Momentky

Momentky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390562/bmid_momentky-Riu-390562.jpg 3 154 45

Povídky známé české spisovatelky a novinářky. Momentky zachycují chvíle, kdy se náš život láme; jsou to okamžiky hlubokého štěstí i bolestných ztrát nebo fatálních rozhodnutí. „Jsou chvíle, které zůstanou v hlavě jako v albu. Navždy. Nemusíte je mít na fotkách. I přesto jsou nezapomenutelné. Štěstí se skládá z okamžiků. To ostatní je život.“... celý text

evelýny
09.09.2019 5 z 5

Báru Nesvatbovou jsem vždy vnímala spíše jako celebritu, než jako spisovatelku. Proto mě tato kniha pro mě spíše úvah než povídek, velmi překvapila. Upřímná, nic nepřikrášlující a přesto dojemná, věrohodná a někdy hodně trpká, k zamyšlení.
Již dlouho se mnou kniha tak nerezonovala.
Naše amygdala si zaručeně zvěční osudová rozhodnutí, ve kterých hlavní roli hraje zrada, nevěra, závislost, zklamání, smrt, samota, žárlivost, smutek...
Ale co s takovými momentkami, které v nás zůstanou navždy...?

,,Uvěřit v lásku je někdy až příliš snadné."

Posloucháno jako audiokniha a Jitka Čvančarová opravdu Báře Nesvadbové sluší. Slovo ,,krystalický" jsem skoro nezaznamenala, ale unikla jsem otázkám, takže ... Zvítězí moje zvědavost?
P.S: Mrzí mě tak nízké hodnocení této knihy

NicolMark
29.08.2019 2 z 5

Nevím, co bych úplně k této knize řekla, snad – „jen krystalické“. Knihu jsem si vlastně koupila jen proto, že se mi opravdu líbila vzhledově a přišla mi tematicky zajímavá – obsahově už bohužel moc ne.

Jedná se o sbírku povídek, nebo chcete-li momentek, které zachycují chvíle, kdy se náš život bortí a není cesty zpět. Kniha nenadchne ani neurazí, bohužel jsem čekala víc. Dočtete se o koncích milostných a sexuálních vztahů, o lásce, nevěře i sexu. Povídky byly většinou bez děje, ale to asi vystihuje označení Momentky.

V knize jsem našla i pár hezkých vět, myšlenek, odstavců…ale víc nic. Nejvíc mi vadilo velmi časté užití slov „krystalický“ (ano, všechno bylo velmi krystalické) a „jen“ (jen tohle a jen támhleto, jen jsem chtěla říct, že to jen používala taky dost často).

Opatov
20.07.2019 5 z 5

Na autorciny knihy v audio podobě v podání J. Cvancarove se vždy těším. Prostě život. Nevnucuje nikomu svůj názor a povídky a situace jsou sarkasticke a nenudi. Mám ráda tenhle styl psaní, krátké jasné věty bez prikras.

Efča59
03.07.2019 3 z 5

Tato kniha pro mě byla velmi náročná na čtení, protože chvílemi zachycovala a popisovala temnější období mého života. Kniha bez zábran popisuje pocity milenek, které si vybraly ty nesprávné muže. Jak název napovídá, jedna se o které momentky z života těchto žen. Ze začátku jsem text hltala, ale v poslední třetině už mi přišlo, že se pořád to samé omílá dokola.

AninkaHr
30.05.2019 2 z 5

Kniha krátkých příběhů plných úvah, zamyšlení.. Nenadchne ani neurazí.. čekala jsem víc..

Mybooks
29.05.2019 4 z 5

Číst spíše, až budete chápat život dospělých. Já to četla jako malá a nepochopila jsem to, tak si to někdy přečtu ještě jednou.

terinkha
27.05.2019

Sláva a třikrát se radujte! Z mojí novodobé čtenářské historie je tohle první kniha, kterou jsem dokázala odložit a s klidem v duši vrátit do knihovny. Přečetla jsem první dvě povídky, těžkopádný jazyk, špatně se mi orientovalo, co tím Barbara chtěla říct...Vracím se k detektivkám a jiným českým autorům ;-)

cori
05.05.2019 2 z 5

Soubor povídek a fejetonů o koncích milostných a sexuálních vztahů. Depresivní.

NymphMaeve
02.05.2019 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Jsou to milé, čtivé a příjemné povídky či příběhy ze života, z pohledu žen (a jednoho muže) o lásce, nevěře i sexu. Pocity jsou tam vykreslené pěkně, v některých se najde hlubší smysl a některé spíš připomínají jen naše holé myšlenky. Jsou krátké, výstižné a přímo k věci a právě pro svou podobnost se při konstantním čtení mohou prolínat a plést se. Nejvíce mi v mysli utkvěla Milena. Znovu nejspíš nezatoužím si knihu přečíst, ale jsem ráda, že se mi dostala do ruky. Navíc není nijak obsáhlá a text je doplněn krásnými kresbami. Oddechové čtivo.

