Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182087/bmid_mudroslovi-urozeneho-pana-tyriona-z-ICA-182087.jpeg 3 278 41

Mudrosloví urozeného pána Tyriona Lannistera jsou dokonalým dárkem pro všechny, kteří podlehli mánii seriálu HBO Hra o trůny. Pochopitelně stejně dobrým dárkem bude i pro fanoušky celé ságy Píseň ledu a ohně G. R. R. Martina, ze které seriál čerpá. Kniha obsahuje přesně to, co slibuje její název – moudra trpaslíka Tyriona z Lannisterů, nejmladšího znetvořeného syna lorda Tywina Lannistera z Casterlyovy skály. Co mu příroda odepřela na vzhledu, vynahradila mu na inteligenci, díky čemuž se z něj stal jeden z nejpopulárnějších hráčů o trůny. Jeho seriálová i knižní postava má po celém světě miliony fanoušků, čehož důkazem je tato sbírka jeho neotřelých myšlenek a názorů.... celý text

Literatura světová Fantasy Citáty a přísloví
Vydáno: , Argo

The Wit & Wisdom of Tyrion Lannister , 2013

SMITH
11.09.2017 2 z 5

Bohužiaľ ma tá to knížočka sklamala . Citáty vytrhnuté z kontextu , nesúrodé ... Očividný počin na vytrieskanie peňazí na popularite GOT ...

kalinkacz
03.09.2017 5 z 5

Letošní léto jsem absolutně propadla fenoménu Hry o trůny... Mezi mé nejoblíbenější postavy bezpochyby patří Tyrion! K této knížečce jsem se dostala úplnou náhodou, šla jsem si do knihkupectví totiž pro úplně jinou knihu, ale tu neměli a já zahlédla tuhle a zamilovala se na první pohled... Věděla jsem, že ji musím mít a nebyla to vůbec chyba.. Tohle mi vždy zlepší náladu..

nakavusterezou
02.09.2017 5 z 5

Pro fanoušky Game of Thrones netbytností. Pro milovníky a milovnice Tyriona Lannistera je to nutnost!

Anniie
17.07.2017 4 z 5

moc se mi to líbí :) . Je to hezky napsané a hlavně se člověk po většinu času směje :D . Doporučuji fanouškům Hry o Trůny :)

ziggrrl
07.10.2016 3 z 5

Pěkný přebal, vedle pěti knih Písní ledu a ohně vtipně připomíná trpaslíka, o jehož moudrech pojednává. V knihách mě Tyrion náramně baví, vždy uhodí hřebíček na hlavičku, ovšem jeho hlášky takto vytržené z kontextu mi moc legrační nepřijdou.

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Pro milovníky Hry o Trůny jednoznačně doporučuji. Hezky sepsané citáty mé nejoblíbenější postavy.

Walkyrka
04.04.2016 5 z 5

Řekněme, že je to knížečka, která by v naší knihovně chybět neměla, ale opravdu jen proto, že knihy od Martina sbíráme a chceme je mít všechny. Jinak pro klasického čtenáře je to skutečně zbytečná investice. Osobně tuto knihu vnímám podobně, jako \"Kdepak je má kravička\" od Prachetta. Je to takový dárek pro opravdové nadšence.

Dep8
06.11.2015 4 z 5

Přijde na to... Některé citáty jsou perfektní, jiné jsou díky vytržení z kontextu a jinému překladateli spíše úsměvné, nebo až dokonce trošku hloupé. Někde by zkrátka neškodilo napsat, při jaké příležitosti to či ono "mudrosloví" padlo, ne jen moudra rozdělit do tématických kategorií. Ale i přesto se jedná o příjemný, hezky ilustrovaný doplněk k sáze, který by v knihovně fanouška Tyriona a Hry o trůny neměl chybět. :)

P.S.: Nechápu ty negativní komentáře všech tady - když jste si tu knihu kupovali, tak jste snad museli vědět do čeho jdete, ne?

elutep
05.11.2015 1 z 5

Budu se opakovat...naprosto zbytečná knížka. Dostala jsem ji jako dárek, přečetla za deset minut (protože jsem Píseň ledu a ohně četla, tak sem nad citáty ani nemusela přemýšlet) a odložila do poličky. Zklámáním to asi nazvat nemůžu, protože jsem to čekala...

