Moje sestra Jodie

Moje sestra Jodie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127869/moje-sestra-jodie-127869.JPG 5 350 86

Pearl a Jodie jsou sestry. Mladší Pearl je malá, stydlivá a ustrašená. Jodie je skoro o tři roky starší a je odvážná, ztřeštěná a drzá – a Pearl ji zbožňuje. Když si jejich rodiče najdou novou práci v Melchester College, viktoriánské internátní škole připomínající gotický hrad, dívky tu ve společnosti několika dětí stráví nezvyklé a trochu fantastické prázdniny. S novým domovem se ale všechno začíná pomalu měnit. Jodie byla vždycky vůdkyní – ale teď je to Pearl, kdo si najde nové přátele: vysokého a výstředního Harleyho a paní Wilberforceovou, manželku ředitele, která ji pozve do své úžasné knihovny. Zato Jodie jako by přitahovala další a další průšvihy – hádá se s mámou, děsí malé děti, flirtuje s mladým zahradníkem… Začátek školního roku sice ty zvláštní prázdniny ukončí, ale život sester se mění dál. Jodie nemůže zapadnout do své nové třídy plné namyšlených dětí z bohatých rodin. Zato Pearl se daří výborně. Možná už na Jodie nelpí tolik jako dřív. Jodie ale sestru postrádá. Teprve tragická nehoda, k níž dojde při školní oslavě s ohňostrojem, přivede Pearl k poznání, jak moc svou starší sestru potřebuje… ... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

My Sister Jodie , 2010

makul
22.06.2017 5 z 5

Super knížka. Sice smutná, ale i přesto se mi moc líbila!

Nikq04
09.05.2017

Docela smutný příběh, ale jinak hezká kniha

knihomolkačenka
19.04.2017 5 z 5

Tuto knihu si moc přeji.Už se moc těším až jí dostanu.

IsobelleFarbs
11.04.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky. Rozhodně stojí za přečtení...

Damaj
31.01.2017 5 z 5

Četla jsem několikrát a pokaždé jsem u ní brečela. Je to úžasná kniha

Rosa123
28.01.2017

Úžasná kniha...Pearl musí být statečná, bez Jodie nedalala pořádně ani ránu. Vždycky příběh přečtu jedním dechem.Na konci brečim, i když ji čtu poněkolikáté.Doporučuji přečíst.

Kačkaknihomol
10.11.2016 5 z 5

Krásná knížka dokonce jsem i brečela. Jodie byla skvělá sestra a ten konec byl tak neuvěřitelně smutný, že jsem ho celý probrečela. Sice ta kniha byla docela bichle, ale Wilsonová to tak krásně rozepsala, že jsem knihu přečtla jedním dechem.

Miahja
29.09.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Konec jsem nečekala,s přestávkami jsem brečela celý den.

anna1704
03.09.2016

Je to moc hezká knížka, vžila jsem se do ní, ale ten konec mě rozbrečel takhle jsem nebrečela u žádné knížky :(

buchta_
23.08.2016 5 z 5

Vždycky, když čtu knihu od J. Wilson, tak si myslím, že je ze všech jejích knih nejlepší.

Věděla jsem, o čem ta kniha je, velmi podrobně. I tak to bylo docela drsný.

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Suprová knížka, velmi se mi líbila. Ačkoliv je tam samozřejmě velmi smutný prvek, je hrozně dobře napsaná a já ji měla hrozně ráda.

Miahja
17.07.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha.

Ema007
12.07.2016 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila, ale na konci mi to přišlo už trošku moc smutné. Zas tak smutné jsem to nečekala...
Ale rozhodně je to dobrá knížka a doporujčuju si ji přečíst! :)

beruskanini
27.06.2016 5 z 5

Četla jsem to tak před půl rokem možná dýl, ale nemůžu na tuhle knihu zapomenout. Mám od J.W. přečtené téměř všechno a myslím, že tahle byly jedna z nejlepších a mých nejoblíbenějších. Taky, že byla první u které jsem brečela. :)

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Tak smutné jsem to nečekala,takže jsem brečela a brečela ..

ARosen
15.02.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od této autorky. Na konci jsem brečela jako želva, takhle jsem nebrečela snad u žádné knížky.

adulikrow
28.12.2015

určitě jedna z autorčiných nejlepších knih :)

Juici
03.12.2015 5 z 5

.. Nikdy nezapomeneme na naší starší sestru Jodie ..

První kniha u které jsem brečela, jak malá holka. Ostatně já byl malá holka. Věřím, že i dnes bych se rozbrečela znova. Miluji Jacqueline a její knihy. Moje sestra Jodie patří k těm nejoblíbenějším.

PLACEPOPY
11.11.2015 5 z 5

Miluji tuhle knihu je tak nějak realisticky procítěná. :)

nikikostadinova
25.10.2015 5 z 5

Málokdy se mi stane, že mi při knize vyhrknou slzy, tady se mi to stalo.

Jacqueline Wilson
britská, 1945