrari. Děj plyne svižně, hlavní postava působí sympaticky, místy i naivně. Čtenář se občas zasměje nad jeho zmatenými a nechápavými poznámkami. :) Prostředí Bali je prostě lákadlo a v dnešní době, kdy se lidé stále hledají a snaží se žít lepší život, tato kniha je určitě inspirativní. Doporučuji i další knihy od L. Gounelle. ;)

Inka063
12.03.2018 3 z 5

Před 10 lety, kdy kniha vyšla, to byla možná novinka, průlom a překvapení. Dnes už jsou to všechno poměrně známé věci, takže mě osobně kniha nijak neobohatila.

AKul
12.03.2018 3 z 5

Pro člověka, který začíná s osobním rozvojem, asi ok. Pro mě už jen často omílané samozřejmosti. Aspoň jsou podané takovou formou, že se to dá číst, takže tři hvězdy. :-)

Malina20
09.03.2018 5 z 5

Nic než pravda!

sim90
01.03.2018

Moc dobře čtivá kniha. Fajn příběh. Hodně jsem si z toho vzal. Spousta lidí hledá proč to či ono nejde zvládnout, překážky pouze v hlavě. Jak řekl Will Smith..Kdo by si byl řekl, že člověk vejde do tmavé místnosti a jedním knoflíkem se objeví světlo..nemyslitelné a nereálné. Naštěstí si to samé T.A. Edison nemyslel. Prostě si jdi za svým snem..

LadyHip
19.02.2018 5 z 5

Fantastická knížka. Dostala se ke mně "náhodou", někde psali zajímavou recenzi, tak jsem to riskla a dnes se vyjímá v mé knihovně. Čte se jedním dechem, čtenář jde s postavami a pak přicházejí ty momenty, kdy si člověk říká: "Panebože, to jsem celá já." Za mě 5 hvězd, s tímhle autorem jsem ještě neskončila.

Sudeda
18.02.2018 4 z 5

Jdi za svým snem...

ledorian
29.01.2018 5 z 5

toto je kniha kterou chcete mít doma-každý si v ní něco pro sebe najde