Brněnské nevěstky

Brněnské nevěstky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127664/brnenske-nevestky-127664.jpg 4 357 106

Marek z Erlachu, přítel markraběte Jana Jindřicha Lucemburského, nalezne v lese nedaleko Brna umírající dívku a její novorozeně zabalené v drahé pleně se symbolem patricijského rodu Anshelmů. Na přání markraběnky Markéty Opavské začne diskrétně pátrat, kdo byla ona dívka a kdo je otcem dítěte. Stopy míří mezi brněnské nevěstky na kopec Puhlík, semeniště kriminality, kde se ukrývají kuplíři, zloději a vrazi a ony nebohé ženy zneužívají ke zločinům. Dívka ovšem nevěstka nebyla a otcem dítěte je významný brněnský měšťan. Skandál s nemanželským dítětem rozpoutá řadu intrik mezi bohatými patriciji a odhalí kruté poměry v některých zdánlivě spořádaných manželstvích...... celý text

alnahu
02.02.2017 5 z 5

Přímo detektivní příběh odehrávající se pod hradbami města Brna . Marek z Erlachu pátrá po dívce ,která byla nalezená v lese a při porodu syna zemře. Začne velké pátrání kdo byla ta dívka a čí je to dítě, které bylo zabaleno do pleny, s iniciálou váženého místního rodu Anshelmů. Tato historická detektivka z Moravy se mě velmi líbila . Pustím se do dalších knih této autorky.

vincek1
08.01.2017 4 z 5

Po knize Brněnské židovky další kniha N.Horákové, kterou jsem si přečetl. Kniha je opět napsaná se zvláštní lehkostí. Myšleno, že se čtenáři pěkně čte. Má spád a těžko nacházíte místa ve kterých čtení přestává bavit. Já, ač pocházím z Plzně, mám Brno velmi rád. Proto jsem uvítal odkaz autorky na netovou encyklopedii města Brna. Mimo jiné jsem se dozvěděl jak je to s pojmenováním ulic dříve a nyní. Příkladem je ulice Česká, kde jsem při čtení bloudil a v encyklopedii jsem zjistil, že jsem zabloudil. Česká ulice se v románu nacházela jinde než nyní. Takovéto momenty jsou myslím pro čtenáře podnětné. A nutí jej aby hledal v dalších pramenech, co kde a jak bylo. A to je myslím na historických knihách to nej.

astroweb
28.12.2016 4 z 5

Velmi dobře napsaný historický román, čtivý, na můj vkus více postav a zápletek, ale konec vše napravil a vysvětlil.

kaliope123
03.12.2016 5 z 5

Paní Horáková mne překvapila - a to mile. Kniha je poutavá, nemá hluchá místa, prostě se velmi dobře čte. Už sahám po další od této autorky :))

mala.katka
03.12.2016 5 z 5

Tohle mě bavilo, tím víc, že jsem z Brna. Ze začátku hodně jmen a postav, musela jsem si ujasnit kdo je kdo, a pak se to četlo samo. Oceňuji historickou přesnost, řadu v knize zmiňovaných míst najdete v Brně a okolí dodnes.

ivoiro
13.07.2016 3 z 5

Zajímavý příběh čerpající náměty z historie.

alabra
08.04.2016 4 z 5

Ze tří přečtených knih od paní Horákové pro mě nejzdařilejší, čtivá, napínavá, má spád, navíc jako milovník historie oceňuji i práci badatelskou, kterou prezentuje v této čtenářsky přijatelné formě.

orinka3
17.03.2016 4 z 5

Pro mě nepřehledné množství postav, ale je možné, že chyba je ve mně. Příbuzenské vztahy mezi šlechtou krátce a jednoduše popsat nelze, dějepis byl pro mě vždycky trochu oříšek - zvlášť rodinné propletence. Jako detektivka docela fajn, autorovo právo je nechat umřít nějakou postavu, ale specielně u Jahůdky mě to hodně mrzelo. Paní Horáková píše zajímavé, kultivované knihy, které se hodí i jako dárek pro někoho, kdo má historii rád. Anebo má vztah k Brnu.

levac
01.03.2016 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se sžila se stylem a výrazy, ale pak už jsem frčela pro další díly. Prostě super! Záživné, plno zajímavostí a faktů, člověk se na chvíli přesunul do úplně jiné doby a přesto se do postav dokázal naprosto vcítit.

jaja1989
04.02.2016 4 z 5

Spisovatelka se snaží navázat na V.Vondrušku a daří se jí to.
Kniha čtivá sice jsou tam výrazy, které bych oželela, ale to co se stalo Jahůdce jí asi neodpustim:)
Rozhodně stojí za přečtení a těším se i na její další knihy.

kacka65
17.01.2016 5 z 5

Čtivá kniha, děj má spád, jen po dočtení zůstává pocit, že vlastně v té době v Brně nežil počestně až na vyjímky skoro nikdo :-(.

Maat
19.11.2015 3 z 5

Detektivka ze středověkého Brna. Popisy Brna a života v něm jsem si užívala, ale občas jsem se trošku ztrácela v postavách.

cérka
10.02.2015 5 z 5

Pro mě první kniha od této autorky. Rozšířila jsem si vědomosti a ještě jsem se skvěle pobavila. Hned jsem se pustila do další knihy, už aby byl večer.

Selinute
10.09.2014 5 z 5

Děj zasazený do středověkého Brna s detektivním nádechem mě velmi pobavil. Knížku jsem přečetla během dvou dnů a ani chvilku jsem se nenudila. Moc pěkné počteníčko, které můžu všem doporučit.

Macek58
17.08.2014 5 z 5

Zajímavé čtení , zvláště pro rodilého Brňáka.

renataab
15.08.2014 4 z 5

Kdo má rád historické příběhy, kdo se chce i něco nového z historie dovědět, tak doporučuji. Autorka umí skloubit poučení i napětí. Není to jen beletrie, ale i k rozšíření obzoru....

Alma-Nacida
23.06.2014 2 z 5

Zklamání. Mnoho postav a jmen, zbytečných popisů rodinných a pracovních vztahů, žádná postava není hlavní, s nikým jsem se o jeho osud netřásla. Zkrátka nuda, nuda, šeď, šeď. Pokud někdo vytýká Vondruškovi, že chrlí knihy jak na běžícím pásu, měl by si tohle pro srovnání přečíst... Do čtivosti a napětí jeho knih tomu hodně chybí.

Iva-JU-KA
17.06.2014 3 z 5

Kniha mne až tak nenadchla. Spousty a spousty jmen, rodinných vztahů, společenských vztahů ... těžká orientace. Vraždy jak na "běžícím pásu" ... Očekávala jsem víc ...

vitavita
30.05.2014 4 z 5

Čtivá a velmi poutavá kniha z našeho Brna ...

evafort
19.03.2014 4 z 5

Dávám sice jen čtyři hvězdičky, protože jsem už četla i lepší knížky, ale knížka se mi líbila, hezky se četla. Určitě zase zkusím další knížku od této autorky.