Alena_S
13.04.2019

Jsem v polovině, ale zatím si sem odložím komentář, abych nezapomněla :-) Jako dobré čtení pro dnešní ženu tam vidím povídku Kuráž.
Jinak doporučím spíš čtenářkám, které s paní Nesvadbovou začínají - psané je to hezky, ale nám, co ji čteme déle, už pohádka "Byla jednou Karla a spala s ženatým" nic nového nepřinese...

jasmína
30.03.2019 5 z 5

Já jsem se u knihy odreagovala, a potěšilo mě, že ani v jedné povídce neřeší autorka konečně postavu. Vyjma mrkve a vlašských ořechů.....vedle bramborových lupínků.

Vždyť ty povídky jsou ze života.

Já něco podobného zažila, takže nízké hodnocení mě docela překvapuje....

c.svetlana
16.03.2019 1 z 5

Knížka krásně vypadala...a to je asi tak všechno...po třech povídkách, které jsem si náhodně vybrala, jsem měla pocit, ze číst o tom, jak si někdo zařídí nešťastně život, fakt nemusím a druhý postřeh - chápu,že vztahy a podvody jsou zřejmě autorčino téma....ale proboha bych čekala aspon trochu posun a nikoli k daleko větší abstrakci.

Adel153
02.03.2019 2 z 5

Povídky špatné nebyli, ale po pár povídkách mi přišlo jako by se to vše opakovalo, sice záměry těch povídek byli jiné ale příběhy mi přišli podobné. Kniha mě části trochu nudila.

stupidiack
23.02.2019 odpad!

Naprosto nudná kniha, o jejímž dočtení jsem přestávala uvažovat již po pár stránkách. Dočetla jsem a oddychla si, že to mám za sebou. Nejlepší na celé knize jsou ilustrace.

Veronicess
20.02.2019 3 z 5

3,5 *
Toto bola zvláštna kniha. Je zložená z viacerých fejtónov a krátkych príbehov o rôznych ženách, ale viac-menej sa nesie na jednej vlne. Prevažovali príbehy o nešťastnej láske, milencoch a milenkách a pár postrehov z autorkinho života

Chvíľku mi trvalo než som pochopila že to nie je pokračujúci príbeh ženy z prvého príbehu :D Prvých pár ich bolo dosť podobných a celé ma to mierne miatlo.

Štýl písania a jednotlivé príbehy sa mi celkom páčili, do niektorých som sa vedela vcítiť, niektoré ma vôbec neoslovili. Najviac sa mi páčili asi tie kde vystupovala sama Bára. Veľké plus za ilustrácie a otázky na doskách knihy, tie boli fakt super.

Knihomol.ka
05.02.2019 2 z 5

Knížka mi svým formátem připomněla P. S. od Ani Geislerové. Ale to je asi tak vše. Jinak zklamání. Doufám, že až budu v autorčině věku, budu řešit i jiné věci než pořád jen chlapy. Opravdu únavné. Dočetla jsem jen se zatnutými zuby. Nejvíc mě vytáčel výraz "krystalický", který byl snad na každé třetí stránce :-/

LenkaV.1
20.01.2019 3 z 5

Já tedy nadšená nejsem. Tahle knížka mi nesedla vůbec. A vadí mi i časté začínání vět slůvkem "Jen, ...". Četla jsem od Báry Nesvadbové lepší věci. A ještě jedna drobnost mi vadí - není mi na omak příjemná obálka knihy.

popeluška
16.01.2019 3 z 5

Právě dočteno a moje druhá kniha od autorky mě tak úplně nenadchla.Kniha je krásná po grafické stránce, tak proto hodnotím ***

DarkAnn
11.01.2019 3 z 5

Nebyla to špatná kniha. To nemůžu říct. Docela mě i bavila. Psána zajímavě. Ale jedno mě opravdu a totálně štvalo. A to slovo krystlická/é/ý. Poprvé si říkám "Wow, opravdu užasné přídavné jméno" Podruhé "Pořád dobrý ale snad už na něj nenarazím" A po třetí jsem měla chuť ho přeškrtat. Chápu, že je to asi autorčino oblíbené slovo a vlastně ani nevím, co mě na něm tak vytáčelo, ale měla jsem problém to dočíst jen kvůli takové (vážně často se opakující) blbosti. Což se opravdu nikdy, nikdy nestalo :D
No tak jako tak dávám 3 hvězdy.

hajrys
09.01.2019 3 z 5

První kniha od Báry Nesvadbové. A nevím, jestli budu pokračovat. Souhlasím s jengibre přede mnou. Některé postřehy jsou zajímavé, ale většina příběhů mi v hlavě rozhodně nezůstala. I přes velké plus za nádherné ilustrace a obálku dávám jen 3 hvězdy.