Rilian
23.06.2015 1 z 5

Dle mého názoru naprosto zbytečná kniha. Prostě výňatky z knihy, nic víc, nic míň.

Jass
24.05.2015 4 z 5

Vadilo mi, že použili nový překlad, což bylo ve výsledku strašné, ale je to moc pěkně graficky upravené

Markysek45
15.04.2015 2 z 5

Pouze sbírka Tyrionových citátů. Nic víc, nic míň. U některých jsem se zasmála, u některých zamyslela. Dobré při krácení času na další díl, ale myslím, že za ty peníze to nestojí.

terca-m
17.02.2015 1 z 5

Tak tohle je hnus velebnosti! :-( Jsem velkej fanda této ságy a Skřet je jedna z mých nejoblíbenějších postav,ale vyrvat jeho hlášky z kontextu,hodit je na papír a chtít za tuhle "knížku" dvě kila mi připadá fakt hloupý.Nejde o nic jinýho než o snahu z lidí vytřískat ještě nějaký prašule.Nicméně obrázky dost dobrý,tak aspoň tu jednu * dám...

gogo
09.02.2015 3 z 5

Má to styl. Je to celkem vtipný. Plno mouder je docela dost dobrých. Disponuje to celkem slušnou grafickou podobou. Ale proboha proč to vyšlo knižně a někdo za to ještě chce 2 kila? Na cca 20ti minutové zabavení do MHD je to fajn, jinak absolutně nechápu záměr... Pokud ho však pominu, jedná se o celkem zábavnou jednohubku, kterou doporučuji k půjčení, nikoliv ke koupi...

adelv
04.12.2014 2 z 5

Tak tohle je taková zbytečná knížečka, kterou si člověk prolistuje za 10 minut, zjistí, že tam jsou jen hlášky vytržené z kontextu a ničím neobohacen ji odloží do knihovny. Nápad pěkný, ale takhle to nefunguje. Ty dvě hvězdičky jsou za provedení knížky.

Widow Embalmer
30.10.2014 odpad!

ve vodách fantastiky jeden z nejodpornějších pokusů kapitalismu vydělat prachy, a je jedno na čem. Hlášky jedné z nejpopularnějších postav série vyrvané z kontextu a nacpané do kvazicool polobalení. Umělecká hodnota žádná. Brace yourself, more shitty stuff is coming.

Mikka_M
01.09.2014 3 z 5

Trochu zklamání, že to jsou jen sebrané citáty z původních knih, doplněné pravda ilustracemi a tematicky setřízené. I tak jsem se ale při čtení docela nasmála.

pistalka
12.08.2014 1 z 5

Hezká ukázka marketingu, kdy je produkt natolik populární (v tomto případě se jedná o Píseň ledu a ohně), že dochází k převisu nabídky nad poptávkou. A tak tady vedle seriálu, komiksu, audioknih, průvodců, upomínkových předmětů a jiných věcí máme i výběr "mouder" jedné z ústředních postav.
Naprosto zbytečná knížka, která příznivcům ságy nepřinese novou kvalitu, nýbrž zbytečně rozmělňuje celý prostor okolo Hry o trůny a činí z ní evidentně hyperkomerční látku á la Harry Potter. Což původní fanoušci jistě nesou nelibě. A Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů zatím leží v knihkupectvích, protože za dvě stovky to samozřejmě nikdo nechce.

dubakm
06.05.2014 2 z 5

Tyrion Lannister má určitě skvělé hlášky,ale pro mně hlavně v kontextu děje knihy potažmo seriálu, kde je jejich irónie podtržena okolními situacemi.

lukazsss
13.02.2014 3 z 5

Pro Fanouška ASOIAF téměř povinnost, pro ostatní . nekupovat, většině mudrosloví stejně neporozumíte bez předchozího čtení ságy.